Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

amy14
16. sep 2009

tak ja uvidím aká bude malá,ked bude staršia,či budem stíhať niečo pripravovať..a s plávaním je to tak,že už od 3mesiaca sa chodí,len do vaničky a v 6už bazén....ale ja chcem začať v 5mesiaci a aj tak všetko závisí od malej a vychádza to na zimu,tak uvidíme....

wiwienne
16. sep 2009

Amy, tak, perieme, uz mi sibe, nacisto 😀 😀 😀 na prechadzke bol osuper, skoro nas odfuklo 😀 teraz maly spinka, idem mu este upratat a zorganizovat skrinu, navarit a urobit nejaku pomazanku na ranajky 🙂 dnes mam turbovrtulu v zadku 😀 Lamarika, nas zacal kakavat len kazdy druhy, treti den a teraz opat kazdy den, ako slinta, ze by to suviselo?hmmm 😕 rezim je vsetko, da sa povedat 😉 myslim vsetko to podstatne, co babu pomaha aj k dobremu spanku..Sabuse, ja pdobne, uz neviem co varit, ale teraz sa to zmeni, kedze prestavame kojit a bude to zas pestrejsie...dnes navarim rychlovku, taliansku pastu s tuniakom, som dost dobra v tal. kuchyni, je zdrava a chuti...Baby, podobne, ja mam este z prikrmov gulas a som zvedava, onedlho to pride , co vlastne znamena presna davka?nejake striktne pravidla pri chystani prikrmu?este som si nic nenastudovala...ja v zime asi budem kupovat biozeleninu, alebo si doveziem z Sk, z mamkinej zahradky a potom je tu mrazena zelenina, ta je vraj ok pre babatka...

wiwienne
16. sep 2009

..idem ja radsej ta, nech postiham porobit, zavislacka 😀 maly sa o chvilu zobudi, dufam, ze ste maly pekny den u nas dnes bola velka sranda, s malym si dnesny den uzivame 🙂 tak zatial maminy, vecer 😉 😉 😉 😀 😀 😀

evinkaa
16. sep 2009

lamarika, sabuse: Kupuji přesnídávky od Hami, tam píšou, že jsou v tom jen přirozeně se vyskytující cukry, tak aspoň tak. Jinak malé třeba podusím jablíčka s hruškou a smíchám s banánem, to má taky ráda. Ale už jsme najely na čerstvé ovoce, chvíli to trvalo, ale už to snad bude papat. Zítra chci zkusit avokádo.
Když mrknete do tématu "začínáme s příkrmy", je tam spousta užitečných rad od ostatních mamin. Já se teda řídím dobře zpracovanou "biblí" na příkrmy na www.kojeni.net. Tam je to bezva popsané. Mám to doma vytisklý a pořád do toho koukám. 😀 S příkrmy jsme začali od 5. měsíce, bo jsme na UM a málo jsme přibíraly.
Ohledně toho zmrazování je tu psáno, že se to může už uvařené zamrazovat do kostek nebo do nějakých nádob a pak jen vytáhnout. Další odstavec píšou, že při zmrazení a opětovném ohřívání (zmrazené potraviny by měly být ohřáty až do varu, aby se zničily případné patogeny) již jednou uvařeného pokrmu se ničí spousta vitamínů a je větší riziko pomnožení bakterií - proto se tomuto způsobu snažte vyhnout. Tak pak si vyberte. 😀

amy14
16. sep 2009

ahojte..tak nakúpila som si novévecičky,super,všetko som našla čo som chcela...natálka bola s tatíkom a celýčas plakala,tak aspn zažil aké to je..vraj ma obdivuje...ked som prišla tak všetko rozhádzané,malá zachmúrená...ale u mna sa už ukludnila a spinká....a teraz išiel na jedno stretnutie a s kamarátmi,tak som mu povedala,že aj ja tak pôjdem,tak vraj len s malou....no mamka je mamka....

sabuse1
16. sep 2009

jééé tak s Hamíkama si mě potěšila, ty mi mooooc chutnají🙂)) Na to kojení už jsem koukala dřív, taky se chystám řídit podle něj, ale chtěla jsem znát názor mamči která vaří doma a nekupuje skleničky. On si člověk asi fakt nevybere, zrovna nedávno jsem četla článek, že ani bio zelenina není záruka kvality, že neobsahuje chemii,ale tím pádem může obsahovat plísně, který nejsou na povrchu vidět. Asi to člověk nesmí moc řešit jinak se z toho zblázní. Rozhodně je asi lepší nekupovat "gigantické" mrkve a tak podobně tam to asi bude tý chemie plný a možná se zaměřit spíš na menší obchody se zeleninou ne supermarkety, tam tý zelenině i ovoci věřím něják víc.
wiwi: turbovrtule mě dost pobavila🙂)) nechceš se podělit o nějáký receptík? Italskou kuchyni taky můžu a třeba inspiruješ i ostatní🙂 je fakt, že když se nekojí dá se toho vymyslet daleko víc, bože jak já bych si dala obyčejný guláš !!!

mrňavka dneska měla docela problém s tím kakáním a protože před den dokrmujem tím UM a čajíčky a vodu mi nepije zkusila jsem fenyklový čaj s ovocem od HIPPU - už hotový ve skleničce, olizovala se jako divá a chvilku na to se po...takovým způsobem, že jsme jí museli převlíkat🙂)) ale ten blaženej úsměv za to stál🙂

lamarika
16. sep 2009

Ahoj holky, tak už jsem tu. Dneska jsem si radši prvně udělala papírování než jsem za vama jukla 😀 😀 😀
Sabus: Já naštěstí jím úplně všechno, tak to je jednodužší. Malýmu žádna kulinářská ingredience nevadí 🙂 Já už na ty příkrmy koukala, už mi je posílala shaula a je to fakt perfektní. Je to napsaný fakt pro začátečníky od A po Z 😀
Amy: přesnídávky jsou takový ovocný kaše, nebo tak něco. . .

Teď v týdnuse nad nás nastěhovala nová rodinka a je to fakt mazec, oni snad nespí nebo co. Pořád tam je strašnej rachot ☹

wiwienne
16. sep 2009

Sabuse, zak uz neviem, ked nie bio...asi to isti len ta mamka🙂
N ja som jedla uz skoro vsetko, aj ked som este plne kojila, aby sa maly ucil a slo to...az som bola cela z toho prekvapkana 😀
No dnes robi pastu s tuniakom, na panvicu das vela olivoveho oleja, na to cibulku, vela cibule a citronovu koru, posmazis, na to das tuniaka poliateho citronovou stavou, posolis, trochu popreobracias, nech nasaje olej, zalejes vodou, ktoru si naliala do prazdnej konzervy od tuniaka a varis, az kym sa nevypari, strasne jednoduche, chutne a ozaj, ked tam das toho tuniaka, ja to este zalejem troskou vinka a necham vyparit...ja som zila v Rime, takze je toho dost...a naj to chuti so spiralami, na dno hrnca das polovicu tuniaka, na to pastu, potom zvysok tuniaka a tak premiesas, podava sa s cistou vodou a poharikom bieleho 😀

amy14
16. sep 2009

no vidím,že už sa pripravujete na prírmy..ja uvidím....nejak to ešte neriešim,uvidíme čo prinesie budúcnosť..ja neriešim bio,lebo nikde nie je záruka...

lamarika
16. sep 2009

wiw: Mě by na tom lákala jlavně ta sklenička bílého 😀

lamarika
16. sep 2009

teda nepatří tam jlavně, ale hlavně 😉

wiwienne
16. sep 2009

Lamarika, ahoooj 😉 no mi nevrav dnes si konecne dam, uz slintam 😝 😝 😝 😝 😝 😝 aky si mala den?ja som k sviatku dostala novu pracku 😀 😀 😀 , manzel po nu utekal az do nemecka 😀 😀 som velmi spokojna, lebo so starou som sa velmi neskamaratila 😠 na tej este pravala jeho byvala, ktora ma doma xxx maciek, cize som z nejmala vzdy zmiesane pocity 🙄 strasne ma bolia nohy, dnes som si teda dala do tela, tlacila kocik do kopcov, dokonca mam krvavy malicek a neviem z coho 😕 😕 😕 dnes na prechadzke som zabudla na vsetko, ked som si za chrbtom zbadala bernardina, ako ma ocuchava....prave som davala malemu cajik a skoro len ze som nezvikla 😀

lamarika
16. sep 2009

Ahojky WIW, všechno to nej, nej, nej. . . 😀 😀 😀 😀 Pěknej dárek 😀 Začátek dna byl celkem dobrý. Byla jsem venku se švagrovkou a bratránkem, tak to bylo fajn. Malej zase spinkal do 16 hodin a to jsem ho musela budit, protože jsem měla nějaký pracovní jednání a už jsme museli jít. To jednání mi trošičku náladu zkazilo, ale jinak dobrý 😉 Taky jsem koupila malýmu v létě čajík. Prvně jsem se přehmátla a koupila mu od 6 měsíců a pak na podruhý už konečně ten zprávný a on ho plival 😠 Takže je má hezky schovaný a vypije si je později 😉

amy14
16. sep 2009

lamarika-moja tiež nechcela čajík,ale potom sa ho naučila piť....

wiwienne
16. sep 2009

..malo tam byt nezviskla...ja som asi zabudla pisat, nemecko s malym m 🙄 hanba mi 😔
Lamarika, dakujem velmi pekne, uz si pripijam 😀 idem este gratulacie na facebooku precitat 😀 myslis s tou svagrovou????to mas ale zlate miminko, moj pospi polhodinku a padla, ale aj styrix za den...budu lepsie jednania 😉 my sme od zaciatku mali feniklovy a stale ho pijeme, pomaha na prdiky, malemu chuti a uz asi tri dni davame cajik na dobre spanie, ale nic som nespozorovala 🙄 🙄 🙄

lamarika
16. sep 2009

Kdepak, já myslím manželku od mýho bráchy, to je fakt pohodová baba. Dobře si vybral 😉 Já malýho koupu ve vodě s olejíčkem pro dobrý spánek a aji ho mažu krémem pro dobrý spánek, ale teda nevím jestli to má nějaký účinek. Každopádně pak strašně moc hezky voní 😀 😀 😀 Jenže dneska s tím spinkáním to byla zase nějaká výjimka. Většinou spinká po obídku shruba hodinu a to rozkouskovaně po půl hodinách 😖

lamarika
16. sep 2009

amy: ten můj je moc vychytralej mlsoun 🙄 V létě jak bylo teplo, tak chtěl pořád pít a mě nebavilo neustále kojit, tak jsem pořídila ten čajík a ten lišák jeden uznal, že je mlíčko lepší a čaj nechtěl 😠 Ale pak už naštěstí ty největší vedra opadly a už se zas všechno vrátilo do normálu, takže jsem čajíky zatím schovala a použijem je později 😉

wiwienne
16. sep 2009

..prave som si pozrela, kolko ludi si na mna spomenulo, az mi slzy idu do oci, ked clovek vie, ze ma tolko priatelov...ze si nanho niekto spomenie v "jeho den" 😔
Lamarika, ahhaaaa 😀 to je super, ze mas skvelu svagrovu 😉 ja pouzivam len olejcek, ale myslim, ze so spanim nema nic..no ked vonia, to je dobre, ja by ho natierala aj desat razi 😀 ale radsej vsetko s mierou🙂bud rada, ze ti tak krasne spinka, co by som ja za to dala..i ked je pravda, ze ked dlho spinka, strasne mi chyba 😀

wiwienne
16. sep 2009

Pridem o hodinku 😉

lamarika
16. sep 2009

Já jsem spíš pak nervózní jak lev v kleci a pořád ho chodím kontrolovat jestli je v pořádku 😅 Teď jsem ještě objednala u jedný paní malýmu podložku do sporťáku aby to v něm měl pěkný až v něm bude 😀 Wiw: na mě též hodně lidí zapomnělo, však víš 😉 Nic si z toho nedělej a raduj se z malýho a nové pračky 😉

lamarika
16. sep 2009

holky já už jsem dneska tak hotová a zblblá. . . Teď jsem si udělala Caro do hrníčku, kam jsem si vyklepla vyjíčka. . . 😠

wiwienne
16. sep 2009

Lamarika, ja nemyslim, ze zabudlo, prave naopak, strasne vela ludi mi blahozelalo, som z toho normalne mimo 😕 a stastna 🙂 tak to bude aky stramak v sportaciku 🙂 aj ja sa o maleho bojim, ked spinka, ale mame monitor dychu a dufam, ze nikdy nezapipa a potom, som vyucena zdr.sestra, tak hadam by som nieco vedela urobit, i ked zo skoly som uz roky...smejem 😀 to sa stava🙂kym si nenaleje kavicku do kojeneckej flasky na mliecko, myslim, ze je to ok 😀 😀 😀

evinkaa
16. sep 2009

Holky, nám monitor dechu pípal jednu dobu třeba každou noc... Natálka se naučila cestovat po postýlce, to byl mazec. 😒 Naštěstí to byl vždycky planý poplach. Pak jsem donutila moji polovičku namontovat druhou desku, takže plocha je větší a už nezapípal ani jednou.... 😀 Ale ten strach je obrovskej. Ale asi normální...

lamarika
16. sep 2009

moje švagrová má 3-letého chlapečka a chodí ho kontrolovat pořád. Prostě jsme všechny starostlivý maminy a tak to má být 😉

lamarika
16. sep 2009

holky dneska už to balím, třeští mi šíleně hlava. Dobrou noc a pěkný sny a ať vám děti hezky a dlouho spinkají 😉

wiwienne
16. sep 2009

Lamari, dobru, dobre sa vyspite... 😉 Jasne, kontrolovat treba, technika je niekedy zdradna...Evinka, jejda, nechcela by som, ale pocula som ze sa to stava, ked babo cestuje...dobru noc vsetkym 😉

sabuse1
17. sep 2009

ahojky teda závidím vám, že můžete jíst všechno - malá nesnese cibuli a veškerou nadýmavou zeleninu takže mi toho moc nezbývá - tak maximálně rajčata☹

wiwi: dodatečně všechno nejlepší k svátku, dostala si fakt parádní dáreček🙂

lamarika: hmmm Caro s vajíčkama🙂)) každý má holt jiný chutě🙂)) dost mě to pobavilo, ale jak psala wiwi dokud si ho neleješ do kojo flašky je to v pohodě🙂

monitor dechu máme taky a nedám na něj dopustit, to blikající světýlko mě uklidňuje a vím, že je všechno v pořádku, když mi usne v kočárku chodím jí pořád pozorovat jestli dýchá. Zatím nám pípal 2x - jednou jsem ležela hned vedle a pozorovala jí, byl to nějáký zkrat a jednou netuším, možná opravdu nedýchala, možná jen dýl trvalo než se nadechla a on to zaznamenal, kažodpádně radši zažiju pár takových infaktových situací než třeba jednou přijít pozdě...

amy14
17. sep 2009

ahojte,tak dnes prídu kolegyne,malú som dala do klokanky a robila som palacinky,takže super...musím ju na ňu naučiť,lebo je ručičková a ja tiež potrebujem niečo urobiť....ale potom kúpim manducu,veľmi sa mi pozdáva....a využijem ju aj pri návšteve obchodov...

sabuse1
17. sep 2009

amy: to jo, na nakupování je super - teda na takový to hadříkový ne když táhneš těžkou tašku s nákupem🙂

sylvka
17. sep 2009

ahojky 🙂