Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

lamarika
23. sep 2009

Ahojky holky, tak jsem konečně tu. Manžel se mi vrátil zcela nečekaně v pátek v šest ráno a od té doby jsem v jednom kole. Přes den mě zaměstnává malej a večer chlap 😀 😀 😀 Dneska byl teda manžel úplně vzorovej, dopoledne rozmrazil mrazák a pak ještě vyžehli 😲 A já si na něj někdy ztěžuju 😅

wiwienne
23. sep 2009

Ahoj Lamarika, uz si tu chybala 😉 Teeeeeeeeda, tomu hovorim vzorny 😀 aj ty mas niekedy vycitky? 😕 😅

lamarika
23. sep 2009

No jéje, zvlášť v takový dny jako dnes. . . Já jsem si dnesk chodila jenom s malým po procházkách a on chudák doma těžce dřel. . . 😅

amy14
23. sep 2009

lamarika,tak gratulujem...to je ale vzorný chlap....tak si to užívaj...

lamarika
23. sep 2009

Já mám obavy, že mu to zas tak dlouho navydrží. . . 😒 Ale musím toho zneužít dokud to jde 😀

amy14
23. sep 2009

treba zneužívať,zneužívať a ešte raz zneužívať pokiaľ to ide...dnes som malú uložila do detskej,ale nie do postieľky ale do postele,neuspávala som na rukách,ale dala som ju ľahnúť a bola som pri nej.teraz pozerám jeden film,zatiaľ spinká a potom si k nej ľahnem a budem búvať.....tak držte palce,nech vydrží,lebo vobývačke to nebolo výhodné,lebo ked partner prišiel večer,tak ju zobudilo svetlo,lebo nemáme dvere a tak tam má svoj kľud...lebo je čoraz ťažšia a nedá sa ju toľko nosiť a uspávať...musí jej stačiť,že som pri nej...

lamarika
23. sep 2009

Amy, tak já ti držím pěsti 😉 Snad to bude dobrý 😉 Amy a ty už dáváš malou do samostatnýho pokoje?

amy14
23. sep 2009

no my máme dvojizbový byt a spálnu nemáme,lebo spíme v obývačke a už sme čakali na bábo a rovno sme urobili detskú....no ja som pri nej na posteli,len teraz je sama,kým pozerám tv....ale o chvíľku idem k nej spinkať,lebo vstáva o 6.30h

amy14
23. sep 2009

aj ked robím mliečko v noci,tak sa jej odráža svetlo z kuchyne a potom mrnčí....

wiwienne
23. sep 2009

Lamari, ako vravis, nech sa len cini, kym ma chut a cas 😀 AMY, ked to aj trochu potrva, vydrz a uspech sa urcite dostavi!

lamarika
23. sep 2009

my máme taky dvoupokojový byt, ale ještě ho máme rozdělený na ložnici a obyvák. Každopádně nám brzy nezbyde nic jinýho než jít taky spát do obyváku a z ložnice udělat dětský pokoj. Amy a spíte na rozkládací pohovce nebo jak tohle řešíte?

amy14
23. sep 2009

wiw-povedala som si,že vydržím,lebo už nevládzem ju nosiť den a večer...a ved som pri nej nie je sama,nemá sa čoho báť...len bola naučená na rúčky a aj pri zaspávaní...s postieľkou sa netrápim,lebo to nezvládam ani ja a ani ona a mne bude úplne stačiť ked bude na posteli ale v detskej a chvíľku aj sama,lebo aj s mužíkom by som chcela byť chvíľku sama...

wiwienne
23. sep 2009

My mame velku obyvacku spojenu s kuchynou a spalnu, dve kupelne, chodbu, tot vsio...a chceme, aby s nami maly spaval do troch rokov, aj nas to prinuti pritvrdit na dobru nocnu vychovu 😀 a potom ist do ineho...mamka sa este musi naucit jazyky a zohnat pracu 😒 dufam, ze sa zadari..

wiwienne
23. sep 2009

Amy, bude to drina, ale vsetko sa da naucit...moj krpcek mi s tym ale pomohol, zo dna na den bol ohladuplnejsi, ako sa mu upravilo brusko, zacal byt ako anjelik, strasne rychlo zaspaval, cez den zacal spavat aj 4x!...zavisi aj od babatka, ako mamke pomoze alebo skomplikuje uspavanie, no vsetko sa da..

amy14
23. sep 2009

no my sme si spálnu už nerobili,lebo aj tak je tá izbička veľmi malá,takže je to už rob´vno detská izba.partner s nami nespí,lebo vraj sa nevie vyspať,lebo má málo miesta....a malá nespí v postieľke...

amy14
23. sep 2009

dobre idem si ľahnúť,lebo ma už nejako láme.papa

wiwienne
23. sep 2009

dobru nocku vam 😉

lamarika
23. sep 2009

dobrou noc amy a hezky se vyspite 😉

wiwienne
23. sep 2009

No nedobrovolne musim od pc aj ja, na hodinku, manzel si chce pozriet serial, tak sa vrhame na archiv a na Panelak 😉 zatial prijemny pokec a pa🙂

lamarika
23. sep 2009

papa, já jdu do hajan ať jsem zítra použitelná 😉

adrianmama
25. sep 2009

tak to ma tesi, ze nemame takyto stav len my...ja spim s malym v spalni a nas tatenko spi na gauci v obyvacke...dlho som si nevedela na to zvyknut, a bala som sa, ze sa odcudzime, ale zatial nam to klape, a tiez mame v tej nasej storocnej chalupe len dve izbym, tak uvidim co poriesime, kym pojde nase mimi do skoly, to by si uz zasluzil dovtedy mat vlastny kutik..;)jesen je uz super, a tiez sa obavam co budeme v zime, alebo ked sa nebude dat ist von...assy materske centra, nic ine ma nenapada 😅

amy14
25. sep 2009

ahojte,tak už 3den spí malá bez ručičiek vo svojej izbe.ja si pozriem aspon v kľude panelák a potom si idem k nej ľahnúť,lebo vstáva o 6.30h,tak aby som bola vyspatá,lebo robím jej v noci robím raz aj mliečko...no prvú noc to išlo s plačom,teraz už vie že je večer a treba spinkať,tak jej dám mliečko,cumlík,chvíľku počkám a potom ju už nechám samú....dvere mám pootvorené,aby som počula či ma nepotrebuje....dnes sme boli celý den vonku,takže super....

wiwienne
25. sep 2009

Amy, no vidis, aka parada, aj moj maly dnes zaspinkal sam, posledne dve noci boli ale strasne, maly ma opuchnute dasienka, asi tu su uz zubky 😒 bol hore kazdu hodinu, od jednej....drzim vam palce!!! 😉

amy14
27. sep 2009

wiw-tak to máš teraz perné so zúbkami.no užijete si....
moja sa včera mrvila,ale pohodička.teraz zaspáva do 10min,už má trošku režim,kupkanie,mliečko,cumlík a spinkáme.ja si pri nej potom ešte čítam a odpadávam,aby som potom fungovala.akurát rozmýšľam,že sa objednám ku kaderníčke,treba mi domelírovať vlasy a ostrihať ich,lebo už mám strašné konce.myslela som,že ešte vydržím,ale nie,musím si ich dať dokopy.

wiwienne
28. sep 2009

Amy, no mame, uz su to tri noci, ach jo 🙄 🙄 🙄 a potom maly dospava rano hodinu a pol, co je novinka, bojim sa , ze mu to nabura cely rytmus 😠 😠 😠 To je dobre, ze mate vas ritual, ja som maleho zacala kupavat uz len kazdy treti den kvoli pokozke, ma suchsiu:-/, ale nestazuje si a potom ma z kupela ovela vacsiu radost a mamina je cela mokra 😠 😅 na kadernika sa uz tesim aj ja, onedlho pojdeme na Sk, kde ostavam az do januara, chcem melir, ostrihat, no rovnako, uz je treba, len ci bude co melirovat...vlasy nie a nie prestat padat...

amy14
29. sep 2009

wiw-tak včera sme boli u rodičov dlhšie a malá bola celý večer aj noc nervozna.nekúpali sme sa,mlieko som jej musela dať ešte u rodičov,tak zaspala až o 22h pri dašom mlieku,takže odteraz musíme byť doma najneskôr do 19h....ja som už pekná,zmelírovaná a ostrihaná poriadne,tak uvidím ako to bude s vypadávaním...aj mne hrozne padajú...a sú v celom byte,fuuj...

lamarika
29. sep 2009

amy: to znám. Malej když má malej moc lidí kolem sebe, tak pak noc stojí za to 😒 Já přistoupila taky na radikální řešení s vlasama. Nechala jsem si je teď obarvit na svou barvu a trochu ostříhat. Přes zimu bych je chtěla nechat dát do kupy, tak jsem zvědavá. Nejvíc mě štve, že je nacházím i u malýho v postýlce a na všech jeho věcí. . . 😠 😠 😠

amy14
29. sep 2009

lamarika..ja som tiež rozmýšľala,že si dám hnedú farbu,svoju pôvodnú,ale s melírom som si istejšia,vždy sa k nemu vrátim.ani vlasy sa potom tak nemastnia.dala som si ostrihať min 5cm a asi to celkom pomohlo,lebo nejako ich už nevidím.ale to uvidím neskôr.ja ich mám prirodzene kučeravé a češem ich len pri umývaní s balzamom,tak uvidím koľko zajtra vyčešem....dnes som malú okupkala o 19h a o 19.45h už spala,takže žiadne dlhé návštevy sa konať nebudú,lebo potom mám čo robiť aj na druhý den.teraz som už pri nej v posteli,ale ešte s notebookom,ale o chvíľu zalomím,lebo včera som sa veľa nevyspala....

lamarika
30. sep 2009

Dobré ránko, tak mi dnes měli katastrofální noc ☹ Malýho jsem dala v 18:30 spinkat (tak dáváme vždycky) a od 22 hodin byl co dvě hodiny vzhůru ☹ ☹ ☹ Nejsem na to zvyklá, protože shruba od 6 - 8 týdnů vztává kolem 3-4 ráno a pak většinou až kolem 6-7 a pak spí ještě do 9 hodin. Takže dnes nebudu zase fungovat 😠 Teď už mi zase ječí v půostýlce, tak musím za ním. Asi se nám klubou vrchní zuby nebo já nevím co se poslední dobou děje 😖
Jinak my jsme s dlouhýma návštěvama zkončili už před nějakým tím pátkem. Vždycky jen maximálně na dvě hoďky a dom 😀 😀 😀 Ono to ani jinak nejde, protože malej spinká po obídku shruba do 15-16 hodin a v 18 hodin už musíme být doma abychom dali spinkat, protože pak už je malej přetaženej a nemůžu ho dostat do postýlky. Tak asi ještě zabral, protože už zase chrní 😕

wiwienne
30. sep 2009

Ahojte🙂my sme vcera boli na ockovani, maly dosta injekciu do oboch noziciek a bol za hrdinu, zamrnkal a bolo dobre🙂potom sa predvadzal, ako sa vie otocit na chrbatik a obdaril mudr velkymi usmevmi🙂som nan hrda 😀 no vecer trosku poplackal, i ked teplotu nemal , ale pohoda, spinkal az do deviatej s dvoma prebudeniami, no krasa🙂Lamarika, tak skoro???ja som ho davala o siedmej a presla som na deviatu, lebo ma nebavi cakat, kym ho presvedcim na spanie, takto spi ako zabity a nebudi sa...Lamarika, tak to je nadhera s tymi zubkami, u nas je uz dva dni celkom pokoj, uvidime co bude dalej...dufam, ze ked mu vyjde ten prvy bude nacas zas pokoj...ty mas doma spachtosa🙂moj zacal cez den spavat tiez po hodinke, az cumim 😵 😕 AMY, ja som mala tiez kucerave, ale tehotenstvo a hormony mi ich uplne narovnali a mam na hlave pat vlasov☹uvidim, ci sa to upravi, nech ziju brunety 😀