Ťažké zaspávanie 4 mesačného dieťatka

paris3
5. dec 2011

Ahojte! Chcem sa opýtať, či máte s týmto skúsenosti. Čítala som už rôzne diskusie, ale odpoveď na tento problém som nenašla.
Moja veľmi aktívna dcérka nevie zaspať už od dvoch mesiacov. Cez deň zaspí bez problémov iba na prechádzke v kočíku, aj to len na 30 minút.
Večerné zaspávanie a poobedné, kedy ju nechávam spať v postieľke, je proste horor.
Musím poznamenať, že sme skúšali už všeličo. Nezaspala nikdy na rukách, ani na prse, stále ju všetko okolo zaujíma, pozerá sa do úmoru okolo seba. Keď je už úplne vyčerpaná, začne byť veľmi nervózna, nič ju nebaví, ale nezaspí. Snažím sa ju ukladať pri prvých známkach únavy, ale nefunguje to. Napríklad večer ju nakojím, uložím do postieľky, stále je kľudná. Ale keď na ňu začne ísť spánok, tak sa začne metať, rozhadzovať rukami, jeduje sa, strašne kričí, vrieska aj hodinu. Stále to vyzerá, že už už zaspala, ale zase sa strhne a zase je to celé od znova. Najhoršie na tom je, že keď som pri nej (hladkám ju, prihovorím sa jej, chcem ju ukľudniť a uistiť, že som tam), tak je to ešte horšie. Príde mi to tak, že sa všemožne bráni spánku. Niekedy pomohlo, len keď som odišla z miestosti, tak do minúty stíchla a zaspala. No posledné dni nepomáha ani to a plače aj keď som tam, aj ked odídem.
Neviete, čím to je? čo s tým?

paris3
autor
26. dec 2011

no tak uz som tu zas ☹ asi nam idu zubky alebo co.... mala zase nechce zaspavat 😝
je evidentne, ze nie je vo svojej kozi... aj cez den byva mrzuta a nervozna a vecer je to este horsie. tak ked v postielke zacala tak usedavo plakat, zobrala som ju z nej a cicikala... a teraz je to uuuuplne zle, zase nechce zaspavat, niekedy neviem, ci jej nieco je, alebo uz zase vymysla, ze nechce spinkat 😢

majka1981
26. dec 2011

@paris3 myslim si, ze prekonava neaky rastovy spurt a coskoro sa vam to polepsi 😉

paris3
autor
27. dec 2011

@majka1981 ahoj! mam pocit ze je to skor naopak, nechce totiz papat 😒 dnes sme boli u doktorky a povedala, ze to vyzera na zubky.... taky rastovy spurt by bol lepsia moznost, tie zubky budu asi nadlho 😝

kolinia
7. mar 2012

@halime ahoj, nemozes mi napisat viac o tych spankovych rytmoch, lebo mojej malej pomaly tiahne na 5. mesiac a ma posledny cca mesiac problemy zaspavat v postielke, pricom som ju od narodenia k tomu viedla a ona bola v pohode, teraz sa strasne mrvi, hlavickou mixuje do oboch stran a narieka, takze je to tazke, v kociku by zaspala, ale to v ziadnom pripade nechcem v noci robit...,

halime
8. mar 2012

@kolinia napisem ti nieco do posty, hej to moze mat kludne zo zubkov, ak by bola moc nekludna ja by som jej dala cipok paracetamolu do zadocku, malemu som tak robila ked uz sme si nevedeli poradit. nehovorim ze to davat kazdy den ci vecer ale sem tam aj deticky nieco moze boliet :( o tych spankovych rytmoch ti hned napisem

kolinia
8. mar 2012

@halime ok

kolinia
8. mar 2012

@halime este si mi to neposlala? ☹

erika1111
8. mar 2012

@paris3 ahoj u nas funguje kolotoc nas postielkou, farebna hracka,cumela-ako kedy.nie zhasnute svetlo ale take slabe svetlo,mozno ak ma tmu sa boji a ked sa jej prihovorim hlasnejsie ked uz drieme tak sa zlakne.

bleble
9. mar 2012

Skus vyskusat upokojujuci kaucukovy cumlik, je cely makky, takze dietatko neotlaca. Pozri moj profil 🙂

andelok
24. máj 2012

@halime ahoj, prosim ta, mohla by si mi nieco o tych spankovych rytmoch tiez poslat? bojujeme tiez s tazkym zaspavanim..dakujem moc 🙂

paris3
autor
24. máj 2012

nieco o zaspavani a spankovych rytmoch... http://www.koliska.sk/Spanok_Gina/Spanok.htm
snad vam to pomoze 😉
neviem, ci ma @halime nieco ine...

malena
20. júl 2012

neviem, či to tu niekto spomenul, ale niekedy možno deti nechcú spinkať, lebo im napr. môže byť teplo,
viem z vlastnej skúsenosti,...ked mi dcérka niekedy nechcela spať, som zisťovala, hlad, smäd, atd a potom tiež, či jej nie je teplo,
zistila som, že lepšie spinkala, ked nebolo v izbe teplo, začala som nechavať otvorenú vetračku aj v chladnejších mesiacoch, v izbe sme mali cca 17 stupnov,...
- spánok je lepší ked je čertvý vzduch v izbe, ved to možno poznáte, my spíme aj v zime pri otvorenej vetračke, teda okrem naozaj veľkej zimy 😉 ale pravdaže pod teplým paplonom

snehuliacka
26. okt 2012

@elinka84 môžem poprosiť tú knižku? do IP zasielam e-mail. Ďakujem

luciannka83
21. nov 2012

Môj syn má 7 mesiacov a striedajú sa nám obdobia kedy zaspí v pohode a keď nemôže nijak raz zaspať pri všetkej pomoci. Keď je obdobie že nevie zaspať tak sa uspávame aj 1,5 hodiny a po 10 minútach vie byť hore. Tiež som z toho na prášky no treba len vydržať. Nič zlé nemôže trvať večne. Mňa by len zaujímalo prečo to tak je? Veď keď raz viem zaspať, tak jak je možné, že o mesiac zaspať neviem,...

hamca
25. nov 2012

@luciannka83 no to by zaujimalo aj mna 🙂 my sme bez vacsich problemov spali 5 mesiacov, no pred par dnami sa to uplne otocilo. Malu sme nanestastie naucili zaspavat na rukach, ale doteraz zvykla zaspat do 5 min a potom spala celu noc, akurat som ju 2x v polospanku nakojila.
no teraz? des a hroza. ci cez den, ci v noci je to boj. Uspim ju velmi rychlo, ale do par minut sa strhne a zacne kricat a metat sa. Po chvilke sa unavi, opat zaspi a do par minut opat krik a metanie. A takto to ide aj hodinu. A nepomaha nic, skusali sme uz fakt asi vsetko. Tak teraz googlim a dufam, ze najdem niekde pozitivnu spravu, ze je to len docasne stadium prisluchajuce veku a coskoro sa to skonci 😀

peta1991
27. nov 2012

@elinka84 ahoj mohla by som poprosit tu knihu na mail? dakujem

saan
14. jan 2013

@martincca ... Ahoj, my sme skúšali na nášho syna snáď úplne všetko, má 4 mesiace.... Zaviedli sme režim... cez deň spával super no večer keď sme ho uložili, zúril aj 2,3 hodiny kým od únavy nezaspal a stále sa budil až do rána, dovtedy kým som si neprečítala tvoj príspevok a od vtedy " fičíme na plienke" aj my 🙂 Ďakujeme! 😉, 😀

matinkam
18. feb 2013

Dievcata, a to im tu plienku prehodite cez tvar či ako?

petra8786
18. feb 2013

moj spi zas celu noc hmm..a mam s tym problem,lebo..ho mam viac krmit,lebo trosku schudol,lenze jak ho mam krmit,ked on sa nechce zobudit a chrapka celu noc..ma 4 mesiace a spi od vecera od 21vej do rana do 10tej je to v pohode ?? neviete?? ked tak dlho nepapa,len rano okolo 6tej sa zobudi na mliečko ....

cuncika97901
1. mar 2013

@sue80 mi mame 2 mesiace a fungujeme pri skutocnom vysavaci celu noc ... vy ste dokedy takto fungovali lebo sa bojim ze z toho ohluchneme ... vsetci traja neviem akym zvukom kludnejsim ju z toho oducim ...

cuncika97901
1. mar 2013

@elinka84 mohla by si mi tu knihu preposlat na cuncika97901@gmail.com vopred dakujem ze laskavost

burina4
1. mar 2013

prefektne sa osvedčilo zaspávanie na fit lopte ked dieťa držíte v náručí a skáčete na lopte super za pár sekund spinkáme 🙂 🙂

lalai
3. mar 2013

@elinka84 nemohla by si mi poslat tu knihu trapime sa aj my .. dakujem pekne 😉 poslem mail do IP 🙂

lalai
3. mar 2013

@elinka84 dakujem nemusis uz som ju nasla 🙂

lalai
3. mar 2013

Mamicky vsetky, ktore potrebujete knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať stiahnete si ju do 3 sec tu na tejto stranke 🙂 http://www.ulozto.sk/xjfFpdg/kazde-dieta-sa-vie... .... vela trpezlivosti 🙂

nicicka
6. jún 2013

@paris3 Prosim Vas, asi je to uz dost davno, ale po ako case sa vam to upravilo, ze mala zaspavala bez nervov? My mame tiez 4 mes. a je to katastrofa...kazde zaspavanie s nervami a zurivostou...dokedy este? :(

paris3
autor
17. jún 2013

@nicicka uz si ani velmi nespominam (nastastie) 😀 ale tusim sa to zaspavanie upravilo okolo pol roka, ci 7 mesiacov.
to neznamena, ze to tak musi byt aj u vas. ked som nad tym spatne uvazovala, pri druhom dietati by som to robila inak. asi by som skusila nejaku hojdaciu siet, kreslo, alebo kolisku, nieco take. aby som ju tam udrncala.
ja som mala trosku problem s kojenim, vecer uz bolo malo mliecka a mala ani nechcela umele na dokrmenie. myslim si, ze to mohlo suvisiet. ze ked pochopila, ze mliecko uz nebude, tak prostestovala. ale nemuselo to byt tym.
mne vela ludi hovorilo, ze vydrz bude to lepsie. neznasala som tie rady. ale niekedy naozaj velmi nic nepomoze ,dieta z toho musi len vyrast.
teraz bude mat mala 2 roky a vecer ked je unavena, niekedy sa zoberie sama a povie, ze uz ide spinkat 😉 je to super... budete aj Vy na to raz spominat...
pevne nervy zela a drzim palce, nech toto obdobie rychlo uplynie! ;)

nicicka
17. jún 2013

@paris3 ten Vas popis tazkeho zaspavanie uplne sedi na to nase, avsak s tym rozdielom, ze je to takto "len" cez den. Cez den spi tak 5x a stale musim vymyslat nieco ine co by zabralo-kocik, postielka, fit lopta, ruky...avsak vecer ked jej dam papat, ulozim do postielky a odidem, ona zaspi uplne sama, bez nervov a zlosti. Ja tomu nerozumiem, ale fungujeme takto skoro od narodenia. Naozaj asi z toho musi iba vyrast, tak dufam, ze to bude coskoro 😒 Dakujem za info 🙂

saan
25. júl 2013

@elinka84 Nám táto -ferbrová metóda regulovaného plaču pomohla tiež. 🙂 Manžel si zobral dovolenku a spolu sme sa podržali 🙂 aj ked babky vystrájali a vadili sa 🙂 my sme sa nedali a malý nám zaspáva tiež sám a so svojou plienkou🙂 .pokrok bol už v prvý deň , mal vtedy 6m a teraz má 10m a stále to funguje.Samozrejme ked bol chorý a ked mu šli zúbky mala som ho na rukák a aj spinkal somnou, choré dieťa potrebuje matku-ako je tam napísane, tak je to aj pravda...no ked bolo OK, znova sme prešli na zaspávanie v postielke 🙂 Diky Bože za takéto knihy. Som povolaním uč. v MŠ a v živote by ma nenapadlo, že budem učit môjho syna spať podľa knihy 🙂 a tiež mám kamarátku ktorej to pomohlo, vlasne od nej tu publikáciumám . 🙂 teraz som to poslala jednej kamoške, uvidíme či sa nato dá 🙂

ovecka1
3. aug 2013

@elinka84

dobry den,nemate este nahodou k dispozicii tu knihu emailom? velmi dakujem