Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
30. sep 2009

Amy, Lamarika, divne, nas maly ked ma okolo seba vela ludi, zas spi dobre 😅 😕 aspon ze tak🙂

amy14
30. sep 2009

lamarika-tak to ti nezávidíme.ja k malej takto vstávam od 2h,lebo potom už mrnká každú hodinku,ale to sa len otočím k nej,dám cumlík a spíme,ale nejako extra vyspatá nie som....ale čo už....no ja som tie návštevy už zarazila,lebo potom je malá hotová a ja nervózna...
wiw-fakt sa ti tak narovnali?no to je škoda,lebo s kučerami je menej starostí....mne našťastie ostali a som rada,lebo len raz dva vyfúkam a dám do copu a idem...no a už sú ostrihané a fakt je to lepšie,menej padajú a nie sú už všade....tak dúfam,že sa to už ustálilo....
ja malú ukladám o 19.30h,lebo potom je už nervózna a nevie zaspať....

lamarika
30. sep 2009

Ahoj holky, tak už jsem tu. Celej den mně třeštila hlava, tak jak jsem malýho uložila, tak jsem si vzala konečně prášek. Dneska jsem koupila novej pytel na spaní, už teplej, tak jsem zvědavá jestli bude dnešní noc lepší. Já mám takový divný vlasy, nejsou rovný a ani kudrnatý. Spíš jako kdyby krepatý, takže je musím česat přes kulatý kartáč a nebo žehličkou. Jinak vypadám jak kdybych dostala ránu z elektriky 😉

janula13
30. sep 2009

juj babule, prepacte ze sem vam tak skacem ale super nazov temy a ta vasa debata, no normalne ste ma pobavili, za co vam dakujem, snad aj ja niekedy prispejem, len neni kedy, aj ked pozeram do zrkadla, tak by som dnes mohla byt maskotom tejto temy, ale inak sa udrzujem, aj zuby si umyvam 😀 😀 😀

wiwienne
30. sep 2009

Ahojte baby🙂AMY, no mi hovor, mne aj kucery seknu a ako prislo tehotenstvo, koniec...teraz ked si zmyjem , su este take polokucerave, ale inak...slak ma z toho ide trafit, lebo s tym je vela roboty a zacala som viac nosit v cope, nevyzeram zle do tvare, tak si to vraj podla manzela mozem dovolit 😅 hlavne ze mam pokoj a ze nezavadzaju...aj mna to strasne stve, ze nerobim nic ine, len zbieram vlasy, ma ich maly v rukach, v postielke, na deke, v kociku, ked ho natieram, zbadam vlas v ruke....je to otrava a neprijemne 😠
Lamarika, hlavne, ze mas po bolestiach, odpocivaj!...aj ja som kupila pytel, vcera, ale este nie je taka zima, tak je maly stale odkryty, neznasa teplo...tak to mas "super" take vlasy, kazda sa musime s niecim trapit 😒

lamarika
30. sep 2009

tak uz mi zase nefunguje net a jsem pripojena pres mobil 😠 my mame doma jenom 21 stupnu, tak uz jsem ho radsi koupila. Malej spinka v pytli od jednoho mesice, protoze silene cestuje v postylce a porad by byl odkopanej a ja ho davam spinkat jenom v bodynu (v dupajdach se strasne potil), tak by mu byla zimka. Ted uz ho, ale davam v dupajdach a v pytli a prijde mi, ze mu je zimka. Kdyby tak uz umel mluvit a rekl mi peoc se v noci ted tak budi 😒

lamarika
30. sep 2009

tak jediny co na konikovi muzu pres mobil je odepisovat na tohle tema 😒 wiw malej uz spinka?

lamarika
30. sep 2009

tak malej je uz zase vzhuru, to bide zase noc 😠 😠 😠

lamarika
30. sep 2009

tak jelikoz tady trpim samomluvou 😀 tak si popreju dobrou noc a hlavne klidnou a jdu do hajan, protoze mam obavy, ze dnesni noc nebude moc dobra.

amy14
30. sep 2009

no holky dnes som malú nechala vyrevať,lebo už som nemala silu,nič nezaberalo...už je ako fajnotka...nevie čo by už chcela....ale aj mi to je ľúto a možno to zaberie a bude zaspávať aj sama...

wiwienne
1. okt 2009

Ahoj, maly konecne spinka a ja si uzivam volno🙂Noc bola v pohode, nadhera, jednym slovom🙂
Lamarika, aj my mame v izbe tak 21, 22, ale malemu to staci, je taky teplomylny a aj pred kupelom ho nechavam na posteli naheho sa hrat s plienkou, je stastny, otuzuje sa a cely stastny🙂vzdy sledujem gulky 😀 😀 😀 ci sa mu nezcvrknu 😀 😀 😀 ale on je v pohode🙂no ten vak je super vec aj proti cestovaniu, konecne s tym mame pokoj aj my a krasne babatko zahreje🙂navyse je to strasne prijemny material na dotyk a to on miluje 🙂 a nejde mu dalsi zubok, ze sa tak budi???Ono je to dilema s tou teplotou, alebo ci mu nie je zima, alebo ci mu nie je prilis teplo, vsak skontroluj na zahlavi, ak je studene, je mu zimka, ak teple, je to ok, ak teple a vlhke, je mu horuco...Maly mi vcera zaspal raz-dva, uz o siedmej odpadaval, bol nejaky zmordovany, neviem z coho a kupel ho dorazil, uz vo vani si pretieral ocka a masaz premrnkal 😒 ...zaspaval uz pri krmeni a bol tvrdy...samomluva je v pohode 😀
AMY, ako dlho mala plakala?..ja som zistila, ze mam perfektnu mudr, ona je proti tejto metode, co som fakt rada a povedala, ze babo mozeme nechap poplakat desat minut nie viac, ked uz ma sest mesiacov..preco fajnotka?mas dojem, ze uz vymysla???nie je priskoro???ja som napr. zistila, ze maly sa uz nechce nosit a ked ho dam do postielky, natiahne sa, co zboznuje a je spokonejsi..Amy, ja davam maleho do postielky v stave, ze neplace, ale ma naladu a tak k nemu chodim, je to vlastne to iste, len ti dieta nereve, maly sa hra, vyprava si a ja sa mu chodim ukazat, ak nezalomi hned..

adrianmama
2. okt 2009

ahojte, prave som citala nieco o masazi, viete poradit viac, ja mam skoro 5 mesacneho chlapceka, a robim mu iba taku laicku masaz....inak , s tym vypadavanim vlasom je to u nas strasne, az mam strach z oplesavetia, kedy sa to ustali?

katka2808
2. okt 2009

ja len tolko chcem prispiet do tejto temy, ze veru aj u mna je to tak, ze neupravena /doteraz som nevysla von bez mejkapu, teraz uz ani neviem, co je to mejkap 😀 /, je mi to jedno, ale stastna, ze mam take uzasne dietatko... 😉

amy14
3. okt 2009

wiw-s tým plačom to bola výnimka,bola som už vyšťavená,lebo malá bola celý den akčná a už som nevládala.plakala cca 10min.ja spinkám s nou a jé to super a malá je spokojná.najprv zaspím aj ja a potom vyjdem urobiť mliečko a k polovičke....inak odkedy nezaspáva na rukách,tak spí aj vkočíku,,....

wiwienne
4. okt 2009

Amy, tak to je super, hmmm, to poznam, ked uz mama nevladze, je ochotna podstupit vsetko...manzel ti nemohol pomoct?...ja v posledne dni davam vecer maleho na ruky muzovi a niekedy tak rychlo zaspi 😉 nech si ho aspon pri zaspavani uzije, ked ho vidi pomenej kvoli praci...to je super, ze uz pekne spinka, tesim sa 😉 len tak dalej maminy bojovnica 😀