Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

mimakro
11. apr 2008

Vlasy si nefarbím. Vlastná farba sa mi páči. Kaderníčke chodím tak raz za dva mesiace. Nemaľujem sa - po dvoch tehu sa mi tak zhoršil atopický ekzém, že nemôžem. Vhodné líčidlá začnem riešiť až po nástupe do práce, ale najpravdepodobnejšie ma zase čaká labák a nebude veľmi pre koho sa maľovať. Za 5 rokov, čo som doma, sa stali tepláky pre mňa uniformou, aj moje nadbytočné kilečká sa im tešia. Veď ich netlačia 😀 Na kávičku s kamoškami som nikdy nechodila, od detí sa aj tak nemôžem pohnúť. Manžel nevie, ani kde má malá mlieko a ona beztak nechce byť s nikým, iba so mnou. Obchody a nákupy? Za hodinu s lístkom v ruke a so spoteným chrbtom som sa naučila zvládnuť aj toto. Bývam na dedine, takže žiadne kino, fitko a pod. Riadne mi to šetko lezie na nervy. AJ sladké reči tých dokonalých mamičiek, čo sú "s detičkami doma najšťastnejšie na svete". Momentálne žijem v permanentnom neporiadku (hračky mám občas aj v posteli). A občas premýšľam nad tým, či sa nenasťahujem do kuchyne, lebo dokola iba varím a umývam riad. Už sa neviem dočkať nástupu do práce, i keď to bude znamenať pre mňa oveľa viac stresov. Na navarenie, upratanie, poprípade zvládnutie iných vecí budem mať iba pár hodín, nie celý deň, ako teraz.

grety
11. apr 2008

mimakro - podla mna je vsetko tak ako pise berynka - o spravnej organizacii cinnosti. Podla mna nie je spravne, ak nemozes odist od deti a napr zverit ich na 3 - 4 hodky manzelovi aspon cez vikendy. Ja netvrdim, ze to co robim ja je najspravnejsie, ale od zaciatku som manzela zapajala, musi vediet aj prebalit, aj mlieko pripravit, aj zabavit sa s malou, jednoducho plnohodnotna nahrada. Tiez napr. existuju skolky aj na dedinach kde sa da dohodnut s vedenim, ze napr. dieta budes nosit len na doobedu alebo len na par hodin ... aj to pomoze a uz mas viac casu na domacnost, na seba, tiez k psychickej pohode pomaha napr. stretavanie sa s inymi mamickami, je vela moznosti kde ich stretnut, na ihriskach, v cukrarnach, materskych centrach .... verim, ze ti to ide na mozog, ale myslim si, ze je to o tom, ako si to sama zariadis !

kristi
11. apr 2008

ja se maluju i na doma, akorat to nedelam v 8,ale treba az v 11 😉 v teplakach nechodim, mam takovy domaci dziny...vlasy si meju 2x v tydnu, proste se snazim o sebe starat a bavi me to.

vanila
11. apr 2008

Ahojte! Tak ja zase sa musim zmierit stym ako to mi vyjde neviem ako ja by som to mohla z organizovat ale u mna to neni realne. moj manzel dochadza kazdy den 120km do roboty tak si neviem predstavit ze maleho zavesim na neho ked je z roboty unaveny aby som sa mohla namalovat. On my moze len pomoct cez vykend a to musi my stacit. tak som neplakova mastne vlasy mam uz na druhy den po umyti nie potom ze by som nemala cas ale som stastna lebo pokial som na materskej tak si ho uzivam vo velkom a pre mna moj vzhlad je az na druhom mieste. po materskej sa este namalujem dost. 😉 😉

sasiki
11. apr 2008

Ahojte 🙂 Keď som prišla s malou z pôrodnice, dostala som sa do kúpeľne tiež okolo 11h. 🤐 Ale po pár týždňoch zaadaptovania sa do novej situácie sa to zlepšilo. Malá má 13mes. a ja som za tú dobu bola vonku s kamoškami 3krát. Ale to preto, že chodím na VŠ a manžel si vtedy míňa dovolenku a stará sa o malú-se vším všudy. No a po prednáške, či skúške, ak mám čas než pôjde vlak, pobehám obchody, alebo sa idem niekam najesť. Von a do školy sa maľujem, doma nie. Cítim sa tak fajn, a keď som doma nenamaľovaná, tak to u seba považujem za normálne 😀

kacerka
11. apr 2008

S mastnými vlasy bych nevydržela, myji si je obden a nevidím v tom problém - nikdy jsem je nemusela zanedbávat a to nemám žádného andílka 😉 Líčím se pokaždé, když jdu ven a to jen kvůli svému dobrému pocitu. Na doma tepláky nosím, ale žádné vytahané - spíš takové sportovní kalhoty. S mastnou hlavou bych fakt šťastná nebyla 😉

vikvik
11. apr 2008

tohle je dobre tema i pro ty, co jeste netusi, co je ceka 🙂
priznavam, ze mastne vlasy moc nechapu, padz kdyz vlezu pod sprchu, tak se to vezme zaraz, neee? nebo se clovek po porodu ani nesprchuje? 😕
cekam, ze to bude saigon, ale jak rika PA... 10minutova sprcha, i kdyz by mimis brecel, ho nezabije.

amina
11. apr 2008

Všechno se dá, když se chce, nebo když to v člověku je.
Já chodím mezi lidi jen nalíčená a snažím se být hezky oblečená. Prostě se tak cítím dobře.
Nemusím batůžky, pohory a vůbec volné bundy, mikiny. Nepřijde mi to ženské, byť to může být pohodlné...
Nedělám to pro druhé, ale pro sebe. A hlavně mi to přijde jako maličkost, stíhala jsem to i tehdy, když se malý narodil a člověk měl na hrbu doma úplně vše a do toho třeba občas i externě pracoval.

juliexs
12. apr 2008

Ja neupravena ven nejdu, ani pred tehu, ani v tehu ani po nem.
Zrcadlo neni prvni vec, ke ktere rano bezim, casto se k nemu dukladneji dostanu az k polednimu, ale rozhodne navypadam ani doma jak hastros.

malovani
12. apr 2008

Starám se o sebe stejně jako před těhu, líčím se, vlasy umývám obden, češu se, hezky se oblíkám... v teplákách a s mastnýma vlasama bych šťastná nebyla 😉 ...

f.nina
13. apr 2008

-Já jsem se o sebe vždy ráda starala a co je malej na světě tak mám ještě více času.takže jednou měsíčne chodím ke kadeřnici na pedikůru a manikůru.O vlasy pečzuji každej den i o pleť a vždy po ranním umyti se maluji a češu ať už někam jdu nebo ne.Vážně nechápu jak to někdo nemůže mejt rád nebo nestíhat 😅

digysa
13. apr 2008

hehe...teplaky a mastne vlasy...

Tak tento prvy mesiac, co sa mi narodilo druhe dieta som si vlasy naozaj upravila asi iba 3 krat za mesiac. Ja totiz nemam absolutne ziadnu pomoc, co sa tyka pribuznych alebo priatelov. Rodina je daleko a priatelom by som 2-3 tyzdnove dieta nezverila, nie to este nejakej neznamej opatrovatelke. Manzel chudak ma teraz 2 prace a tiez sa este o babatko nevie postarat. Ale so synom mi pomaha vzdy, ked ma volnu chvilku...

Pisete, ze tu ide o spravnej organizacii cinnosti...nuz niekedy okolnosti nedopraju aj akejkolvek "organizovanej" osobe a ja sa teda za nu povazujem...

A na zaver, mala uz prespala 5 krat celu noc, tak tento tyzden som sa konecne "nahodila" 😀 😉
Krizu mame za sebou.... 😅

digysa
13. apr 2008

A este jedna posledna vec:

Keby som si pri volnom case mala vybrat, ci ho stravim "upravenim samej seba" alebo "spankom", tak definitivne sa buchnem do postele a dajte mi vsetci svaty pokoj.....

Co sa tyka zakladnej hygieny, tak tam nie je o com diskutovat, to sa jednoducho musi stihat, nie sme predsa "prasata".....( ja pisem skor o manikurach, pedikurach, kadernickach, masazach a inych navstevach...)

biba12
13. apr 2008

Snazim sa o sebe starat aj ked som doma. Nepotrebujem, aby mi zdrhol chlap, ked bude vidat priseru 😉
Je pravda, ze ked ma clovek mimco zacne si vazit, ze si moze umyt vlasy a vyfenovat/vyzehlit/ ich bez toho, aby mu do toho niekto vrieskal...Clovek si zacne vazit uplne bezne veci, ktore predtym neregistroval.
Co sa tyka starania sa o seba, malujem sa, ked niekam idem, ked sedim doma na zadku, tak nie.... Kadernicek chodim kazde 2 mesiace... Dofitka 2 krat do tyzdna.. S babami von sa tiez snazim aspon na kavu zajst.. MOj muz je nastastie z tych, co celkom dobre chapu, ze nemozem byt izolovana od spolocnosti. Ja teda urcite nie. Preto sme s amlym vyfasovali aj auticko a intentizvne ho vyuzivame....
Inak Digysa, ja Ti tak zavidim, moj krpec sa budi od 3 krat za noc do 10 krat za noc... A tebe mesacne dietatko prespi celu noc.... Co by som zato dala..Gratulujem k mudrej dcerke 🙂

ivka22
13. apr 2008

Pridavam sa k teme "teplakova kultura" 😀

Doma sa nelicim /vsak aj plet potrebuje dychat 🙂 / a jednoznacne pohodlie nadovsetko, takze teplaky...hoci je pravda, ze nedam na seba teplaky roztrhane, vytahane...musim sa citit pohodlne, ale zase aj prijemne v cistom a peknom...
Ked idem von, tak urcite iba nalicena a upravena...vlasy si umyvam kazde 2 dni, vyfenovane alebo vyzehlene....nevidim problem v tom sa upravit, ucesat, nalicit...je to par minut z dna, ktore venujem samej sebe ...samozrejme okrem kazdodennej hygiene /sprcha, umyvanie tvare, zubov.../

Navstevy u kadernicky, manikerky, pedikerky, kozmeticky, solarko, ci fitnes povazujem za beznu vec....🙂

A verim, ze kazda zena- matka si vie najst tych par minut na seba, aby bola stale upravena...tehotenstvo nie je choroba a materstvo neznamena zanedbat svoj vyzor...

nick
14. apr 2008

tak do tejto temy sa veľmi rada pridám. Mám trojmesačného chlapčeka a ani cisársky rez mi nezabránil, aby som sa každé ráno nenalíčila, neučesala a pod. A to býval malý prvý mesiac plačlivý a okrem neho mám ešte školáčku, takže ja prakticky celé tehotenstvo a aj po pôrode vstávam o 6.00. Teraz už mesiac pracujem, na 4 hodiny, to nie z workoholizmu, ale jednoducho preto že mám svoju firmu aj so zamestnancami a nebolo iné východisko,počas týchto 4 hodín sa o dieťa stará manžel, na obed sa vymeníme, ja poobede trávim s deťmi, ktorým sa naozaj venujem , v čase ked malý zaspí, tak varím, upratujem, plním práčku, umyvačku, dcera sa vtedy s kamoškami korčuluje, bicykluje, behá, večer všetci spoločne okúpeme malého a venujeme sa ešte dcerke. Ked deti spia, tak niekedy dorábam veci do roboty, žehlím, alebo len tak kecáme s mužom. Samozrejme, že som musela niečo obetovať, vôbec nepozerám TV, to ma ani nemrzí, a nečítam knihy a časopisy, čo ma teda mrzí, lebo som vášnivý čitateľ,ale zase si poviem, že to nie je navždy a až deti trošku odrastú, tak bude viacej času aj na to.A mimochodom, malý je plne dojčený, aj v noci tak 3x. Neviem ako dlho to takto vydržím, ale zatiaľ mi to nijako neprekáža , asi to bude tým, že som večný optimista a moje heslo je , že všetko sa dá, aneb co te nezabije, to te posílí.

trixi
15. apr 2008

Ahojte, hoci sa snazim mat zorganizovany den, nie vzdy to vyjde. Ale kazdy den mam rano 20 min. pre seba, mastne vlasy neznesiem. Kvoli ich hroznej kvalite ich musim umyvat kazdy den. Ten cas je maly pri mne. A nie vzdy je z toho nadseny, musi to jednoducho vydrzat. Po dome chodim v sportovych nohaviciach a v trickach, ktore po zavedeni prikrmov uz budem musiet vyhodit. Tie flaky po mrkve nevycisti ani Oxy action, ani Ariel 😀 . Uz som si zacala davat okolo seba utierku, aby som nemusela tolko investovat do triciek. Velmi sa nemalujem, doma vobec, tatinovi sa to nepaci. Ale ked idem do mesta, alebo nieco vybavovat medzi ludi, vzdy sa upravim. Ku kociku sa nefintim, pretoze po obede chodim s malym behat, takze tenisky, leginy a tricko a uz upalujeme. Do fitka chodit nestiham (a to ho mam doma), miesto toho musim oprat, vyzehlit, upratat, navarit, napiect a to musim stihnut ked maly spi. Vecer sa venujem praci. Skoda, ze den ma len 24 hod. ☹ Ale nestazujem si, uzivam si kazdu chvilu. Sme stastni, mame zdraveho syna (uz planujeme aj dceru 😉 ) a to ci mam alebo nemam modre ci farebne tiene na ociach vobec pre nas nie je dolezite. Nastastie aj s partnerom sme skor do prirody ako do mesta.

dnada
21. sep 2008

ahojte, zaujalo mě toto téma 🙂
já žiju sama s prckem,některý den je v poho,stíhám vše,energie na rozdávání,jindy,jako dnes sem jak chodící mrtvola,oči se mi pořád zavíraj,malej nespí,chce si "povídat"
vlasy musim mýt obden,tepláky doma nosím na práci,v domku mám teplo chodim jen ve spodním prádle.
Když jdem nakoupit,vždy se upravím,rozhodně jako hastroš nechodím,přece nebudu dělat ostudu tak krásnému miminku 😉
Ono je těžké posuzovat tu nebo tu rodinu a tu nebo tu maminku 😉 Já třeba bydlím v domku,vše si musim udělat sama nebo občas poprosit tetu ,aby mi vozila malýho a já mohla pracovat,tím myslím práce venku,posekat zahradu,nařezat dřevo nebo uklidit uhlí .A to jsou práce navíc,které musím zvlládnout i bez chlapa a neni to žádná prdel.Takže,někdy se i pro sebe nalíčím(aspoň si namaluju linky),občas se neztihnu ani učesat,ale kdo by to řešil.Jo mít doma chlapa,je to jiné,to i když sem ještě byla s přítelem sem vztávala dřív než on,abych se stčila ráno upravit,ABYCH NEVYPADALA jak čarodějnice 😀
A provozní bordel ve vnitř mám pořád ale mě to nevadí a malej si zatím neztěžuje 😉 Tak proč to řešit,sme oba zdravý a to je důležité !!!

kalo
21. sep 2008

No doufám, že tak neskončím....tepláky, mastné vlasy,ale šťastná....Při tom štěstí chcii vypadat dobře! a doufám, že i vypadám 🙂

jahodka11
21. sep 2008

ahojte, tak prispejem aj ja 🙂 boli sme na dovolenke a bola tam ja kamoska-kadernicka, tak konecne po asi 2 rokoch mam iny uces a manzel je uplne nadseny 🙂)))))))) tak aspon pre tuto chvilu si pripadam pekna, aj ked v teplakoch 😀

mywiel
21. sep 2008

Je fakt ze ked ideme niekam na navstevu, tak si zas vychutnavam, ze sa mozem pekne obliect a na namalovat, lebo doma su to teplaky. 😀 Som uplne zblaznena do mojej dcerky, je to moj najvacsi zazrak a je fakt, ze som prestastna. 🙂 😵

kaskya
21. sep 2008

čaukooo! super tema! tiez som si myslela, ze budem cele dni v teplakoch nenalicena, ale akosi som si zvykla na kazdodenny makeup - aspon oci si nalicim lebo ich mam male. 🙄 ale inak v teplakoch ked je zima ale v lete sexy kratasky a obtiahnute tricko a idem farbit vlasky!!! zas ma maly nespozna 😀 ja si nemôzem dovolit vyzerat zle, lebo by som sa citila sama zo seba velmi zle. je to o zvyku. keby som bola krajšia od prirodzenia 😀 tak by som sa kazde rano nelicila 😠 ale priroda je niekedy kruta 😠 😠 😠 ta čo narobim. aspon postavu mam super.

schwarzovka
21. sep 2008

no tak já se doma nelíčím, mám supr vytahaný tepláky, když jdu do krámu, tak nejdu přece na módní přehlídku...namaluju se akorát, když jdu na kávu s kámoškou, nebo na nějakou jinou návštěvu, na fitko jsem líná, vlasy si meju...zas tak špatně na tom nejsem....jestli mi manžel uteče, tak je to povrchní debil....což není, protože nemá moc rád, když jsem nalíčená 😀 😀 😀 ....jediný na čem ulítávám jsou moje vlastní nehtíky...na ty si čas vždycky najdu 😉

marika80
21. sep 2008

Doma nenamalovana a aj obcas s mastnymi (ulizanymi ☹ )vlasmi. Ale ked idem von tak je zo mna ina slecna 😀 . Nedavno som si triedila satnik na doma a vyhodila som stare vytahane trigovice a tricka velkosti XL-XXL a dala som si tam take, ktore som mala odlozene na chodenie von ale som ich nenosila. Takze aj doma som kocka i ked obcas s mastnou hlavou 😉 .

ivka2812
22. sep 2008

ja si pohodlie doma užívam pretože ked som chodila do roboty som sa maľovala každý den a teraz si moja pleť aspoň oddýchne.tepláky nosím rada 🙂 .Ved teraz sa dajú kúpiť veľmi pekné teplačky.A mastné vlasy neznášam ,však to zoberiem jedným ťahom pod sprchou.do obchodu zbehnem len tak pretože ho mám rovno pod nosom.Ale jasné že ked idem do mesta alebo niekde von tak sa upravím.
Ale prvý mesiac ked som prišla z porodnice bol kritický,pretože mi ochorel moj prvý syn na priedušky.Takže to boli fofry.Ale už som si našla aký taký systém.
ale je pravda že s prvým synom som na materskej bývala na dedine nikoho som tam nepoznala a celé dni som trčala doma a nebolo ani kam ísť a muž na týždnovkách
teraz bývame v meste a všetko mám blízko takže vybehnem aj s kamoškami aj sa stretnem s inými mamičkami tak si to užívam a či som vždy tip top ma až tak netrápi 🙂 🙂

mircka
22. sep 2008

Doma namalovaná nechodím, jen když jdu ven. Mastné vlasy mám občas - přece jen někdy nestihnu umýt si je. U kadeřnice jsem byla před dvěma měsíci. A to jen proto, že jsem byla doma (přestěhovala jsem se) a měla jsem teda hlídaní. Po přestěhování jaksi není nikdo, kdo by hlídal a partner je od rána do večera v práci ☹
Ven se teda nalíčím a udělám culík nebo drdol a obleču se normálně, jak jsem byla zvyklá chodit oblíkaná.
Jen doma občas mívám špinavé tričko - protože máma je nejlepší na utírání špinavé pusiny nebou ruk 😉 a převlíkat se pokaždý by nešlo - během dvou dnů by došly zásoby triček na doba 😎 😀

marika80
22. sep 2008

No ja mam vlasy mastne hned na 2 den😠. musim zmenit znacku a este mi doto mala 10 sahne s jej rukami 😀 . Inac ked sa mala narodila tak som dost casu stravila v pyzamovom kabatiku, hrozne dobre sa mi v nom kojilo 😀

majula009
22. sep 2008

Caute tak ja som este stale na nervy ze postavu nemam v poho ako predtym, ale to hadam pride do normalu casom, ale co sa tyky hygieny a tak, tak to musim...dieta nedieta, skratka nebudem otrokom malej a smrdet..
Malu zoberem do kupelne aby som na nu videla a kazdy den si umyvam vlasy, a robim vsetko ako predtym, malujem sa a staram sa o seba....inak som totalne nervozna, a co sa tyka kavy ktoru teraz pijem bez kofeinovu, tak aj na tu mam cas, idem na prechadzku s malou a vzdy nejaka kamoska pride, alebo idem za nou ja, ale vzdy je cas na pokec a na kavu, este aj varit stiham..niekedy sa mi nechce ale zase potom nemam co jest ze ano...
Jedine co mi teraz v lete chybalo bolo Mojito miesane drinky, a vecer s babami niekde na terase ale nevadi buduci rok sa mi to hadam uz podari ked bude mat mala rok....

zuka
22. sep 2008

Majula, aj ja som mala taku pohodu, pokial maly nezacal lozit, stat a pomaly uz aj chodit... Ked sa malujem, tak medzitym zbieram 3 krat sminky, ktore dokaze krpec rozhadzat. Ked varim, maly mi stihne povytahovat vsetko dostupne z linky, snazi sa ohryzavat kovove madlo na sporaku (asistuje ako moze 😀 )... Som stastna, ak dokazem uvarit na 1 sup - ze nemusim vsetko rychlo povypinat a po case zase dovarat... Kavu pijem tak, ze maly sa natahuje za salkou... No, ved uvidis 😉 , ale ako hovorim, kazde obdobie ma svoje caro 😀
Nase sucasne je zase skvele na formovanie postavy 😀 😀 😀

tinusi
26. sep 2008

Ja si myslim, ze to, ako sa bude zena o seba starat alebo nestarat je vizitkou tej zeny ci je alebo nie je na materskej. Napr. ziadna mama toho nema az tolko vela, ze by si nemohla umyt vlasy... ved je tu aj manzel alebo ina pomoc...
Ja si nestazujem. Maly je sice este len taky krpec, ale uz spekuluje a vymysla. Stava sa, ze chodim na wcko s nim, dnes sme spolu vysavali - v jednej ruke vysavac, v druhej jeho. Takto spolu varime...
Na spolocnost sa tiez nestazujem... v nasom baraku byvaju super ludia a vzdy je kam zajst na pokec... navyse s malym chodievam von do mesta a to vymenim teplaky za nieco lepsie... nemam pocit, ze by som bola mrzuta matka ,zivotom otravena.... je mi veeeelmi dobre. Ale na druhej strane, ked nemam chut varit, tak poprosim manzela, nech navari on, ked sa mi nechce zehlit, odlozim to na zajtra... no a? Co som robot, aby to tu bolo tip-top? Aj teraz by som mala umyt podlahy, lebo ked sa maly zobudi, ideme von... ale nechce sa mi.... vcera vecer bol maly dlho hore, tak som nemala tu kazdovecernu pravidelnu chvilku pre seba... tak si to kompenzujem... 😉