Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
13. sep 2009

LAMARIKA, ja som vecer varila, ked este maly nebol na svete, odvtedy to uz nezvladam a vecery mam pre seba..vdaka tehotenstvu som aj zlenivela, alebo su to tie kila navyse 😔 a kolko asi stoji manduca?ty si ale mala den! 😀 ja som si dnes spravila celkovu udrzbu 😀 , ale maly dal zabrat, po tom, co ma sokoval, sa uz nezastavil, je to zivel, co narobim 🙄 aj so zaspavanim bol problem, sa najedol do prasknutia, samo, ze zasa pri prsniku vymyslal a nechcel 😠 a bol zas ako rybicka, keby nemal usi, smeje sa do obvodu hlavy 😅 spal mi asi trix, ale len po polhodinke a manzel ma prekvapil a prisiel z prechadzky uz po hodine 😠 ozaj, to ergo by ale bolo fajn v lete, nie?ked su velke tepla a v zime mozem maleho naobliekat, ci predsa len radsej tu manducu?ani mi nehovor, tak mi moj hafan chyba 😢 aj ja som bola od mala so zvieratami, aj som chcela robit zverinu, ale zavialo ma inde..este sa o tom porozpravam s manzelom,no neviem, ako prisiel maly, zda sa mi, ze nas byt je tak akurat pre nas troch..ale male klbko sa hadam strati 😉 😉 😉

wiwienne
13. sep 2009

Ozaj, Lamarika, neviem, ci chcem dalsie...aj by som, ale...ved vies..

lamarika
13. sep 2009

Manduca stojí okolo 2700,- kč shruba 110 euro. Není to nic levnýho, ale je to fakt super a máš k ní spoustu doplňků (třeba vak na zimu nebo přímo dělanej kabátek). http://www.mamajainfo.cz/manduca/ tady je odkaz s nějakým infem, jsou tam aji ty doplňky, třeba se ti to bude hodit.
Malej pejsek se ti v bytě ztratí 😉 😀
A on ti už leze nebo zatím dává "jen" ty nožičky pod bříško?

lamarika
13. sep 2009

Však já vím, ani u nás to asi nebude s dalším dítětem jednoduchý 😢

wiwienne
13. sep 2009

Jezis, nestras ma s lezenim 😅 dava nohy pod brusko...spytam sa mudr, ci je to ok 😕 tak nejako stoji aj ergo...kuknem sa na to...poslali by to hadam aj do zahranicia..dufam..asi strati 😀 😀 😀 moj manzel "vraj"druhe chce, ale ja uz neviem...a teraz si to ani nemozeme dovolit, musim dokoncit statnice, ucit sa jazyky, zamestnat sa..

lamarika
13. sep 2009

kde vlastně teď bydlíš?

wiwienne
13. sep 2009

Lamarika, mas postu 😉

lamarika
13. sep 2009

už jsem si všimla 😉 Teď ji máš i ty 😀

wiwienne
13. sep 2009

Inak, Lamari, sorry, ze nemam fotku, podla mna nie je pekne, ked sa dvaja bavia a ani na seba nevidia, ale tu som sa rozhola nedat ju, z urcitych dovodov..

amy14
13. sep 2009

lamarika-tak ty si mala pekný den.malého si unavila.
ja večer nevarím,lebo malá je naučená zaspávať na mne,zatiaľ som na nete a potoom ju len preložím vedľa a spíme.užju chcem učiť na postielku,ale som asi lenivá malú desaťkrát uspávať.ja mám 3ročnú maltezáčku a doobedu chodíme na prechádzky s kočíkom a ona je pustená a užíva si behanie a sleduje kde ideme.ja mám psíka už od 13rokov,tak pre mna psík člen rodiny.no my po tom dvojmesačnom neustálom plači nad druhým bábom nerozmýšľame...máme aj tal len 2izový byt,tak uvidíme...

wiwienne
13. sep 2009

Lamari, 😀 ahoj Amy🙂no na to, aby si babo nieco naucila, si musis nieco odtrpiet, ale je to tak 🙄 tak predsa maltezky hafan 😀 su zlati🙂ja som mojho vzala z utulku na reprodukciu, bolo mu velmi ublizene, na rontgene sa nasiel aj brok 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , ale zvladla som to a vychovala z neho spokojneho hafana, i ked stopy zostali 😔 ale ma dobru panicku a domov..Amy, moj manzel na ten plac uz asi zabudol 😠 ak pride druhe babo, koliky bude riesit on 😀 😕 🙄 alebo zasa ja? 🙄 🙂

lamarika
13. sep 2009

já jsem dávala malýho hned od narození do postýlky a teď je to OK. V obýváku máme ohrádku, kde ví, že se jen hraje a v ložnici mám postýlku, do který když ho dám, tak ví, že se tam spinká a je to opracdu bez problémů. Ale malej je takovej pohodář a zvlášť na tyhle věci. Každý dítko je jiný a vyžaduje jiný zacházení 😉 My bychom další chtěli, tak snad se poštěstí 😀

wiwienne
13. sep 2009

Lamari, tak isto aj u nas...postielka je na spanie...cez den tam babo nema co robit, pokial nespi, samo 😀

wiwienne
13. sep 2009

Lamarika, dam si nachvilu foto, nech vidis drobceka🙂

amy14
13. sep 2009

asi už zabudol...no a potom to bude na tebe...u vás koliky kedy úplne zmizli...moja má už len občas,aj to len tak do polhodinky,hodinky...
no my po tých kolikách sme takí vymojkaní.moja už ani v pôrodnici nechcela byť v postielke,ale blízko pri mne...je taká mamičkina...

amy14
13. sep 2009

ja chcem ju dávať do postielky cez den na spanie nech si zvyká...ale večer sa mi už nechce...som lenivá ja viem...a pritom by som si večer aspon požehlila...ale ked tak bude spať vo svojej izbe na posteli...

lamarika
13. sep 2009

amy: užívej si toho dokud je malá a na zbtek se vyprdni 😉

amy14
13. sep 2009

mne to aj vyhovuje,lebo si ju tak tulinkujem a potom už bude veľká....a žehlenie počká...ale postielka je istejšia a bezpečnejšia....

lamarika
13. sep 2009

já ti teda řeknu, že náš malej je strašnej divoch v postýlce a kolikrát se mu už podařilo dostat ručičku nebo nožičku mezi šprušle i když tam má mantinel, že jsem měla strach aby si je nevykloubil nebo nezlomil. . . Ona ta bezpečnost teda taky není nic moc podle mýho 😒

wiwienne
13. sep 2009

AMY, po dvoch mesiacoch, pomohla len rektalna rurka...to teda bude na mne, to viem uz teraz, ale nie kvoli tomu nechcem dalsie babo..aj my sme vymojkani, ale nechcem mat zo syna maminkinho maznacika, tak ho ucim spravnym moresom 😝 ale stale s velkou laskou 😉 ako hovori LAMARIKA, presne tak, ja by som si to dala este znovu, aj s kolikami 😝 vsak uz aj viem, ako na to 😀 tak, len ju vymojkaj🙂

amy14
13. sep 2009

no tak potom budem aj nadalej lenivá.....no moja kaká pekne,odkedy sme na UM tak je to lepšie a zaberajú malej kvapky espumisan...po nich sa vždy vykaká....

wiwienne
13. sep 2009

Tak to je dobre...my odkedy dokrmujeme, si uzivame neskutocny smradek 😕 😀 kaka pekne, niekedy pomozem a pocvicim s nozickami, ale malokedy, pri tom jeho dennom pohybe to ide samo🙂

lamarika
13. sep 2009

známá taky přešla na UM, protože malá měla pořád koliky a strašně jim to pomohlo 😉

amy14
13. sep 2009

no tak nám UM pomohlo....asi malá sala viac vzduch ako mliečko,lebo teraz poplačká len trošku....

wiwienne
13. sep 2009

My sme museli prejst kvoli hladu a nepriberaniu a kojenie nam upada, cize sme sa rozhodli ukoncit to, lebo stale placu od hladu, ked nedam UM a pri krmeni vyvadza, prsia sa mi nevyprazdnia a tak..no boj..a na odsavanie nie je kedy, maly si ma vyzaduje nonstop..

lamarika
13. sep 2009

však mě to přecházení na UM nebo přidání příkrmů taky čeká. Přijde mi, že mám čím dál míň mlika, tak uvidím za 14 dní na vážení u doktorky jestli malej přibere a kolik

wiwienne
13. sep 2009

Lamarika, drzim palce...

lamarika
13. sep 2009

děkuju, snad to ještě nebude tak horký 😅

wiwienne
13. sep 2009

urcite nie🙂dobru noc 🙂

sabuse1
14. sep 2009

teda ženský ukecaný vy jste toho ale napovídaly🙂
wiwi: teda tlakový hrnec mě fakt nenapadl🙂)) já z něj mám už od dětství strach, manžel ho dokonce dostal ve výbavě, ale prodali jsme ho. Já zas nedám dopustit na římský hrnec, nemusí se tam nic podlévat, prostě tam naházím co mě napadne a za hodinku až dvě vyndám hotové jídlo🙂S tatínkem je mi to líto, vím jaký to je, já před 2 roky přišla o mamku☹ je dobře, že si pejska nechala mamce, zvlášť když se mají tak rádi. Do většího bytečku si určitě nového pořiď, i když maltezáček je celkem prcek. Ale asi bych se štěňátkem počkala až bude prďolka větší,přece jen zvládat miminko a ještě štěně by bylo asi docela náročný na čas. Na UM přecházíme ze stejného důvodu, zatím naštěstí ráno tahá prso, přes den jí odsávám a zbytek dávám UM, takže zatím je to tak půl na půl.

lamarika: jééé tak mi jsme jen o den starší🙂 jsem moc ráda, že jsem poznala někoho kdo má stejně starý mimčo a ještě pejska aspoň se na to necítím tak sama...🙂 my máme bígla, pořizovala jsem si ho ještě v baráčku než jsem poznala manžela, pak se stěhoval samo s námi. Je to miláček, hrozně hodnej, jen hodně temperamentní a vyžaduje hodně pohybu. Ten váš je koukám tedy ještě mlaďoch, ty jo to fakt smekám, malý mimčo, mladý pes, věčně sama doma. Jak to třeba děláš s večerním venčením když není manžel doma? Ten náš je zvyklý chodit ve 20h na poslední venčení a malá chodí spát chvíli před 20 takže s ním musí manžel a když není doma musí si ho brát sebou, přece jen si malou nechat doma samotnou netroufnu. A držím palečky ať si vystačíte s kojením, i když se od mimča nemůžeš na delší dobu vzdálit je to přece jen nejpohodlnější...