Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
12. sep 2009

Shauli, vsak sme boli na nakupoch, som pekne oblecena, namalovana, vyvonana...ale tym sa nic nevyriesi, ked sa o problemoch nebude hovorit...ono to vzdy dopadne tak, ze ked sa neriesi, vyplava to napovrch znova...ako vravim, nechavam tomu volny priebeh a o mesiac ti poviem, ci sa nieco zmenilo...boze, ako sa narodil maly, mam pocit, ze ziskavam averziu na chlapov, kvoli tomu, co vsetko som si odtrpela cez koliky, ked nepomahal a tak..tak to je super, ze vam to ide ako ma 😉 vdaka za vzacne rady 🙂

wiwienne
12. sep 2009

Amy, akoby si pisala o mne, teda kedysi, uz je vsetko ok..ja som mu povedala, ze alebo sa spamata a bude pomahat, alebo mu zmiznem zo zivota aj s malym...on na to, ze preco sa mu vyhrazam..no povedala som mu, ze to nie su vyhrazky, ale veta oznamovacia, hola, rozvita 😉 a vysledok sa dostavil, vdakabohu..lebo uz som viacmenej bola rozhodnuta odist nadobro..je to strasne, ked sa dvaja miluju, planuju a potom to takto dopadne.. 😖 moj spi tiez doobeda, chapem to, lebo robi po veceroch , ale aj ked nerobi, vyspava, niekedy si posim aj ja po rusnej noci..ale je to o nicom, lebo si porobim vsetko sama, kym vstane, ale su to fofry niekedy, kek maly ma zly den..to je aj o tom, ze ked sa chlap sprava ako ma, ako vzorny otec a manzel, pomyslim si, co na nom zboznujem, ale ked sa zacne spravat ako nechapavy, ked zabuda, co treba, vtedy mi chodia po rozume take veci...drzim ti palce Amyka, chce to rozhovor a ked nepomoze ten, chce to vety oznamovacie a ked nepomozu ani tie..prestan sa jednoducho o neho starat, nie sme sluzky ani roboty...drzim ti palce!!!

wiwienne
12. sep 2009

Ozaj, Shauli, vrtat mu nemoze nic, ma 100percent. istotu, lebo tu kde byvam, nepoznam ani zivu dusu, stretavam sa len s dvoma kockami....cize tak..mna ma stale doma, asi si je mnou stale isty, za to ja by som mohla ziarlit na jeho ex, s ktorou stale pracuje a na xxx zien, ktore po nom hadzu oci, ked je v praci, v ktorej prichadza do styku s ludmi a s ktorymi sa aj porozprava pri pohariku, takze tak..usila som si na seba peknu budu 😠 zivot o nicom, za to on je v kontakte s ludmi stale..ale snazi sa, aby som to necitila, i ked neuspesne...

wiwienne
12. sep 2009

ja zavislacka, idem sa uz pustit do roboty, kym krpcek spika 😉

wiwienne
12. sep 2009

Lamarika, ja som ti zabudla odpisat, sorry..to si mala pernu noc 😲 nas sa uz obracia ostosest aj na brusko, aj na chrbatik, ale na brusku spat nechce, ani v ziadnej inej polohe, len na chrbatiku..v 9?ooo, to je krasa, to je moj tajny sen 😅 presne tak, ked dieta vyprava v "nevhodnej chvili", hne je zle 😠 a maly bol vyskereny ako leco, ako kazde rano🙂

wiwienne
12. sep 2009

Ospravedlnujem sa za tuto poslednu tapetu 😕 😒 Shauli, tak sme hodili s manzelom debat, odpovede som z neho musela tahat ako z chlpatej deky..povedal mi, ze sam to riesil preto, lebo nema chut na sex a ze si ju chce navodit - no podla mna je to pekna blbost, myslim, ked niekto nema chut, tak preto nic nerobi...a potom mi povedal, ze mi nechcel ublizit...ak mam pravdu povedat, myslim si, ze kebyze som na jeho mieste a premyslam tak (zatial co riesim veci bez partnera), ze mu nechcem ublizit, nie je jednoducho nieco v poriadku...neviem, som blba, ze sa mi to nezda normalne???...

lamarika
12. sep 2009

ten náš prďola má taky kecavou a nejlepší náladu ráno, někdy i tak kolem třetí v noci 😉 Tobě už se převrací i zpátky na záda? 😲 To je teda šikulka 😉 Myslím, že dneska budu zase fugovat jako obracečka, protože malej je už zase na bříšku 😠

lamarika
12. sep 2009

wiwienne: Na druhou stranu z něj alespoň konečně něco vypadlo. . . Chápu to dobře, že s tebou o tom, že nemá chuť na sex nechtěl mluvit aby ti neublížil?

wiwienne
12. sep 2009

Lamarika, tak toje teda nahoda, aj nas ma svoju hodinu tretiu nadranom, dnes dokonca aj pobede o tretej, je ako hodinky 🙂 no prevracia, je to zivel, velm iculy, ale ked sa obrati na chrbatik, stale je z toho v soku a zacne si mrnkat..uz aj nozky si zacina objavovat, su tu male naznaky, coraz castejsie si ich chyta, normalne mu prestavam stihat 😅 no "vyborne", to zas bude noc 😒 ale neboj, to sa napravi...nas sa otoci na chrbatik tak, ze ide na bok, potom kuka niekde za seba, teda ma tu snahu a bum, uz je na chrbatiku..to z neho nevypadlo, to som z neho tahala polhodinu 😔 nie, pardon, asi som sa zle vyjadrila..on by o tom so mnou nehovoril, je jednoducho taky..on mi nechcel povedat, ze to riesi bezo mna, aby mi neublizil...dufam, ze uz je v tom jasno, pardon.. 😨

amy14
12. sep 2009

wiwienne-tak my sme mali aj oznamovacie vety...dnes som urobila takú vec,že sme si sadli a urobili si pravidlá.už pred narodením som povedala,že nech pracuje,ale na kpanie a cez víkendy je doma.dnes som ho zobudila,oznámila mu,že dnes sa stará o malú on,na robotu nech zabudne.tak ked malá plakala musel sa starať.nechala som ho prebaliť,preobliecť,nakrmiť,ogrgnúť.boli sme v meste,stretli sme sa s kamarátmi.večer urob mliečko.a pôjdem s kámoškou na nákup,nechám mu malú.ked chce tak to zvláda.a mužom treba hovoriť čo majú urobiť,lebo máloktorého napadne urobiť niečo sám od seba.a to som mu povedala,že bude počas dovolenky uspávať malú.nehádali sme sa,len som mu oznámila aký ho čaká víkend.a normálne mu budem hovoriť každý den čo budeme robiť zajtra,čo mám v pláne s čím mi má pomôcť.lebbo samého ho to nenapadne.dnes som mu povedala,nech ide spať tak,aby bol už o 9h schopný vstať.žiadne ohľady,žiadna slúžka,žiadna superžena.potom som len podráždená a to nie je dobré....musím si za tým stáť a nepoľaviť a žiadne ústupky...s kamarátkou som sa dohodla na nákupoch,a čaká ma aj návšteva kaderníctva a žiadne stráženie babkami,on je tu na to,aby to zvládol a on to aj zvládne....tak držte palce....

wiwienne
12. sep 2009

Amy, teda, ty si to vzala hupom, dobry system, tak to vlastne ma klapat...aj ja som sa uz zmierila s tym, ze muzovi treba vsetko povedat, ale niekedy vie prijemne prekvapit..moj manzel este ani raz neokupal maleho..bol sa pozriet, ked som ho kupala ja, ale on sam nie...ostatne ale zvlada v pohode..no s tym vstavanim u nas asi nepochodim...on aj ked nepracuje, chodi spavat velmi neskoro, lebo si uz jednoducho vybudoval taky rezim a nakazil tym aj mna, och 😠 ale to menim, uz ho nebudem cakavat, ked pride z prace a spolocne pozerat filmy a tak, o desiatej mam vecernicek, je to tak dobre a je to zdrave, vsak musim fungovat cely den..o podrazdenosti tiez viem svoje, bu,bu,bu 😠 😀 kadernictvo?to co je,??? 😀 drzim aj na nohach...

lamarika
12. sep 2009

amy: Moc to fandím 😉 Určitě se mu už rosvítí a začne šlapat jak hodinky 😉
wiwienne:nožiček už si též všímá, je to s ním teď dost veselý, ale jsem za to moc ráda 🙂 Když ten náš prďola prostě tu snahu na ty zádička se otočit ještě nemá 😒 Máš teda kluka docela dost napřed 😉 Aby ti za měsíc nechodil 😀
To mám moc ráda takový to řešení o nás bez nás 😠

lamarika
12. sep 2009

Tak já chtěla zajít po dlouhé době zase jednou na kosmetiku a potřebovala jsem pohlídat od tchyně a ona odmítla, takže zase nic. Snad mi alespoň za týden vyjde ta kadeřnice nebo už začnu radši nosit čapku ☹
Manžel naštěstí je takovej, že se fakt o malýho stará úplně komplet, teda až na to kojení 😀 Prý už se těší až bude malej mít příkrmy a nebude mě tak potřebovat. V tomhle je fakt perfektní 😉 Do jednoho měsíce malýho se ale taky o něj nestaral, ale to bylo tím, že si s ním ještě neuměl poradit, tak jsem mu ukázala a řekla co a jak a od tý doby šlape jak hodinky 😉

vinka
12. sep 2009

No baby musím vám dať za pravdu.Ja mám muža šikovného to hej ale čo sa týka domácnosti a detí ked mu niečo nepoviem tak nič na viac neurobí. 😒 Na posledy som sa s ním zvadila ked som bola tehu a som kúpala staršie dve deti.A na další den som mu povedala,že nech sa nehnevá,že to nestíham a som nervozna potom.Myslela som to ironicky a on myslel,že sa fakt ospravedlňujem. 😠 😠 😀 😀 že stačí povedať a on mi pomôže.Tak som mu povedala,že ja mu nebudem hovoriť,že má deti a treba sa o ne starať. 😠 😠 Od vtedy ked je doma hned ako sa postavím jeho otázka pomôžem ti niečo? 😀 😀 😀

amy14
12. sep 2009

díky wiwienne...aj tebe držím prsty...no on tieež nevie zaspať skôr,ale o 9h byuž vstať mohol...no ja si dávam doplnať len melír,vlasy mám aj tak v cope...ale odrast mi dosť vadí..zajtra si dám poobede vanu,oholím si v kľude nohy,dám si masku,nafarbím obočie....a tatko nech sa povenuje malej...proste nedeľa bude moja....

wiwienne
12. sep 2009

Je to krasne vidiet, ako napreduju 🙂 no je akt napred, nestihame sa cudovat, ale aj ja za to mozem, vela sa mu venujem, tie nozicky som mu ukazovala mesiac vopred 😀 a ako objavil rucicky, odvtedy je to hroza, len cmula a cmula, aj mna pocmula, aj tata, ked sa mu pritrafi 😀 ta snaha pride, radsej nic nenahlit, aj ja polavim v tom objavovani, lebo nechcem, aby sedel skoro, radsej neskor ako skor, kvoli chrbtici..no o nas bez nas, bezva 😠 😖 preco ti svokra odmietla dozriet na maleho?Pocuj a ty vies, ze som uvazovala aj nad menom Mathias? 😀 Kvoli tomu, ze som to chcela mat medzinarodne, kedze zijeme tu🙂to je super, aj moj zacal krmit, ako sme presli na Um..ale je to boj aj tak 😒 ja som mu j ukazala, ale nevedel prekonat ten plac a koliky..

amy14
12. sep 2009

pre muža je plač dieťaťa a tá bezmocnosť náročná na zvládnutie.ale ani nám nie je ľahko a musíme byť pri bábätku....tie prvé 3mesiace sú asi najhoršie..naša má 2,5mesica a asi 2mesiace ju trápili hrozné kolliky a nevedel to zvládnuť..asi vtedy sa zľakol,nečakal to...aj ja som si to predstavovala inak,ale už sme sa s malou zosúladili....ale bolo to náročné obdobie...aj som sa s nou bála niekam chodiť,lebo stále len plakala....wiwienne aké máš staré bábo?

lamarika
12. sep 2009

Proč odmítla? To je na strašně dlouhý vysvětlování. Prostě některý věci nefungujou jak by měli ☹
Jéé, tak to je dobrá náhoda. My měli v Matějovi hned jasno 😉 Chtěla jsem něco obyčejnýho. Ještě máme podobný to, že i já jsem s manželem rok vdaná 😉
Malej by už právě nejradši seděl. Od tý doby co se naučil přitahovat a je třeba v autosedačce, tak zatne svaly a sedne si a nechce se položit. . . 😒
My už máme nějakej ten zoubek, tak už teď kouše a kouše vše co mu přijde pod ruku. Dnes se potkal s bratránkem (jsou mu 2 týdny) a hned si začal rvát jeho ručičku do pusiny a okusovat ho 😝

lamarika
12. sep 2009

tak my měli jak to čtu štěstí. prdíky i koliky se nám vyhly. Když malej bečí, tak to u nás nesu špatně jenom já. Manžel mě pořád uklidňuje a říká mi: Buď silná a nech ho chvilku bečet. Nejradši by ho nechal někdy vyřvat. Jenže já to nemám ráda, trhá mi to srdce a jdu ho utišit

amy14
12. sep 2009

lamarika-bud rada,že ťa koliky obišli,je to strašné....potom by si sa voči plaču obrnila...ale ani ja malú nenechávam vyrevať,tiež mi to trhá srdce,ale niekedy musím niečo dokončiť a nedá sa to s malou na rukách...

lamarika
12. sep 2009

To chápu, nejhorší je to když třeba vařím a nemůžu jen tak hned odběhnout. Malej si chvilku popláče ☹ Jenže manžel by ho nechal brečet do tý doby dokud by únavou nepadl. Nevadí mi když si pár minutek pobečí, někdy to holt jinak nejde.

wiwienne
12. sep 2009

Amy, presne tak aj u nas, bolo to tazke, ked si na to spomeniem...och, mraz mi neha po chrbte..maly ma o tyzden styri mesiace...ja sa pamatam, ze som mala stavy, kedy chybalo uz len trosku a bol by to s.vyhorenia, lamala som sa v kolenach, bala som sa, ze mi maly spadne z ruk, od unavy a nevyspatosti...este ze pomohla svagrina a babka..LAMARIKA, rozumiem,snad to bude lepsie...no to je ale nahoda🙂my sme mali vyrocie v auguste.. 😉nas maly sa nejako divne vo vajku vzpiera, mam to chapat tak, ze si chce sadnut???hmmm 😕myslim, ze s tym si este pocka, teda dufam v to..no super, tak sa mozem tesit 🙂 tie zubky idu detvakom nejako skoro..to ste mali vazne stastie, koliky su zabijakom rodicovskej nehy, doslova, este ze mam taku trpezlivost..podla mna nie je dobre dieta nechat plakat...mna o tom presviedcal manzel aj babka, dodnes si to vycitam, ked som ho nechala..mam tu skusenost, ze ked ho utisim, nenecham plakat, lepsie spi a je spokojny...ja som s malym sedela hodiny a vkuse reval a reval a reval, ako tur, uz som si zvykla a po tomto ma neprekvapi uz asi nic..

wiwienne
12. sep 2009

behaaaa

shaula
12. sep 2009

Amy - neobrnila... Já si s nimi pláče prožila až do půl roku, navíc stereo, a rozhodně jsem obrněná nebyla 😀

lamarika
12. sep 2009

my měli výročí na začátku června (u vás Juna myslím). Já právě s tím bekotem mám strach a už bych ho nenechala nikdy brečet. Vždy se snažím k němu dojít co nejdřív a utišit. Když byl malej novorozeně, tak mu zjistili pupeční kilu. Doktorka mě ujistila, že se mu prostě nezatáhl pupík a my za to nemohli, ale mám výčitky svědomí jestli na tom nemáme taky svůj díl, protože ze začátku jsem nechávala malýho dost plakat. Nevěděla jsem si s ním někdy rady a nic nezabíralo. . . Teď bych si nejradši nafackovala, měla jsem zkoušet a zkoušet. Kilečka už je naštěstí pryč, pupík už je krásnej. Naštěstí je teď spokojenej a vysmátej. Myslím si, že je teď takovej pohodář právě proto, že ho nenechávám brečet a snažím se vyřešit jeho trápení.

wiwienne
12. sep 2009

Vinka, tak to je skvele,, super...moj mi zas prestava nejako tieto otazky klast...nejako ustal, ale ved sa zas prebere 😀 LAMARIKA, ked nic nezaberalo, tak nemal koliky?Ason obcas?Vtedy nezabera nic, len prso...aj ja mam ten pocit, odkedy dokrmujem a snazim sa urobit vsetko preto, aby neplakal, je to jedno krasne usmiate dieta 😀 az taka radost🙂

wiwienne
12. sep 2009

Vinka, mas nadhernu rodinku 😅

lamarika
12. sep 2009

Já nevím, třeba to byly koliky nebo jsme to s ním jetšě prostě neuměli a nerozuměli mu ☹
Ze začátku jsem byla jak Alenka v říší divů a i teď si tak někdy připadám. wiwienne a když už si malej hraje s nožkama máte takový ty veselý bačkůrky jak jsou v nich třeba rolničky? Já přemýšlím jestli je mám malýmu koupit a nebo ne. . .

wiwienne
12. sep 2009

Lamarika, to je v pohode, kazda sme tym presli, ja som sa tak citila tiez, a som na seba hrda, lebo aj napriek tomu, ze mal koliky, som si s nim vedela poradit dobre, len unava ma ubijala...backurky mu davam len na prechadzku, doma ponozticky, nech ma volnost...rolnicky?to je skvely napad 😉 poobzeram sa po takych🙂bude sranda🙂nevidim dovod, preco by si ich nemala kupit, maly sa len pobavi🙂a dobre ho to navnadi v rozvoji, co sa noziciek tyka🙂

lamarika
12. sep 2009

mě právě láká je koupit, ale malej má teďka takový období, že na nožičky nic nechce a mně by se ty bačkůrky moc líbily 😠 Asi mu je koupím a budu doufat, že se mu budou líbit. Dneska jsem právě jedny viděla, byly takový dost barevný, cinkaly a nebyly ani moc drahý.
Já se loučím a přeji dobrou noc, musím jít spát abych byla schopna obracet toho trdlíka 😉