Sú rozprávky Pingu, Máša a medveď vhodné pre deti?

macickarebeka
14. jan 2014

Mam taký pocit, že tieto dve rozprávky sa tu spomínajú najčastejšie, čo sa týka obľúbených rozprávok deti. Otázkou však je, či tieto rozprávky majú pre deti nejaký prínos a ci sú vôbec vhodne pre malé deti? Sú podľa vás rozprávky takéhoto typu vhodne pre deti? aké máte na ne názor?

cikyta
14. jan 2014

Prečo by neboli ? 😕

zuzkat1
14. jan 2014

@macickarebeka moja ma 4 roky a uprednostnuje uplne ine rozpravky... Masu nepoznam ale pingu mala rada ked bola mensia... Podla mna je to vyslovene pre male deti.. co je na nich nevhodne?

destra
14. jan 2014

podla mna su urcite vhodnejsie ako napriklad Tom a Jerry,ci Vlk a zajac.Pisem len za syna,nechcem nikomu nanucovat moj nazor,ale ked minule davali na Markize Toma a Jerryho, maly na to pozeral s pusou spustenou az na zem a nechapal,preco ta mys bije tu macku a preco si ta macka tak skaredo udrela hlavu.Napriklad pri Masi sa stale smeje,sama niekedy nerozumiem comu,ale smeje sa nahlas a ocividne sa mu paci.Tak ci tak by som skor rozmyslala nad casovou dlzkou pozerania rozpravok.

cottoncandy
14. jan 2014

Podľa mňa sú menované rozprávky úplne v poriadku 🙂

zuzkat1
14. jan 2014

@destra suhlasim ze zalezi na dlzke pozerania tv.... Moja miluje toma a jerryho furt sa smeje... Ma rada aj vlk a zajac-mne osobne sa ten vlk nepozdava...

mariannan
14. jan 2014

Masa a medved su super...nasa mala to zboznuje, sice nevydrzi pozerat ani jednu cast celu,stale odbehuje...alr vzdy sa pyta,co robia,tak jrj v podstate rozpravky prerozpravam...vdaka Masi nema problem u dr,vzdy jej zahlasi "dyšite,nedyšite" a ukaze ako ju popocuva 🙂 ale ine rozpravky nepozname,okrem Masi a Spievankova vsetko uz pri uvodnych titulkoch vypne 😀

salome_82
14. jan 2014

Ja tiež nechápem, čo by malo byť na tých rozprávkach nevhodné, ale teda je len na tvojom uvážení, čo dieťatku dovolíš, s prihliadnutím na jeho vek, pozerať 🙂

marika39
14. jan 2014

Pingu nepozeráme ale Máša u nás boduje (máme 3 roky) a dcérka ju pozerá denne, a stále sa na tom chichoce. Myslím že vhodné sú, však tam nie je ani žiadne násilie ani nadávky ako v niektorých rozprávkach. Ak chceš niečo výchovné, tak Bambuľka je celkom fajn.

vejula
14. jan 2014

@macickarebeka môj maly pozera pingu, ma ho velmi rad. Podla mna je ta rozpravka vychytana a velmi dobre a realne su tam vykreslené reakcie tych tučniakov, niekedy ked to pozeram, tak akoby som nas videla 🙂
Na druhej strane, niektore reakcie toho tučniaka sice su často realne, ale ked ich začal Dominik napodobnovať, nebola som najšťastnejšia. Napríklad ked vyplazuje jazyk, ked sa mu niečo nepači. Alebo ten jeho krik - nak naaaaak. Ta časť, ked tam mal jesť tu rybu s tym niečim zeleným - tak to zelene hodil do zachoda a splachol , lebo to nechcel jesť - potom mal syn taku maniu, že čo mu nechutilo, chcel splachovať do zachoda. Dokonca aj v škôlke sa mi sťažovali, že dal do ust a potom to šiel vypluť do zachoda a splachnuť. Takže myslim, že napriek tomu, že ta rozpravka je fajn, tak dieťa z nej môže nachytať nejake tie neduhy

zuzkat1
14. jan 2014

Dievcata co je vobec masa a medved?

nice202
14. jan 2014

@zuzkat1 google

destra
14. jan 2014

@zuzkat1 ako ja netvrdim,ze tom a jerry a vlk a zajac su nepripustne rozpravky,ja sama som na nich vyrastala,ale maly bol fakt zdeseny,ked to videl,asi zalezi na dietati 🙂

jamabe
14. jan 2014

Moja malá Mašu zbožňuje a aj mne sa páči, Pingu nepoznám... ALE keď sa nad ňou niekedy zamyslím, nejaký výchovný alebo morálny efekt mi tam chýba. Maša je malý nezbedník a zo všetkého vyjde nakoniec ona ako víťaz. Nie vždy sa mi jej správanie páči, nehovorí prosím ani ďakujem.. Také maličkosti mi sem-tam udrú do očí. Je to rozprávka na zasmiatie, je krásne graficky spravená, verím, že sa deťom páči. Ale viac sa mi pre malé deti pozdáva rozprávka Timmy time - je to o malej ovečke a zvieratkách v škôlke, každá časť je poučná (keď sa dieťaťu okomentuje), nič sa tam síce nerozpráva, ale pochopí sa ľahko. 🙂

zuzkat1
14. jan 2014

@nice202 nasla som a tie dvd su aj v obchodoch?

cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkat1
14. jan 2014

@destra ja som tiez niekedy zdesena ze co ju bavi😅 ale je fakt ze celkom slusne oddeluje rozpravku od reality.. nemava strach z rozpravok a ani neopakuje ...

briketa
14. jan 2014

Pingu a Shaun the Sheep su vo svojej kategorii najuzasnejsie rozpravky

zrka
14. jan 2014

podla mna najvychovnejsia rozpravka je macko usko 😀 . A ja si myslim, ze v kazdej rozpravke je nieco, co je vhodne a nieco, co je nevhodne. Tucniaci isli aj u nas a malo to pozitivny efekt. Deti z nej boli take ukludnene. Naozaj rozprávky tipu Vlk a zajac alebo Tom a Jerry je skor pre vacsie deti. Ak vôbec...ale tomu sa rodic asi nevyhne. A suhlasim s Bambulkou. My sme ju pustali len kratko, asi je nas maly este na to maly, lebo on si tam vzdy nasiel nieco, coho sa bal, ale to zas on najde v kazdej rozpravke nieco. Takze na vlastnom dietati a jeho spravani zistis, aka rozpravka je pre neho vhodna a aka nevhodna.

nice202
14. jan 2014

@zuzkat1 ja som to stiahla z ulozto

macickarebeka
autor
14. jan 2014

@vejula tak som to aj myslela. ze tam nie je nic poucne.
@jamabe

destra
14. jan 2014

@zuzkat1 tak to mas super,nas maly rad a casto opakuje ukazky z rozpravok.uz ho vidim,akoby po par castiach Jerryho zobral kladivo a udrel niekoho po hlave 😀 aj Cerveneho traktruka sme zatrhli,lebo pan Jonas sa nezravi ludom,tak preco by mal on-to neviem,ci tuto rozpravku doma poznate.

zuzkat1
14. jan 2014

@destra nepoznam... Je to take typicke to opakovanie... Moja je fakt skor vynimka... Naozaj nechapem ze to tak oddeluje,nikto jej to nevysvetloval🙂

snopkulka
14. jan 2014

😀 😀 baby baby 😀 😀

destra
14. jan 2014

@zuzkat1 hehe,vravim,tes sa,si stastna matka 😀

zuzkat1
14. jan 2014

@nice202 tak to nie je pre mna... My nepouzivame comp.mam net v mobile... Nevadi..nemusi mat mala vsetko🙂

cikyta
14. jan 2014

@destra Moja malá po zhliadnutí Rapunzelky (ktorá chodí bosa) prestala nosiť papuče ... ved ani Rapunzelka nemá 😅 Sme sa na tom aspon dobre zasmiali, lebo fakt, že nikto si to ani nevšimol, len ona ... je to normálna reakcia detí, že napodobnuju...aj my sme všetko napodobnovali z rozprávok, či filmov....len sme na to už asi niektorí zabudli 😉 No s istotou môžem povedať, že nám to určite nikomu nijak neublížilo a nezostalo navždy 😀 (Chvala bohu môj brat bol indiánom iba do 5 rokov a pod. 😉 )
Vieme dakovať, prosiť, slušne sa správať , byť zdvorilí a dokonca sme v určitom období vedeli krásne salutovať 😀

zuzkat1
14. jan 2014

@destra tak to sme vsetky🙂 len ja nemusim uhybat pred kladivom😀

nice202
14. jan 2014

@zuzkat1 neboj, urcite o nic neprisla, ked nevidela masu a medveda

destra
14. jan 2014

@cikyta dobre som sa teraz zasmiala,mas uplnu pravdu 🙂
@zuzkat1 ano,stastne sme vsetky,ked su nam tie nase decka zdrave,len ty riesis o jednu vec menej 😀

da_n_ka
14. jan 2014

Pre boha to co su za otazky?????

vejula
14. jan 2014

@cikyta no ono je to sice pravda, ale ked môj maly vyplazil susede jazyk, ked sa ho niečo spytala, tak som sa išla pod zem prepadnuť.... A toto viem, že ma z pingu. 😅