Synček za mesiac nepribral

vasjar
14. okt 2021

Boli sme na kontrole u Dr a pri vážení synček za mesiac pribral iba 170 g. Nechápem prečo tak málo, ved kojím pravidelne, vždy keď sa zobudí tak ide hneď papať, potom sa pohra a zase spinkať. Nemám malo mlieka? Ako to zistím? (synček ma 4 mesiace)

vasjar
autor
15. okt 2021

@jazula aký to je tichý reflux?

vasjar
autor
15. okt 2021

@dada0902 a potom už pekne priberala?

dada0902
15. okt 2021

@vasjar zatiaľ priberá dobre neviem prečo tak máličko v tedy pribrala uvidíš na kontrole ci pribral viac ja som celých 10dni len rozmýšľala ci vypila dosť tak som sa s ňou aj vazievala aby som nemala tolky stres s toho

eternity24
15. okt 2021

@vasjar ja by som to neriešila. Utcite nevázit babatko po každom dojčení, len to viac vystresuje. Moja dcérka tiez malo pribrala v 2. alebo 3. mesiaci. Uz si presnú hodnotu nepatam, ale nebolo to v ramci tabuľky a pediater sa ma tiez pýtal koľko pije, koľkokrát do dna dojčím , ci mam dost mlieka. Ja som sa toho velmi zľakla, tak som potom začala stopovať ako dlho pije z prsníka, počúvať pri dojčení ci prehlta. Dokonca som tiez uvažovala o kupe váhy, aby som ju pred a po dojčení vážila. Potom som jej chcela davat mlieko po lyžičkách ,aby viac vypila. Keďže ten cas kt strávila na prsníku naozaj nebol dlhy. Bolo z toho pre mna hotové psycho. Nakoniec som si zavolala laktacnu, aby teda posúdila ci mam dost mlieka a ci dcérka dost pije. Ta ma absolutne upokojila, ze ked mala pribrala, je jedno koľko. Ze tabuľky su blbosť. Ja som aj na dcérke videla z mesiaca na mesiac, ze priberá, mala baculatejsie licka, ručičky… taktiez mi povedala jednu vetu na kt nikdy nezabudnem a to, ze kazdy cicavec ma dost mlieka pre svoje mladá 😀 a to ked dojčíte, syn ma dost mlieka. Otázka ci máte dost mlieka je blbosť. Mlieko sa tvorí podľa toho ako často dieťa pije a koľko. Dieťa treba prikladať na poziadanie. Ak vy vidíte na synčekovi, ze je spokojný, ze prospieva je to OK. Na buduci mesiac moze mat uz oveľa väčší prírastok na váhe.

nikiki29
15. okt 2021

@vasjar a maličký je spokojný alebo skôr nervózny po papaní? Koľko x denne dojčíš? Pocikaných plienok počas dňa má dosť?

jazula
15. okt 2021

@vasjar Tichý/skrytý reflux je, že navonok bábo nijako výrazne nezvracia, ale vracia sa mu natrávené mliečko zo žalúdka (vidieť to ako drobné biele bodky/hrudky v puse) a dráždi dutiny. Je to akoby bábo neustále pálila záha. Naša malá mala tak podráždené dutiny, že vyslovene chrčala… A akoby nevedela to mliečko poriadne stráviť. Keď sme jej potom dali sirup na zahustenie a naklonili postieľku a ďalšie plochy, zrazu začala priberať úplne tabuľkovo…

vasjar
autor
15. okt 2021

@nikiki29 po papani je spokojný, no vždy keď sa zobudí mu dám papať. A vždy keď sa zobudí aj plienocku prebalim. Ono možno je to len teraz a na ďalší mesiac priberie viac, len ja ako prvorodicka som kus mimo z toho, lebo pekne priberal nad 500 g a zrazu bum spád veľký,

eternity24
15. okt 2021

@vasjar ja si myslim, ze je to jednorazovka ako u nás. Pekne si ho prikladajte ďalej. Na buduci mesiac uz budete mat lepší prírastok na váhe. Ja som z toho bola tiez v neskutočnou strese.

nikiki29
15. okt 2021

@vasjar a je plienočka riadne pocikaná alebo býva aj suchá alebo iba cvrknutá? To je celkom dobrý ukazovateľ toho, či pije dosť… ale inak by som sa nestresovala, ak je maličký spokojný, verím, že sa priberanie upraví.
Môj syn mal tiež obdobia kedy pribral veeeľmi málo (vyhrabala som si knižku, tak to bolo presne 85g medzi dvomi poradňami), lenže naša pediatrička to neriešila, dobehol všetko pekne 😊

ckatka
16. okt 2021

@vasjar uzdicku rieši detský chirurg. Opýtaj sa nejakej laktacnej v tvojom okolí. Poradia ti. My sme uzdicku dávali strihať v Rači. Super ani neplakal. A lepšie papal potom. Naozaj "kravina" ale môže to veľmi pomôcť. Treba pozrieť aj zubnú ale aj pod jazykovú. My sme strihali pod jazykom