Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

peha
autor
2. aug 2006

frantina - prepac, ze sa pytam, ako si to psychicky zvladla ? si uzasna, ze sama vychovavas a staras sa o vsetko, mas ludi, ktori ti pomahaju v okoli? alebo priatela priatelku ?

inak o tom vycitani a vytykani detom.
s muzom sme si povedali, ze :
nase buduce decka mozu nosit dlhe vlasy alebo hole hlavy, aj sa farbit, - vieme ze ich to casom prejde. 😀
oblecenie hippies, rock punk, ala bezdomovec vsetko povolene, tiez vieme, ze ich to prejde 😀
tetovanie maju povolene, najprv to docasne, ak sa im bude pacit aj po 5 rokoch, tak povolujeme aj trvale 😀
mozu chodit s rovnakym aj opacnym pohlavim, ak budu pouzivat ochranu 😅 a nemusia ist na vysku, ak nebudu chciet a nemusia okopavat nasu zahradu a chodit na nudne navstevy 😲
zakazany je piercing - z dovodu - meridianov a cakier, ak budu dospeli a budu trvat, nech sa paci. 😉

ale vazne - mne moja mama povedala, ze naco ma porodila a vycita mi niekedy aj bratove chyby.... no zabijem sa ???? nie, len som si povedala, ze ja budem dobra a spravodliva mama.

danii
2. aug 2006

peha, budes velmi liberalna mama 😀

peha
autor
2. aug 2006

a este som zabudla dodat - ZE SA VZDY ZA KAZDYCH OKOLNOSTI BUDEM TESIT ZO ZIVOTA 😵

to je asi zmyslom zivota a je to to najkrajsie.
tesit sa, byt rad, byt rad sam sebou, milovat a byt milovany a tesit sa na buducnost, na rodinu, na deti, a tesit sa, ze zivot je krasny.

peha
autor
2. aug 2006

danii, dakujem. ja len spatne pozeram na seba 😀
az na tie rovnake pohlavia skoro vsetko.
pred 10 rokmi by si ma nespoznala... 😀

danii
2. aug 2006

peha, dnes je z teba naozaj citit, ze mas za sebou nieco KRASNE !!! 😵 😵

peha
autor
2. aug 2006

no vidis, a to som nikdy nebrala drogy 😀 😀 a som pri vedomi 😵

frantina
2. aug 2006

po nekolika letech jsem se znovu vdala a ted se snazime, ikdyz ne nejak urputne, spise to beru tak, ze je-li nam souzeno, zadari se...mne je 35 a manzelovi o 20 vice, takze mam taky trochu strach....
...jinak, kdyz jsem ovdovela, byla jsem na deti sama, neb rodice uz nemam, ale opravdu mi pomohlo to, ze jsem si nasla i jine cile, nez jen rodinu...manzel zemrel na rakovinu a ja jsem vystudovala molekularni biologii a nyni pracuji v lekarskem vyzkumu v oblasti onkologie

peha
autor
2. aug 2006

len sme si povedali, ze nebudeme deti obmedzovat a tlacit do niecoho, co by im bolo neprijemne. je dolezite ich dobre vychovat, pomahat im, venovat sa im od nautlejsieho veku, starat sa, maznat sa, ale pritom ich nechat slobodne vyvijat a dospievat, akurat obcas potrebuju usmernit a v niecom pomoct.
asi som optimista, ale verim, ze raz budeme mat dobre, krasne a zdrave deti, a ja a moj muz budeme len ti najlepsi rodicia a nase deti nam budu doverovat, mat nas radi.

och, aka som mudra, idem sa najeeeeesst.

danii
2. aug 2006

aj ja. zacinam byt hladna 😉
ja viem, ze to nie je drogami ..... ale je to este ovela ovela krajsie 😵

peha
autor
2. aug 2006

tak si dobra!!! si sikulka,
je dobre, ze si sa znovu vydala a ze mas smer, ciel a sny. je to krasne, tak vam drzim palce, nech vam to spolu vyjde, nielen laska a parnerstvo, ale aj zdravie, stastie a dalsi potomkovia 😵

ps - ja mam 32 a moj muz 44, takze tiez nie sme najmladsi, ale bohuzial sme sa skor nestretli, len presne pred rokom a pol 😵

peha
autor
2. aug 2006

dobre danii, podme jest, lebo sa od toho pc neodlepim 😀
takze padam prec a prajem vam vsetkym dobru chut 🙂
pa

danii
2. aug 2006

tak aj ja teda 🙂 nemozem sa odtialto odlepit....ale uz idem.

verulka
3. aug 2006

Peha, aj my sme si naplanovali vychovu v podobnom duchu aky vy, docela sa nam to zatial dari (klop-klop). Mna rodicia neobmedzovali a vela podporovali. Lenze zatial sa tetovat a piercingovat davame my s muzom a mam pocit, ze moje deti budu revoltovat na uplne inom, mne neznamom fronte(coho sa trosku bojim...)Velmi ti drzim palce.
Frantina, klobuk dole, mas toho vela za sebou, drzte sa
Expertka, ako si pisala o okoli a vetach"..to sa neda zvladnut,a pod"...Umna sa k tomu este brutal pridavalo: ako som si znicila zivot, ze mam dieta tak skoro, naco mi je tretie dieta...a cakali, kedy sa mi to vsetko uz zruti. No a ja/my ako natruc: sme spolu 9 rokov, 7rokov manzelia, tri krasne deti, studium na ceste k uspesnemu ukonceniu...A to este nevedia, ze sme sa dohodli, ze budeme mat dalsie babo(do 4-5rokov 🙂)

frantina
3. aug 2006

Verulka: studujes dalkove, nebo normalne denne?a muzu se zeptat,co?

expertka8
3. aug 2006

..verulka...*NANDEJ IM TO VŠETKÝM, DĚVČE* 😠 😀 ...veľmi držím palce k úspešnému ukončeniu štúdia 😉 ..okolie pri promóciax bude padať na prd..,keď Ti oproti budú cupitať 3 nádherné poklady 🙂

verulka
4. aug 2006

Frantina, ja studujem ekonomiu dialkovo, je to ovela jadnoduchsie ako to tvoje
Expertka, posnazim sa, ale uz teraz z nas ludia moc nechapu, ale aspon sa na nas usmeju....Pekny den

peha
autor
4. aug 2006

ahojte 😵
verulka si super,
vsetky ste tu uplne perfekt maminky 🙂
radim sa k vam, uz som oficialne tehulka 😵 a mame aj knizku 😵 a miminko ma teraz asi milimetrik, ale robi si so mnou dobre divy, prehadzalo mi hormony, plac a smiech, unavu... tak ho respektujem a vrham sa na dalsie masko, co som piekla (to som doteraz maso moc nemusela) a strasne mi chuti 😵

inak aj my by sme chceli 4 deticky, len neviem, kedy to stihneme. to uz budeme v dochodku 🙂 tak sme sa rozhodli pre 2 vlastne a 2 osvojene. snad nam tie pocty osud velmi nezamiesa... a ak ano, nech sa veci deju tak, ako maju byt. 😉

verulka
4. aug 2006

Peha, GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Velmi sa tesim a drzim palceky, gratulujem samozrejme aj tatinovi 😎

a ja nie som super, ja mam iba obrovkse stastie(chlapik, deticky, rodina...)

cat
4. aug 2006

Peha, ja ja gratulujem, to je krásna správa 🙂 🙂 🙂

bellezza
4. aug 2006

Ja sa stíham aj umyť aj zuby aj tvár, v teplákoch chodím len doma. Tvár mi nakreslili len na svadbu, inak doma nemám žiadne kresliace a dekoratívne nástroje, ani ceruzu, ani rúž. Mastné vlasy (mám také od prírody, aj keby som is umývala každý deň tak nebudú iné) dávam vždy do copu a schovám pod šiltovku. Používam len labello balzam na pery. A krémy si požičiavam od syna, aspoň mám záruku že sa z nich nevyhádžem.
Nešportujem, jediná pohybová aktivita je naháňanie syna po ihrisku.
Keď som unavená, idem spať. Vtedy kašlem na všetko, býva to aj o 21,00.
pod pojmom venovať sa sebe rozumiem spať...

ervotoc
4. aug 2006

frantina klobuk dole 🙂 silna zena musis byt,k tym detom,moja babka porodila mojho otca ako 41rocna,a to zo zdrav.dovodov,mojho draheho matka,sa svojej matke narodila v 45tich,moja sesternica dalsia tiez porodila v 37 nadherneho,zdraveho chlapca,no a moja znama ma o 28starsieho partnera a maju 2rocnu dcerku,no a rodila ako 34rocna,blbe jej bolo len to civenie mladych bab v poradni,ale inak vsetci v pohode,len sa viac strazili,jaaaj a mam este jeden priklad kamoskina mama rodila v tom istom mesiaci ako starsia dcera,bolo jej to trapne lebo ziju na dedinke,ze mama a dcera rovnako rodili....atd.ale ma zlateho Kubka,reci jak prisli,tak odisli,tak ze ty si fakt mlada,neboj,len sa snazte dalej 🙂 no a zober si tv hviezdicky,herecky,modelky,dalej zeny na vysokych postoch,kedy tie rodia?uz jim dááávno neni dvacet5,ani tridset5.... 🙂

babulka
4. aug 2006

Bellezza, si zlata, ja to vnimam tak nejak podobne, s tym venovanim sa sebe - spanok je moje najvacsie hobby (druhe je jedlo 😀 ) Umyta, osprchovana, vesela, venujuca sa synovi a nie "hodinu" pred zrkadlom, kym sa nakechlim a vyfintim. Syn oceni viac to, ze som s nim a nie ci mi tiene ladia s ruzom a lakom na nechty (samozrejme, prehanam, ale aj taky pripad poznam, hlavne, ze dieta zasoplene, spinave, ale mama tip-topa ko z Cosmopolitanu). A manzel oceni pohodu v dome, spokojne dieta a nie to, ci mam jagavy make-up a novy stvorfarebny melir. 😀 😀 😀

peha
autor
4. aug 2006

ahojte, prave som sa zobudila, takze uplne suhlasim s vasimi nazormi na spanok 😵 😵 😵

verulka
4. aug 2006

ervotoc, ja mam v poslednej dobe pocit, ze aj u nas sa zacalo rodit neskor. PRed 4 rokmi v porodnici som (samozrejme 😎 )bola najmladsia, ale pomaly jedina pod 30 a zvacsa to boli prvorodicky....Podla mna v dnesnej dobe na teba "cudne"kukaju furt...
Baby u mna je jedlo pred spankom, ale iba tesne...A to je sposobene iba tym, ze krpci su uz vacsi a ja pomaly dohanam ten velky deficit 😉

bellezza
5. aug 2006

babulka, súhlas, nič viac netreba dodávať

bellezza
6. aug 2006

Dani nesúhlasím.
Každá žena ktorá sa stane mamou, tak vie, že jej dieťa je pre ňu prvoradé, je pre ňu na prvom mieste, potom je všetko ostatné. A muž ak je inteligentný, múdry a citlivý, tak to pochopí a bude to akceptovať. Žiadna predsa nie sme šmudla, všetky sa umývame a češeme. A to že dôvod na neveru, keď žena nie je upravená a namalovaná, nad tým sa musím len zasmiať. Totiž muž keď je kurevník a záletník, tak môže mať doma navarené, vyleštené, ožehlené, upratané, čerstvé ruže vo váze a naliaty koňak pri sviečkach a k tomu Schifferku, tak aj tak bude behať za inými, lebo je taká povaha, zálety ku svojmu životu potrebuje. Bez ohľadu na to či na to má alebo nie.
Mňa muž poznal pred svadbou a nezmenila som sa, nezmenil sa ani on. A veríme si navzájom.
Dôležitý je humor a tolerancia vo vzťahoch a nie to, či je žena upravená alebo nie. A čo má na to čas alebo nemá.

peha
autor
7. aug 2006

ja si myslim, ze sa tu nemusime natahovat 🙂

ozaj, kazda z nas nie je smudla. teda dufam 😀 😀 😀
ale myslim si, ze obcas mame kazda taky den, ked menej vladzeme a nemame prave umyte haaaaro, a nie prave najlepsiu naladu a nie 1OO % poriadok v byte - a na just v telke ide prave reklama na totalne idealnu vonavu cistu a bezchybnu domacnost a rodinu. ale take su dni, taky je az zivot. moc sa netreba trapit, a skutocne asi ako pisete, kazdy den si najst pre seba malu chvilku, dat sa trochu dokopy, precitat si nejaky casak ci kusok knizky, dat si kavicku s nohami na stole a raz za cas ist na masaz alebo ku kadernicke.
a prirodzene dietatko a jeho zdravie a starostlivost o neho je pre nas prvorade, urobime pre nich vsetko. a myslim, ze milujuci muz, normalny muz to vsetko pochopi, snazi sa trosku pomoct a psychicky je nam oporou a druhym ja. 😵

bellezza
7. aug 2006

peha, sa čudujem, že sa niekto dá ovplyvňovať reklamami...
nejde o naťahovanie.

ervotoc
7. aug 2006

no jasne,suhlasim,ale byva to aj naopak často,ja by som brala niečo medzitym 🙂

peha
autor
7. aug 2006

bella - nerozumiem, asi sa ma chyta demencia 🙂
ja som nehovorila o ovlyvnovani reklamami. a uz vobec nie ja 😀 pretoze som robila v biznise marketingu a pr takmer 6 rokov, takze to mi nehrozi 😀 😀
viem ake su reklamy zavadzajuce, a prekvapuje ma, ake su niekedy ocividne lzi v letakoch a reklamnych tahoch, myslim vseobecne.
ja som len reagovala na predosle mailiky. ... nechcela som sa nikoho dotknut, ani nikoho drazdit.
ja len metaforicky, ze to doma nie vzdy vyzera "ako v reklame na super upratany bytik"

dobru nocku 😵