Súkromná verzus štátna škôlka od septembra 2016

cherinna
8. aug 2016

Mamičky prosím poraďte! Dcérka má 2 roky a 8 mesiacov. Od mája 2016 chodí do súkromnej škôlky (ja do práce). Všetko je super, veľmi sa jej tam páči, aj si rýchlo zvykla. Od septembra 2016 ju zobrali do štátnej škôlky (v decembri bude mať 3 roky). Začínam mať z toho trochu obavy, ona je ešte taká "bábätkovská", potrebuje sa túliť k dospelému, má ešte flašku....atď. V súkromnej škôlke sa jej maximálne venujú, je tam taký "benjamínek". Obávam sa, že v štátnej takú starostlivosť mať nebude. Preto by som ju chcela nechať ešte do decembra v súkromnej, pokiaľ mi štát prispieva a od januára ju šupnúť do štátnej.
Myslíte, že je taká možnosť, že by mi v štátnej škôlke držali miesto do dovŕšenia jej 3 roku (za nejaký mesačný poplatok)? Máte s tým niekto skúsenosti?

moni244
8. aug 2016

@cherinna a čo tak sa spýtať v škôlke? to ťa nenapadlo? a to akože za 4 mesiace sa zmení a bude zvládať škôlku? a horšie sa jej bude zabiehať od januára, keď už budú deti zabehnuté ako keď s nimi pôjde od septembra

cherinna
autor
8. aug 2016

@moni244 napadlo ma to samozrejme....len som chcela vedieť aj názory iných mamičiek, lebo som na tom tak 50 na 50...

monhla
8. aug 2016

No mnohé štátne škôlky sú také preplnené, že miesto ponúknu hneď inému dieťatku. Niektoré nie. Spýtaj sa priamo v škôlke, lebo Ti budem zbytočne písať ako je to u nás. To Ti ozaj v rozhodovaní nepomôže 😒

moni244
8. aug 2016

@cherinna no keď ti to škôlka nepovolí, tak ti skúsenosti iných budú na dve veci

nikalentilka
8. aug 2016

opytaj sa riaditelky 🙂

andrea_heh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cherinna
autor
8. sep 2016

@andrea_heh ano rodicovsky ti chodi do 3 rokov veku dietata, nezalezi na tom, ci pracujes alebo ci dieta chodi do skolky

cherinna
autor
8. sep 2016

tak sme teda nakoniec isli od septembra do tej statnej skolky....a zatial (tuk tuk) vsetko super 😉 😉