Synček spinká pol hodinku a zobudí sa s plačom

vendy77
31. okt 2012

Ahojte,

potrebujem poradiť..samozrejme..🙂 Môj synček spinká pol hodinku a zobudí sa so strašným plačom...niekedy sa dá ukludniť cumlíkom, niekedy až na rukách...Každým dňom dúfam,že sa to zmení..lebo do troch mesiacov spinkával ukážkovo...teraz máme skoro 6 mesiacov...neviem,čo robím zle...vozíme sa v kočíku,zobudí sa...nevozíme sa,spíme doma, zobudí sa..málokedy spí dlhšie ako hodinku...a neverím tomu,že mu stačí spať 1-2 denne...

bbbarunka
31. okt 2012

ahoj, mne toto robil a obcas aj robieva moj syn. vtedy sa ho snazim znova uspat. pride mi to totiz tak, ze ho nieco vyrusi zo spanku a nastve ho to..:D

hope80
31. okt 2012

Ahoj
ja mam ten isty problem a moj maly ma 5mesiacov a 2tyzdne...do 3mesiacov spaval uzasne ale od 3,5 je to horsie aj v noci sa budi castejsie a s placom...myslela ci to nie su zubky alebo je to vyvojom...

katuch
31. okt 2012

@vendy77 u nas to bolo to iste. Ked bola dcerka mensia prespinkala mi celu noc. Jedneho dna sa to zmenilo. Zacala sa mi budit kazde 2 hodiny. Ukludnila sa len na prsniku. Uz som si myslela ze mi odchadza mlieko alebo ho nemam tak kvalitne. Cele to trvalo 2 tyzdne a nakoniec vysli zubky rovno 2. Odvtedy sa budime casto. Takze mozu to byt zubky ze sa prerezavaju.

adelajda2012
31. okt 2012

Nasa mala robi presne to iste. Ma skoro 6mesiacov. Cez den spi uplne minimalne. Zaspava na rukach a jedine ked ju cely cas drzim je schopna pospat si dlhsie. Inak je do pol hodky hore. S placom. V noci sa budi 2-3x. Tiez s placom. Dufam, ze sa jej postupne ustali rezim a bude vediet pospat si cez den viac.

sstefi
31. okt 2012

aj moj funguje cca tak ako tvoj, @vendy77
3x denne spi, niekedy 20 min, potom zase 40 min. no a občas sa stane omyl a zaspí na takmer 2 hodky ale to spočítam na 1 ruke, kolkokrat sa to stalo.
Takisto spal krásne vela do 3 a pol mesiaca a potom už len takto, Je jedno či v postielke, či v kočíku. A zobudi ho hocijaka maličkosť, šuštanie igelitky, prefrči okolo nas auto a pod. .....
Naštastie v noci spí úžasne, KLOP KLOP , večer cca 20:30 spime okolo 5-6-tej papa a pokračuje do 9-tej(ta zmena času nas teraz trošku pomiešala a teraz vstava o 8-ej)

sstefi
31. okt 2012

u nas ale s plačom vstava malokedy, mne sa zda skor, že sa mu vtedy niečo zle sníva, že ho vo sne niečo vystraší ...či blbosť ?

vendy77
autor
1. nov 2012

@bbbarunka sa ti aj podarí ho uspať? Davidko,keď už konečne otvorí oči...lebo keď sa zobudí plače a má ich zatvorené..už by nezaspal...sem tam sa to podarilo,keď sa mi tak zobudil v kočíku..zaspal po 20-tich minútach,ale za 5 minút bol zase hore...🙂

vendy77
autor
1. nov 2012

@katuch len trva to už tretí mesiac a teraz sa malému prerezal zub...ale spánok nie je dlhší...

vendy77
autor
1. nov 2012

@sstefi netuším..ale podľa neho si kľudne môžeš niečo načasovať, budí sa presne po pol hodke...raz sa mi stalo,že sa zobudil,nevedel kde je..zúžené zreničky,vyľakaný pohľad...inak sa zobudí,zatvorené oči a nie a nie ich otvoriť...

vendy77
autor
1. nov 2012

@hope80 asi to bude aj vývojom...keď nás je veľa takých...🙂 už len to vydržať asi a dúfať,že to bude lepšie..tak by som chcela si užiť prechádzky..len keď sa mi zobudí v kočíku,už tam ani nechce byť...☹

vendy77
autor
1. nov 2012

@adelajda2012 to dúfam aj ja...

vendy77
autor
1. nov 2012

@sstefi aspoň v noci sa vyspíte..to je fajn...my sme v noci tak 2-3x hore,niekedy aj 5x...

bbbarunka
1. nov 2012

@vendy77 ano, vacsinou sa mi ho podari znovu uspat, aj ked to nie je vzdy lahke. najlahsie to ide, ked som s nim v posteli a ponuknem mu prsnik:D inak, rastik sa sprava presne tak, ako si opisala tvojho davidka - place so zatvorenymi ocami. snazim sa ho uspat skor, ako rozlepi ocka, to sa mi najviac osvedcilo. ked ich otvori, tak uz tiez nemam sancu. drzim palce!🙂

vendy77
autor
1. nov 2012

@bbbarunka aj ja tebe🙂 dnes sme sa vozili v kočíku zaspinkal...pol hodinka a bol hore...mrnkal...po tristvrte hodky znova zaspal na 40 minút...len nie vždy mám toľko času s ním krúžiť po sídlisku 🙂 potrebujem aj doma niečo urobiť, no nie je šanca...

yesno22
1. nov 2012

@vendy77 ahoj, neboj nie si jediná 😀 môj syn síce spával cez deň relatívne dobre /ak som ho vozila v kočiari/ ale v noci si to vynahradil a budieval sa každú 1-2h....dcérka spávala relatívne dobre do cca 4m ale potom sa to postupne zhoršovalo a skončilo to na 30-45min denných spánkoch každé 2-3h a v noci sa budievala najprv cca 2-3x a potom ako skoro ako syn...každé 1,5-2h až do odstavenia /19m/...teraz má skoro 2r a začína vynechávať denný spánok /cca 1h zvykla spávať/ a v noci ako kedy....výnimočne je hore 1-2x ale väčšinou 3-4x...a ja čakám a čakám, kedy príde prespinkaná
celá noc 😀 😝

brumka111
1. nov 2012

V 3. mesiaci su deticky ockovane...prax a studie ukazuju, ze detom narusa spanok ockovanie. Odporucam nastudovat si tuto problematiku. Dlhsie sa venujem tejto problematike. Moja dcerka detto, po ockovani, problem so spankom, nervozitou, papanim, prestala sa usmievat. Momentalne riesime to, aby sme ju dostali naspat - taka aka bola predtym.. Vidime,ze je cesty spat, vidime uspechy....comu sa velmi radujeme.

bbbarunka
1. nov 2012

@vendy77 juj, to obdobie si pamatam. rastik je starsi, ma skoro rok, ale v obdobi od 2 do asi 5 mesiacov to bolo dost tazke. ale neboj, prejde to🙂 v tom obdobi som ho aj vela nosila v babyvaku a tam sa mi vyspinkal dobre, ja som si porobila, dokonca som spociatku mala cas na citanie. zlate obdobie:D

svetlusska
1. nov 2012

@vendy77 ahoj my sa sice s placom po pol hodke budime iba raz za cas ale jeho spanie cez den mozem spocitat na prstoch jednej ruky 3hodiny alebo 3,5 za cely den...v noci spinka od 8cca do tej 11-12hodk..a potom kazde dve hodiny sme hore ale s placom....a cez den nezaspime inac ako kolisanim v koliske alebo v kociku....a ako tu vravela jedna mamicka tak si mozem podla neho nastavit hodinky pol hodky a je hore :(

something
1. nov 2012

moj maly tak spava od narodenia...Mal obdobie ked si pospal aspon v kociku 2hod. ale uz 3tyzden ani to 🙂 Tak len cakam,ze sa to zmeni

psyxooo
1. nov 2012

no tak mojmu v 6 mesiacoch skutocne stacilo spat 1 nanajvys 2x denne, tiez som sa ho silou mocou pokusala uspat, lebo bol mrzuty (aspon sa mi tak zdalo) ale nezaspal. Od roka mi spaval len raz denne, od 2 vobec. Zato spinkaval celu noc. To som si oddychla, lebo po takom prenosenom dni som bola vystavena jak citron 🙂

rejaa
1. nov 2012

Ako keby si o mojej dcérke písala. Začala takto zle spávať po prvom očkovaní. Trvá to až doteraz, má 13. mesiacov. Uspím ju vždy prsníkom. Doktorka tvrdí, že si to s tým očkovaním iba spájam, ale ja viem svoje.

vendy77
autor
1. nov 2012

presne od očkovania sa zmenil aj Davidko..máme sa na čo tešiť..

vendy77
autor
1. nov 2012

brumka111 ako sa to dá vrátiť späť?

katka1981
11. nov 2012

Mne sa dcera budila na 90 percent vzdy s placom do 3 rokov.