Syn uprednostňuje otca

dellfi
23. aug 2020

ahojte! Normale ma už s toho bolí srdiečko. Moj 3 ročný syn je posadnutý otcom. A ja neviem čo robím zle. Moja 6 ročná dcérka nie ale syn sa dožaduje len tatina. Prečo a dá sa s tým niečo spraviť? Predtým to tak nerobil. Keď bol bábätko chcel byť len so mnou a zase tata nechcel. Nemôže nás mať rád oboch ako dcérka? Nepísala by som to kebyže ma to už fakt zraňuje.

0silvia0
23. aug 2020

@dellfi normalne chlapcenske obdobie, ktore prejde. Ty to muzovi dopraj a tes sa z toho...

kittykat22
23. aug 2020

@dellfi ja si myslim, ze je chyba na tvojej strane. Ziarlit na dieta, ze v jednom obdobi preferuje otca nie je v poriadku. Uz pises ze ta adoruje dcera, a teraz syn par tyzdnov chce otca, a ty pises ze ta to zranuje? 👎 Mozno by si sa nad sebou mohla zamysliet.

lucia147852
23. aug 2020

Ženská veď sa tes z toho. Čo by iné tá to dali aby mali deti vzťah s otcom a ony si aj trocha oddýchli. Nebuď závislá na svojich deťoch. To nie je dobre

jaass
23. aug 2020

@dellfi zraňuje ťa, že syn má radšej otca? Fuha, na zamyslenie. Nie aby si bola rada ale......

janulik2008
23. aug 2020

Neter preferuje mna ... lebo mna vidi menej ako mamu. A neriesime to 🙂

pehavcek
23. aug 2020

Mam 3 ročného syna a keď ma takéto obdobia tak si to vychutnávam. S láskou ich sledujem, venujem sa tomu co inokedy nestíham a potom si o to viac vychutnávam keď sa po tomto období začne zase lepiť na mna. Takže k tvojej situácii. Dieťa sa chová prirodzene, tvoja reakcia (žiarlivosť) prirodzená nie je.. Otec je jeho vzor. Teš sa z toho. Láska sa nevynucuje. A co mňa najviac zaráža, že niektorí ľudia majú potrebu súperit o to koho to dieťa ľúbi viac. Ved tie deti majú srdiečka plne lásky pre všetkých. Nechajte ich nech ľúbia. Užívajte si to.

sense
23. aug 2020

Ak je s tebou každý deň jasne ze keď je tam aj tatinom preferuje jeho... Dieta potrebuje oboch rodičov a v tom veku preferuje raz jedného raz druhheho

lucmirka124
23. aug 2020

Vobec sa netrap nas ocko je denne 11h v praci. Mam 3,5 r dcerku. Ked pride domov uz len ocko ocko,,, maminka len ked ocko daco nedovoli.. mala somaj ja sem tam pocit ked to zacalo ako ty😁 teraz si poviem jezis vdaka😂 zas som si vsimla na malej ze ocko je na toto a toto. A maminka na toto a toto.. dobre vie za kym ist podla toho co chce😂 neboj nic syncek ta lubi

kitycat
23. aug 2020

No ty budes urcite svokra na pohladanie ked nevies toto prezit...a synovi nezabudni do 30tky prat trenky a robit ranajky

lenuliatko84
24. aug 2020

Aj moj to mal,bolo to super obdobie .uz ma rad opäť oboch

tatinka
16. jan 2021

@lenuliatko84 ahoj, trochu sa votriem do tejto diskusie,,,,zaujjima ma , do kedy tvojmu syncekovi trvalo obdobie uprednostnovania tatina, od kedy do kedy asi ? nas syncek mal obdobie separacnej uzkosti velmi dlho asi od pol roka skoro do 2 rokov, to bolo len mamina mamina, od dvoch rokov prislo obdobie vzdoru a obdobie tatino tatino, , je to uz pol roka co ma obdobie tatinovske,,,on ked je so mnou je ok, aj posluchne,aj sa tuli, aj pusinku da ,objima, aj sa hrame, ideme von a podobne, ale akonahle je doma tatino no koniec sveta niekedy, ked tatino ma robotu okolo odmu tak maly nie ze place, on reve ako tur doslova, a od omna nechce ani vodicku ani jest, proste nic , len tatino mu musi dat , ale uspat to zas len mamina musi, okupkat takisto mamina, a neposluchne ma absolutne ked je tam tatino, aj povie ze tatina lubi a maminu nie....ako najskor som to brala ze ok bdobie v ramci vyvoja, len teraz uz mi to ozaj pride dost narocne kedze neskutocne vrieska aby si vydobil ocinovu pozornost ,a tatino sa ozaj snazi venovat mu cas ale neda sa aby s nim bol cely den, ako chapem ze to prejde,,,,,len uz by aj mohlo 🙂))

luis1234
26. mar 2024

@tatinka dobrý deň, my to teraz doma riešime tiež. Priebeh +/- rovnaký ako u Vás. Ako sa to potom ďalej vyvíjalo prosím Vás?

mclissa
26. mar 2024

Moj syn to iste. Ked sme spolu tak len tatinko, tatinko. Ale s nim travi menej casu ako so mnou tak to pripisujem tomu. A nevadi mi to. Ved on je tiez rodic.

monikabotosova
26. mar 2024

Ježiš ženy, ja keď čítam tieto vaše odpovede. Absolútne neviete človeka podporiť. Zhodíte ho ešte viac. Akoze čo je na tom, že ju to trápi? Tak napíšem pár povzbudivych slov, a nie že čo je to za matku, nech sa nad sebou zamysli.. Ona sa sem prišla vyžalovať, dať to zo seba von, vy máte možno kamarátky na to, nemáte potrebu na internete, tiež vám asi kamošky nepovedia že nech sa nad sebou zamyslite, a že je chyba vo vás.. všetky sme ženy, všetky sme matky, každá sme inym spôsobom citlivá, niektorá menej, niektorá viac. To nie je dôvod na to aby sme sa jedna k druhej takto správali. Môj muž niekedy takto reaguje keď sa mu na niečo vyzalujem, že riešim sprostosti, preto jemu už radšej nič nehovorím, lebo toto počuť nechcem. A nechce to asi žiadna z nás. Tak nabudúce skúsme tu druhú trošku podporiť a pochopiť, a keď to nedokážete, tak kašlite na to..

tatinka
27. mar 2024

@luis1234 fuha,to uz je davno, obdobie tatinovske trvalo dlho, pribudol k nam dalsi syn,takze sa to vsetko znarocnilo a prisla ziarlivost voci surodencovi aj mne,ale ked mladsi syn podrastol, so starsim bratom su partaci a vztahy su ok ,povedala by som,ze rovnomerne je to, su veci,ktore robi s tatinom, su veci,ktore radsej robi so mnou,su veci ,co radsej vymysla s bratom. A su take,ktore robime spolu vsetci. Mladsi syn ma uz 3 roky,starsi bude mat 6

luis1234
28. mar 2024

@tatinka ďakujem za odpoveď. Vaša situácia je takmer identická s tou našou. Máme tiež mladšieho syna (rozdiel 2r 2m) a rovnako tak žiarlivosť, niečo ako u Vás. Aj ste to nejak riešili (poradne, psycholog a pod.)? Sme šťastná rodina ale niekedy sme K.O. z tých detí a popravde je veľmi upokojujúce čítať že naša situácie nie je nijak výnimočná. 🙂

ibatanecnica
28. mar 2024

ale veď je to teiž rodič. Prečo by malo byť dieťa fixované iba na matku? Nechaj ho tak, nech si užijú jeden druhého a nežiarli. Ono to časom prejde.

tatinka
2. apr 2024

@luis1234 u nas je to komplikovanejsie aj tym,ze starsi syn ma miernu poruchu autistickeho spektra,takze s psychologickou risesime skor tieto veci. Ziarlivost voci surodencovi sme s nou nepreberali konkretne, skor len okrajovo v ramci riesenie Pas u starsieho syna...ono to tak nejak sa zlepsilo casom,ked aj starsi pochopil,ze ho lubime rovnako ako mladsieho ,a ze prichod mladsieho brata nasu lasku voci starsiemu niako neohrozuje...ale to vsetko prislo ako som pisala minule,ked mladsi podrastol az do veku,kedy uz zacali byt partaci v komunikacii a fungovani spolu, este bolo narocne obdobie ked mladsi zacal lozit a brat hracky,ktore do vtedy patrili len starsiemu....