Štvormesačné bábo skoro vôbec nespí

mischell0110
13. okt 2014

Mam 4 mesacnu dcerku a neviem,ci to je to normalne,alebo nie,ale moja mala cez den takmer nespi.Viem,ze uz je väcsia,ze nebude spavat ak predtym,ale ma zvlastny "spanok" cez den.Napapa sa,hodinu a pol je hore,ako tak cusi v kociku,alebo v hojdacke,potom mrnci,lebo ako keby chcela uz spinkat a ked ju kocikujem,alebo aj pestujem na rukach,nie a nie zaspat a v postieke uz vobec nie.Trva to cele asi dalsiu hodinu,kym sa mi ako tak podari ju n arukach uspat,dam ju do kocika,spi 5min alebo max10 a zas je hore a mrnci.Musim ju bud pestovat,alebo vozit v kociku,alebo jej ukazovat hracky,lebo este ich neuchopi a potom pride na rad zas daslie krmenie a kolotoc ide odznova cely den.Tym padom nic neurobim v domacnosti,lebo neni kedy,ani navarit a niekedy nemam kedy sa ani najest,len ak sa podari,ze je chvilu ticho po papani,rychlo do seba nahadzem nieco a zas sm pri nej.Nemam zapnuty ani tv,ani tu neni hluk,lebo som sama doma s nou,tak ju nemoze nic rusit.skusala som pustit aj tichu detsku hudbu,ale nic nezabera,proste moja mala vobec nespi.potom poobede je uz dost mrzuta,len place,lebo je vidno ze by aj spinkala,ale nemozue sa ulozit.Kavu pritom nepijem,ze by mala kofein.V noci prespi ako tak 4h.no potom po papani ma zas hodinu a pol problem zaspat a dnes do rana dokonca po papani sme boli hore od 3:15 do 6,co nie a nie spat.Nemoze jej nieco byt,alebo je to normalne,ze niektore deti proste tak malo spia a vyzaduju stale pozornost?

mimi8814
13. okt 2014

@mischell0110 to jak keby som citala o mojim syncekovi,, ale on ma len dva mesiace a sme na tom podobne. Pomaha ked ho nosim v manduce- nosici a idem s nim von, tak dokaze prespat aj dve tri hodiny.

afrika
13. okt 2014

@mischell0110 to isté aj môj.... raz alebo dva x denne 20 minút.. nič iné....zrejme im to stačí 🙂 🙂

saskia64
13. okt 2014

Moja bola tiez taka, v piatom mesiaci nastal zlom a zacala omnoho viac spavat 🙂 🙂

sosanna88
13. okt 2014

@mischell0110 ze to decku staci je podla mna blbost...keby bolo väcsie nepoviem, ale taketo male...moja bola taka ista. ono to neni tym,ze nechce spat ale nevie...bud presvihnes dobu a je uz unavena moc (to mame problem zaspat aj my dospely), alebo ju chces uspat ked este nie je unavena...presne v tychto 4mes. bol u nas najväcsi horor s uspavanim, ale vedela som, ze ju uspat musim bo bude este väcsi horor u nas..ako mi vtedy radili, nehaj ju tak,ked sa unavi tak zaspi..ano,skusila som den nehat ju tak a revala a revala a tak sa vynervovala, ze ani jest nechcela,resp.asi nevladala a uspat ju potom ti poviem to bol zazitok...potila som krv.
takze som si malu par dni sledovala, normalne som si zapisovala casy, ze kedy asi zacina pomrncievat,kedy ide na nu unava,kedy mi zaspala lahko,ako rychlo atd. proste info o spani a potom po tyzdni som dosla na to, ze ktore casy su spravne na ukladanie. a ked som ju tak davala potom, tak zaspala rychlo,5-10min. No o tom ako, to je dalsia kapitola...v tomto obdobi väcsinou na rukach ale ked aj zaspala neexistovalo polozit lebo tiez bola hned hore. tak som sedela s nou na rukach a kukala tv,citala..alebo driemala.
vela mamiciek by sa chytilo za hlavu, a aj vela sa v mojom okoli chytalo, ale kto take decko nema nepochopi. predtym som sa aj ja nad tym smiala a mudrovala a mozno preto mi bolo dopriate take deco..🙂
takze najst sposob uspavania a vhodnu dobu, ktora bude malej pasovat..ano, prvy rok som bola typicky priklad mamicky otroka ale inak sa nedalo..mala bola narocne dietatko, moc narocne na cas a trpezlivost.
no zmenilo sa to...po roku (teraz ma 21mes.) krasne spinka v postielke a napr. aj v noci ani nemukne az do rana. a prislo to same v podstate...
neries to,len hladaj to co bude malej pasovat, ak bude kludna ona budes aj ty. a co sa tyka domacnosti bohuzial..ak ti ma kto pomoct,nech pomoze, ak nie tak neviem...bo mne mal kto...navarene som mala vzdy od mami,svokry,manzela...a upratovala som len z rychlika ked bol niekto s malou. pevne nervy ti prajem. neboj,vsetko zvladnes a vsetko prejde ani nebudes vediet ako.

evening_star
13. okt 2014

Možno máš len náročné dieťa, ktoré vyžaduje viac kontaktu. Skús ergonomický nosič alebo šatku, či by v tom neprespala viac.

anina33
13. okt 2014

Aj ja mam 4mesacnu,niekedy mi da tiez zabrat uspat ju,ale ked to nejde,polozim ju nech sa este trosku poobzera,unavi,potom to skusim znova.niekedy pri dojceni zaspi hned,vtedy sup do postielky,asi od dvoch mesiacov spi na brusku a od vtedy spi pekne,aj v kociku.ked sme vonku ako nahle ju pretocim na brusko,zaspi a pospi si vonku aj dve tri hodky.pred kupanim da zabrat,vtedy sa jej venujem najviac,no ako nahle sa okupe nemusi ist hned spinkat ako kedy,uz je lepsie🙂.v noci tiez ako kedy,niekedy papa po dvoch hodinach,niekedy po troch.tiez ma niekedy take,ze v noci je asi hodinku horke,neplace,len sa smeje,hra s ruckami.mam este syna 2roky 8mesiacov,a toho som do vyse roka na rukach musela uspavat,v kociku ani za toho nechcel,len vo vajicku...proste kazde dieta je individualne a potrebuje nieco...ale urcite to prejde raz..skus ist s nou na prechadzku,mozno sa jej vonku bude dobre sponkat,poznam maminky,ktore davaju aj na balkon spinkat 🙂musis skusat a ako tu bolo pisane,hlavne nepresvihnut cas,lebo potom aj nasa tazsie zaspava,drzim palce

mischell0110
autor
13. okt 2014

@sosanna88 Dakujem.No mam narocne dieta a presne ako pises,kto to neprezil,nepozna,tak neveri,ako to je narocne na trpezlivost a nervy.No som s priatelom vo Svajciarsku uz 6 rokov,on robi od rana od 6 do pol7 vecera,a maminy mame doma na SR,takze som tu na vsetko sama cely den,takze mne nema ani kto navarit,ked to neurobim ja,nemame,ked priatel pride vecer domov,hodi sprchu,naveceria sa a potom je snou,ja sa vtedy v klude najem a osprchujem a je vecer,uspavame ju na striedacku a tak fungujeme cele dni.Este akoby nestacilo,mala ma reflux,takze ani nepapa z prsnika,ale odsavam stale kazde 4h,a som uz na nervy,pretoze neviem pocas dna,co skor.A to si ma moc nepotesila,ze az p oroku to preslo 😒

mischell0110
autor
13. okt 2014

@evening_star skusala som satku,ale nechce v tom byt

mischell0110
autor
13. okt 2014

@anina33 moja na brusku reve jak pavian,skusala som to uz viackrat.a ked sme vonku na prechadzke,zaspi ako tak,ale nemame vytah a ked ju prenasam hore schodami,zobudi sa.a na terase nezaspi,kym ju nekocikujem aspon pol hodiny.a najhorsie je,ze ja som na vsetko sama,priatel je cely den v praci a som mimo SR,mamy su doma,tak domacnost vsetko je na mne,tak nemozem s nou byt cely den vonku-nemali by sme co jest,keby nenavarim a neoperiem a podobne.a navyse,tu vo Svajciarsku stale prsi-blbe pocasie tento rok,takze von sa ani neda ist ☹

sosanna88
13. okt 2014

@mischell0110 ja som odsavala len prvy mesiac-mesiac a pol, uz neviem presne ale chapem,vtedy to bol zabijak..este som sa musela sprchovat min.3krat za den a robit oplachy bo sa mi zapalovalo sitie...bolo to o hubu ale mala som pomoc. neviem si predstavit byt sama, bud by som bola na psychiatrii alebo niekde inde...mala som ,,miernejsiu,, depku..🙂
a poviem uprimne ten prvy rok som viac menej len prezivala...ze uzivaj si matersku za to by som vrazdila a vrazdila by som aj seba za to, ze sa v roli matky citim tak mizerne..ale opakujem, preslo...a uz si uzivam. uz viem co to je ,,najkrajsie obdobie zivota,, 🙂 neporadim, ani nepovzbudim, lebo vidim ze to treba len prezit a hocijako si to sprijemnit...bud silna,das to!!!

afrika
13. okt 2014

@sosanna88 neprešvihnem čas, skúšam všetky metódy uspatia.. niektorým deťom to naozaj stačí...

ajana1
13. okt 2014

@mischell0110 skus si kupit manducu. My sme mali aj ine nosice ale tento je rozhodne naj a nas "maly" v tom velmi rad spi. Ked mava svoje dni tak ho v nej nosime aby si pospal.

tatianka7
13. okt 2014

@mischell0110 nechcem byť múdra,ale môže to mať aj z refluxu-máš to potvrdené od dr.? Mohli by ti poradiť čo a ako...Ja som stresovala,či nemá aj náš,lebo hodne grckával- náš má 4a pol mes. a tiež nespáva, cez deň teda úplná hrôza ...ale prestalo to,reflux nemá.Od narodenia je kojený na požiadanie,ale musím mu trafiť uspávanie ,hned ako si vyžiada,lebo koniec,v kočíku a v aute zaspí po takej hodine,doma v postieľke zaspal asi dvakrát aj to sa asi pomýlil 😀 ..zaspáva mi na cicíku,ale chystám sa mu to zaraziť,lebo je nemysliteľné,aby zaspával tri hodiny.. 🙂 ,mám ešte 3ročného chlapa a tiež som na nich celý týždeň sama-muž na týždňovkách a nikto mi nenavarí,neuprace ..

mischell0110
autor
13. okt 2014

@sosanna88 Dakujem.Snazim sa robit co mozem,chcem byt dobra mama,no niekedy tie depky zvitazia a mam pocit,ze nieco robim zle,a ze som zla mama,neuzivam si to ako niektore.No lubim svoju malu a koli nej musim vydrzat

svetlusska
13. okt 2014

nooo to poznam velmi dobre..ani nas maly nechcel spat..spal jedine v kociku ked som s nim chodila po vonku, niekedy aj dve hodiny..ci prsalo alebo nie...inac spat nechcel...mohla som sa aj rozkrajat...nakoniec sme zriesili kolisku a tam spal ked som ho kolisala..ked sa podarilo tak spal aj bez kolisania...ale koliska bola klasika take ake boli volakedy nie take co musim hojdat rukou :D jedine toto u nas zabralo..ak nie tak este to ze zaspal na prsniku...varila som vecer ked maly spal alebo ked s nim bol manzel..rovnako tak som davala do poriadku aj domacnost...

mimi8814
13. okt 2014

@mischell0110 nas maly tiez nechcel byt v satke ale manducu si oblubil a pekne v nej zaspinka a spinka.... satky su nanic, aspon pre nas a poznam dost babatiek ktore v satke byt nechceli, ale s manducou problem nemali. Pre mna je manduca vynalez storocia😉