Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

junovka
9. apr 2008

ako to baby robite, ze idete na prechadzku s kocikom a stihate sa este aj nalicit 😕 😕 😅 Neviem, ci som az naozaj taka neschopna 😖 ☹

mata79
9. apr 2008

Junovka, ja Ti ani neviem. Ale beriem to ako kazdodenny ritual, ked sa umyvam.....

junovka
9. apr 2008

...lebo, ked ja to tak vezmem, tak pre mna to neni dajak dolezite 😖 😕 Manzelovi sa tiez nepaci, ked sa licim 😉

tomaskokat
9. apr 2008

co stihnem stihnem. Chlapi sa vedia postarať,urobia co nakážem(nič navyše) 😀 a ked sa idem vyluftovať ocino stráži. Jedine čo nespraví je vymenit pokakanú plienku. Tak malý musí počkať tak ako je kým neprídem. Nezávidím mu 😅

vladkaz1
9. apr 2008

Ahojte tak ja sa malujem stale, paci sa mi to a bavi ma to, ked mam chvilu cas hned sa nalíčim. Muzovi sa to velmi páči ked som upravená ,ale zasa som totalne teplákový typ takze si neviem predstaviť chodiť na štoklách s kocikom premna je praktické chodiť sportovo obleč. aj sa v tom dobre cítim aj to dobre vyzerá 🙂

kacka.va
9. apr 2008

já se pravidělně líčila jen do práce, když jsem teď doma, tak to vůbec neřeším, když někam jdu a vzpomenu si, tak se nalíčím, jinak to moc neřeším 🙂

mata79
9. apr 2008

Neviem, mam zo seba lepsi pocit, ked mam aspon mihalnice namalovane..... Ked si stihnem natriet aj makeup, tak je to este lepsie.
Ale netvrdim, ze je to pre mna najdolezitejsia vec.

lindda
9. apr 2008

ja robim vsetko vecer mastne vlasy riesim siltovkou a ak sa nestihnem namalovat tak okulire slnecne 😀
A jasne ze teplaky tenisky 🙂 ale nechty musim mat vzdy nalakovane 🙂

vladkaz1
9. apr 2008

Ja si makeup nedávam mám velmi dobru pleť, stačí mi si zvýrazniť líca dať maskaru a hned´to vyzerá lepšie. A ked mám viac času tak sa pohrám aj s kontúrami očí.Nieje to až take zložite a nezabera mi to vela času asi 15 min.

tweety22
9. apr 2008

mne strasne chyba, ze nemozem ist vonku v suknicke, teraz chodim iba sportovo lebo maly mi lieta po parku, po trave, blate, obcas aj hovienkach ☹ no neviem si predstavit ako by som za nim pobehovala v nejakych podpatkoch 🙂 ale snazim sa upravovat, podla mna zena by sa mala o seba starat aj ked je na materskej a nic nestiha, manzel mi travi vela casu s malym takze mam dost casu aj na seba zaco som mu hrozne vdacna 🙂

vladkaz1
9. apr 2008

Juj ja a sukna ja by som sa do toho nenatrepala hehe 😀 .Aj momu manzelovi sa paci take oblecko suknicka topanocky, ale na mne to moc nechce, ked sa vymodim aj sa v tom zle citim momentalne .

andrysek2
9. apr 2008

ahojik maminy ja mam tri detia taky zvladam vse v pohode teplaky doma maluji se jen rasenkou a je too ale stihammm 😀 😀 😀

vladkaz1
9. apr 2008

😀 😀 😀 a je to

andrysek2
9. apr 2008

jo vladka z1 a je to vsecno je kdyz se chcee 😀 😀

med
9. apr 2008

Já se namalovat stíhám, protože Terku tím vždycky děsně zaujmu 😀 Kouká na mě jak blázen, co to dělám 🙂 Jinak na ven samo džíny, sportovní bundu a tenisky... Podpadky se mi nějak ke kočárku nehodí 😉

marse
9. apr 2008

ja som sportovy typ odjakziva, cize u mna su teplaky normalka, ale uchylku mam na tricka tie nesmu byt vytahane ani nic podobne, samo ze sportovsieho razu 🙂 lodicky nenosim, som teniskovy typ. a ked idem von tak pekne sportove nohavice jasnacka.

co sa tyka vlasov, mam kratke cize rano to riesim 2 minutovou upravou s lakom na vlasy. a licenie je u mna tiez asi 5 minutova zalezitost, pouzivam tekuty make up ktory sa po naneseni zmeni na puder takto mam v jednom a este oci zvyraznim spiralou, to je u mna vsetko, nechty raz do tyzdna mam manikursky den, a pouzivam perletovy lak na posilnenie nechtov cize spojim prijemne s uzitocnym.

nikdy som nebola typ co v kupelni stravil pol dna, chcem vyzerat a citit sa dobre za kratky cas a to sa mi nastastie dari 🙂 takze rano v kupelni mi trva asi 10 minut a je zo mna clovek, a to zmaknem este kym mala spinka 🙂

bramburka
9. apr 2008

no já az ted se srovnavam, ale teda koupila jsem v Alpin pro docela pekný teplaky 😉

anatanka
9. apr 2008

Upravit se vzdycky nejak stihnu, i kdyz ma Miri zrovna hysterak.
A porad jeste chodim rada nakupovat nove hadry a zajdu si na solarko...

Myslim, ze u maminek, ktere o sebe po narozeni ditete prestanou tolik dbat, jde predevsim o to, ze ztrati motivaci a dite je tolik naplni, ze nemaji ani chut neco menit a inovovat.
Pro me zustava motivaci pro upraveny zevnejsek muj dobry pocit. Chlapi a ostatni jsou az na druhem miste.

tribitka
9. apr 2008

no ja som s malou doma tri mesiace, ale nikdy som nemala na sebe vyťahané tepláky ani mastné vlasy.... vždy si nájdem čas aj na seba a na to, aby som bola upravená.... myslím že čas sa na to dá nájsť a to mi s malou nikto nepomáha...
ked nie vtedy ked je hore, tak treba využiť čas na seba ked dieťatko spí.... 😉

funilieta
9. apr 2008

no aj ja sa snazim vyzerat normalne, je to predsalen pekne, ked idem do obchodu s kocikom a som pekne oblecena, namalovana, az mam z topho dobry pocit, urcicte nechcem skysnut a byt chudera.Dbajte o seba, aj kvoli sebe aj kvoli muzovi.

katka76
9. apr 2008

ahoj, ja patrim tiez k tym sportovym typom, takze rifle, tenisky, mikina...rano stiham za 10 min vyjst z kupelky ako clovek, vlasy riesim vecer a s kamoskami stihame aj spolocne kafe 🙂

karot
9. apr 2008

Ahojky!
Já zvádám celkem všechno.....................vlastně musím,protože mi nikdo nepomůže. 😅
Ale poslední 2 měsíce jsem se přestala tolik honit a hodila jsem pár povinností na manžela..................jak mytí nádobí,práci na zahradě a teď se sám učí "vařit"(dotteď si uměl akorát uvařit čaj a ohřát párky 😀 ).
U mě bude spíš problém v tom,že co jsem na mateřské,tak se mi určité věci vykuřují z hlavy.................jako kadeřnice,gardéroba apd. 😔
Ale v teplákách rozhodně celý den nechodím. 😀

jitka83
9. apr 2008

Ahoj, tak já sem se nekulturnila ani u jednoho děcka. U holky skoro vůbec. Byla sem ve městě krátce a nikoho sem tu neznala. Tak sme chodili jen venčit psa a jinak sme byli doma. Až teď se jakš takš snažím vypadat lidštěji, ale nějak neni čas. Malej je dost protivnej, když máme jít ven, tak bych si spíš vypíchla oko, jak vždy chvátám. Takže když sem namalovaná, tak to je co říct. A v teplákách doma chodím odjakživa. Takže v tom se nic nezměnilo. 😅

iffka2002
9. apr 2008

pridavam sa k teplakovej kulture..siltovka vyriesi mastne vlasy, v najhorsom pripade.. muz je doma len v noci, takze.. nestresujem sa vyzorom

dadulka19
9. apr 2008

iffka,z tou šiltovkou som na tom rovnako 😉 ...

malovani
10. apr 2008

Joooo, kšiltovka a sluneční brýle pomůžou vždycky, když je nejhůř 😀 😀 😀

odetka
10. apr 2008

Tak to já jsem pracovala jako sekretářka a v práci jsem musela být vždycky dokonale upravená. Žádné džíny a tak. Ale musím říct, když jsem přišla domů, tak jsem vždycky měla ráda pohodlí, takže tepláky a volné triko. To praktikuju i teď na sobě i na malé. Proto jsem jí co nejdýl to šlo oblékala do dupaček. Přišly mi pro ni nejpohodlnější. Teď už začla běhat, tak dupačky už byly nevyhovující. Ale když jí kupuju tepláčky nebo kalhotky, tak jedině s laclem, aby jí nic neškrtilo v pase. I se mi v dupačkách líbila mnohem víc než v mimina v těch dospěláckejch věcech. Toho si ještě užije až dost. Ale o tom už jsem tady někde psala. Já prostě doma a po vsi chodím v teplákách od jakživa. A co se týče malování, nikdy jsem se moc nemalovala. Maximálně jsem se občas šmrncla v práci řasenkou a rtěnkou. Nebaví mě totiž to večerní odličování.

susik77
11. apr 2008

ahojte, ja som moc nestihala starat sa o seba tak do vercinych 5 mesiacov, potom som si pokupovala par peknych veci, zacala som sa malovat, minule som bvola v kadernictve 🙂 hned mam lepsi pocit 🙂
inak, tiez planujem dokoncit doktorat a asi zacnem od zac. buduceho roku pracovat z domu.
na kavicku s kamaratkami chodim aj s malou. Je viac srandy 🙂 Inak, ked idem niekde bez nej , tak mi strasne chyba 😎

grety
11. apr 2008

baby, toto je zaujimava tema, ja som predtym pracovala 12 hodin denne, do prace som chodila dokonale upravena, nosit som mohla len kostymy a saty, ziadne rifle ... jednoducho som musela reprezentovat, bez majkapu som ani smetie nesla vysypat, mam to inak aj v povahe - take puntickarstvo, ze nikdy mi nesmel z ucesu ani vlasok trcat .... no a teraz ??? Minule som bola na nakup v supermarkete nie ze bez mejkapu, ale este aj v teplakoch !!!!! BRUTAAAAAAAL !!! ale upravujem sa uz teraz dla toho kde idem, ked do mesta, tak sa upravim, ked len ku kamoske, tak rifle, teplaky .... ked do marketu, tak upravena atd.

berynka
11. apr 2008

Ahojky, to je pěkné téma 😉 .
Vzpomínám si na začátek miminkování a mateřství, kdy jsem ještě v 11 hodin dopoledne byla v pyžamu a do koupelny nestihla zaskočit. Ale jinak se držím "svých" zásad, že ven jedině namalovaná, učesaná a hezky oblečená ke kočárku 😀 . Všechno je otázka správné organizace činností . Mám na starosti domácnost, samozřejmě dítě, externě pracuji, ale to si nechávám na spíš na večer a jsem věčný student, takže čas od času musím dělat něco do školy, případně tam zajet. Ale fakt se to dá zvládnout 😉 . Pomáhá mi jedině manžel, kterého si nemůžu vynachválit. A i pro něj se snažím vypadat pěkně a aby bylo doma všechno zajištěné 🙂 .