Štvormesačné dieťatko veľmi zle v noci spí

sandraaa20
21. dec 2013

Ahojte mamicky mam problem s mojim 4mesacnym syncekom. Ma pocit ze cim je starsi tym viacej v noci vymysla, asi 2 alebo 3 tyzdn3 v kuse kazdu noc sa velmi casto budi skoro aj kazdu hodinu je taky nervozny skriabe si hlavicku prevaluje sa z boka na bok, napapany brusko ho neboli ma ho makke. Vzdy ked sa zobudi honuspim potom len na rukach a ked ho polozim o chvilu je zas hore, co mu moze byt alebo poradte co s tym abynsa spinkanie zlepsilo, dakujeem

matozazzo
21. dec 2013

@sandraaa20 Nepises, ci ho kojis alebo prikrmujes. Pricin moze byt viac. Ak kojis, vsetko ide do mlieka. Napr.ked sombvypila kavu vecer, mala nespala :( mozu to byt aj zubky, alebo ma prehodeny denny a nocny rezim...

sandraaa20
autor
21. dec 2013

Kojim ho.kavu nepijem nebyvam ani nervozna... ja mam praveze pocit ze on vie ze je noc,,, prespi ju celu zobudi sa o osmej pol deviatej ale medzi tym je aj 7-8krat hore ved to neni ani mozne urcite sa ani on nevyspinka dobre ked sa casto budi

000lulu000
21. dec 2013

ahoj ,moj maly od narodenia zle spava v noci,tiež je skoro každu hodinu hore,a to sme mali silnu žltačku a mal byt spavy a on v noci aj dve hodiny sa chcel nosievat od 12nastej do rana je to uplna katastrofa ,asi to musime vydržat ,teraz mame dva mesiace a zatial žiadna zmena...

mapa
21. dec 2013

@sandraaa20 presne takto sa zacal spravat moj syn hned prvu noc po prvom ockovani hexou... do 3 mesiacov maval koliky, takze sa budil koli brusku, ale zdaleka to nebolo tak strasne, ako po tom ockovani... potom sa to na mesiac krasne upokojilo, zacal pekne spavat, budieval sa 2-3 krat v noci, napapal sa v polospanku a spinkal dalej... presne v ukoncenom 4 mesiaci bol zaockovany iba hexou a nastala katastrofa... od tej noci presne ako pises, budenie kazdu chvilu, krik, skriabanie hlavky, prevalovanie... cez den max 30 minutovy spanok 2-3 krat... viem celkom urcite, ze to bolo tym ockovanim hexavakcinou, prevenar vtedy nedostal, az neskor...

sandraaa20
autor
21. dec 2013

Aj mne kazdy hovori ze to treba vydrzat ze to prejde ale kedy? Naozaj to je katastrofa ale aspon som v tom neni sama 🙂 dufam ze to bude lepsie

sandraaa20
autor
21. dec 2013

@mapa presne presne cez den tiez tak spava ako pises.. moze to byt tym ockovanim aj my sme boli a teraz ideme 20teho januara. Lenze jemu to vobrc neprechadza. Po akej dobe ti po tom prvom ockovani spinkaval lepsie ? Ale ked to nieje ockovanim cim to moze byt ? Uz som z toho zufala

mapa
21. dec 2013

@sandraaa20 no, mna presvedcili, ze to ockovanim byt nemoze, tak som ockovala dalej... po druhom ockovani hexou a prevenarom dostal vysoke horucky, ekzem... trapili sme sa este velmi dlho nonstop v soploch, kasli... takze spaval stale strasidelne... prvu noc s 1 - 2 prebudeniami prespal niekedy po roku az... ale to bola skor vynimka... normalne zacal spavat az okolo 2. roku... viem presne ako sa citis, velmi zivo si pamatam tie bezradne noci, ked som pozerala do stropu, lebo som uz ani nedokazala zaspat... ani neviem, ako som to prezila, zlialo sa mi to do takeho tmaveho mraku tie prve roky u deti... prva dcera bola tiez nespava, tiez ma presviedcali, ze to v ziadnom pripade nemoze byt ockovanim... no ona normalnejsie zacala spavat uz okolo roka... myslim, ze citlivejsie deti (ake mam aj ja) mozu takymto nespanim reagovat na ockovanie... resp. dnes som o tom uz presvedcena 🤐

aliza
21. dec 2013

@mapa
@sandraaa20 moj syn, 3 r., ockovany este nebol a v noci nespal do svojich 3 rokov. Presne, velakrat sa v noci budil, bol nepokojny, pucil sa, pomrnkaval....a hladny nebol, ani ho nic nebolelo. Spavat zacal az po 3 roku, aj to sa este niekedy v noci zobudi a mrnci. Takze pokial to nie je nahla zmena, tak by som to ockovaniu nepripisovala. A co s tym? nic 😎, treba pockat, kym sa to upravi....snad nemusim pisat, ake to bolo byt 3 roky bez spanku 😖.....ale clovek, teda matka, vydrzi vsetko 😉

luba28
21. dec 2013

@sandraaa20 a nemozu to byt zubky????

petra2184
21. dec 2013

ahojte, tiez mame rovnaky problem, mala ma dnes 4 mesiace, ked bola malinka zobudila sa prvykrat aj po 5 hodinach, a maximalne 2 za noc a potom az rano. No a teraz, uz asi mesiac sa budi aj 4-5 krat v noci, ale budi sa na prdiky, proste sa strasne puci, mrvi, vrti, kym tie prdiky pusti von. Naraba s celym telickom aj s hlavickou. Kym este pritom spi, tak ju v polospanku nakojim, ale zda sa mi ze cim viac ju nakojim tym viac ma tych prdikov. Inak by sme boli stale hore a uspavali by sme sa len velmi tazko. Je plne kojena, a na stravu si davam pozor. Viem ze ked prdi to je dobre, lebo inak by ju asi bolelo brusko, nemali ste niekto tiez takyto problem?

awalancha3
21. dec 2013

Haló, máš malé bábätko, nie obstarožného unaveného chlapa, čo zaspí ako dudok, len čo sa uloží do postele. 😀
(zubky, choroby, prdíky, očkovania, chlad, teplo, nepokoj........... to všetko sposobuje, že bábätká v noci nespinkajú- ale sú to bábätká, a patrí to k bábätkovstvu)

mina982013
21. dec 2013

Ahoj sandraaa20 ja mam tiez 4mesacneho syna a to iste robi co pises doteraz spal ako dudek zaspal o osmej a spal do osmej do rana a reraz zaspi o jedenastej vecer cely cas sa hra skeri a pritom je unaveny a ne a ne zaspat a v noci sa budi skrabe a neviem co sa deje. Kojim ho ,rozmyslala som ze ci mu staci moje mlieko papa kazde dve hodiny a v noci tiez je hladny ked sa zobudi aj kazde dve hodiny niekedy sa zobudi nad ranom a inokedy aj kazdu hodinu. Ideme do poradne po novom roku tak som zvedava co mi povie doktorka. Drz sa potom sa ozvem co povedala doktorka.

mina982013
21. dec 2013

Zabudla som napisat ze my sme na ockovani neboli a mame takyto problem odlozili nam ockovanie lebo zistili malemu makke hlasivky ze ma a tazsie dychal tak to odlozili,tak z ockovania to asi neni.

adik311
21. dec 2013

moja mala takto nespi uz 6 tyzdnov, idu nam zubky resp. uz vysiel prvy ocny a idu dalsie hned tri....moja zaspava o 4 rano a ked nahodou zaspi skor tak je nepokojna a "stokrat" sa zobudi