Syn prestal chodiť na nočník. Ako keby sa ho bál

vilki
28. okt 2007

baby poradte mi, neviem co sa mohlo stat mojmu malemu ale doteraz vzdy chodil kakat na serblik uz od 10 mesiacov sa mi nepokakaval, vzdy ukazal na plienku a povedal baka baka a pekne sa vykakal na nocniku...dnes je to uz 5 den co sa mi pokakava a ked mu dam nocnik tak place a chyti ma okolo krku jak keby sa ho bal...neviem preco ☹

fifinna
24. nov 2008

evaka, dieta sa nauci ovladat cikanie a kakanie od 18 do 36 mesiacov. Ona vie ze chce cikat, ale nevie to este na 100 per. ovladnut. Takze asi preto sa vam tie obdobia tak striedaju. Este neni na to celkom zrela. A to co pises , ze sa u rodicov vzdy pocika, tak to sa stavalo aj mne, vzdy ked som bola u babky a bola som uz starsia, ked si to pamätam. Preslo mi to same od seba, ani neviem po akej dobe. Ale u babky som sa citila velmi dobre, takze to nemohlo byt nic s psychologickeho hladiska. No a ked cvrkne a nic nepovie, mozno je to aj zo zimy a boli sa ti to povedat.

sakura77
24. nov 2008

no,aj my sme sa vytesovali,ze kristianko sa uz pekne sam pytal cikat aj kakta,teraz sme boli tyzden na dovolenke,na ranajky,vecere,vylety a tak som davala plienku-nechcela som to riskovat ze sa mi tam niekde po...e a tu to mam,jak sme prisli domov ani ho nehne mi to "oznamit"-musim ho davat sama,alebo pride ked uz ma troska cvrknute 😠 tak zas odznova,uz ma to ozaj nebaviiiiiiiiiii

ikke
30. jún 2009

tamia • 1d • Dnes o 12:57
moja malá sa už pekne pýtala na nočník a na víkend sme boli na výlete a od vtedy akoby uťalo, vobec sa nepýta... popišá sa do plienky. vobec nepovie, že jej treba... a aj ked sa spýtam povie, že neptreba a chvílu na to piša do plienky...
Čo mám robiť? prečo vlastne sa prestala pýtať? Je pravda, že na výlete sme to trochu zanedbávali, lebo sme boli na takom mieste /prehliadka zámku, atd.../ že som ju nemala kde dať vypišať. ale ešte v nedelu poobede pri odchode domov sa pýtala v pohode pišať a to som ju už dávala a od pondelka akoby uťalo nič, nič a trvá to už cca 2 týždne.
Ako mám dalej postupovať, nutiť ju, alebo jej to nehovoriť?
dakujem za rady!

miriamkac • 3d • Dnes o 13:07
Ahoj. Akurat tento problem som riesila pred stvrt rokom. Moja rada: zober plienku, nech citi, ze je mokra a ty to uvidis. A dalsia vec: nepytaj sa ci chce cikat, proste ju posli sadnut si na nocnik alebo daj ju vycikat sposobom: "pod ideme cikat". A ona sa uz potom vycika. My sme s tym bojovali asi mesiac, uz som to zacala riesit aj cez doktorku a ono tak ako to prislo aj to odislo. A zase sa v pohode pyta.
Nekric, nenadavaj, .....a drzim palce a zelam vela trpezlivosti. 😉

tamia • 1d • Dnes o 13:48
miriamka,
dakuejm za radu... skušala somto aj tak, ale ona sedí na nočníku a nič, spieva si, rozpráva si a neurobí potrebu...
čo ti poradila dokina?

geegee • 2d • Dnes o 14:18
tamia, ja som za kazde vycikanie davala synovi jednu lentilku ked som ho ucila na na nocnik - u vas by nejaka odmena nefungovala?

miriamkac • 3d • Dnes o 14:24
tamia, v prvom rade som doniesla moc na kontrolu a vlastne sa islo po vyluceni moznej choroby. No a dalej sme sa nedostali, lebo sa mala "popravila". Takze sa to dalej ani neriesilo.
Tiez som skusala nieco ako radila geegee.....ked prisla zo skolky a nepocikala sa, mala odmenu.

tamia • 1d • Dnes o 15:23
u nás by odmena nefungovala pretože sladkosti nelubi a vobec nie je na jedlo... už som to skušala ale nič.
Mne sa skor zdá, že je to nejaký blok..

ankatrnka
1. júl 2009

moja mala sa pyta na zachod od 14mes. pekne povie cikam a ideme ...nedavno sme mali zly zazitok z nemocnice...mala nam odpadla tak sme behali s jedneho oddelenia na druhe a mala plakala a plakala ako o dusu...ked sme prisli domou tak sa nam prestala pytat na nocnik ako by utalo..jednoducho sa popisala kde jej na um prislo..ale bol tu este jeden problem...mala sa nam nemohla vykakat asi 2 dni a potom ked to uz konecne prislo tak zo strasnym placom..aj to bol dovod preco sa nam prestala pytat...moja metoda bola taka ze som davala malu trebars aj do obyvacky sediet na nocnik...ked nechcela tak som jej povedala ze ked bude chciet cikat nech povie cikat...nedavala som jej plienku vobec a ked sa pocikala tak sme dali mokre veci dole a ja som jej len povedala ze to nevadi a nabuduce sa nam to podari ze je to" bebe" cikat do gatiek 😉 ,alebo som jej vychvalila nohavicky do nebies ked na nich mala nejake zvieratko tak som jej povedala aj niekolko krat za sebou ze "kacicka"bude plakat ak ju ocika alebo "slonicek"a ono to fakt asi zabralo...len treba nekonecne trpezlivosti 😝 ...ja som mala niekedy take dni ze som si povedala"tak a ser... na to a dam jej plienku a bude to....alebo ma napadlo ze malej tiez doteraz vadi ked mi sama povie cikam a ja na to ze "tak rychlo aby si sa nepocikala" a ono to akoby malo opacny vysledok...mala mi zdrhne za dvere alebo hoc kde a ja ju potom musim nahanat..musela som sa naucit nepanikarit a v pokoji ju odviezt na nocnik... 😉

lienka79
5. júl 2009

ahoj...nas chodil pekne od 9 mes...a v 15 mes akoby utal,proste nie a ie....trvalo to dost dlaho..zacal zase okolo 2 rokov...
Doteraz sa sam nepyta,aj ekd cika a a kaka vedome..nevypyta sa...nosime stale plienky 🙄 Ale ked ho posadim..tak ok...spravi,co ma

natali1985
29. sep 2009

lienka79

moj je na tom skoro tak isto iba ze prestal uplne a ked ho dam na nocnik tak place vobec neusetrim na plienkach a to som chcela ist skor do prace no nevezmu mi ho ked sa nebude vediet sam pytat

jaaty
29. sep 2009

Už som písala do témy učenie na nočník, tak len v skratke zopakujem. Všetko má svoj čas, detičky musia mať vyvinutý zvierač, aby vedeli udržať moč (stolica je lahšia). Počkaj a skús to neskôr, tvoj Peťko je ešte maličký. Ja som to tiež skúšla ana dvakrát a podarila sa to na druhý pokus a od dvoch rokov (presne na deň) sme úplne bez plienok -a j v noci.

haannka
21. feb 2010

ahojte, no ja mam podobny problem. Nas maly sa zacal pekne pytat na nocnik na malu aj velku presne ked mal 2 roky, 2 dni. Mesiac to bolo uplne super, dokonca aj v noci sa zobudil, ze chce cikat, proste pohodicka, tak sme plienky zrusili. No zrazu ptisiel den, ked krical pisat, ale sme uz nestihali, lebo krical neskoro, no s o par dni sme uz nekricali vobec!!! Som z toho nestastna :(

atrami
21. feb 2010

Nám sa to stalo tiež. Nakoniec som zistila, že mu vadí studený nočník. 😉

zuza.m
21. feb 2010

no ja maleho trapim od 10mes s nočnikom.pred mesiacom sme boli na tom tak že s ami rano a večer pravidelne pytal a cez den aspon na kakanie tiež zastonal.ale z jedneho dna na den prestal.strašne mi škreči ked ho tam idem posadit a ked ho aj posadim vela krat nič neurobi.v noci to je tiež horšie.už sme sem tam maly suchu plienku a teras ho musim prebalovat lebo je uplne preštany až na pyžamo.tak že musim aj prezliekat,.je to otrASNE a neviem si dat rady.je to obrovsky krok spet.a neviem čo s mohlo stat a ako postupovat dalej. 😔

sjuzocka
15. mar 2011

Ahojte, uz zacinam byt aj ja dost zufala a neviem aku strategiu zvolit. Minule leto sa mi podarilo krasne oducit syna od plienok, vtedy mal nejak 22 mesiacov, proste skoro 2 roky. Uz v tej dobe sme cakali babo a raz som poslala manzela s nim ku svokrovcom nech si uziju vikend a ze ja si trochu oddychnem aj s bruskom. Nabalila som slipy, nejake 4 ks plienok ze na spanok... Uz prvy den mi manzel volal ze krpec pocural vsetky slipy, ze nemaju mu co obliect, plienky minul, no otras proste... vratili sa a on odvtedy mi hlasil len tak 50% aj to mi dal len par sekund co som ani nestihla po nom skocit ze ideme na nocnik alebo co... potom sa nam narodil druhy syn...zacala zima... vsetko sa zhorsilo :( situacia je taka, ze pokial je polonahy (rozumej ma tricko a nic viac, cize beha po byte s holym pipinom...) tak chodi na nocnik sam a vzdy mi ho aj donesie ze "pozri sa, vycikal som saa!!!" a usmieva sa od ucha k uchu a ja tiez. Akonahle ho obleciem, konec. sem tam ma prekvapil ze si sam stiahol nohavice ze ide cikat, ale väcsinou sa pocika. Doma este budiz, ale von ked chodim tak mu davam plienku pre istotu a aj ked sa pytam, nula bodov, nic nehlasi, cura do plienky, aspon kakanie sme mali podchytene uz asi rok len na zachode, ale posledny tyzden uz 4 krat sa pokakal do plienky!!!! naozaj nerozumiem co sa deje, ano, ma noveho surodenca, ale mam pocit ze tym to nie je... velmi dobre rozumie o co ide, aj zvierace ma myslim si ok, kedze uz to u nas fungovalo, ma uz 2 a pol roka, neviem ako s nim mam fungovat ked cika do nocnika alebo na zachod jedine ked je vyzleceny ale takto predsa nemozeme behat po svete... on proste dostane plienku a vie ze moze... ale ked ju nedostane, tak sa mi vonku pocika... :( viete mi poradit? :(

sjuzocka
15. mar 2011

jaj a este..ked ho vonku presviedcam ze podme skusit sa vycikat, aha tuto na travicku, tu pri stromceku a podobne, tak veeeelky protest Nie nieeee a trha sa odo mna prec, totalny vzdor... :(