Syn sa v noci precikáva. Potrebuje väčšiu plienku?

22. aug 2022

Deje sa to len v noci a vôbec nepije veľa vody, proste len veľa cika ale vzdy ho musím okolo druhej ráno vybrať a prebalit lebo plienku ma total plnú a bojím sa ze do rana by to nedala. Ma však aj trosku precikane na pyzamo, na boky pri nohách. Baby ako to riešite? Dávate na noc o číslo väčšiu plienku? My dávame len lupilu značku,
aktuálne veľkosť 4 (malý ma 12kg, sedia mu v pohode), a sme zatiaľ spokojní, alebo len na noc zmeniť značku? Budiť ho v noci len kvôli prebaleniu mi príde zbytočne, on potom sa rozobere a teba ho uspať :(

martina2111
23. aug 2022

My používame Pampers nočné a som spokojná, stane sa raz za čas, že tiež precika po bokoch, ale on je ako vrtula, keď spí. Vkuse sa pretaca, cestuje a hýbe po posteli a občas si v spánku aj naťahuje plienku čiže to môže byť tým. Inak sme s nimi spokojní

3petka
23. aug 2022

Lupilu sú podľa mna na noc zle, ja som ich mala chvíľku lebo mi ich niekto kupil. Syn ani moc necikaval v noci a aj tak mu výzvy pretieklo..

veronice
23. aug 2022

Skus vyskusat plienkové nohavicky 🙂 lepšie vydržia keď sa dieťa v noci kadejak prehadzuje

anjelicek26
23. aug 2022

Kup pampers plienkove nohavicky a 4ky celkovo ano asi su uz male pri 12kg... ono tie oznacenia vahy su orientacne, kazde dieta ma inak tlste stehna a brusko a inak vela cika...

lelinka611
23. aug 2022

Ahoj, ma malú plienku. Synček ma 2 roky, 13kg. plienky nenosí , len na noc , večer sa ešte sám pýta ešte radšej cikať a v noci mlieko nepije.
Ráno vstane a plienka je ako bomba. Kupujem už 5+. Super držia DM 5+ a úplne top pampers nigth. Tie som objavila nedávno, síce stoja šupu ale aj všetko udržia 😇

nafka0483
23. aug 2022

Moja ma 8 mesiacov, cez 8kg a 4ky (babylove) nosi cez den. Na noc jej davam 4+ a rano je plienka uplne plna.
Takze urcite daj vacsiu, pripadne skus tie nohavicky.

gertys
23. aug 2022

Nemusis prejst na o cislo vacsie ak to velmost vyhovuje. J davam 5ky tiez 12kg ale koli stehnam. Lupilu nedokazu absorbovat moc za celu noc. Tiez som koli tomu v noci vstavala lebo plienky lupilu jednoducho nestihaju. Na den ich pouzivam stale ale na noc uz len pampers pants. Tie ti vydrzia v pohode do rana

margaretka_
23. aug 2022

Nasi kym v noci cikali, tak som im vzdy davala na noc o cislo vacsiu 😀

hederamonstera
23. aug 2022

Moj sa tiez kazdu noc precural, no na nervy, ked ho musim este prezliekat. Tak som sa nastvala a tiez davam na noc inu - tie pampersky co tu odporucaju. Ale v noci ked ho prebalujem, uz dam babylove o cislo vacsiu a je to do rana ok. Ked sa mi minu tie pampersky, tak budem davat o cislo vacsiu babylove a uvidime

jane1987
23. aug 2022

Ja plienky u maleho nepouzovam, ma 11,5 kg, uz nejaku dobu ma na den i noc nohavicky (pampers, babylove, fredandflo) a teda nemam najmensi problem. Ono prave na plienkach su tie boky najslabsie, cez to precikava urcite

kataka10
23. aug 2022

Ak sa to deje castejsie, uz by som dala o cislo vacsiu. U nas to vzdy bol znak toho, ze je na case zmenit velkost. Pouzivam Babylove.

petamich
23. aug 2022

na noc pouzivam len nocne plienky, ktore maju vacsiu absorbcnu schopnost napr. Pampers Pants nocne a pred tym Kolorky ale tie mi precikal z boku

autor
23. aug 2022

Ďakujem, a pampers pants ktoré číslo mam kúpiť, ked ma 12kg a 10m prosím? Je taky trosku väčší na stehnách

petamich
23. aug 2022

5ky mu budu urcite stacit

nikpa
23. aug 2022

Mladší má aktualne12kg a tiež mu dávam lupilu. Zatiaľ neprecika v noci ale niekedy je to ráno už na hrane, plienka úplne nabita. Straší v jeho veku precikal v noci aj dve pyžamka. Takže mi nezostávalo nič iné len sa budiť a prebalit ho skôr ako bude všetko mokré, lebo ľahšie som ho prebalila ako potom prezliekat jeho aj periny 🤷

nikpa
23. aug 2022

A Pampers pantsky tiež používame 4. Podľa mňa to u vás nebude v zlom čísle, no veď skús ale asi len viac cika.

54tinka54
23. aug 2022

Lupilu mi v noci syn precikával, takže skús zmeniť značku.

katulienocka999
23. aug 2022

Nas lupilu precikal stale v noci a aj vacsiu velkost..vyskusali sme viac znaciek a sadli mu pampers active baby ktore precikal fakt iba malokedy..takze tieto sme davali cez noc a cez den klasika lidl

marzuz89
23. aug 2022

Pri 10kg mame na den 6tky Lupilu, 4ky su zalostne male k tejto vahe. Urcite daj 5ku na den a 6tku na noc. Syna v noci neprebalujem od asi 3m a to ma v noco 1 az 2x mlieko. Plienka vydrzi, ale 4ka je jendoducho mala 🙂
@gertys plienky Lupilu mi stihaju 2 deti. Teda starsi uz davno nenosi, kym nosil. Je to len o velkosti. Jasne, ze mala 4ka plienka neexistuje aby popila cikanie za celu noc, pri velkom 12kilovom dietatku 🙂 treba zvacsa len automaticky dat vacsiu plienocku, ked mensia nestiha.

autor
23. aug 2022

Baby dobre, kúpila som pampers pants night 4ky, dala som mu teraz jednu ze nech to vyskúšam, asi som teľa ale nemám prax s takýmito, ked som mu natrela pod vajciami a rit až hore po koniec poliek, a potom pampersku navliekla, krém bol všade, síce dávam ho kus viac lebo mal predtým trosku zaparenu kozku ale úplne jak po obrne keby som bola 😂 prosím poradte mi ze jak to spraviť žeby sudokrem nebol všade roztentovany, kym mu túto pampersku oblečiem..

martina2111
23. aug 2022

🤣 zlatá... Ja som si našla spôsob a to taký, že nasadim spredu, otočím ho na bruško, stiahnem mu ich, rýchlo natriem zadoček a poriadne natiahnem a potom už len spredu povytiahnem a upravím pipika 🤣 mne sa osvedčilo iba toto, lebo sa hádže a prevaluje jedna radosť 🙈

majka879742
23. aug 2022

Ahoj ja davam malej na noc pampers a veľkosť 5 a uprimne najideálnejšie boli nohavickove... Tiež sa vzdy precikala a musela som komplet prezliekať... Teraz sa precika raz začas a to aj len vtedy ked este sa v noci moc napije...

autor
23. aug 2022

@jane1987 a ty prosím to ako riešis s krémom? Nakremujes už keď ma nohavičky na sebe?

jane1987
23. aug 2022

Ja nekremujem. Iba vtedy, ak ma zacervenanu ritku a to bolo mozno 2-3 krat

autor
23. aug 2022

@jane1987 naozaj? Myslela som ze sa ma krémovat stale, kým dieťa nosí plienku

jane1987
24. aug 2022

Ja to tak nerobim, pokozlu nezatazujem, ked menim plienku, poriadne vyumyvam a vysusim a je to

marzuz89
24. aug 2022

@autorka tiez som nekremovala ani jedneho syna viac ako prvych par mesiacov. Na co zatazovat kozicku, nech radsej volne dycha, staci vybrat spravne plienky a primerane casto menit. V noci som neprebalovala oboch asi od 3 ci 4m. Ziadne problemy nemali a nemaju. Naozaj si neviem predstavit kremovat dieta 2, 5 roka, ved ta ritka musi trpet, aj ked je to krem urceny priamo na nu 🤗

gertys
24. aug 2022

@marzuz89 nesuhlasim lebo lupilu 5ka v noci nestiha ale pampers pants 5ka ano. A 6tku neplanujem ani pri 12kg davat lebo ju nepotrebuje nie je jej 5ka mala a stiha pit moc.Je to len o znacke. To je zas moja skusenost

autor
24. aug 2022

@marzuz89 fiha to naozaj? Čiže nemam mu vôbec krémovat zadok už? Ma 10m, do teraz kremujem stale pri každom prebaľovani, vôbec som nevedela ze sa to už robiť nemusí. Včera sme boli ráno v poradni, škoda ze som sa nespytala doktorky 😢

marzuz89
24. aug 2022

@gertys lenze nemozes porovnavat 5ku jednej znacky s 5kou inej znacky. Maju trosku ine rozpatie kilove, nemaju to pisane rovnako. Maju aj trosku iny strih a schopnost absorpcie. Mozno pampers 5 rovna sa Lupilu 6. Nikdy som to takto neporovnavala, len logicky - ak 5tku precika, dam. 6tku. Ked precikali 3ku,dala som 4ku. Vzdy posun k absolutnemu neprecikaniu. Treba len skusit. Ani nasmu pri 12kil nie je 5ka mala. Dokonca som teraz skusila len pre ucel komentara dat mu 4ku 😀 a zapne ju. Len tak tak. Ale viem, preco som na 6tke. A viem, ze 5ka uz nestihala.