Syn neprespí celú noc vo svojej izbe

zuzi_33
8. sep 2014

Maminky idem si k vám po skúsenosti, rady, napady... Mám 2 synov /starší o pár dní bude mať 4 roky a mladší má 2 roky/. Oboch synov sme asi od 1,5 roka dali do do vlastných postelí do detskej izby. V tom veku sa obaja aklimatizovali úplne super a nebol problém s učením zaspávať v druhej izbe. Asi pred rokom a pol sme sa presťahovali, urobili im detskú izbu, v tom čase tam spával len starší syn. Pekne prespal celú noc, nebol problém. Ako 3 ročný nastúpil do škôlky a pravdaže začali choroby.... Raz mal dosť vysoké teploty, kašeľ, tak som ho vzala spať k nám do spálne, aby som ho mala na očiach, ak by bol problém.... Spával tak s nami asi týždeň aj čosi, potom sme ho vrátili nazad do detskej izby. No a tam začal problém. Zaspí síce vo svojej izbe /teraz je tam už aj mladší s ním/, nezobudí sa, ale ako náhle vypnem tv, zhasnem svetlo a idem spať ja, tak max. do pol hodiny je hore a už cupitá do spálne za nami. Už som skúšala všeličo, vrátila som sa s ním do detskej izby a to nie raz - zaspí a do 5 min. je znova hore a zas je u nás v spálni. Alebo som ho nechala zaspať v spálni a preniesla nazad do detskej. Ani to nepomohlo, jednoducho zobudí sa a automaticky pôjde znova do spálne. Už ma nebaví takto pochodovať celú noc a "uspávať" ho tam, lebo takto sa nevyspíme ani my, ani on. Tak som to momentálne vzdala a nechávam ho spať v spálni keď príde. Ja zvyčajne potom idem spať do detskej k mladšiemu, lebo napriek tomu, že má zábranu na posteli, tak sa už zo 2x skotúľal z postele, alebo má vo zvyku prejsť na druhú posteľ k bratovi, tak pre istotu som tam.
Takže otázka znie: je tu nejaká maminka, ktorá mala niečo podobné doma? Ako nevadí mi, že spí pri nás v posteli, len chcem vedieť, či môžem očakávať, že ho to jedného dňa prejde a uvedomí si, že ma svoju izbu a svoju postieľku, alebo ho mám skúšať nejak naučiť, aby tam prespal? Lebo už som aj ja z toho večného nočného chodenia hore dole unavená.... Vopred ďakujem za každú radu a skúsenosť 😉

aduskatt
8. sep 2014

my sme to vyriešili tak, že sme dali jeho posteľ do spálne, tak sme sa neokopávali a vyspali sa všetci,,tak spával niekoľko rokov a zrazu zo dňa na deň sa rozhodol spať sám v izbe🙂)

kiki68
8. sep 2014

a povedal preco tam nechce spat? ze sa napr. niecoho boji,alebo len chybate vy ako smecka?

standu
8. sep 2014

Nie, nemam podobny pripad doma, ale uistujem ta, ze sa raz nauci nechodit v noci. ako sa moja starsia naucila nebudit sa 3x v noci najprv na kojenie, potom na cikanie. ak ti nevadi, ze spava pri vas tak podla mna riesis zbytocnu vec. nasa starsia spavala s nami v posteli do takmer 3 rokov aj ked od 8mich mesiacov zaspavala sama v postielke, ked sme sli spat zhasli vypli tv hned bola hore a sup k nam. mladsiu som vobec nenaucila spat vo svojej postielke. spat s nami bude urcite dokym ju budem kojit v noci, vobec to neriesim...cize opakujem, spite tak ako vam to vyhovuje.

ewisam
8. sep 2014

@zuzi_33 ako u nas doma 🙂 len bol nauceny, ze som v izbe spavala s nim, kedze som ho dlho dojcila. Zvykol sa pritulit. Teraz ked mame druheho- spava so mnou v spalni, pride ma starsi v noci zobudit, ze pod so mnou do izbicky... ked sa da, idem, vacsinou vsak mladsieho zobudi.... Ked sa "dari" pride kazdu pol hodinu...Teraz bol chory tak som spavala s nim s usami na stopkach, kedy bude mladsi hladny, aby som v rychlosti dosla do spalne...obcas na prasky 🙂 ale vcera som mu povedala v noci, ze ked chce nech pridem, ale ze vezmem aj Mata, lebo ajten je chory a ze bude pocuvatteda ako pisti... otocil sa na pate a zacupital do postele...ked som bola kuk, uz spal a az dorana tak som zvedava co dalej 😀

zuzike123
8. sep 2014

Nas mladsi tak chodi takmer kazdu noc. Tajne dufam, ze ho to coskoro prejde...

dobromila
8. sep 2014

@zuzi_33 všetky naše deti by najradšej ešte stále spali s nami - 3,5 a 7 rokov! Lenže máme ešte aj polročného, s ktorým som ja sama v spálni a tak manžel koluje celé noci od jedného k druhému v detských izbách 😅 🙄

milan_branik
9. sep 2014

no klasika uz sme skusali uplne vsetko asi to chce cas.........

jaruska6
9. sep 2014

Ahoj my máme 4 ročného a tiež zaspí u seba v izbe ale okolo 02.00.-03.00 ide na WC a docupitá k nám do spálne...Ja zatiaľ tomu dávam čas nech si zvykne , len pred nedávnom sme sa presťahovali, tak ho nechcem stresovať 😉

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

chce to čas ale musíte ho tiež postupne učiť aby spal vo vlastnej izbe a nejako mu ju zútulniť http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/