Synov nočný plač od času nedojčenia

qwer2019
20. júl 2022

Syn bude mať začiatkom septembra 2 roky. 10.06.2022 som prestala definitívne kojiť. Prvé noci boli otras, ale počítala som z tým. Horšie je, že doteraz sa každú noc zobudí 1x z neskutočným plačom, prehýňa sa, šponuje sa, niekedy mám pocit, že si ublíži. Trvá to od 15 minút (ak do tej doby sa utíši, tak do pár minút zaspí a spí už pekne do rána), ale trvá to niekedy aj 30 minút až 1 hodinu a tu potom ostáva hore aj 2-3 hodiny čo je veľmi náročné. Mate nejaké tipy ako ho ukludnit? Ruky mlieko, rozprávka málokedy zaberie.. prešli ste si tým? Kedy to skončí 😓

ls56
20. júl 2022

Nie je to nočný des?

ls56
20. júl 2022
qwer2019
autor
20. júl 2022

@ls56 to mávala dcéra, keď bola mladšia. Nemyslím si.. pretože kým som ho kojila, nikdy nemal takéto dlhé placlive záchvaty. Vtedy stačil prsník, alebo troška zobrať na ruky a povarovať. Teraz nič. Len krik. A naozaj si to všímam od úplného odstavenia.

diamond007
20. júl 2022

@qwer2019 a skúšala si UM v noci dať jedenkrát? Nepomôže?

qwer2019
autor
20. júl 2022

@diamond007 no on práveže sa zobudí raz, a iba vtedy pije UM, ale až keď sa ukludní. Kým sa zázračne neukludni nechce. A pri tých dlhších placoch uz pri ňom nezaspi..

diamond007
20. júl 2022

@qwer2019 tak prso mal hneď, takto musí čakať a to mu možno robí problém.
Je to zaujímavé že to trvá už päť týždňov a nezlepšuje sa.
Držím palce.
Ja vravím ale že 2roky sú najhorším obdobím na oducanie čohokoľvek, deti nechápu natoľko aby to vedeli prijať ale vedia byť vytrvalé a dobíjať si svoje sa snažia.
Asi len zotrvat. A vydržať pomôže. Nepolavit.prist na to čo konkrétne ho ukľudní a opakovať to každú noc

qwer2019
autor
20. júl 2022

@diamond007 on už bol skoro odučený minuly rok v novembri, lenže dostal zápal pľúc, skončili sme v nemocnici a jedine co ,,jedol" bol prsnik a odvtedy až doteraz nech som robila čokoľvek som ho nevedela odnaucit.. mlieko mam prichystané pri posteli, netrvá to dlhšie než príprava prsníka... teraz sa zobudil, podala som mu fľašu a vzal hneď a zaspal, ani sestru si nezobudil.. asi za posledných 10 dní 1x..

nevenka
20. júl 2022

@qwer2019 toto mame aj my s tym, ze ja uz nemam mlieko, lebo cakam dalsie babo, takze kojenie je o tom, ze ho dam na prso, cucne parkrat a nestaci samozrejme, ale niekedy ani to prso nechce, ani nic nezabera, muaim ho nejak totalne prebrat a ked sa preberie, tak je hore aj 2-3 hodiny, proste minule od 12 do 4 rana, mna slo trafit...☹. Co s tym, neviem...😔

nevenka
20. júl 2022

@qwer2019 u nas flasa absolutne nic...

ankare
20. júl 2022

@qwer2019 škoda,že si ho nasilne odstavila. Je to pre neho šok a nespracované. Deti sú malé len chvilu a ani dojčenie netrvá večnosť. Držím palce!

zorkahorka
20. júl 2022

A kebd ho objimes, neukludni sa? Ja musim maleho mat pri sebe v posteli,potrebuje ma citit.normalne mi objima ruku a lezi na nej

qwer2019
autor
21. júl 2022

@zorkahorka spí somnou v posteli. Len 1x za tú noc nezaberá na neho nič

qwer2019
autor
21. júl 2022

@ankare tak to nočné kojenia sa už inak nedalo, dobrovoľne sa odstaviť nechcel.

ankare
21. júl 2022

@qwer2019 samozrejme,že nie. 🙂 Este je na prirodzené odstavenie malý a dojčenie potrebuje. ❤️

zorkahorka
21. júl 2022

@ankare pre boha, ma 2 roky, nie rok! Bol pridlho nauceny na kojenie. Ale dokedy chce cickat z prsnika? Kedy ho to sameho prestane bavit? Ved uz ma papat normalnu tuhu stravu

zorkahorka
21. júl 2022

@qwer2019 ani cumel? Alebo- nie je smädný? Moj syn ma stale pri posteli flasu, v noci sa z nej napije a spi dalej

ankare
21. júl 2022

@zorkahorka dieťa sa dojči dovtedy, dokedy to potrebuje. 🙂 Ani zďaleka to nie je iba o prijímaní potravy, samozrejme,že dieťatko papa už aj tuhú stravu. 🙂

qwer2019
autor
21. júl 2022

@ankare kde také staré dieťa potrebuje dojčenie? Dcéru sa sama odstavila,keď mala 2m, teraz má skoro 3 roky a nemám pocit, ze by jej to chýbalo.

qwer2019
autor
21. júl 2022

@zorkahorka cumel odmietal od bábätka. Cumel si spravil z prsníka. No vodu mi vôbec nevypije v noci.

qwer2019
autor
21. júl 2022

@ankare no môj syn už určite dojčenie nepotreboval. Skôr potreboval, niekoho hrýzť, niekomu naťahovať bradavku, poprípade používať prsnik ako cumel. Už to dávno nebolo o plnohodnotnom dojčení... mať tak dohryzené bradavky, koľko krát zapalene, neviem či by si spokojne kojila. A ešte jedna otázka. Keby tvoje dieťa, chce byť kojene do 5,10,15,20,..rokov kojila by si ho?

mondolina
21. júl 2022

@qwer2019
nám pomohla v noci voda, a mal cumlík.

zorkahorka
21. júl 2022

@ankare ked bude potrebovat? Takze aj v 5 rokoch? Vsetko ma svoje hranice 🙈 ja som horkotazko odstavila v 16 m a tiez z tohto dovodu ako autorka. Uz dlho nepotreboval pit, ale ukludnit sa a dudlat. Chcela som aj skor v 12m,ale dokazal revat aj hodinu, tak som pochopila,ze nie je na to zrely.takze som vydrzala a potom pekne postupne. Az si odvykol