Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

amy14
15. sep 2009

ja som používala odsávačku a išlo to v pohode....

lamarika
15. sep 2009

a co jsi měla za značku? A měla jsi elektrickou a nebo manuální? A nepopraskaly ti bradavky?

amy14
15. sep 2009

mala som ručnú medela alebo tak nejak a v pohode úplne...na začiatku som odsávala opatrne a potom som už ani nerozmýšľala...

lamarika
15. sep 2009

teď na ni koukám a ani není tak drahá. . . Celkem rozumná cena. Na ty co jsem se dívala, tak stály skoro dvakrát tolik

lamarika
15. sep 2009

dobrou noc Amy, já už jdu do hajan. Dneska mi není nějak dobře. . . ☹ Pěkný sny tobě i Natálce 🙂

wiwienne
15. sep 2009

Amy, ja mala 62, po otehotneni som schudla na 59, na konci tehu som mala 86!!!teraz mam 74, nejdu dole, nechcu, mrchy jedny 🙄 aspon ze mam dobre krivky a stale ako tak vyzeram aj s kilami navyse...

LAMARIKA, ja tiez, v postielke iba spi, ale sam zaspat nevie, len raz nad ranom mi tak zaspal a teraz ked mu idu zubky, je to strasne, boj, slinta, je nervozny, aj by chcel a nemoze...

BOBIKYVET, tak to ti gratulujem!!!!to mas uzasne 😨 moj nie ze ani sa nechce, ale je fakt, ze som prenho nie uplne , ale menej pritazliva, ale boli to rovnako...som z toho taka znechutena, ze ma uz presla chut aj nanho, ale ved to s vyriesi, mamina zapracuje a potom sa este chlop zbada, co zmeskal 😀 😀 😀 😝 dufam, ze sa podari, budem bojivat, i ked na sviky moc nie som 🙄 ale urobim to hlavne kvoli sebe...toho jej chlapa by som povesila za vies co do prievanu...a ozaj, mne je lepsie na konikovi, ako na chlapovi, momentalne 😀 😀 😀 😀len si robim srandu 😀

SABUSE, ja som prave pribrala vdaka manzelovi, ked som prisla za nim, dovtedy mi chutili len uhorky a zelenia, on zvykne po veceroch vyjedat a potom sa mi s nim zacala teplakova kultura, kazdy vecer kila cokolady, predtym som coko nikdy moc nemusela a on vzdy, len si daj, daj, daj 😠 a ked uz bola aj chut, nebolo mi treba dvax hovorit 😒

..moj nemrnci, ze som tucna, ani raz, viacmenej som to z neho vytiahla ja, lebo mi bolo divne, ze sa kvazi nemilujeme, po porode asi trix a on riesi veci bezi mna, ale stale mi hovori, aka som krasna mamina a ze nas velmi miluje...dnes bol uprimne vedla, pozitivne, z mojej novej frizury 😉

Evi, presne tak 😀

...mne dost chaby, ze mnazel krpceka neuspava, ani nevie, ako na to, on by ho skor zobudil a zacal mu vypravat a ukazovat hracky 😕 no chlap, co vam poviem..

..mne manzel pomaha s tym, ze v noci vstava robit mliecko, lebo MM nestaci, cez vikendy pomaha upratat, berie maleho na prechadzky, porobi, ked vie od maminy, co je treba 😉

KOLOTOC sme uz odstavili ,dam tie hracky z neho dole a budu skvele na kupanie, lebo su umyvatelne...nas maly ho zakazdym da dole, ma velku silu, po kom to asi ma 😕 😀

wiwienne
15. sep 2009

Bobi, ja som tiez zahranicna, ale nepochvalujem si, aspon zatial, snad to pride 😒 😕
Baby, ja som sa vcera hrala s malym s plienkou a on sa strasne nahlas smial, uz tak ozajstne, ako vacsie dietatko, mala som z toho strasnu radost, smejeme sa od tretieho tyzdna a cim dalej je to lepsie, zvuky ma uz , hm, ako to povedat, cistejsie?niekedy pridem do izby, lebo sa mi zda, ze som pocula nieco "normalne" 😅 , je to krasa, ako ucia dzavotat a smiat, no jednoducho vsetko🙂
LAMARIKA, AMY, ja sa toho zacinam bat, uz su to styri dni, co je maly nervozny, vecer ho aj pochovam, ale len par minut, je jednoducho na nervy a ja sa modlim, aby to bolo len zubami, ak to zubky teda su...dufam, ze z neho bude stale taky velky smejo, ako bol este donedavna, stale sa rehoce ako divy, ale ked zacne slintat, ojojoj, zachran sa kto mozes, vyzaduje si ma nonstop... 😕

LAMARIKA, ja pijem kavu na litre, vzdy som pila, bezcofeinovu, je vyborna, par dni trvalo, kym som si zvykla na chut, ale je fakt dobra, ako nesca a uz kofeinovu ani nechcem, a to som pila sedem za den, vies, zurnalisti, len kavickuju...a este je to aj zdrave 😉 ja mam odsavacku s balonikom a bola som s nou velmi spokojna, nemam ti ju poslat postou?Neviem, co s nou...co mas s bradavkami?

wiwienne
15. sep 2009

Dufam, ze som vsetko dobehla 😀 😀 😀 a budem v obraze, ako Mona Lisa 😀 😀 😀 😀 😀

wiwienne
15. sep 2009

..nabuduce tam bude hadam menej preklepov, idem hanbit do kuta 😕 😅

sabuse1
16. sep 2009

ahoj ženský ukecaný vy jste toho zase napovídaly !🙂))
Wiwi: nemůže být malý třeba i hladový když je tak nervózní? I když psala si, že dokrmuješ tak asi ne...jen mě to napadlo, malá se občas taky takhle chovala a pak jsme zjistili, že má hlad protože jí moje mlíčko nestačilo.
Kafíčko si 1x denně dopřávám a jinak když mám chuť dávám si taky buď bezkofeinovou (mimochodem ani mi něják nepřišlo, že má jinou chuť🙂 nebo Caro - tam sem si teda musela chvilku zvykat a teď už sem si na něm vypěstovala závislost, mimochodem podporuje tvorbu mléka, doporučuju vyzkoušet🙂
Čokoláda je zdravá tak žádný výčitky, doplňuje energii a tu teď potřebuješ🙂

Lamarika: doufám, že už je ti dneska líp. Stejně si dobrá, že to takhle zvládáš, i když jak píšeš ta práce nepohltí tolik času. Ale je fakt, že se tam trochu odreaguješ zase od malýho a to je taky dobře. Nemůžou ti třeba malýho babičky pohlídat i někdy večer abys mohla někam vyrazit?
Ještě k těm odsávačkám - na Medelu slyším samou chválu a dneska docela lituju, že sem do ní nešla. My jsme koupili Avent elektrickou, ta je taky dobrá, ale teď když jí potřebuju nejvíc se rozbila, manžel jí jel reklamovat, vzali jí do opravy a koupil manuální než bude opravená ta naše. Ta je taky dobrá, jen ta elektrická je prostě pohodlnější. Má masážní vložku takže prsa neničí a nebolí to, v tomhel ohledu se nemáš čeho bát. Elektrickou Medelu jsem si vyzkoušela v porodnici a super !!! Nemáš třeba možnost si jí od někoho půjčit? Švagrová třeba odsávačku nemá? Někde jí i půjčujou, myslím,že i v porodnicích tak se třeba zkus zeptat abys věděla jestli ti to s ní půjde. Přinejhorším Matýsek už je velkej tak pro ty případy kdy je u babičky může dostat i UM

bobikyveta
16. sep 2009

teda holky vy valíte já nstíhám ani číst. Jsem tady v Irsku opravdu spokojená a ikdyž to počasí je irské a já miluju teplo a sluníčko tak jsem si i na to zvykla a je tov pohodě.
Odsávačku jsem měla Avent ruční a nemohla jsem si ji vynachválit. Byl prostě boží a bradavky jsem měla v pohodě.
Jinak taky mě to občas chytá že bych vypadla z domu ale když vím že Emily ikdyž by dostala flašku by neusnula s mojím. Je fakt že on to ani neumí. Taky by si sní hrál a asi by usnul dřív než ona. Nelinka je v pohodě ta si lehne pustímejí pohádku a usne ale Emily ještě ne.
S tou čokoládou je to problém. Taky potřebuju shodit pár kil hlavně ty co jsem nabrala po porodu zase zpátky asi tak 5. Dopoledne sice cvičím a budu si kupovat i steper ale odpoledne dostanu šílenou chuť a včera jsem to nemohla zastavit a snědla jsem půl krabičky kapučínových tyčinek. 😀 😀 Dneska si budu mudet dát víc do těla nebo nevím....
jinak za chvilku dám Emily spinkat a Nelinku si pošlu hrát a já jdu na ten aerobik. Mám nové dvd tak se učím novou sestavu. No kdyby mě někdo viděl tak se musí teda pěkně smát. 😀 😀
Jo a doufám že té naší malé taky nelezou první zuby ikdyž si myslím že je ještě brzo ale je protivná furt si cpe něco do pusy šílenou silou a každý den je pokaděná a to nebývá. Tak uvidíme co bude.
jo a ségra t má taky tak že musí malou pořád nosit a jak není u ní je zle a k nikomu jinému nechce takže se fakt nanosí už od porodnice. ☹

amy14
16. sep 2009

bobiky-tak ja malú nosím od pôrodnice,takže cvičím v podstate snou,lebo aj si drepnem,ked niečo potrebujem a podobne...ale zápästia si už necítim...ja necvičím,ale ked bude mať malá polroka,tak dúfam,že si zacvičím...to bude presne na nový rok...mne treba len spevniť telo...a mám orbitrek,takže to mi stačí a kalanetické cviky...a s malou chcem chodiť na plávanie....teraz si dávam krupicu,mňam...

wiwienne
16. sep 2009

Sabuse, nie , hladom to nie je, sme uz kvazi na UM, vzdy je dobre napapany, spokojny, vsetko naznacuje, ze to budu zubky..aj ja chcem cvicit, ale az ked uplne prestanem kojit..uz sa na to tesim, mam nejake dvd od svagrinej, dufam, ze kila pojdu dolu, teraz uz coko jem malokedy, cez tehu to boli kila 😕 baby, ja uz stihla urobit studenu tortu, dnes mame v rodine sviatok, pozehlit, vysterilizovat, upratat kuchynu, zabavit maleho a uz mi druhyx spinka, no krasa🙂pojdeme na prechadzku, potom manzel donesie novu pracku, ta nasa stara dobre blbne....apropo, s cim farbite modre rifle???s farebnym, alebo s tmavym?lebo neviem, ci blbne pracka alebo ja 😀 😀 😀 tak ja sa idem nalicit a vyrazam do prirody, drzte sa maminy 😉

amy14
16. sep 2009

tak ty si ale šikovná wiw....asi si myslela,s čím perieme modré rifle....ja s čiernym prádlom....

lamarika
16. sep 2009

ahoj holky, tak teď jsem snad všechno přečetla a snad už jsem v obraze 😀 😀 😀 Tak teď hezky papkám ten obídek co jsem si dovezla a paráda. Úplná mňamka 😀
Sabus: mohla bych některou z babiček poprosit aby malýho pohlídala, ale nějak se mi nechce a přijde mi hloupý aby byly do noci u nás jen proto abych se mohla bavit. . .
Jinak k těm odsávačkám. Švagrovka ji nemá, odstříkávala ručně a nikoho kdo by ju měl neznám. Já jsem nad tím přemýšlela, že to nechám být a kdyžtak budu zkoušet odstříkávat ručně. Včera malej v pohodě vydržel a nebrečel hlady. Aji když jsem si pro něj přišla, tak na mě nezkočil 😀 A za chvilku ho už budu přikrmovat, tak mu vždycky nabalím skeleničku a je to 😉
wiw: já měla strach aby mi ty bradavky z tý odsávačky nepopraskaly, někde jsem to četla, že je to možný. Jinak já peru ryfle samotný a nebo s manželovýma a mýma teplákama 😀

Jinak můj manžel dával malýho do postýlky jen jednou. Měla jsem strach, že malej bude vyšilovat, protože je zvyklej jen na mě. Já se s ním ještě pomazlím, dám mu pusinku, povím dobrou noc. . . Manžel nic takovýho neudělal. Každopádně malej překvapil a během chvilky vytuhl 🙂

evinkaa
16. sep 2009

Holky, vy mi dáváte. Já vás vůbec nestíhám. 😀
Taky bych s malou chtěla chodit na plavání, ale nevím, jestli už v půl roce není pozdě. Asi zavolám tady na šumperský bazén a zkusím se poptat. Aspoň bych se dostala mezi lidi. Občas mi tu z té samoty hrabká. 😉 Natálka má ráda koupání, tak by se jí možná bazének mohl líbit. Taky bude záležet, kolik to bude stát. Co si budem povídat, ta almužna, na které jsme, nic moc, co? 😒
Jinak kolotoč jsem už z postýlky sundala. Máme dva, jeden jsem malé nechala tady v kuchyni na židli, když je nejhůř, pustím jí ho a dá chvilku pokoj, abych mohla třeba dovařit a tak. 😉 Nad postýlkou už ho nemám, protože s ním Natynka začala tak lomcovat, že jsem se bála, že ho rozbije. 😀 Je to už holt půlroční lump.
Jo, a buďte rády, že jste zatím s miminkama všechny na mlíčku. Já než nachystám dopolední svačinku a uvařím malé oběd, tak jsem vlastně celý dopoledne na nohách a malé se nemám čas věnovat. Je ale naštěstí dost samostatná, šikulka. Když pomrčkává, jde spinkat. Zavedly jsme si celkem pevný režim a jí to hrozně vyhovuje. Když jí ho ale naruším, což musím zítra i v pátek, tak bude pěkně naštvaná. 😀

evinkaa
16. sep 2009

Jo a koncem září taky vyzkoušíme, jak přítel uspí Natálku. Musím před svatbou k holičce a neměla čas dřív, než že mě vezme až v sedm večer na melír, takže Jenda bude krmit i uspávat. To bude.... Nemá čas dát malé ani najíst a ještě ji uspat. Ta bude pěkně na nervy.... ☹ Snad se jim to ale povede. 😅

sabuse1
16. sep 2009

bobi: jóooo tak kapučínový tyčinky to je silná droga, taky na nich ujíždím🙂)) nevím teda jestli tady máme stejné jako v Irsku, tohle je něco jako Kinder čokoláda a náplň je kapučínová - mňam🙂
To, že rostou zoubky se pozná i podle toho, že mimčo kaká denně? To slyším prvně a jestli je to tak tak my jsme jasný🙂

wiwi: tak to asi budou ty zoubky🙂 a jak jste zvládli ten přechod na UM? Ty jo ty jsi tak pilná, bych se asi měla nad sebou zamyslet🙂)) A teda taky nevím jestli jsi nemyslela praní riflí - jestli jo já je peru normálně s modrým prádlem

lamarika
16. sep 2009

evinkaa: u nás v plaváčku (plavání s miminkama) berou pouze děti od půl roku. Mladší děti ještě nechcou, že to ještě není ono a že to tak nezvládají. Jinak u nás to stojí 2500,- 10 lekcí. Já chci s malým taky chodit. U nás to vede moje známá, takže už máme aji domluvený zkušební lekci 😉
Jinak náš malej má taky pevnej režim a jak mu ho naruším, tak pak stojí celej den teda za to a večer ho nahnat do postele je nadlidskej výkon 😠

lamarika
16. sep 2009

sabus: malej mi kaká denně pořád a někdy to jsou pořádný dávky 😀
jo a ještě jste některá psala o tom a Caru a už nevím která a jsem líná to hledat 😀 😀 😀 Já ho taky piju a fakt mi přijde, že opravdu tvorbu mlíčka podporuje 😉

rimmel
16. sep 2009

ahojte no ja comam info tak sa s babatkami moze chodit na plavanie uz velmi skoro..pred 6 m..neviem ale presne kedy
my sme boli min.vikend a johnny si nebol isty 😀 trosku bol vyhukany ze co ale potom uz bolo lepsie, budeme chodit kazdy vikend nech si zvyka 🙂

kuk sem inac :D

https://www.youtube.com/watch?v=DrkXZnXKln0
lamarika
16. sep 2009

no, mám z toho videa takový smíšený pocity. Jako paráda je, že se v tý vodě umí přetočit na ty zádička. Každopádně už na začátku videa jde vidět, že malej brečí a moc se mu to nelíbí. Takže proto říkám: Proč trápit dítě za každou cenu?

bobikyveta
16. sep 2009

jestli se to pozná podle kakání to sice nevím ale je mi divné že teď kaká každý den to normálně nedělá. 😅 A u první to taky tak bylo ale zase jí bylo už 10 měsíců tak já nevím. Uvidíme třeba je jenom protivná z něčeho jiného. ☹ Jinak ty tyčinky se jmenujou Monetta a jsou v takové vysoké doze. No prostě bomba taky se prodávají jenom v jednom obchodě a tam je věčně nemají takže když jsou tak nakoupím do zásoby. Jenože včera zásoby došly. 😀 Naštěstí. Dneska jsem si zase zacvičila a hned se cítím líp. 😎 Objednala jsem malou na očkování tak jdeme v pátek tak doufám že to přežijeme v pohodě. Dostane zase 2 injekce. Mají to tady naskládané naráz ne jako u nás. 😖 S holkama plánujem taky chodit na bazém ale protože je to daleko musím počkat až koupíme auto což už snad brzo bude. Autobudem bych tady už nikam nejela stalo se mi že jsem čekala s kočárem i 1,5 hodiny než přijel takový co jsme do něj ten kočár dali. 😢

sabuse1
16. sep 2009

lamarika: tak snad by i babičky pochopily, že se chceš občas pobavit a vyrazit mezi lidi, samozřejmě když to nebude každý týden🙂 To je super, že obídky jsou dobré, aspoň to máš vyřešené co? Mě už něják dochází nápady co vařit - aby to nezabralo moc času, nebyla v tom cibule a bylo to dobrý... tak holky nějáký tipy sem s nima🙂o caru jsem psala já, nevím jestli to není jen psychický, ale doporučují ho, i kdyby to nepomáhalo je to zdravá forma kávičky tak to piju na litry🙂 No s tím kakáním je to občas mazec🙂)) Nelča jeden čas kadila tak obden, někdy vynechala i 2 a teď už zase denně, nevím jestli to není i tím, že jí dávám UM, ale třeba se tak můžou projevovat i ty zubiska jak psala bobik🙂
evinkaa: a nezkoušela si toho třeba navařit víc a zamrazit? Já to tak mám v plánu - jsem zvědavá jaká bude realita tak si ráda nechám poradit od zkušenější🙂

lamarika
16. sep 2009

sabus: já když už nevím co, tak vemu kuchařku a otevřu ji na rejstříku a koukám co bych mohla zkusit uklohnit 😀 Budu na ně chodit asi jenom 2x až 3x týdně, protože je tam blbej přístup a nesmí se pro ty obědy s dětima do 15 let 😠 Takže jezdíme se švagrovou a střídáme se u dětí než si ta druhá přinese žvanec. Jako cena je úplně parádní 39,- a výběrový 45,-. Máš na výběr 3 jídla, takže já jsem fakt maximálně spokojená a navíc tím i ušetřím 😉 A až budeš malou přikrmovat, tak udeš vařit a nebo kupovat? Nám to s těma příkrmama vyšlo pěkně na prd. Teď bylo léto a zeleniny na zahrádce mraky. V zimě budu muset kupovat 😒

evinkaa
16. sep 2009

Já zamražuju zeleninu ještě neuvařenou, ono je to prý lepší. Někdo to ale uvaří a po rozmrazení by se to mělo nechat znovu projít varem a ničí se tím vitamíny, tak nevím. Já zatím dokonce vařím malé všechno zvlášť. Jsou dny, kdy nemá třeba chuť na mrkev, tak z talířku vyberu to ostatní a mrkvičku nahradíme třeba cuketou, na kterou má právě chuť. Zatím jsem ještě nemixovala všechno dohromady. Navíc pasíruji přes sítko, takže fuška. 😒 Ale malá zeleninku miluje, už i ovoce jí chutná, dnes snědla rekorních 165 g jablíčka, hrušky a banánu. 😉
Jinak s tím plaváním to asi zkusím, zítra tam zavolám, až bude malá spát. Teď už řádí na zemi pod hrazdičkou na bříšku, takže za chvíli budem mrčet a půjdem raději do kočárku, ať využijem celkem teplý den.
Když malé rostl první zoubek, měli jsme nakaděno skoro v každé plíně, což nebylo po zavedení příkrmů zvykem. Teď se mi zdá, že je taky nějaká vzteklá, tak jestli neleze další... 😎 Pěstičku v puse a zmítá ní sem a tam úplně silou, tak uvidíme. 😅

evinkaa
16. sep 2009

Jo a kupovaný skleničky Natálce nechutnají.... ☹ Nevím, jak to budu dělat, až pojedem třeba někam pryč, asi holt navařím. Má ráda jen přesnídávky, ale je fuška najít nějakou, kde není cukr. Někdy se až divím, co do toho výrobci dají. Raději koukám na složení. 😒

lamarika
16. sep 2009

evinkaa: a od jakýho výrobce kupuješ přesnídávky? Já musím nazbírat co nejvíc informací abych pak věděla co a jak 😉

sabuse1
16. sep 2009

lamarika: no já právě zatím dost váhám co je menší zlo - jestli kupovaná "kontrolovaná" strava nebo vařit v zimě ze zeleniny napuštěný chemií...mám v plánu udělat aspoň jablíčkový přesnídávky a možná dostanem domácí mrkev tak to bude taky dobrý. No a taky uvidíme co jí bude chutnat🙂 Každopádně se strašně těším až začne jíst přesnídávky, poslední dobou na nich dost ulítávám tak budu dojídat🙂))

evinkaa: nevíš proč se to musí znovu převařovat když se to rozmrazí? Kvůi bakteriím? Hmm tak mě ještě napadá to zkusit zavařit, ale to už pak vyjde skoro nastejno jako se s tím piplat denně...Sem si naivně představovala jak 1x týdně uvařím různý zeleninky, některý smíchám a pak je jen budu tahat z mrazáku...☹
no ty výrobci přesnídávek mě taky zajímají a taky který nebrat🙂 švagrová kupuje takový ty v malých kelímkách ne skleničkový, ale ona nevaří, kupuje všechno takže podle ní se moc neřídím

lamarika
16. sep 2009

sabuse: taky jsem měla najivní představy jak navařím zeleniku a zamrazím v kelímkách a pak budu jen tahat. . . ☹ Já už se těším až malej začne papat skoro normální stravu a už budu konečně vařit pro všechny 😉 Jedna mamina co se mnou byla v porodnici to dělá tak, že střídá po dnech kupovanou stravu a vařenou domácí. Jenže jak říkáš, co je menší zlo? Napuštěná zelenina chemikáliema a nebo kupovaný příkrmy? 😒