Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Synček málo pije

31. júl 2020

V tychto horucavach syncek pije menej nez obvykle,aj menej pocikanych plienok ma.A ked cika take tmavozlte.Je to v poriadku?Nukam mu velakrat cez den pit,napije si par glgov a staci.Predtym vypil naraz aj 1dl.Davam mu dojcensku vodu,ziadne sladene caje.

autor
31. júl 2020

Som zabudla napisat,ma rok a pol

zuzkavladko
31. júl 2020

Ja som v takychto situaciach davala na silu, pit predsa musi. Striekackou od Nurofenu rovno do pusky.

deedol
31. júl 2020

moj tiez nechcel pit, az teraz sa to trocha zlepsilo (ma 2r). neviem si predstavit davat vodu striekackou takemu velkemu, moj by sa branil, ale kazde dieta je ine, mozno tvoj to bude akceptovat🙂 ja som to riesila trochou 100% jablkoveho dzusu do vody (napr. v pomere 1:5), ked bolo uz naozaj velmi zle (zlty moc a tak). tiez som chcela, aby pil len nesladene, ale v tomto pripade bolo dolezitejsie, aby sa niecoho (cohokolvek) napil. vravela som to aj zubarke a povedala, ze je to ok, ale ma mat slamku a nepit pomaly cely den, ale skor narazovo.

oblecenie99
31. júl 2020

Ahoj,môj tiez nechcel piť (6 mesiacov),vyskúšala som VSETKO.Ked naposledy po pití lyžičkou bolo viac vody na podložke a na ňom,ako v ňom,tak som si kúpila v DM taký BIO dzsús pre bábätká (jablkový,vhodný od 5 mesiacov).Asi do cca 160 ml dojčenskej vody pridáme možno 10,Max 20 ml džúsu a už to stačí,aby sa napil,vypije hneď celú fľašku.Teraz už večer a v noci vypije aj dojčenskú vodu.Vyskusaj,aj toto je lepšie ako nič.

autor
31. júl 2020

@deedol
@oblecenie99 Tak mám mu skúsiť riešiť vodu s niečím sladenim?A nezvykne si na to?

deedol
31. júl 2020

@oblecenie99 presne ten dzus som kupovala aj ja :D
autorka - no skus, podla mna je to lepsie ako nejaky problem s oblickami...

veronika4495
31. júl 2020

to ja mám opak môj 16 mesačný by celý deň behal s fľašou v ruke asi to má namiesto cumla a vkuse je všetko od čaju lebo občas aj vymýšľa a vylieva...neviem skús mu tiež naliať do flašky čaj môžeš mu ho trochu osladiť, alebo tie džúsy ako tu bolo spomenuté, ono tieto sladené nápoje aj vyše smedia asi bude piť viac...

oblecenie99
31. júl 2020

Ja to práve preto striedam,raz voda s džúsom,raz iba voda (najmä večer a v noci,vtedy je unavený a nevníma čo pije :D ) a mne takto pomaly vypije aj vodu.Potom sú dni keď prejdeme len na vodu a keď vidím,že zase nechce nič piť a ja nemám nervy ho prezliekať po pokusoch so striekačkou a lyžičkou,tak skúsime džús.Mne tu vodu,čaj,proste vypluva,všetko ide bokom,nie do úst..vždy je to lepšie,ako dehytratovane dieťa alebo nebodaj problém s obličkami.To je fakt nepatrne množstvo v tej vode,skús len trosku priliať na zmenu chuti tej vody..ta konkrétna značka je bez pridaného cukru,jasné,cukor tam je už v ovocí,ale na druhej strane aj v ovocnom prikrme..skor sa bojím o zuby,ale to sa tiež dá ustrazit..Este mi napadlo,ja keď tvoj je starší,akú teplotu má voda ktorú mu dávas?Možno blbá otázka,ale mne trvalo kým som zistila,že nás pije len a len výlučne vtedy,ak je to dostatočne teplé.On je schopný prestať jesť prikrm,alebo piť mlieko,ak to nemá (podľa neho) požadovanú teplotu 🤦 ja stále hovorím,že moje dieťa má ústa asi z azbestu.Ked to len trošku vychladne,už nič nechce..čiže mu v kuse ohrievam aj vodu.

autor
31. júl 2020

@oblecenie99 Vodu má teplú,lebo máme v izbe až moc teplo.Inac nemá problém vypiť či je teplá alebo studená.Ale skúsim to zriedit,čo to spraví.

elviku11
31. júl 2020

Teraz je sezóna, dávaj mu melón napriklad. To je v podstate čisto len voda

oblecenie99
31. júl 2020

@elviku11 No ten melón je super nápad 🙂

autor
31. júl 2020

@elviku11 Skúšala som melón ale nechutí mu to

dominka63
31. júl 2020

Ja dávam 7 mesacnemu hipp stavy riešim ich ináč nepije nič suché plienky tak už dávam aj sladke

oblecenie99
31. júl 2020

Môjmu nestačí ani izbová teplota,zohrievame ju ako mlieko,na tých cca 40 stupňov,ani moja mama mi nechcela veriť,ale keď je taká tepla tak nemá problém pit 😁 viem,že sladiť by sa nemalo ale niečo som vymyslieť musela,je leto,je teplo a piť musí,tak aspoň ten džús v minimálnom množstve..vždy lepšie ako nič.

elviku11
31. júl 2020

A hrozno? Alebo hocijaké riedke polievky

silviazlat
31. júl 2020

Kúp mu nejaký pekný detský pohárik a sprav z pitia hru. Pochvál ho vždy, ako krásne sa napil, nejak mu to ozvláštni

sashka157
31. júl 2020

U nas pomaha striedat cez den rozne pohariky a flase (so slamkou, s naustkom, “Dospelacky pohar”), takto ma z toho vzdy zabavu, lebo je to nieco “Nove”...a vypije ovela viac. Pripadne robim ovocne smoothies, tych sa nevie dopit🙂 Inak len cistu vodu

siska53
31. júl 2020

No..ja som prav z týchto dovodov zacala davat ri dene dzusy. Trochu dzusu, vela vody. Aspon tak vypil viac.. nechcela som s nim skoncit v nemocke, tak sme sa rozhodli takto.. neskôr sa naucil pit opat aj cistu vodu a zacal.pit dost.

katty2012
31. júl 2020

nie, to nie je v poriadku, malo pocikanych plienok a tmavozlty moc. zostan pri cistej vode, ktoru nejakym sposobom urobis zaujimavou, napr. bude pit cez slamku, z hracieho pohara, po kazdom napiti ho nejako odmenis, alebo az ked vypije vodu, dostane patkrat obrateny dzusovy strik

biela_sova
31. júl 2020

Neboj sa, nezvykne si.. aspon z mojej skusenoati. Mam synceka stareho 1 rok a 9 mesiacov. Vzdy sa (doteraz) vela kojil. Pri zavadzani prikrmov to bolo velmi narocbe asi vsetko ohodnotil ako fadne oproti materskemu mlieku. Tak to bolo aj s vodou. Raz som si urobila limonadu (voda a citron) a zo zvedavosti sa napil, a vypil rovno 2 deci. Odvtedy som mu davala slabu limonadu, alebo ako pisu baby dzus s vodou v pomere cca 1: 6. Akoby bol dzus sirup tak tolko som zarabala vodou. Aby to bolo trochu kysle od neho.
Teraz mame problem naopak, cika kazdych 20 minut, postupne sa takto naucil na cistu vodu.
Citron a dzus som postupne prestavala do vody pridavat.
Beboj, nenavykne si. Teraz si uz na dzus ani nespomenie 🙂

andreatytler
2. aug 2020

U nas nic nefungovalo..iba stamprlik lebo sadne pekne na jeho male ustocka (8 mesiacov)... aj ked stale pije len po duskoch... musim ponukat vela krat za den.

oblecenie99
2. aug 2020

@andreatytler Normálne z pohárika?Lebo ja som vyskúšala už všelijaké fľaše a cumlíky,ale pravda,nenapadlo ma,že rovno skúsiť pohár..vyskúšam,lebo po lyžičkach to ide pomaly a veľa len vyteka vedľa.

biela_sova
2. aug 2020

Baby, aj my sme rovno skusili pohar. Po tom, co som pila citronadu v meste a maly ju chytil a celu vypil (zostali tam cca 2 deci). Dovtedy nechcel pit nic okrem materskeho mlieka. Mal 7 mesiacov, kazda kvapka vody bola boj. Odvtedy sme mu davali trosku citronu do vody a postupne sme citron uberali.
Teraz sa napriklad bavi na ton ako si dava flasu do ust sam (mame klasicku flasu ma detsku vodu s tym sosakom alebo ako to nazvat, co ma napr Rajec. Alebo obycajnu pollitrovku). Takto vypije obrovske mnozstva v ramci hry 🙂

andreatytler
2. aug 2020

@oblecenie99 Ano... priamo z poharika. jasne ze ja mu ten pohar drzim pri ustach lebo inac by sa s nim len hral a zuval.
Skusali sme dat do flase s cumlom ale po prvych nadsenych glgoch zbadal ze to nie je mlieko a pozrel sa na mna akoze: co do pekla je toto"
Skusali sme striekacku... fungovalo to par tyzdnov ale potom sa naucil ako zadrzat vodu v ustach a vyplit ju.
Lyzickou jeme prikrmy takze to tiez nechcel... lebo ocakaval jedlo a prisla len voda.
Flasu zo sosakom len zuje
Skusala som teplu, studenu, sladenu vodu... vsetko taky isty vysledok.. len par hltov
Tak sme ostali pri pohari... vela toho porozlieva... hlavne ak mu nukam viac ako 2 hlty.
Potom som vyskusala taky malicky pohar pre babetka co je ako stamprlik a to mu pekne sadne okolo ust... velky pohar pre neho je akoby si ty skusala pit z misky.
Kedze tvoj je ovela starsi ako nas, urcite ma lepsiu koordinaciu a bude si to mozno vediet aj sam drzat a mozes to pre neho urobit ako hru... pi s nim a mozes si aj strngat 🙂

andreatytler
2. aug 2020

@biela_sova ked som citala tvoj prispevok tak ma napadlo ako som si raz rano pripravovala citronovu vodu a mala som maleho vedla seba v stolicke a on mrncal a tak som mu dala polku vytlaceneho citronu ze sa idem pobavit na jeho reakcii ked si to da do ust... a on nic... zuval to a hrizol ai 10 minut... skusim teda aj ja dat do jeho vody citron a mozno mu to bude viac chutit. Dakujem.

biela_sova
2. aug 2020

@andreatytler joooj tak to bude zarucena šmakota, uvidis...najprv mozes davat citronu viac a potom postupne uberat. Drzim paste!

andreatytler
3. aug 2020

@biela_sova A preco treba uberat? Ved citron je zdravy? Alebo preto aby sa naucil pit vodu cistu?

biela_sova
3. aug 2020

@andreatytler ano ano presne pre to... aby mal limonadu, teda citronadu, ako delikatesu, ale aby sa naucil, ze cista voda je ten zaklad. Aby sa nestalo ako znamej ze syn pil len ocitronovanu vodu a ocitli sa na Taloch, bol smadny, ale za nic na svete nechcel vypit obyc balenu vodu 🙂
My teda pijeme doma hlavne vodu, asi 70% casu, rano ma "dzusik" (patina bio dzusu, styri patiny vody) a zvysok ma citronovu vodu.
Tu vodicku mu davam ked sme vonku do flase od Rajca so sosakom, kym bol mali tak Saguaro robilo tale mane 0,25l flasticky so sosakom, a teraz ako je mocny a velky, tak najradsej pije z 1,5litrovky (ma v nej cca za pohar vody) a takto na velkaca ho bavi pit. Vseobevne deti sa citia dolezite ked mozu pit z pohara, citia sa ako dospeli, napodiv nikdy ani jeden pohar nerozbil, uz je to rok, co takto pije.

andreatytler
3. aug 2020

@biela_sova no... citronova voda nefungovala. ☹Dnes rano som mu to dala prvy krat a mrastil sa pri tom ak isto ako ked je ovocne prikrmi ktore su kysle. Dal si hlt a nechcel.
Takze ostaneme len pri obycajnej vode.

dominka63
3. aug 2020

@andreatytler skúste hipp Stavu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli