Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
17. sep 2009

Ahoj ,ahoj, prajem pekny vecer vsetkym maminam 🙂
SABUSE, dakujem velmi pekne 😉 ani nas maly nemohol nic, respektive ja som nemohla, zduvalo ho zo vsetkeho a bolelo brusko, ale ako bol coraz ""vacsi"" 🙂 , postupne som do jedalnicka zaradovala aj vyradene veci, nech si telicko zvyka a bolo to v pohode 😉 co sa monitora tyka, suhlasim s tebou, tu na fore som citala, ze keby nedaj Boze bolo treba, mamicka ma babatku fuknut do ustociek a hned sa preberie, az po zatraseni s nim ale samozrejme...

..kocky, dnes som bola s manzelom v Nemecku zhanat Manducu, nic o nej nevedia, i ked existuju nemecke stranky, kde sa predava...odporucali nam Baby Bjorn, ze je to to naj co maju, to je presne ten nosic 😠 , v ktorom matky nosia deti tvarickou von, mne to pride to iste ako klokanka, ktoru som vcera skusala, to bola hroza, nezvykla y som si, ani maly...nakoniec sme kupili Baby Ergo, ktore je uplne take iste ako Manduca, aspon v Nemecku a vlozku predavali osobitne za 20 eur 😠 je to super, som z toho nadsena, manzel tiez, malemu sa vo vnutri velmi paci 🙂 aspon ze cenu to malo rovnaku ako vsade inde, lebo je to nekrestansky drahy market pre babatka, asi preto , ze maju vsetko a ze su specializovany, ale aby ciapka stala 15 eur a maly oblek pre babo 80 eur, to mi pride uz trosku prespekulovane 😠 😠 😠 😠 😠 kupili sme Ergo a uz nas nebolo, radsej 😎
..dufam, ze ste mali dobry a v pohode den, ja som znicena, lytka si necitim, prechadzka mi dala zabrat, maly tiez, polovicu prekecal a postazoval si, boh vie na co, potom spustil rev ako tur a vtedy som zistila, ze nemam cumel, tak davaj ho opicky, nic, vybrala som z kocika, nic, dala cajik, nic, najedeny, prebaleny bol, nakoniec som vyliala caj, do cumla napchala jeho plisoveho maznaca, dala mu do pusy a do pol minuty mal zavrete ocka a konecne spal..ale len Boh vie, co za nalada ho to dnes chytala 😠 😕 🙄

wiwienne
17. sep 2009

Sylvka, vitaj, vitaj a nic nepytaj 😀 to bol len zart 😀
LAMARIKA, ozaj, chces tu odsavacku alebo nie? 😉

lamarika
17. sep 2009

ahoj holky, tak vam teda reknj, ze muj manzel je opravdu uzasnej :o( byli nam dnes instalovat novy internet, ale nemohli nam ho nainstalovat, protoze ten muj musi vsechno zaheslovavat a zahesloval aji pristup k routru a nevi jaky heslo tam dal. Tak jsem se pripojila alespon pres telefon, ale jsem tim znacne omezena. Ke vsemu se mi chlap nevrati dnes v noci jak mel a nejspis ani do konce tydna. Ti novy sousedi nad nama porad mlatijou a budijou mi malyho. Mam sto chuti na ne nabehnout, ale jsou romske populace a mam strach, ze by to brali jako rasistickej utok na ne. Wiw ja na tu odsavacku prdim, takze nic, ale moc dekuju za ochotu.

wiwienne
17. sep 2009

Lamari, to ma mrzi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to poznam, ked su problemy s netom, to vie pekne nastvat a hlavne tie hesla, to je ale blbost, tiez sa nam parkrat stalo, ze sme nevedeli, co kde dat...aspon ze cet fon to ide...myslim, ze by to nebrali rasisticky, ked im to povies milo a s usmevom na tvari, vsak si robis starost o syna, nas suses tu mal minule party a kebyze viem dobre jazyk, hned mu poviem svoje a ani s usmevom by to teda nebolo 😠 preco prdis na odsavacku?a usmej sa konecne 😉

lamarika
17. sep 2009

ja mam wiw obavy, ze bych jim to s usmevem na rtech nerekla, protoze uz jsem pekne nastvana. Takhle to je totiz noc co noc. Tedka jak byl malej na hlidani, tak ty 3 hodiny beze me v pohode zvladl, tak si myslim, ze ta odsavacka je zbytecna. Vsak ja se smeju, dnesa jsem mela malyho poprvy sebou v praci a byl uplne perfektni, takze mam moc radost a asi aji omezim to hlidani babickama ;o) jo a to ergo je prej taky vyborny ;o) ja jsem se s nim teda jeste nesetkala, ale hodne mamin si ho chvali. A to druhy co jsi zkousela, tak na to docela nadavaji, tak jeste, ze mas selskej rozum a nevzala jej ;o) ono by se totiz ani nosit dite celem od sebe nemelo, protoze se pak hrouti detem nervovej system. Nezvladaji se vyrovnat se vsemi vjemy.

wiwienne
17. sep 2009

Noc co noc?no super ☹ 😠 ☹ 😠 aha, tak to je ale poslusny chlapcek 😉 😉 😉 to je super, ved vravim, ze poslusny 🙂 ano, je super, som spokojna, nad ocakavania🙂mne sa zda uplne ako Manduca, sice ôen podla foto na nete..no vidis a tu to ""skvele""nositko kupuje kazda druha mamina, aj predavka odporucala 😠 😠 😠 ja neviem, ja ked vidim dieta odvratene od matky, rozum mi hovori, ze je to nieco proti prirode, to by som nezniesla...ved to a chudata, ked si chcu oddychnut, nemaju kde hlavku zlozit 😔 😔 😔

wiwienne
17. sep 2009

Wiw zabudla pisat pocas tehu 😀

lamarika
17. sep 2009

to me vzdycky akorat nastve kdyz se snazijou prodavaci prodat neco za kazdou cenu a jeste ke vsemu s vedomim, ze to skodi diteti :o(((

lamarika
17. sep 2009

wiw a jakou jste si poridili barvicku toho erga? A jsou aji k nemu potom nejaky doplnky na zimu aby tam malymu nebyla zimecka?

wiwienne
17. sep 2009

Ktovie, mozno to nevedia, maju tam fakt predrazeny tovar, ja si myslim, ze je to aj tym, ze su tam veci eko, ale jeden predavac zdravotak by sa tam zisiel, vsak maju poradit spravne a dat cloveku moznost sa rozhodnut ...jaj, aka som rada, maly sa napapal, zaspinkal a uz sa nezobudil, az mi je to divne...dnes sme sa spolu sprchovali, to bolo srandy, ked videl maminu nahu, spustil smiech 😀 😀 😀 idem si urobit kavicku a oddychovat, na konikovi🙂o hodinku pride polovicka...ozaj, nasla som tu na fore temu o prsiach po kojeni, vyhliadky teda nie su ruzove 😠 baby len odporucaju studenu sprchu, po ukonceni kojenia myslim, cvicit, cvicit a este raz cvicit a potom operaciu 😀 😀 😀 😀 to sme ale dopadli, co? 😀 😀 😀

lamarika
17. sep 2009

wiw tuhle jsem se divala kolik by stala rekonstrukce stehen, bricha a prsou a jestli se nekdy k necemu takovymu rozhoupu, tak abych si vzala hypoteku :o) 😀

wiwienne
17. sep 2009

Podme kradnut 😀 😀 😀 mne by stacilo to brucho a prsia a schudnut samozrejme🙂tie strie mi uz ani tak nevadia, su sice aj na prsiach, je ich dost ☹ , ale zacinaju blednut, vdakabohu...svagrina mi hovorila, ze to trva aj desat rokov, kym sa to ako tak upravi, hadam uz budeme sposobile aj na hypo za taku dobu 😝 😀 ak vyhram lotto, nieco poslem 😉 😀 😀 😀 😀

lamarika
17. sep 2009

a kdybych treba vyhrala ja, tak poslu tez 😀 😀 😀 10 let? 😲 tak to jsou teda vyhlidky 😖

wiwienne
17. sep 2009

Inak, ked vidim mamicky tu, saliem 😠 este som nevidela jednu, co by mala nadvahu, tu u nas som tu jedina, veru, sama stihla mamina, pekne prsia, darmo, ked je tu trend nekojit 😠 😠 😠

lamarika
17. sep 2009

wiw ja pracovala na bazene jako plavcik 😀 a tech maminek s perfektni postavou co jsem tam videla bylo mraky 😠

wiwienne
17. sep 2009

LAMARIKA, to nie je pravda!!!!aj ja som robila plavcicku a poliaci vkuse len sukali plavcika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no, ono to mozno pride, ked budu aj dietky starsie, take behanie za nimi urcite dobre spaluje kila🙂

wiwienne
17. sep 2009

No ze vraj aj desat, bohvie, vsak je to individualne,ale s mojim stastim 😀 😀 😀

lamarika
17. sep 2009

wiw to je docela dobra nahoda 😀 😀 😀 ja mam taky takovej dojem, ze u me to bude trvat nehorazne dlouho ne z se to trochu zpravi 😉

wiwienne
17. sep 2009

Ze? 😀 😀 😀 no pocinas si dobre, mas povodnu vahu, uz je to dost, co by ja za to dala 😔 zajtra poslem muza na prechadzku a ja budem makat, mam nejake sport.dvd od svagrinej, uz sa tesim 🙄 😝

lamarika
17. sep 2009

no jo, ale moje puvodni vaha je takova jaka je ted tvoje, takze neco dat dolu by to jeste chtelo 😉

wiwienne
17. sep 2009

Ty si mala taku vahu vzdy?No aspon si zvyknuta, ja si pripadam ako v cudzej kozi, chcem tych 59,boze, ked si spomeniem, len ocami krutim a pozeram do hora 🙄 prave studujem vybavu na fore a kociky, lebo ten moj ma dost stve, vynicka sa neda vyvysit, co by som fakt uvitala, bol to dar od babiciek a tak som pri kupe nebola 😝 uz som zvedava na sportiak 🙄

lamarika
17. sep 2009

kdepak, driv jsem mela mnohem mensi, ale od te doby co jsem s chlapem, tak se pomalu zvysovala a zvysovala 😒 alespon jde videt, ze se s nim mam dobre 😀 jeste se uklidnuju, protoze mam tezky kosti a velekej hrudnik (tim nemyslim prsa) a ostatni zensky s moji vahou jsou takovy vetsi 😀 takovy darky jsou nekdy nejhorsi. Sice udelaji radost, ale nejsou uplne podle predstav 😉 mne na tom nasem sportaku vadi, ze si ho nemuzu otocit celem k sobe, takze na malyho neuvidim ☹ kdyz jsem kocarek kupovala, tak me to nenapadlo. . .

wiwienne
17. sep 2009

ze vynicka, vanicka 😀 😀 😀 no mas sa dobre 😀 to sme na tom podobne, ja ked som videla kamosky s mojou povodnou vahou, boli ako srny stihle a ja som bola taka akurat, cize kosti robia svoje, neverila som, ze mame rovnaku vahu...ako ja som tu znacku chcela, ale vyvysenie vanicky som povazovala za samozrejmost a zabudla to babkam pripomenut, mozem sa na seba uz len hnevat 😠 no pokial viem, nas by sa mal otacat ak smerom ku mne, teda dufam, zajtra sa chcem nan mrknut, ale dizajn stoji za to, je to elegan 😉 kup si na leto maly slnecnik, a budes pokojna, ze maly nie je na slniecku a podobne..

lamarika
17. sep 2009

o slunicko takovej strach nemam. U nas se tam da sklopit striska, ze do udela takovou jako by bublinu a je tam aji okynko, kterym muze koukat ven 😉 spis mam strach z toho, ze nevidis jestli tam treba nevletela vosa nebo podobna havet 😒 Wiw a co mas za znacku kocarku? Ja mam Jane a jsem s ni fakt spokojena. Teda az na to s tim sportakem

wiwienne
17. sep 2009

Tak ma podrz 😲 manzel sa siel prave osprchovat a vsimol si, ze dvere na izbe, kde spi maly, su cely cas otvorene a ja tu spokojne rachocem..ze by preto maly tak dobre spal??? 😲 😲 😲 😲

wiwienne
17. sep 2009

Aha, tak to mas super, my mame X-lander, tiez som velmi spokojna, da sa s tym chodit aj na tury, len ma trosku stve predne koliesko, dnes uz aj lutujem, ze som si nezaobstarala stvorkolku...to koliesko niekedy blbne a mam problem odbocit..no o osy by som sa bala tiez 😒 mne znama, fakt skusena mamina, x-lander strasne odporucala, tak som do toho sla 😒

lamarika
17. sep 2009

to je klidne mony, podvedomne vnima, ze jsi vedle 😉

amy14
17. sep 2009

wiw-polohovanie vaičky v kočiari je super vec.moja echce byť vkočiari na rovno,tak som ju vyvýšila o 1stupen a je to lepšie...aj ja chcem manducu,mám klokanku a zatial je to len dočasné riešenie.
dnes boli u mna kolegyne a malá bola super,takže super den.

wiwienne
17. sep 2009

Ja sa lucim,dobru nocku, ideme s manzelom pozerat nas serial, zavislaci 😉 bozkavam Matyho 😉

amy14
17. sep 2009

papa wiw...