Syn ma pasoval za nosiča. Ako to môžem zmeniť?

katao
24. mar 2008

mam doma 5,5 mesacneho synceka a urobil si zo mna nosica, 3/4 dna stravim jeho nosenim , zabavit sa sam vie asi tak pol hodinku a potom ho musim dve hodiny nosit , mysim , ze sa kvoli tomu ani az tak pohybovo nevyvivja , este stale sa nepretaca , aj ked sa mu to obcas podari , nie je tym nadseny a radsej sa bude nosit ako mat radost z pohybu, mame totiz reflux a tak bol do troch mesiacov neskutocne uplakany , tak som to riesila nosenim a teraz si na to uplne zvykol a nechce to menit, (ak sa o to pokusim spusi taky plac , ze sa zbieha cela rodina , ze ho vrazdim a vydrzi s rovnakou intenzitou dlhsie ako ja )co mam robit, aby som sa nestala jeho otrokom a on na mne totalne zavisly ?

tonicka
24. mar 2008

katao, u nas to preslo same, dala som z ruk dole vzdy ked to islo... aj dnes sa nosime,ale len ked nam idu zuby napr. alebo ma zly den ale je to stale lepsie a lepsie.Ja to nijako neodnaucam,len jej dookola vysvetlujem, ze aj chodit treba a ze mi je uz tazka. Podla mna ak to chces rýchlo , tak jedine radikalne, ale mne sa to nepáci, tak som to nerobila. Ale ja mam velmi introvertne dieta, ale tiez sa to uz lepsi,hlavne ked pride niekto k nam, tak sa ho uz neboji po pol hodke 🙂

martinaema
24. mar 2008

katao, s tým nič nenarobíš 😉 treba len vydržať a nemyslím, že pohybovo nenapreduje kvôli noseniu. Dobre to poznám,aj my sme sa nosili a nosili a malá zasa napredovala hodne rýchlo. Najlepšie je zaobstarať i babyšatku, alebo nekaký iný nosič a čakať 😉

tonicka
24. mar 2008

suhlasim s martinaemou 😉 inak mala tiez chodila velmi skoro...to nie je kvoli noseniu 😉

kacka79
24. mar 2008

Ahojky, tak já jsem byla taky "nosič", ale malý začal v 8 měs lézt a od té doby se chce ponosit jen málo, radší lozí po bytě a objevuje...

bubba
24. mar 2008

kup si satku,alebo babyvak.inac neboj aj my sme si to absolvovali uz sme mali hlavu v smutku,ale rpeslo to v priebehu asi 2mesiacov 😉

riusik
24. mar 2008

katao, nic nemen. rob tak, aby bolo ste boli spokojni - ty a tvoje dietatko. to je najdolezitejsie. a okrem ineho som citala, ze nosene deti su inteligentnejsie 😉

emaso
24. mar 2008

Boze,to akoby som citala o sebe,reflux,urevane dieta,ze sa pol hodinu zabavi sa mi mohlo len snivat,mala je aj tazka,mame takmer 8 mesiacov a 10,5 kila a ja taka musia vaha som.Ako pisu baby tiez si nemyslim ze nosenie spomalii napredovanie.Nam nepomohlo nic len vydrzat,v satke ani v nosici nechce byt ani nahodou,davam ju na chvilu do chodaka hoci sa to nedoporucuje ,to ked uz nevladzem,ale v nom zas tak lieta po byte ako tajfun,ziadna vyhra.No asi som ti vobec nepomohla ale aspon som sa vykecala,tak sorry,ale aspon vies ze nie si sama,pa

katao
autor
24. mar 2008

baby satku mam, ale aj v nej vydrzi len chvilku , aj to sa musi pozerat na svet cize ho mam zaviazaneho do seba a neviem ci mu to netlaci na genitalie , ale mam problem aj so zaspavanim , on zaspi iba na mne a spi tiez so mnou nechce sam v positielke a polovicu noci prespi na mojom bruchu, uz som sa tak naucila spat 🙂

trixi
24. mar 2008

katao, to ze sa nepretaca urcite nie je tym, ze ho nosis. Nas maly je noseny tak v norme (co je norma ??? 😀 ), teda vtedy je noseny ked vladzem 😅 a pretacat sa zacal az teraz a to za chvilu mame 6 mesiacov a 3 tyzdne. Moja mama ho v sobotu zacala "sulat" po posteli a zrazu v tom nasiel zabavu. Dovtedy nevydrzal ani 2 sekundy na brusku. Teraz sa vrti vsade. Nemyslim si, ze nosenie ma vplyv na nejake pohybove zaostavanie. Neboj, on sa zacne vrtet a bude ako sidlo. 😀

zuzkafuny
24. mar 2008

Môj mal a má tiež ručné stavy a to má už 11 kg... to mám inak vyťahané ruky... ale radšej ho ponosím... pre mňa je to úžasný pocit. Ani sa nenazdáme a vyrastú... tak si ich aspoň ponosme... no nie...??? 😉 🙂

emaso
24. mar 2008

No co sa tyka spania tak Jasminka cez den nezvykne spat dlhsie ako 15 min.,len vonku v kociariku aj to len ked je v pohybe, nesmiem zastavovat ani s nikym rozpravat,to sa hned zobudi,ale zas mi velmi pomohlo to kresielko od Fisher P.,ma take vibracne zariadenie,tak to ju utrasie k spanku,ale to nepovazujem za riesenie,vyuzivam len obcas,neviem ci je to pohodlne spanie.Aj som sa bala ci je to normalne,ale v noci spi relativne dobre tak Dr.povedal ze vraj sa nemusim bat,tak neviem.Inak ma to ale dost vycerpava,su dni ked doma krizom slamu neprelozim,len sa nosime,no ale ked na mna hodi ten este stale bezzuby usmev som hotova,vsetko zabudnute 🙂

lusil2005
24. mar 2008

pocula som ze ked je babo na mamu takto naviazane, nepomoze ho nechat vyplakat alebo nieco podobne. musi sa proste mamy nabazit. doslova "prejest". ale tiez si myslim ze ked sa zacne sam pohybovat, bude sa mu to pacit viac lebo bude moct ist aj tam kam by nemal a to su vacsinou "najzaujimavejsie" objekty 😝
inac - ja tiez riesim zabavu mojej malej choditkom. viem ze vravia ze sa to nema, ale jej sa to hrozne paci, a lieta v tom po byte ako fitipaldi. hada sa s prackou, potom so zrkadlom... no proste - neviem si to choditko odpustit. 😅

sue
24. mar 2008

Katao, pri tom si poznamenaj len,že do dvadsiatky ho nosiť nebudeš... za chvíľu ťa už potrebpvať nebude... zaobstaraj si pohodlný nosič pre teba aj malého, aby si pri nosení mohla upratovať, variť, nakupovať a tak a neboj, ono to prejde. Pohybová aktivita nemá s nosením nič spoločné... vychutnávaj si, že dieťa si s tebou buduje emocionálny vzťah 😵 😵 😵

dika
24. mar 2008

katao neurobis s tym nic, odporucam ako tu pisu maminy - uspokojit jeho potrebu fyzickeho kontaktu a musis byt trpezliva, ono to prejde. My sme mali reflux presne 6 mesiacov, nosili sme sa do 7 mesiacov, potom sa jej konecne zapacilo byt na brusku, prevalovat sa, potom stat na styroch a teraz lozit. Na rukch jej je dobre, ale lozenie je pre nu zaujimavejsie. Tiez som to riesila, ze sa nerozvija - ale prislo to vsetko prirodzene samo. Nehovorim ze uz nie je naviazana, to ano, ale prejavuje sa to inou potrebou ako je nosenie - to uz je pre nu nuda 🙂
asi si cakala nejaky navod na zbavenie sa "zlozvyku" a mohla sa oslobodit, bohuzial taketo riesenie nie je.... treba vydrzat, bude lepsie, drzim palce 😉

biba12
25. mar 2008

Mam rovnaky problem. Bude mat zajtra polroka a nosime sa stale. To ma najrasej. Okukavat z okienka, spievat tancovat....Pozerat, co robim. Nemyslim, ze sa pohybovo zle vyvija. Pretoci sa z bruska na chrbatik, z chrbatika na brusko s pomocou a sedi velmi dobre aj bez pmoci, obcas leti este dozadu, ked so sebou moc mykne.
Ale je na mne dost zavisly, ked odidem, okamzite plackame a niekedy je to strasne srdcervuci rev. Chudak moj muz... On ho tak rychlo nevie utisit ako ja. Inak ja tiez dufam, ze ked zacne lozit, tak sa pomaly budem oslobodzovat. Ale ja sa ho snazim vzdy dat do stolicky, ked som v kuchyni, dam mu tam hracky, nech sa hra..Neutekam ku nemu okamziite ako mrnci, nech si zvyka aj ked sa hra sam. A tiez ho davam do ohradky, ma taku, co aj su tam nejake pesnicky a vybruje, tak to ho dokaze zabavit. Aspon na chvilu. A raz do tyzdna chodi ku nam svokra a venuje sa mu a raz do tyzdna chodim k nasim a tak sa pomaly zbavujem 😉 , nech si ho uziju aj stari rodicia. A oni sa s nim vlacia radi. Akurat maju vzdy svalovku, lebo nas maly ma 8,5kg.

ajka2
25. mar 2008

Ahoj Katao.
Mám tiež podobný problém.
Malá sa rada nosí,ale nije to kritické kým ju na ruky nvezmem cez deň prvý krát.
Čiže ráno vstaneme,napapáme sa a položím ju na gauč.Obložím hračkami,hrám jej divadielko,potom ide na chvíľu do sedačky a potom do postieľky pozerať kolotoč..
Takto sa ju snažím prebaviť kým sa dá,lebo akonáhle ju vezmem na ruky už ju nemôžem zložiť,plače na raty.
Je to proste spoločenské dieťa a nevie byť sama.
Máme reflux zistený už v štyroch týždňoch,čo by som ale za dôvod nosenia nedávala.
Také deti tiež predsa netreba nosť celý deň.
Kázali nám pridávať Nutriton do každého pitia(aj čajíku) a od vtedy negrcká,tak tomu by som to za vinu nedávala.
Ale ako píšu ostatné baby,radikálne riešenie neexistuje.
Treba vydržať a hľadať spôsob ako by sa sám prebavil čo najdlhšie.

ajka2
25. mar 2008

A tak isto nemyslím že by sa nerozvíjal kvôli noseniu,každé dieťa je indivindi a keď sa raz bude chcieť pretáčať a sedieť či loziť tak si na to čas nájde.Veď pred kúpkaním či po papní hádam chvíľu leží,tak mu to skús ukázať ako sa to dá a odpútať pozornosť od nosenia.
Domka sa ešte sice nepretáča pravidelne,ale sa jej to už pár krát podarilo a sedká už pomali skoro sama.
Chce to veľa času,ale nám to pomáha.Každým dňom vydrží ležkať či sedkať a hrať sa dlhšie.

katao
autor
25. mar 2008

dakujem vsetkym mamickam za radu ,aj som si myslela , ze zazracne riesenie neexistuje , ale aspon viem , ze v tom nie som sama , to pomaha 🙂 , matejka velmi lubim a to nosenie urcite vydrzim , len doma mi hovorili , ze to nie je normalne a ze bude na mne totalne zavisly a nebudem ho moct dat ani do skolky a ani na nikoho nechat , lebo uz teraz nechce ostat s nikym inym ako so mnou , preto som sa chcela aj poradit

shela
25. mar 2008

My nosime malu velmi malo.. nemame ziadnu satku ani vak..a mala na ruky nepotrenuje ist.. sme stale spolu, hrame sa , spievam jej ale nie je na rukach.. samozrejme niekedy sa potrebuje pomojkat ale zeby sme jej robili nosica tak to nie..a oplatilo sa to..teraz s nou nemame ziadne problemy..ja si neviem predstavit zeby bola naucena na ruky..to by mi asi krize odisli keby som nosila takeho valibuka 😅

sue
25. mar 2008

Katao, to sú zastaralé názory, že sa nebudeš môcť ani pohnúť a že nebude môcť byť v škôlke...

shela
25. mar 2008

katao...no neviem ci su to zastarale nazory ..podla mna nie..ja mam malu uz tak otestovanu ze az..ked prideme od babky na druhy den chce byt stale na rukach ale nevezmem ju lebo viem ze to je len premaznana..ked ju jeden den trosku viac ponosim na druhy den zacne vystajat tiez..takze skus nevziat na ruky..len bud pri malinkemu a skusaj sa s nim zahrat na deke alebo tak..ono si uvedomi ze mamka je na nieco ine ako na nosenie 😉

prunti
25. mar 2008

kato...u nas to je rovnake ako u vas...ale az tak kriticke, ze mam zo svojho uz seknuty chrbat...takze odo dneska ma tvrdy rezim a vooooooobec ma nezaujimaju reci typu...ooo aka som to matka, ze ho necham revat...tak to nech skusia ostatne byt cely den sama doma s malym a nosit a nosit a pritom nemat cas ani ist na WC!!! samozrejme popritom trpnut kedy zas spusti...takze som sa porozpravala s doktorkou a skonstatovala, ze mu plac neublizi...takze od dneska, od rana vriesk ako odtrhnuty z retaze! Ja zehlim a chodim von z izby, lebo to je tazke, ale tak ako sa naucil zaspavat a spat, nauci sa pekne sa zahrat aj sam alebo bez toho aby som ho nanasala! Aj ja som si myslela, ze sa odnauci a ze ked nad nim budem hrkalkou hrkat, tak to bude ok...ale omyl...babatka su ovela prefikanejsie nez som si myslela! Takze, sa ti ozvem jak to dopadlo, pri jeho vydrzi...tipujem, ze to bude trvat aj tyzden!

erni
25. mar 2008

to som rada,ze nie som sama ako klokan...my sme ako maly revavali o dusu a pomohlo len nosenie az sa z toho stal zvyk..resp.zlozvyk tiez si myslim,ze aj taketo male deti velmi dobre vedia co robia a placom si to vyzobravaju..lenze ja vydrzim s nervami menej ako moj synator a samozrejme ho beriem na ruky,uz ich mam skoro po zem 🙂 a muz ma paradne svaly a na tie sa nestazuje,nemusi platit posilnovnu 😀
dufam,ze sa to zmeni,ked zacneme sediet,lebo to uz teraz robime velmi radi jasne ze s pomocou
prunti:verim ti ze nemas cas ist ai na zachod kto nezazije nepochopi.

shela
25. mar 2008

prunti...neboj malinkeho to prejde do 3 dni.. 😉 vies ja som pisala do temy nosenie deti.. vravela som ze ja malu ponosim ale nie moc tak ma tak ovrieskali ako nikdy..podla mna na tie babyvaky robia reklamu len preto aby to nejako predali.. ja v tom nijaky zmysel nevidim.. dieta sa samo popyta ked bude potrebovat naruc.. a aj to som napisala ze deti su prefikane ach jaj.. no to dopadlo..a sama vidis ze deti su riadne vybite..

prunti
25. mar 2008

Dakujem dievcata 😉 a nehovoriac o tom, ze ked ideme niekde na navstevu furt trpnem kedy spusti rev, lebo nie je na rukach...alebo ho proste aj tam nanasam a jednoducho z navstevy nemam nic! Iba bolavy chrbat! Mimochodom vrieskal takmer hodinu, potom zaspal...ked vstal opat som ho vlozila do jeho hracej ohradky a po 5 minutach opat rev 😝 takze sa musim pozbierat a vydrzat!

uhlikova09
25. mar 2008

Ahojte my sme sa nosili a nosili asi take dva mesiaciky,nechcel pri mne sediet,vtedy sa este neplazil ani nic takze to bolo o zivot,v jednom kuse reval a nic sme s tym nemohli urobit preslo ho to samo ked sa zacal stavat na nozicky.Nemali sme žiadnu baby šatku sme si to odtrpeli...

susik77
25. mar 2008

ahojte, ja sa tiez pripajam k nazorom, ze akonahle zacne lozit a objavovat, prestane vyzadovat nosenie. My sme sa nosili do 5.mesiaca, potom sa mala zacala plazit a potom stvornozkovat a teraz uz lezie po celej obyvacke, vsetko skuma a vyska od radosti 🙂 Este som si vsimla, ze uz ju nebavi ani hranie so mnou-ako som jej hovorila riekanky a ukazovala. teraz jej staci dat jej oblubene hracky-nehracky a je vo svojom zivle 😀 😎

martinaema
25. mar 2008

ja si nemyslím, že babyvaky a šatky sú len reklama, skôr oooobrovská pomoc pre nás, ktorí sme to babo z takých alebo onakých príčin vláčili na rukách 😉 Moja babka, ktorá má 83 rokov, ked uvidela šatku, tak bola celá uveličená z toho, že sa vracia to čo tu už bolo, takže to nie je výmysel dnešnej doby, iba niekto oprášil staré nápady a úžasne na tom ryžuje 😠 Inak ja neľutujem, že som malú toľko nosila, nevravím, občas som bola z toho zúfalá, ale babyvak mi 100% pomohol a potom som si to už aj užívala - to nosenie. Teraz ked už bežká tak sa mi aj v kočíku vozí, ked sa unaví - to som predtým išla na prechádzku štýlom - malá si posedela 10 min., potom veľký rev a ked som ju nechcela nechať vyrevať do vyčerpania, alebo byť s ňou zavretá vnútri, tak som ju zobrala na ruky a kočár teperila pred sebou. ☹ Aj preto som hlboký (18kg) veľmi rýchlo vymenila za ľahunký(9kg) šporťák., 🙂

veroni33
25. mar 2008

Filipko uz bude mat 15 mesiacov a od narodenia je najradsej v mojej naruci. Neriesim to, aj ked ma niekedy riadne boli chrbat, ale som presvedcena, ze to nerobi preto, ze by bol vychcany. Vzdy sa prituli, da mi vlhku pusu a obijme ma ruckami - no nech mi vytrhne bok aby som ho nevzala. Pritom hybat sa zacal velmi skoro a chodit, ked mal 11 mesiacov. Stale nieco objavuje a beha daleko odo mna, ale potom sa vrati a chce byt pri mne, ved na to su mamy. Takze ja vravim, napriek vsetkym obmedzeniam bud rada, ze je to tak ako to je, lebo to nie je o rozmaznanom, ale milujucom a doverujucom dietati.