Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

tibike
8. aug 2006

mne sa moja žienka pači aj bez ličenia,kludne može behať v teplakoch,či ma kratke či dlhe vlasy,je krasna vždy v mojich očiach ina nebude,teraz ked sa začiname gulať ani nehovorim 🙂

adetka
8. aug 2006

jaaaaj.... ja mam niekedy den... ze skutocne beham cely den po byte iba v teplakoch... a nejakom priliehavom tricku... a moj manzel ma aj tak stale chce obchytkavat 🙂 ... uvidim, ako sa budem spravat ako mamina... ale asi nebudem patrit k sexi maminam... lebo som sa vlastne nikdy extra sexi nesnazila byt... nemalujem sa... ucesy mam veeelmi jednoduche (ako inak s kratkymi vlasmi)... obsa sa pekne obleciem... ale neprehanam to... lodicky a nohach nenosim... som viac na sandale... ale citim sa fajn a moj manzel ma miluje

peha
autor
9. aug 2006

jezis lodicky. tak ja lodicky neznasam, nedam si ich na nohy, aj keby neviem co. stale beham v teniskach, jeto pohodlne, prakticke, nebolia z toho nohy a setrim si nielen labky ale aj klby.
aj na svadbe som mala uplne uplne obycajne lodicky s nizuckym opatkom.
obdivujem vsetky babulky co vedia na tom chodit. ja sa potkynam aj keby som mala vybramy 🙂 🙂 🙂

tibike pekne si to napisal 😵

bellezza
9. aug 2006

peha, len som sa snažila povedať, aby sa ženy nenechali ovlpyvňovať reklamami, lebo v živote nie je dôležitý uprataný byť ani čisto biele prádlo, ale pohodová spokojná mama a následne spokojné dieťa.
skús naháňať 17mesačné dieťa po ihrisku v lodičkách 🙂 🙂
tibike je správny chlap.

peha
autor
9. aug 2006

jasnacka, aaa tak tie lodicky a ihrisko si neviem predstavit. alebo zimnu klimu tuto v ziline a elegantne cizmicky 😀 😀 tu sa daju nosit fakt jedine vybramky, goratexove nepremokave. 😵

mas pravdu, hlavna je spokojna zdrava a stastna maminka 😵 a samozrejme aj tatino 🙂

bella ako zvladas tehulkovanie s malym drobcekom? ja mam miestami pocit, ze mam co robit sama so sebou 😉

ervotoc
10. aug 2006

no jasnacka,ja sice v štoklačoch viem chodit,ale to si ich davam fakt len prilezitostne,bejvávalo,inak nosim len pohodlnu obuv,vacsinou natiahnem tenisky a ide sa,som v poslednom case tiez za sportovy odev,pohodlícko,pohoda,nepotrebujem silou mocou byt nalicena,upravena,načančana,v super najmodernejšom trendy,in oblečku a bát sa či sa mi nerozmazal make up,neotlačil ruž o drobca,či sa s nim nevykotim v "lodičkach" 😉 či mi nevykuka šunes 🙂 spod naj suprovejsieho tricka,ktore prave frči,tak ho musim mať..?suhlasim baby vo vsetkom,jasne bellezza,tie reklamy,ach jo,urcite ich nevymysla matka ....k Tibikemu,ma nestacis prekvapovat,uz na troch strankach som ta nasla,ze to stihas chlape 🙂 pri tvojej praci 🙂 jaaaj,to som chcela,kde mas fotky,uz tu mali byt 😉 hm?:no baby jasne ze zena ale aj muz ,vsetci by sa mali o seba starat,ale nemyslim si napriklad,ze zena co ma do vecera muza v praci a je sama na deti .bez pomoci rodicov atd.ma cas na kadernika,kozmetiku,fitko atd,taka zena je rada ze vobec vstala,ano mi co mame jedno,dve a super chlapa doma,to mame v pohode,ale ked vidim neupravenu,znicenu zenu tak ju hned neodsudim,co mi vieme co vsetko ona musi za den stihnut?spravit?mozno je rada,taka zena ked jej ostane chvilka na spanok,mozno je rada,ze vobec vsetko co potrebovala,za ten den aj stihla 🙂

peha
autor
10. aug 2006

presne tak.
ja som len v pociatkoch tehu, ale vcera som bola taka nanic, ze nechapem, ako som sa vobec zvladla najest, a vyvencit psa. to bola moja celodenna cinnost a mala som dost. proste zly den s bolestami a tak.
prave obdivujem vsetky maminy, ktore stihaju 1 alebo 5 deticiek a su v pohode. a nejde presne len o nalicenie ci super "vohoz" 🙂

a mate pravdu - reklamu casto nevymslaju zeny, a matky ...
ja si castokrat hovorim na nejaky vynalez, ze tak toto musel vymysliet chlap 😀 😀 😀 (napr. taky jeden druh dzusov, co sa neda normalne otvorit vrchnacik...)
a moj chlap sa doma smeje 😎 😀

ervotoc
10. aug 2006

😀

paja
11. aug 2006

Nestihla jsem všechny příspěvky přečíst, tak se možná budu opakovat, ale já mám pocit, že ani tak nejde o ty tepláky (jak už zde bylo napsáno, tak dneska jsou tepláky úplně něco jiného než dřív a navíc doma přece nebudu chodit v kostýmku, že?), ale spíš jde o celkovou upravenost ženy - zda má umyté a hezky upravené vlasy, zda má hezky upravené nehtíky atd. atd. atd., prostě i doma by to mělo ženě slušet - ať už v teplákách nebo já nevím v čem...Samozřejmě, že občas je den, kdy člověk asi málem ani nestihne si umýt zuby (když to přeženu 🙂 ) natož vlasy, ale myslím, že by se každá žena měla starat o to jak vypadá a někdo tady psal, že nemá motivaci, protože manžel říká "proč to na sebe plácáš", ale myslím, že tady jde taky o svůj pocit a o sebevědomí a navíc nezapomínejme na to, že chlap nám třeba sice řekne "proč to na sebe plácáš", ale každý chlap se taky otočí za hezky upravenou ženou. A dámy mě by teda vadilo, kdybych musela mít deprese z toho, že jsem ošklivka a můj manžel se mi mezitím otáčí za jinýma ženskýma a třeba by si říkal "tak tu mít doma"...Nééé, děkuji pěkně...Tím nechci říct, že se můj manžel nepodívá na hezkou ženu, samozřejmě že ano - je to chlap, ale vždycky může říct "já mám doma taky takovou hezkou"...Takže asi tak...Jsem se ale rozjela 😀

ervotoc
11. aug 2006

paja nie kazdy chlap sa otača za inymi hezkymi 😀 a nie každa žena ma čas...vid hore.no uvidime čo sem napišeš keby maš tri deti,pracu,dom,zahradu,zavaranie,pranie,varenie,pečenie,venovať sa detom,muzovy,bez pomoci rodičov a ešte vietor v kapse...myslim,že take ženy su radi ze sa zobudili zdrave,nemaju chripku a vladzu makať 😉

paja
11. aug 2006

Ervotoc - ty věříš tomu, že se tvůj chlap nepodívá na žádnou jinou? Promiň, ale to je dost naivní představa...Nemluvím tady o nevěře jen o podívání se...Hlavně se s nikým nemíním dohadovat 😉 . Já na to mám prostě takový názor a nikdo mi ho nevymluví...Neříkej mi, že si každá ženská na sebe nenajde aspoň půl hodinky času za den, aby aspoň trošku vypadala...Nevím, já prostě se chci svému manželovi líbit pořád - pokud ty ne, tak je to tvůj problém a máš na takový názor nárok...Já i kdybych měla práce bůhví kolik, tak vždycky si čas na sebe chci udělat, ale je pravda, že hrozně moc záleží na partnerovi jak pomáhá...Já mám naprosto úžasného manžela, který mi se vším pomáhá už teď, takže až budou děti tak bude určitě taky a já si pak třeba budu moct zajít zacvičit nebo tak...Takže asi je to dost individuální... 🙂

mimca
11. aug 2006

ervotoc, ako si to kto zariadi tak to ma...

ninocka
11. aug 2006

Paja ja si myslim to iste.som taka aka ty.nastastie mam aj takeho manzela

ervotoc
11. aug 2006

paja skus si precitat aj vyssie a prides na to že som pisala o niecom inom,hm neviem ty myslis ze ked sa nalicis tak je mensia pravdepodobnost ze ta nenecha?ja si to napr.nemyslim,myslim ze to je uz v povahe chlapa,vychove v urcitom percente tiez,no a myslim ze ked budes nalicena a so svojim chlapom si nebudes mat co povedat,ostane ti doma len to licenie,bez chlapa,hm to je zas moj nazor 🙂 a tiez si nemyslim ze ako si kto zariadi,tak ma,to je troska od veci tvrdenie,zalezi na okolnostiach...hm ja som len uviedla aj priklady inych zien,zial nie vsetky maju moznost si vysedavat pri nete s kavickou,nie vsetky maju muzov co sa staraju o deti,vychovu,chod domacnosti atd .paja ja tomu neverim,ja to viem 😉

bellezza
11. aug 2006

peha, snažím sa veľa spať, neponocujem, od rána do večera jem a pijem, ešte aj na ihrisku mám pikslu s ovocím. Niekedy jem nasilu a s odporom, ale kebyže jedlo vynechám, zatočí sa mi hlava a začne mi hučať v ušoch. Zvládam to aj tak, že furt nosím so sebou 3/4 litrovku ovocného čaju, to neustále, lebo mám nízky tlak (áno aj v tehotenstve) a tým sa furt nalievam, aby som sa necítila unavená. Denne vypiť tie 3-3,5 litra tekutín sa snažím. Mám šťastie že môj Tomáško nevstáva ráno o šiestej, ako druhé detičky, ale o ôsmej, takže ja som oddýchnutá. Poobede, keď spí a ja mám navarené, tak si ľahnem spolu s ním, aspoň na polhodinu. AK navarené nemám a nechce sami moc paprať tak si uvarím ryžu s brokolicou a kukuricou, posypem syrom a dám zapiecť. Keď mám čas a chuť, tak si urobím niečo zložitejšie zapekané zemiaky s rybou a jablkami.
o seba sa starám v rámci bežnej hygieny, cvičiť necvičím, môžem povedať, že materská je pre mňa pohoda.
Jo a užívam prenatálne vitamíny a ešte extra dávku kyseliny listovej.
To je všetko.
paja, ja sa tiež obzerám za chlapmi aj za ženami 🙂))
Som zvedavá, ako budeš stíhať o pár mesiacov na materskej, lebo bude treba aj prebaliť, aj kojiť, aj si navariť, aj ísť von, a poprípade aj dospať horšiu noc.
Ja si ten čas napríklad nenájdem, lebo lepšie mi padne využitý čas keď sa venujem svojmu synovi ako keby som mala líčiť a odličovať. príde mi to hodne nepraktické, kresliť si na tvár niečo, čo si dám večer dole.
My čo sme tmavšie, máme výhodu, že sa maľovať nemusíme. 🙂)
pekný večer.
Okrem toho môj muž neznáša nalíčené ženy.

ervotoc
11. aug 2006

no prave mi drahy povedal,ze nie kazda zena sa musi ličiť,su zeny,ktore to nepotrebuju 😉 no to s tym pitim vody,to aj ja sebe džgam flasu do kočara 😀 tiez nizky tlak,aj pocas tehulkovania,belleza -bellezza zlozitejsie ta nenapadlo? 😀 ako si robila brokolicu Tomaskovy?ja som skusala zatial len so zemiacikmi a chuti mu,no časom...a aj mraziš,alebo ako uskladnujes na zimu,zavaraš?hm?všimla som si že zdravšie vecičky tak preto sa teba pytam,aj ked sa to sem zrovna nehodi,ale dnes mi ide karta, 🙂

bellezza
11. aug 2006

brokolicu oparím ako knedľu, alebo uvarím spolu s karfiolom v hrnci. Zemiaky s hrachom a mrkvou a mäskom robím v tlakovom hrnci, hovädzie nechám pískať 35 minút, kuracie 25. Sójové 15minút.
Nezaváram, ale mrazím. To čo nezje, tak zamrazím. čo sa týka ovocia, tak mu dám, to čo sa dá zohnať, samozrejme, v lete máme pestrejšie, zje aj marhule aj broskyne, aj slivky. V zime, to čo je, jablká, banány. Do každej desiaty pridávam tvaroh a ovsenné vločky.
Ako prílohu máva ryžu, cestoviny alebo zemiaky, ale musí t byť všetko najemno popučené a pomačkané. Dostáva aj cviklu a kaleráb. To veľmi lúbi. Tomáško je dobrý papkoš, lebo čo mu dám na tanier, to zje, nemá s ničím problém, že by bol prieberčivý, to nie. Len mu treba pri tom spievať recitovať, poprípade ukazovať obrázky v knižke. lebo samotné jedenie ho nebaví.
Môžem ma volať Bell, aby sa ti prsty na klávesnici nevyklbili. 🙂

ervotoc
11. aug 2006

diky Bell 🙂 bo mrazim jak škrečok všetko,len tu brokolicu este nie,ty mna ti ešte nenapadlo robit soju v tlakovom 😕 😕 a to ja ju rada robim aj brachovy dost casto a ani ma to nikdy netanklo dať do tlakáča 😕 😕 ale brachovy robim len na činsky sposob a aj miešavam s maskom podla dopytu pripravujem 😀 😀 mnam cvikla tak tu už nemam 😒

paja
14. aug 2006

Ervotoc, jak jsem již napsala - já jsem nemluvila o nevěře, ale o PODÍVÁNÍ SE a už vůbec jsem nenapsala, že když se nalíčím, tak mě můj chlap neopustí - o tom to vůbec není!!! Spíš se mi jedná o můj pocit sebevědomí a o to, že vím, že můj manžel si může být jistý tím, že po porodu i když budu mít nějaké to kilčo navíc tak pořád budu o sebe pečovat - tím nemyslím jen líčení (mimochodem já jsem taky jedna z těch, které se nepotřebují líčit - no i když teď v těhotenství se mi udělaly pupínky 😒 , takže to řeším makeupem, ale jinak se téměř nelíčím - nanejvýš řasy, ale to je jedno...), ale celková péče o tělo - nehty, pedikúra, umyté vlasy, depilace atd. atd. atd. - v podstatě běžná hygiena (alespoň pro mě...) - já nemluvím o tom, že má žena celé dny vysedávat před zrcadlem a nedělat nic jiného než si lakovat nehty, fintit se atd.! Ale prostě chodit s mastnou hlavou a vymlouvat se na to, že nestíhám, tak to mi příjde trošku moc - to se na mě nezlob...Asi na to máme každá jiný názor...a hlavně je to asi dost individuální - záleží na přístupu partnera atd...Prostě můj manžel mě má rád takovou jaká jsem - se vším všudy - má mě rád kvůli mým povahovým vlastnostem, ale zároveň se mu taky líbím a vím, že by se mu určitě moc nelíbilo, kdyby se ze mě stala právě taková žena v "teplákách" s mastnými vlasy...

peha
autor
14. aug 2006

dakujem belleza, 😵
na mna prisli tento vikend mierne nevolnosti, ale zvladam vzdy to rozchodim na vzduchu, ak sa da, a mineralkou, tiez chodim vsade s vodou, a to som robievala vzdy.

inak debata - suhlasim s ervotocom, belleza - mate pravdu.
paja - nie su dolezite nechtiky. moj manzel si nepotrpi ani na mejkap ani na nechty, ani na cerstvy strih vlasov a melir, ale kazda mame nieco ine doma.
moj muz sa neobzera za zenami, ale viem, ze sa mu napriklad pacia blondinky, gwyneth palthrow a podobne (som bruneta), ale viem, ze miluje mna, a jasne mi to dava najavo, nielen recami ale aj cinmi a celkovym spravanim.

manzel ma videl v najhorsich casoch, ked som trpela, mala 10 dnove neumyte vlasy mastne, bola som spotena, spinava a lezala som v nemocnici, lebo som nemohla chodit. proste lezat na lozku a nemozes sa ani pohnut. proste nemozes. nikde, ani na WC, sam mi prikladal misu, aby som mohla vykonat velku potrebu. sam ma umyval a pomahal masirovat prelezaniny, a vtedy vidis, co je LASKA.

LASKA nie je o upravenosti, ale o vnutornom vyzarovani, o sarme, o harmonii medzi vami dvoma, o skutocnej uprimnej laske, ktora ide vvnutra, zo srdca, i z duse.

jasne, aj mojmu manzelovi sa pacim, ked sa vyfintim, a sklada mi uzasne poklony, ale to je pre zmenu aj sama pre seba, nelicim sa kvoli nemu, ale sama kvoli sebe, a nedavam si masku na tvar, ale zvyraznim oci, alebo nieco, co sa paci.

a milujeme sa obaja vzajomne, ci sme cisti, spinavi, alebo ked prave dobehne po odbehnutych 15 kilometroch uplne spoteny bez pouzitia winterfresh a old spice cold a podobnych blbosti, a milujem ho aj tak. a samozrejme este viac, ked potom vylezie zo sprchy 😀

tuto temu som zakladala pre vymienanie skusenosti, nie preto, aby niekto niekomu vyhodil na oci, ze si to nevie zariadit. nie kazdy ma tu moznost, ze sa to da. nie kazdy si to moze dovolit, nie kazdy ma rodicov alebo baby, alebo dostatocne konto na opatrovanie.

ja som len rada precitala prispevky, ako to zvladaju ine maminky, ako si najdu cas trosku na seba, ci na cvicenie, na pohodu, na relax, proste kazdy nieco.

paja, a ono sa nase nazory a skusenosti skutocne posunu, ked budeme mamami a budeme sa starat o viacero deticiek... 😵
tak my planujeme napriklad 4 !!! 😵 😵 😵 😵
proste 4 slniecka.

ervotoc
14. aug 2006

peha,tak nejak som to myslela 😀 😀 😀 mame to podobne,tiez sa na mna pozeral tymi zlatymi kukuč aj ked som mala jazvu,monokel pod okom, 😀 no mastne vlasy,ze olej sa moze schovať,su take situacie v zivote,ked clovek pochopi,ze tomu druhemu zalezi na tebe a nie na tom,ze vyzeras ako madonna 😉 jaaaj,neee že by som dostala vyprask 😀 😀 😀 len sme s bratom skoncili pod kamionom,proste niekedy clovek skonci tak ako skonci,tiez nikdy nezabudnem ako sa o mna staral,ked som lezala v nemocnici s dolamanym clenkom,proste som bola rada ze som,sestricky tam urcite nebehaju,ze och pride vam drahy ,tak podte sa upraviť mi vam pomozeme....takze ked som aj tam lezala s mastnou hlavou,v smradku,bolo mu jedno ako vyzeram,staral sa o mna aj doma,a pozeral sa na mna stale s rovnakou iskrou v ociach,hm a to som nemala ani tie teplaky,..len staru rondu 😀 peha vy ste teda machri,4deti???ježiši,my sa spamatavame z nasho drobca ešte a druhe tak ešte dva roky počka...to je adrenalin 😀 😀

paja
14. aug 2006

Tak vám holky nevím - asi mě dost nechápete, co jsem chtěla říct, nebo se prostě asi nedokážu správně vyjádřit...Dle vašich reakcí soudím, že jste ze mě udělaly někoho, kdo má na 1. místě vzhled a teprve daleko za tím je láska - což samozřejmě není pravda - taky jsme si s manželem zažily těžké chvíle, taky mě viděl neupravenou, spocenou a úplně na dně a pořád se milujeme...Máme velice hluboký vztah, protože jsme si prošli opravdu hodně těžkým obdobím a museli jsme hodně bojovat, ale to je jedno - to sem nepatří...Jen jsem prostě chtěla říct, že JÁ osobně jsem typ ženy, která prostě o sebe ráda pečuje a necítila bych se ve své kůži, kdyby tomu tak nebylo a vím, že mému manželovi by vadilo, kdybych celé dny chodila upocená a s mastnými vlasy...Ale to ještě neznamená, že je naše láska povrchní a založená především na vzhledu...

peha
autor
14. aug 2006

vsak. nam ludia povedali ze mame dobrodruzne povahy, pretoze aj nasa svadobna cesta bola medzi teroristov 😀 boli sme v jordansku, syrii a libanone, ale to tam pred 3 mesiacmi nebola vojna, a krajina vyzerala uplne inak. ☹ ale to je o inom.
jasne, ze mame adrenalin, ved po tolkych operaciach a urazoch co mam - a otehotneli sme na 2. sup, takze snad tie 4 pojdu 😀 aj s vychovou 😀
pockaj napiseme si v aprili po mojom porode 😀 😀 haha 😀

ale nie, vazne chceme 4 deticky a dve si planujeme osvojit. a moj manzel miluje deti, tak sa tesim na ten rachot a hluk , co to doma stale bude 😅

ervotoc
14. aug 2006

to bude baran alebo byk..hehehe ako ja s drahym 😀 no tie urazy apod,to ja priťahujem snad 😕 🙂 😉 waw takze nie ste komerčny turisti 😀 😀 čo si upaluju brucha na slnku? 😀 😀 tak nad tym osvojenim,aj my uvazujeme,ale az bude hotovy dom,so zahradou a tak,draheho teta si nedavno druhe osvojila,ale ona ma obe tie deti "problemove"a k tomu tiez svoje dve ma,no tak klobuk dole,vsetkym vam fandim,lebo ja sa dobrovolne priznam to by som asi tazko zvladla,aj mat tu energiu a trpezlivost,zachovat si chladnu hlavu,myslim ze to dokazu len ludia naprosto s obrovskym srdcom,a ludia s velkym č ako čLOVEK fakt smekám klobuk,a ešte ked sa prida aj tažke zdrav.ochorenie a problemy ,no ja viem ze by som to nezvladla,je to velky kus prace,odovzdania sa,nic neocakavat,tesit sa so vsetkeho..atd

ervotoc
14. aug 2006

jaaj nemyslim ze deti su problemove-len patria pod tu skupinu,to akoze boli tyrane,nenavidené,problemove rodiny mali,nevedia jest s priborom,za stolom,necistotne atd,nie ze oni su problem,aby sme si rozumeli 😉

peha
autor
14. aug 2006

chapem ervo. 😵

paja, nik nehovori, ze aka je vasa laska. len vy uprimne viete, aka je vasa laska, a je dobre ze sa lubite.

len tvoje predosle prispevky boli trochu niekde inde. ale to je okej, ved to je normalne, ze sme kazda ina.
len hovorime, ze ked budes mat doma napriklad dvojicky, stare mamy tak 500 kilometrov, nemat peniaze na opatrovatelku a pomoc v dome, tak potom mi bude jedno, ci budem mat nalakovane nechty alebo nie. hlavne, ze budu deti najedene, budu spat alebo sa hrat, ja stihnem nieco navarit a umyt seba a psa - tak potom to je ine kafe, ako ked sa starame len samy o seba. ved hovorim, ze tu napisem aj po porode - haha ak vobec budem mat cas. pretoze teraz mam viac volneho casu, som na pn, nemam moc prace na doma, a bufet. ale to sa zmeni !!! 🙂 🙂 🙂 😵

tak hlavu hore a usmejte sa vsetky 😵

bellezza
14. aug 2006

aj oodych je kus roboty pre seba...
nechajme každej jej priority a buďme vzájomne tolerantní.
Keď sa chce niekto líčiť, nech sa líči, kto nechce nech to nerobí. Ja sa dobre cítim vo svojej koži aj bez farbičiek.
Maľovať sa budem keď budem mať 75 rokov a moja prirodzená krása odíde do večných lovíšť, kým som mladá, krásna a bez vrások, tak je to bez roboty.
Ja sa tiež pozerám po chlapoch aj po babách, môj muž napríklad nie. Takisto sa pozriem aj na sochu Venuše alebo Davida.
A s tými babkami je to pravda, nie každá má k dispozícii dve babky, ochotné sa starať o vnúčatá.

ervotoc
14. aug 2006

no,asi tak 🙂 a nie kazda babka sa aj vie postarať 😀

bellezza
14. aug 2006

ervotoc, hej aj také babky sú, dajú decku piškoty a čaj a tym je cela strava vybavená...

zebricka
14. aug 2006

KAZDY chlap sa pozrie na inu.... 🙂... viem to, lebo aj ked nie som chlap, tiez sa pozriem na peknu zenu... s uznanim.... a nie, vlastny imidz nezaruci stastne manzelstvo, ale moze k nemu prispiet... ale prave preto si mame poznat svojich partnerov - jeden nema rad sminky, ale ma rad pokojny domov (ktory je pokojny, lebo zena nie je nutena do niecoho chlapom, ako sminkovanie).... iny ma rad upravenu (namalovanu, naondulovanu a vysatickovanu) zenu... je to na kazdej z nas, ako si zariadime, tak mame.... a su zeny, ktore sa stihnu aj upravit, aj doma porobit, aj studovat... su zeny, ktore to nestihaju... lebo kazde dieta je INDIVIDUALITA.... s vlastnym postojom, poziadavkou na matkin cas, vlastnou energiou... a su zeny schopnejsie a menej schopne... tak to je, len sa s tym treba naucit zit....

A nechapem, preco si mnohe zeny na svoje plecia beru viac, ako unesu.... ked ma zena tri deti, dom, pracu, varenie, pranie, zehlenie, tak naco aj zavara, aj vypeka? Potom jasne, ze je vystresovana a prd stiha.... pravdu ma Bellezza, dieta aj muz potrebuju pokojnu a vyrovnanu maminu.... a matkina vyrovnanost a pokoj zavisia od jej vlastneho postoja k veciam naokolo.....