Syn prestal chodiť na nočník. Ako keby sa ho bál

vilki
28. okt 2007

baby poradte mi, neviem co sa mohlo stat mojmu malemu ale doteraz vzdy chodil kakat na serblik uz od 10 mesiacov sa mi nepokakaval, vzdy ukazal na plienku a povedal baka baka a pekne sa vykakal na nocniku...dnes je to uz 5 den co sa mi pokakava a ked mu dam nocnik tak place a chyti ma okolo krku jak keby sa ho bal...neviem preco ☹

lenka386
29. okt 2007

Vilki, ja som mala ten isty problem. Maly ako rocny mal max. plienku za den a len tak z nicoho nic prestal. TEraz bude mat dva roky a vypyta sa len z casu na cas..Vraj to moze byt len vyvojom a treba byt trpezlivy a urcite nenutit ked nechce!! A niekde som tiez citala, ze deti to boli ked kakaju na nocniku a preto sa zacnu bat, aj ked s tym sme problem nemali..

vilki
autor
29. okt 2007

lenka dakujem, moze byt ze sa to upravi same, teraz ho davam na nocnik a stale sa vycika ale kaka do plienky tak mu nic nehovorim a uvidime ako to bude dalej... 🙂

vesi
29. okt 2007

baby, nebojte sa zase sa začnú pýtať...moja staršia ked mala 6 mesiacov a potrebovali sme nazbierať moč, tak bola na nočníku v pohode a ked sme ju po prvom roku chceli odúčať, tak ani za svet... nechala som jej nočník na hranie a ked mala presne 2 roky a 2 mesiace, tak prišla sama s nočníkom a vypýtala sa naň. odvtedy to bolo bez problémov. detičky ked "dozrejú" tak s tým samé prídu 😉

lenka386
30. okt 2007

Asi naozaj nemozme na nic tlacit, ono co ma, to pride a my s tym nic neurobime.. Iba sa musime prisposobit ich vyvoju..

jacka
31. okt 2007

Takže musíme len čakat aby sme dačo nepokazili. 🙂

cat
31. okt 2007

ja absolutne suhlasim s vesi ze "detičky ked "dozrejú" tak s tým samé prídu ". Hlavne chalani zacinaju nocnikovat neskor,hlupost je ich nutit. Zato ale mozu hlavne plienky, tieto pampersky a spol., my co sme mali latkove ako deti, sme sa ich teda zbavili ovela skor, mama mi s tym stale pili usi 😒

vilki
autor
31. okt 2007

no maly sa dnes konecne zase vypytal na nocnik 🙂 asi ho bolel zadocek alebo co... 😒

yanikovamamina
1. nov 2007

cat, v priemere je to 1 max.2 mesiace skor, co sa zacnu pytat "nepamperskove" deti, podla prieskumov. Mamina asi uz zabudla. ako to bolo... Moja babka stale opakovala, ze jej syn mal plienky do 3 rokov, ze bol lenivejsi ako dievcata. A je to pravda, ved do skolky sme isli ako 3-rocni, a niektori sa este vtedy pocikavali.

Nas maly je na tom podobne, dokonca odmietal vojst do wc, tak sa bal. Teraz som mu dala nocnik do obyvacky a psychicky sa ho snazime pripravit, ze raz tam musi, ale ze je na nom, kedy. Uvidime, ako to zaberie.

maca793
1. nov 2007

ahojte ja mám tiež taký problém. malá začala s nočníkom už v 7-8mesiacoch, vždy spravila kaka do neho, bola som v oblakoch. ale teraz nie a nie sedieť na ňom. sadne a už je hore. ale našťatie vie, na čo slúži. dúfam, že pokiaľ budeme mať 2 roky, tak budeme bez plienok. 😝

maca793
1. nov 2007

skúšala som aj rpzne finty, hranie sa, čitanie, ale nezaberalo. v jednom časopise som čítalal, že je normálne, ak dieťa v tomto veku nechodí poriadne na nočník. uvedomovať si to začne až okolo 2-2,5roka. viete si predstaviť, že 2,5ročnému budeme dávať ešte plienky? 😀
treba ho najprv oboznamovať s nočníkom a až potom učiť doň kakať a cikať. bolo to v časopise mamina asi augustové číslo.

jacka
1. nov 2007

Maca ty máš ešte dve deturence kedy začali chodit na nočník?

cat
1. nov 2007

maca, ja mam kamosku prave s 2,5 r. synom a mlady vytrvalo odmieta na nocnik aj na wc, cirkus humberto, nie je mozne ho presvedcit.. 😖

maca793
2. nov 2007

ahojte dvojky začali až po 2 rokoch. Maťka keď mala 2roky a 3 mesiaca a Simka 2 roky a 5 mesiacov. 😀

ufka
6. nov 2007

ahojte aj našu malú dávam na nočník od 7m a zatial v pohode vždy sa vycikí aj vykaka a sama sa postaví.sme nadšení.verím že to tak tostane aj nadalej.potom ju nechám bez plienky tak 45 min a zasa posadím a ciká a tak to robím dokedy sa mi chce

geegee
6. nov 2007

nas matusko ako 10 mesacny ked som ho posadila na nocnik, tak sa pekne vykakat, a vzdy aspon trochu cikol, aby som mala radost, no potom som s tym prestala a teraz na nocniku posedi, ale obleceny, pripadne si ho da na hlavu ako super klobuk, ale s holym zadkom si nan ani nesadne. Tak cakam, a trieskam si hlavu, ze som uz mohla mat pokoj bez plienok 😠

ufka
6. nov 2007

prečo si prestala?

geegee
6. nov 2007

lebo v "mudrych" casopisoch pisali mudri kolegovia psychologovia, ze odporucaju zacat s nocnikom okolo 1 a pol roka. A ja blbec, som si povedala, ze teda pockam, ze maleho nejdem uponahlat, ze ma cas.

ufka
7. nov 2007

Aj mne chodia samé takéto odozvy,ale robým si po svojom a zatial žiadny problém.

filipa
7. nov 2007

tak dievcata, aby som vas trosku ukludnila a povzbudila, mate skvele a sikovne deticky, ked uz take male kakaju a cikaju do nocnika. nas maly zacal zachodik pouzivat az v troch rokoch, i ked presne vedel o co ide a co od neho chceme asi v 2,5 roku. jednoducho a tvrdosijne odmietal, bol velmi pohodlny. tak som si povedala, ze ho nejdem znervoznovat, lebo prave naliehave spravanie rodicov ma opacny ucinok (to som sa predvedcila nejedenkrat) a nakolko je velmi inteligentny, nechali sme ho tak, lebo sme vedeli, ze by to robil narocky opacne. nastastie, a trosku mi zahralo i leto do kariet, kedy sme mu plienku nedavali, zacal sa zo dna na den pytat na zachod sam. nocnik a rozne sedatka sme teda uplne vynechali, tvoria nam len kulisu na WC 🙂 nebojte sa, ziadne dieta do skoly uz v plienke nechodi 🙂

lenka386
8. nov 2007

Ahojte!Geegee, ak ta to potesi, nie je chyba ze ty si "prestala" davat maleho na nocnik. Moj Adamko sa tiez pytal, ked mal rok a teraz ked ho chcem dat cez den na nocnik alebo zachod, tak reve ako zmyslov zbaveny..Raz za cas sa vypyta, ale nic moc. O rok v septembri by som ho chcela dat do skolky, tak dufam, ze dovtedy to zvladneme..Akurat, ze v juni cakame babatko, tak ma mama zrusila, aby som si nerobila velke iluzie, ze vtedy vela deti urobi krok spat, co sa tyka pytania sa na nocnik.. Tak uvidim..

julkaxxx
26. nov 2007

Jeeej, aka dobra tema, akurat pre nas aktualna. Nasho maleho davam od 8m na nocnik, nikdy neprotestoval, obcas tam nieco urobil, obcas nie. Ked mal rok, davala som ho 5-6 krat denne na nocnik a vzdy sa mu tam nieco podarilo urobit. Teraz v 13m mi tam prestal kakavat a najnovsie uz ani cikat. Proste sa zodvihne a utecie odtial alebo tam sedi a nic . Proste si tak zmyslel. Zatial to nevzdavam a dalej ho tam davam, aj ked ma to uz velmi nebavi, ked tam vacsinou nic neurobi. Ako sa Vam pytaju rocne deti, tie co uz nocnikuju? Ukazu na nocnik alebo ako?

lenka386
26. nov 2007

Ahoj Julka! Ja uz momentalne maleho na ten nocnik ani neposadim, ked nechce. Adamko velmi skoro rozpraval, takze ked mal rok a maly sme uspesne obdobie, co sa tykalo nocnika, povedal jednoducho kaka a ked som ho tam posadila, bud sa vycikal alebo vykakal.. Stalo sa, ze si aj nocnik nednoducho doniesol..

julkaxxx
26. nov 2007

Jeho, to fakt? Dufam ze to nebude nase dalsie stadium ze ho tam ani neposadim, lebo predsa len, z tych malych uspechov ked tam nieco pravidelne robieval som mala radost a teraz sa vraciame spat. Aj ked som si vsimla ze to kakanie sa mu tam pokazilo vtedy, ked sme zmenili mlieko z Beby na Nutrilon. Celkovo menej casto kaka, tak aj ked na nocniku potlaci, ale neda sa, tak sa proste neda

lenka386
27. nov 2007

Nam sa vsetko pokazilo vtedy, ked bol prvykrat chory a mal horucky. To bol dva dni "mimo", takze bolo zbytocne ho davat na nocnik. Dost dlho sa este daval dokopy, takze to bolo tazke. V lete sme sa snazili davat len slipky, ale asi som nemala dost trpezlivosti.. Maly sa dost casto (vlastne stale) pocikaval a ked sme sli dovnutra, nechcela som,aby svokre spinil koberce, tak som mu dala plienku a to bola asi ta hlavna chyba.. Teraz sa zcasu na cas podari, ale aj to ked ho posadim, niezeby sa vypytal..

julkaxxx
28. nov 2007

Mas pravdu, asi je to o tej trpezlivosti. Ale ide aj o to, ako casto ho tam posadit. Ja to stiham max 6 krat za den, aj to mam pocit ze ho stale iba vyzliekam a obliekam a teraz v zime ma stale aj sandalky na nohach, tak aj vyzut treba. On este cika tak casto, ze by ho bolo treba tam posadit asi aj 15 krat. Uf, to by bola fuska

lenka386
28. nov 2007

Ja som to preto na tuto chvilku taktrochu vzdala..Rano niekedy cika, potom ideme von, vratime sa domov, rychlo naobedovat, spat - pred spanim ho tam nedostanem, len ked chce vecer vymyslat. Poobede by aj cas bol, ale to ho nikdy nemozem chytit. Mame obdobie vzdoru, tak ked nieco nechce, hodi sa o zem a v mojom stave sa odmietam s nim natahovat.. Tak chvilu cakame, ci zacne sam, alebo neskor zacneme vytvarat nejaky ten system..

anjelik85
19. nov 2008

ahojte, tak ja trošku oprášim túto tému. máme problém s dcérkou. v roku a pol sme ostali bez plienky. aj keď sme šli na celý deň preč, tak bez plienky. už len na noc sme mali. keď sa blížil druhý rôčik, chystali sme sa odúčať aj na noc. ale, prišiel zvrat v deň, keď som začala opatrovať 10 mesačného chlapca. prvé dva dni sa nepýtala na nočník len keď bol on u nás. akonáhle ho vzali domov, zase sa pýtala. po ďalšie dni sa už ani po jeho odchode nepýtala. ja som to opatrovanie pred mesiacom a pol nehala. ale malá sa mi stále nepýta a hrozne vreští, keď sa jej spýtam, či ide na nočník. ona si radšej vypýta plienku. pred dvomi týždňami znovu začala chodiť na nočník. trvalo to dva dni a zase to začalo. zase ciká a kaká do plienok. posledné dni máme ale hnačky, tak chúďa aj keby chcela, tak nestíha. radila som sa s detskou psychologičkou, ktorá mi povedala, že keď pýta tú plienku, tak jej ju mám dať a keď "to tam spraví", tak ju mám pochváliť, že do plienky a nie do nohavíc. ja som sa práve snažila jej tú plienku nedávať, aby si nezvykla zase. radšej som každý deň prala, ako dať plienku. tak ma tá rada zaskočila. viete mi niekto ešte svoj pohľad na to povedať?

lienka79
23. nov 2008

no vitaj v klube 😉
Nas chodil od 8 mes..pekne cikal,kakal,bol aj tyzden nepokakany do plienky a prisiel 14.mesiac a z nicoho nic dost 😖
nelutujem,ze sme ho davali skor,lebo teraz aspon z nocnika nema strach a vie,na co toluzi,no napriek tpomu tam chodit nechce.
Ja to nesilim, len sa ho sem-tam opytam,ze ci chce istked povie nie, tak nejde,ked ano,tak ideme ,ale casto neurobi do nocnika nic,len posedi.
nechavam to na neho

lienka79
23. nov 2008

anjelik..ja suh;lasim s nazorom psychologicky, treba vyhoviet dietatu.
ked jej momentalne vyhovuje plienka, tak jej ju dipraj,ona tam kakat nebude do maturity
Mojej kamosky mala,inak velka sikulka, kakala do 3 rokov do plienky, cikat sa pytala, na nocniku posedela,ale ked na nu prislo kakanie,vypytala plienku, cupla do kuta,muslei ju enchat v klude a tak urobila svoje.
No a prisiel den,ked zrazu to uz nechcela..cice myslom,ze dieta vie,kedy je jeho cas..

evaka
24. nov 2008

Kocky, no tak mi tu tiez patrime 😀 . U nas je to uz od maja striedavo oblacno a nie a nie sa definitivne odnaucit. Su obdobia, ked sme cele dni bez nehody v nohavickach, a dni ked iba periem. Na noc mame stale plenu. Uz sme boli dlhsie obdobie iba v gatkach, mala som pocit, ze sme za vodou, ked tu sme stravili 5 dni u rodicov a mala sa pocikava jedna radost, tak ze som jej dnes zo zufalstva zalozila plienku. Vzdy trochu cvrkne do gatiek a krici cikam, no a posledne dni cvrkne a ani neraci nic povedat. Inak ja som skusala uz asi vsetko, lebo ked sa vam dieta vycika na podlahu, a oznami cikam, joj, mokro, hanba, fuj, uvedomuje si, co robi. Tak som sa raz odhodlala na drasticky koniec a povedala malej, ze uz nemame plienky, fungovalo to asi tyzden, nie celkom na 100% ale k mojej maximalnej radosti a spokojnosti, az kym sme nesli k rodicom a na druhy den sme boli tam kde predtym, crkala a pomalinky sa pocikavala. Podla mna ma nejaky psychicky problem, ked ide k rodicom vzdy sa to totalne po..., ja neviem prist na to, cim to je, a bohuzial, kedze chodim 2popoludnia v tyzdni do prace a zatial je pri mame, vzdy ked je to doma ok, sa to na druhy den, co tam je pokazi a je to taky kolotoc. Tak sa pytam, kto kde robi chybu ale fakt nevieme na to prist. A je mala na to nezrela, ked raz jej to ide a raz nie? Je to normalne, ze taketo dobre a zle obdobia mame uz vyse pol roka?
Anjelik, a ak nepomoze rada psychologicky a ak je Julinka moc sikovna, skusila by som celkom zobrat plienku prec, ze uz ziadne nemate, ak by to pochopila a prestala sa na to spoliehat, lebo takto vie, ze do pleny cikat moze. U nas to vtedy zabralo a mala chodila s prazdnym sackom, ze uz pleny nemame a krasne sa pytala aj v noci(ale zasa to bolo len nacas ☹ ), len chce to odhodlanie maminky. AJ ked je to extrem, a psychologicky sa toto urcite neodporuca, ale kazde dieta je ine.