Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

paja
14. aug 2006

Zebricka - hezky napsáno 🙂 . Naprostý souhlas...Vše je naprosto INDIVIDUÁLNÍ... 😉

paja
14. aug 2006

Jo a taky souhlasím, že každý chlap se podívá na jinou ženu, stejně tak jako každá žena se podívá na hezkého chlapa...Já se dívám i na hezké ženy i na hezké muže...Na tom přece vůůůbec nic není 😉

bellezza
14. aug 2006

zebrička nemyslím si, že sú ženy menej schopné, ktoré nestíhajú milión x iných vecí. Podľa mňa všetky sme schopné, ale robíme len to čo je naša priorita. Ja nepoznám schopnejšiu matku a menej schopnú, veď šikovné sme všetky. A ten kto sa chce zodrať a nechať svoje vlastné zdravie domu, robote, zaváraniu a vypekaniu, tak ten nie je schopný, ale je s prepáčením blbý.

zebricka
14. aug 2006

Bell, ved to, ze matkin postoj k veciam naokolo je dolezity... nie to, co vyzaduje a diktuje okolie (svokry, matky, kamaratky, ktore veci riesia inak).... a poznam schopne a menej schopne, skratka kazda sme ina.... len si kazda musime zvazit, ci zvladnem celodenny kolotoc, domacnost, nejaku pracu na 4hodinovy uvazok, este aj vypekanie a zavaranie alebo sa neodhadnem a potom je zo mna upachtena, vystresovana, nervozna, ustekana furia.... v tom vidim tu schopnost a neschopnost....

ervotoc
14. aug 2006

baby najskor porodte zopar dietok a potom sem šuchnete kapááánek iny nazor,ked na to budete mať čas 😉

bellezza
14. aug 2006

ono tá uštekaná fúria je aj bez roboty a bez detí. Aj také sú 🙂 ani robota a deti nie je treba, na to aby boli zlé a hnusné. Na všeto treba mať povahu.

bellezza
14. aug 2006

zebricka, ale nemam to brať tak,že keď nevypekám a nezaváram tak som neschopná, že? 😉

zebricka
14. aug 2006

Ervotoc, ako tak sledujem, tak toho casu je dost... 😉 ... ako pisem, je to o postoji.... ked si poviem, ze sa budem pretekat s kamoskou, ktora je lepsia (ako sa to vezme) a budem chciet stihnut viac, pritom jej dieta je dobre, tiche, pokojne a ja mam dve nadmieru aktivne deti s roznym rezimom, tak je jasne, ze to stihat nemozem a ze som vystresovana... takze sama si musim zvazit okolnosti a priority.... ked vidim A, musim vidiet aj B.... preto sa nikdy ziadna neporovnavajte s inymi matkami - kazda mate ine priority, iny postoj, ine dieta.... vsetko je indi-vindi.....
To je presne take, ako ked niekto stiha dve prace, domacnost a studium na vysokej skole a niekto nestiha jedno zamestnanie.... ak sa ten, co stiha menej, zacne porovnavat, pripadne bude chciet dobiehat toho druheho, tak je jasne, ze bude problem.....

ervotoc
14. aug 2006

alebo že ked stihaš vypekať,zavarať,o deti sa starať,do prace či do školy chodiť ,v zahrade najkrajši sad mať,tak si furia? 🙂 😉

ervotoc
14. aug 2006

hm,a este aj na net skociť 😀 😀 😀

zebricka
14. aug 2006

Bell, no co si 🙂 .... prave Teba hodnotim ako super pohodovu mamu, co si povie, co je dolezite... snad si nemyslis, ze ja zavaram.... ked vsetko je dnes v obchode.... 😉 ... prave preto pisem, ze su baby, ktore chcu byt aj dokonale matky, aj dokonale milenky, aj dokonale gazdinky a potom nestihaju.... pre mna je dokonala matka a gazdinka taka, u ktorej sa na navsteve citim dobre, pohodovo, rada tam chodim, jej dieta je evidentne dietatom, ktoremu sa matka venuje, vychovane, naucene rezimu a podobne... nie ta, ktora ma navarene, naprane, nazehlene, napecene a vylesteny byt, ale steka po clenoch rodiny, nech sa nicoho nedotykaju a deti jej idu vyliezt z koze......

zebricka
14. aug 2006

Ervotoc, sama si to napisala... "ked stihas"... ked stihas, je to ok.... ale su kocky, co by to stihat chceli, ale nestihaju... lebo sa precenili....

Jedna moja kamoska ani nema deti, ale je furia.... lebo byt musi mat ako z katalogu, stale zbiera imaginarne smietky, stale perie, stale lesti linku, upozornuje Ta, aby si sa jej nevrtela na gauci... vies si v takej domacnosti predstavit co i len jedno dieta? 😀 😀 😀

ervotoc
14. aug 2006

tak to ich asi malo poznaš,dojdi do Nr 😀 hehe tu ich je dosť takych, 😀 a neštekaju ani nehryzu,neboj 😀 ani po navšteve,ja z nich ešte tu pohodičku nasávam 😀

zebricka
14. aug 2006

Ervo, nejde o to, kolko ich poznam.... iba sa neda zovseobecnovat... su skratka aj take, aj take.... alebo mi chces povedat, ze existuju len uzasne, dokonale a vsetko stihajuce matky a gazdinky? Lebo ak ano, dojdi sem, ukazem Ti aj ine.... 😀 😀 😀

ervotoc
14. aug 2006

nehovorim to,hovorim ze su aj take,ktore vsetko stihaju aj varit,piect,zavarat,upratat,dobre deti vychovat,byt skvelymi matkami,zenami,priatelkami aj kolegynami,či žiačkami v škole navyše...bez toho aby boli furiami,ci sa to odzrkadlilo na vychove či manzelstve,hovorim ze existuju aj take zeny a ze nie kazda co to vsetko stiha je vystresovana ci furia....su zeny,ktore vedia byt aj cez mraky povinnosti stastnymi 😉

expertka8
14. aug 2006

..no babenky...ja napríklad absolúúútne nepečiem..a ani piecť nebudem...jednoduxo ku tomu nemám vzťah 😠 ..a vonkoncom ma to neláka ../to ale neznamená,že nemáme doma navarené 😉 /...viem,že keby ma niekto nútil do pečenia,pravdepodobne by som sa vážne zmenila na tú FÚRIU s cestom na rukáx 😀 😠
...máme to doma vykompenzované..manžel sa v pečení priam vyžíva a ja priam s láskou upratujem 😉 😀

zebricka
14. aug 2006

No, zjavne sa tu niektore nechapeme.... tak len zhrniem, pre vlastny pocit... su take, co stihaju.... a je to ok... su take, co nestihaju, ale navalaju si toho na plecia viac, ako uvladzu... a z tych sa potom stavaju vynervovane, upachtene, ustekane furie.... howgh....

zrzecka
14. aug 2006

prvni tri mesice byly sileny,takze to tak nejak vypoadalo,...ale pak uz to slo.Kdyz potrebuju tak si vyrazim s nejakou kamoskou na kafe.Hlida David 😉 ek nebo mamca.Lea u babci i nekdy spi,tak pak mame cas i na sebe vzajemne. 😉

zrzecka
14. aug 2006

jo,jen jeste kdybych byvala vedela,ze ty tri mesice utecou jako voda,tak bych urcite daleko mene stresovala a vice si to uzila.Tak holky nestresujte a uzivejte si at uz prozivate cokoli..To miminkovsky obdobi utece tak strasne rychle,ze ani nebudete vedet jak.Ale je pravda,ze mi to daleko lepe vyhovuje ted,kdyz je Lea starsi 😉

peha
autor
14. aug 2006

zrzecka dakujeme za kludny prispevok. 😵
zebricka, ved uz sa tolko necerti 🙂
chapeme co hovoris 🙂

a ja tiez niekedy nestiham, ale nie som furia, ani nestekam, na muza som este nikdy nekricala, a peciem, ked mam chut, a varim skoro kazdy den a bavi ma to, trochu aj pracujem a trochu aj kukam na vas na konikovi, a upratujem len sama, muzovi sa to voooobec nechce. ale mne to nevadi, to robim rada. manzel nakupuje, a robi ine veci... takze je to o tom, ako sa dohodneme my doma... a ked sa nam nic nechce, tak si zijeme uprostred smetiska lahneme na gauc a hovorime si - jak je naaaam dobreeeeeee 😵 😵 😵

babulky klidek 🙂

zebricka
15. aug 2006

Peha, spravny pristup.... 😉 😉 ... hlavne, aby nam vsetkym bolo dobre... 🙂

ervotoc
15. aug 2006

PEHA ty dobrodruh 😉 🙂 ja som zvedavá 😕 ako bolo v Jordansku?povedzzzz,nemusiš opisovať svadobnu cestu 😀 😀 ale ja som pred dvoma rokmi videla suuuuuuuuper cestovku v Prahe,tam mali všééééétko možne,pre dobrodružne povahy,no a v jednom katalogu bolo aj jordansko,pjeknéééé 😀 ale to robili vtedy pre vacsie skupiny...tak ako bolo?pjeeekne?zažitky?zvyklosti?hm?

zrzecka
15. sep 2006

ted jsem docetla diskuzi pred...myslim,ze je to taky trochu o tom,ze kdyz se zenska byla zvykla malovat a jinak o sebe pecovat pred tim nez se z ni stala mamina,tak by bylo divne kdyby to mela jen kvuli tomu,ze je mamina menit.Urcite byl na to zvykly i jeji pritel/manzel..a pripadalo by mi to trochu jako to porekadlo kdyz ptacka lapaji,pekne mu zpivaji.Jako,ze uz ho ulovila,je mamca,tak proc se snazit.V opacnem pripade kdyz se nemalovala,tak proc by po porodu zacinala...Myslim si,ze je to o prioritach,cas pul hodiny denne se urcite da na sebe najit-nemyslim treba sestinedeli-,ale jde o to jak ho vyuzit.Takze treba odsouvam holeni nohou a radeji si udelam v klidu kafe 😉 Ale jinak jsem jedna z tech co se malovali,tudim maluji..Cas pro sebe potrebuju i kdyby to melo byt na ukor toho ,ze neco v domacnosti udelam jindy... 😉 Protoze si myslim,ze zadnej chlap nechce uremcanou,unavenou zenskou.Mam stesti,ze muj chlap mi pomaha.Mam pro sebe streda,hlida Leu a ja muzu vyrazit na kafe s holkama.Chape,ze je to pro jeho dobro,protoze se vratim odpocata a dobre naladena. 😉 Babicka nam taky casto hlida,tak to mame super.Ale stavet to tady,ze ta co se maluje neni skoro by se mi zdalo dobra mama,to mi prijde divny,a nebo ze ta co se maluje,se maluje vicemene protoze je oskliva.Jak tady nektere psali,ze se nemaluji,ze to nepotrebuji..Tak ja se teda maluju ,snazim se si udrzet vahu,vazim jako pred tehotenstvim a i jinak se chci libit.Ani tak ne memu chlapovy,ale sama sobe.Pro me je dulezite abych hlavne ja byla spokojena sama se sebou.Protoze jak vnimame sami sebe,tak nas vnimaji ostatni.. 🙂

bellezza
15. sep 2006

ochotné a normálne babičky si treba vážiť a byť za ne vďačný.

petunie
24. okt 2006

Je mi 37, čekám druhého synka a jedno vím naprosto jistě: mít čas na sebe, udělat se hezkou, (vzít mimi ke kadeřnici i na manikúru třeba jde) jednou za týden si večer zajít do kroužku milované keramiky a pokecat, udělat jednou týdně něco sobeckého jen a jen pro sebe. 😵 😵 Není větší slast - praktikuji to již delší dobu a musím říct, že to svědčí všem: muž i syn mají doma vyrovnanou a spokojenou matku, která jim (byť jen podvědomě) nedává znát, že se pro ně může strhat a obětuje se, jak o tom píše frantina. Pamatuji si první mateřství: vyjukaná, roztrhaná na kousky a rozdaná všude možně až jsem z toho dlouhodobě onemocněla - říkali že je to psychosomatické. Až nynější těhotenství, které jsem kvůli problémům s krví odsouvala, mě paradoxně srovnalo. 😅 Člověk se naštění posouvá a špatné zkušenosti ho mění. A přitom se chystám být doma s chlapečkem celé čtyři roky, protože vím, jak to prvnímu synovi prospívalo.

iffka2002
8. apr 2008

tak ako to s tebou dopadlo, peha? 🙂

tomaskokat
9. apr 2008

peha dávam ti za pravdu. Pri prvom dieťati som chcela mať tip top.Teraz po 7 rokoch pri 2-hom, to beriem s rezervou. Ked sa to prehána tak z toho začína šibkať 😀 😉

kalo
9. apr 2008

frantina, expertka8 a danii: to jste napsaly hezky......
Taky se snažím vypadat dobře /mám ráda, když mi známí říkají, že jsem po dítěti zkrásněla 🙂 / A decentně se líčím každé ráno, vlasy myju obden...můj muž pracuje dopoledne doma a vstáváme spolu, tak nechci vypadat jako strašidlo..a za těch 15min.v koupelně jsem upravená na celý den 🙂

deina
9. apr 2008

No mam doma mileho, pokojneho synceka, takze myslim, ze pri nom vela stiham. Snazim sa vyzerat dobre, nedokazala by som fungovat neupravena, ved je to len 15 min denne v kupelni a hotovo. Horsie je to niekedy s upratovanim, ale da sa to tiez zvladnut, len uz nerobim vsetko naraz, ale kazdy den len nieco. 🙂

Mozno to bude tazsie, ked zacne maly lozit... 😅

mata79
9. apr 2008

Tak mne maly beha. Tiez chcem byt upravena aspon trochu, tak ked davam makeup a riasenku, maly je so mnou v kupelke a veru uz ho treba riadne strazit, aby nieco nevyviedol.
Horsie je to s vlasmi, nema rad, ked mam nieco na hlave, hlavne uterak, tak si neumyvam vlasy, ked som s nim sama. Niekedy ich neumyjem 10 dni. Dakujem Panu Bohu, ze su take, ze to nie je na nich vidiet.....