Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

alishia
26. sep 2008

ahoj,

pro me se nic nemeni, tim ze mam miminko. Staram se o sebe jako predtim. Nesnasim pocit jit spat s neumytou hlavou a licim se rada, mam pak lepsi pocit. Chci byt stale sexy pro svého manžela ( a nejen pro manzela), nechc,i aby mel pocit ze vedle sebe ma nejakou smudlu usmudlanou. Je mu se libim vzdycky ikdyz vypadam opravdu hrozne (nemoc), je to proste pro muj dobry pocit byt pro nej hezka. To ze ma zena dite prece neznamena ze o sebe prestane dbat, vzdy se najde chvile na to se sebou neco udelat. Teplaky nosim jen doma. ven na prochazky chodim normalne oblecena, dziny, tricko, sacko, nebo nejaka mikca. Chci se libit 🙂 Ale kazda sme jina, jsou holk, ktere vypadaji hezky i nenalicene a smastnymi vlasy, ale to se me bohuzel netyka, takze hold se sebou musim neco vzdycky udelat.)

verapa
26. sep 2008

nazdárek párek, no když to tak čtu tak jsem obdoba, mastné vlasy netoleruju, ale nejsem malovací typ, navíc málokerá kosmetika mi sedne, ale dopřávám si kosmetický salon každý měsíc a kadeřníka tak jednou za tři měs. jen s prtětem to musím vyčíhnout když spí. Akorát ty tepláky, ty mám ráda, už jen třeba proto že bydlíme na konci vesnice kde potkám akorát zajíce a srnky těm to snad neva, do města a na nákup ale samo že ve slušném oblečení. Jen se po porodu všecky oblečení nějak srazili, že by praním?? 😀

alishia
26. sep 2008

verapa: me se taky srazilo obleceni🙂 nejspis taky pranim🙂

yvka
26. sep 2008

No to je fakt dobrá téma! 😀 alishia: tak to sme na tom asi rovnako. Aj keď sa stane že máme "pyžamkový deň" a vtedy nie a nie z pyžama alebo teplákov von. No ale samozrejme vtedy nevychádzam na ulicu. Keď už idem von tak na seba dám minimálne maskaru a farbu na líčka, rifle tričko atď....
Tiež sa rada páčim. A okrem iného veď také krásne deculo nemôže mať takú ušmudlanú maminu. 😀 😉

alishia
26. sep 2008

yvka: tak pyzamkove dny taky mam.) ale to opravdu ven nelezem🙂 ja to s licenim take neprehanim, jen si namaluji oci rasenkou, zamaskuju nedokonalosti pleti a dam nejaky lesk na rty a jdu.) to musim mit naladu, abych si nakreslila jiny oblicej
🙂

kubinkov
26. sep 2008

Když to tady tak čtu, tak mám alespoň jasno, jak se to s mým oblečením má 😀 (Taky ho asi špatně peru) Máme taky " pyžamkové dny", ale jinak se snažím, aby mě členové rodiny poznali, kritické puberťačky jsou
neúprosné 😝 😝 A dělá mi dobře "vypadat " ... I když přišla k užitku i trika značně použitá, ale někdy se velké fleky daří ostošest... 🙂

paja2180
4. sep 2009

ahoj mamky, já to mám jak kdy. Někdy jsem od rána čilá jak rybička, všude uklizeno. všechno zvládám, namalovaná a s dobrou náladou a z toho jsem půl dne v pyžamu, nestíhám nic, první jídlo jím až kolem poledne apod. Ale na mě má vliv i počasí. Když lije jak třeba dnes, tak se mi nechce ani učesat 😀 😀 😀

crca
4. sep 2009

Tak já se snažím vždycky upravit a oblíct,když ještě spí,nebo je dám ještě spinkat,když jedí kolem šesté ráno,mám zásadu,že do 7 hodin,je dolu nevezmu(zatím teda vždycky vytuhnou 😀 ),ale zrovna dneska jsem si už připadala jak obrovolnej nosič oleje na hlavě 😀 ,tak jsem musela umýt hlavu i kdyby se stavěli na hlavu 😀 Když si vzpomenu,že do práce jsem musela být namalovaná(teda jen řasy a stíny),tak teď je ráno vezmu do kočárku a jedeme na nákup,namalovaná nenamalovaná 😀 ono teda s dvojkama,je to mazec,takže rychle obléct a jet 😀

wiwienne
4. sep 2009

Ked si maly rano zacne spievat, nakrmim ho, umyjem ritku, jednoducho porobim vsetko okolo neho a ak uz nema chut buvat, necham ho s tatom na posteli, ja sa zatial umyjem, ucesem, dam na tvar regeneracny krem - aspon nieco 😀 a natiahnem na seba moje NO1 teplaky a triko🙂 Malovat sa uz nemalujem, nech si plet dobre oddychne a na prechadzku chodim sportovo, so siltovkou, nechce sa mi robit mace-up, ktory zo seba aj tak hned po prichode domov zmyjem. Na zaciatkoch to bolo strasne, to mal maly koliky a manzela som videla dvojmo, nesprchovala som sa aj tri dni, proste nebolo kedy, o spanku nehovoriac,na vsetko som vtedy este bola sama, za tyzden som zjedla asi len trosku ovocia, o piti nehovoriac, to bolo strasne a nikomu to nezelam. Vzdy som si myslela, ako sa o seba budem starat na materskej, ze chcem byt pekna mamina, vzdy upravena, aby sa na mna muz mohol pozerat, ale unava je jednoducho silnejsia. Teraz si na seba viem najst cas, domacnost je tip-top,vzdy je navarene, kolac upeceny, syncek spokojny a moje nohy vzdy oholene 😀

hoogy
5. sep 2009

no ja som zo zaciatku chodila v oyzeme aj do obeda,maly totiz jedol kazdu hodinu a po a medzi tym zaspal len na mne... to ma vobec netankovalo,ze som v pyzame,maly bol vzdy obriadeny vsade upratane len ja v pyzame🙂)sprchu som davala vzdy vecer ked zaspal takze mastne vlasy som nemala,ja som totiz taky maniak na vlasy a to neznasam najviac...teraz mam uz viac casu a maly mi spin od pol 10 asi dve hodky takze stihnem si porobit...co je najhorsie je ze odych nikde,ale zvykla som si.manzel mi ho vzdy vecer troska zoberie takze sa mozem aspon na chvilu zvalit...musim povedat,ze mi velmi pomaha takze si mozem zajst aj ku kadernicke, na kozmetiku a tak...a zasadne som sa rozhodla nechodit v teplakoch nosim normalne veci doma lebo ved som stale doma tak kam ich mam nosit...

jeudi
5. sep 2009

ahojky kdyz jsem doma tak se nelicim ale kdyz jdu do mesta tak upravena na to si cas udelam..a kavicky taky stiham sednem s kamoskou na zahradku i s kocarkem a malej spi a mi kecame a vecer kdyz chci jittak deti hlida manzel

womenne
5. sep 2009

hoogy ja tiež nekiekdy v pyžame doobeda,neumyta,nenaličena,mastne vlasy no fuj ked si na to spomeniem som rada že dvojčata su už väčšie 😀 ale bolo to pekne obdobie.
ukaderničky som nebola vyše roka al ak nastupia maly do školky tak valim aj na kozmetiku by som chcela.Premna do 3 rokoch nebola šanca niekam odist,sama niekde som nebola nikdy teda okrem jedineho večera kedy som si vyšla večer s kamoškami a odvtedy nič.Už ani neviem ako to v nejakom bare vypada,neviem čo leti aka muzika nič 🤐 som už zrela do pytle 😖

amy14
5. sep 2009

ahojte,tak dobrá téma....ja mám 2mesačnú dcérku,ktorá má koliky od 3týždňa.zaspí len na mne a pre tie koliky je väčšinou na rukách.prešla som na UM,tak je teraz spokojnejšia.každý den je iný.niekedy je všetko tip top a niekedy hrúza.ale naučila som sa veľa vecí robiť s malou na rukách.taksto neznášam mastné vlasy,ku kaderníčke chodím,aj ked sú vlasy aj tak v cope,ale melír musí byť.večer dám malú manželovi a ja sa dám dokopy.ale ked mala tie strašné koliky,tak to fakt bolo umenie umyť si aj zuby.niekedy som len odpadla do postele.ale už chcem,aby boa už väčšia.je to krásne obdobie,ale aj náročné.doma špirála,športové nohavice,triko.pri bloku stačí takisto triko,rifle.ak nemám čas na špirálu,tak okuliare to istia.lesk je v kočíku,tak to dám vonku na pusu a ide sa na prechádzku.a pokec dám vždy s kámoškou bud u mna alebo sa ide na návštevu.už je malá spokojnejšia,tak to už nie je stres niekde s nou ísť.pomaličky si to zčínam už užívať.pretože koliky sú fakt strašné vinstvo,ked trápia také malé bábo ☹ .

maatkka
5. sep 2009

Ahojte ja sa doma snazim chodit nenamalovana nech si plet oddychne to sa mi pred materskou nedarilo lebo vtedy som doma skoro vobec nebyvala - vacsinou len spavala. Vacsinou chodim doma v teplakoch niekedy aj vonku ale to len v znackovych. Teraz v lete sa to ale aj tak moc nedalo - vonku som nosila hlavne 3/4-taky tielka zabky. Tie zaciatky boli aj pre mna tazkeee - mala sa narodila predcasne a nevedela sa prisat takze som dookola len odsavala krmila sterlilzovala prebalovala a cvicila (cvicili sme vojtovku) hned potom zase odsavat krmit prebalit cvicit... vecer okupkat ju seba a spat a tak stale dookola. Kvoli odsavaniu a cviceniu som nemohla skoro nikam chodit alebo len na chvilku. Teraz je to uz uplne o inom najde sa cas na vsetko na co mam naladu... 🙂

womenne
5. sep 2009

ja som kedysi chodila stale v topankach na podpetkoch staršne sa mi vtom dobre chodilo a teraz?ln botasky a topanky bez opetku,minule som si dala len tak na vysokych a skoro som sa zabila 😀 už na nich ani chodit neviem strašne....

keckemet
5. sep 2009

V kolik chodite spat? Me maly zaspi okolo 20:00, ale ja si chci uzivat konecne jedine volne chvile pro sebe, budto s knihou, na netu nebo vinko s manzelem....takze chodim spat okolo23-00hod..... hrozne...Rano pak unava, kava atd...manzel mi rika, proc nejdu spat zaoven s malym???Ale je mi lito teto male chvilky nevyuzit.....jak to mate Vy?

kristies
5. sep 2009

Ahojte, ja vstavam okolo 5.30 az 6.00, rano musim mat vzdy sprchu, umyte vlasy... nikdy som sa velmi nemalovala, myslim, ze ja to jednoducho nepotrebujem, len trocha pudru a pod. Potom uz cely den patri malemu. Vecer ide maly spat o 20.00, takze to je tiez cas iba pre mna, aj ked sa stava, ze niekedy sa neda. Najprv pol hodinu cvicim, potom starostlivost o seba, kozmeticke upravy, nasledne varim, ale nie kazdy vecer, a venujem sa muzikovi. Minimalne straveny cas pred TV. Spat idem po 23.30. Postavu mam ako pred porodom, tak si obliekam vsetko co som nosila, samozrejme najma dzinsy, tricka, saty, vsetko take, aby som mohla kedykolvek kojit, takze satnik trocha obmedzeny v tomto smere. Tiez som kedysi chodila iba na vysokych podpatkoch, a uzke sukne, nuz a teraz tenisky, alebo poltopanky na nizkom popatku 😒.

hoogy
5. sep 2009

no mne maly zaspi tak o 2030 a potom cas pre seba,ale tento vecerny uz vyuzivam len na lenosenie a na chvilke s muzickom kedze cez den sme v jednom kole...ale chodime spat tak okolo 2200.neskor by som nezvladala kedze maly sa budi este v noci a rano vstava o 5 alebo 6....ale nastastie cez den mi pospi...este mam dost kil nadvahu po porode,ale snad to postupne zhodim,ale aj tak sa snazim byt upravena.moj muz totiz pracuje z domu takze sme cely den doma spolu tak nechcem vyzerat neupravene,aj ked jemu to az tak nevadi....kolko vam trvalo chudnutie po porode?

kristies
5. sep 2009

Hoogy, ziadne diety, slo to samo, asi mozno aj tym dojcenim, neviem. A kedze nemam na novu kolekciu oblecenia, tak som rada, ze si obleciem vsetky stare veci 😀

wiwienne
5. sep 2009

blecu stare veci, to maju uzasne, ja mam strasne obmedzeny satnik, ostalo mi nieco cez desat kil a su ako nalepene....mne krpcek spinka od siedmej a potom si uzivam volno s manzelom, co je ale malokedy, kedze pracuje po veceroch nie cez den...chodim spavat o polnoci, dovtedy neviem zaspat a ked si predstavim, ze od rana zas ten isty kolotoc (plus nocne kojenie) , tak mi je to luto nevyuzit...v pondelok ideme s manzelom na nakupy, kupit nejake pekne teplakove supravy 😀 😀 😀 😀 ...ozaj, perfektna pomoc na dlhe vlasy je:zmyt, umyte ucesat do preberaneho copu a na druhy den su krasne natocene 😉 dnes si doma chodim s krasnym zvlnenym copom🙂aj mnazel pochvalil🙂vyzeram mladise a upravene, len keby vlasov este bolo viac a tak nepadali 😕 🙂

wiwienne
5. sep 2009

Tie kocky, ktore oblecu stare veci, to maju uzasne, ja mam strasne obmedzeny satnik, ostalo mi nieco cez desat kil a su ako nalepene....mne krpcek spinka od siedmej a potom si uzivam volno s manzelom, co je ale malokedy, kedze pracuje po veceroch nie cez den...chodim spavat o polnoci, dovtedy neviem zaspat a ked si predstavim, ze od rana zas ten isty kolotoc (plus nocne kojenie) , tak mi je to luto nevyuzit...v pondelok ideme s manzelom na nakupy, kupit nejake pekne teplakove supravy 😀 😀 😀 😀 ...ozaj, perfektna pomoc na dlhe vlasy je:zmyt, umyte ucesat do preberaneho copu a na druhy den su krasne natocene 😉 dnes si doma chodim s krasnym zvlnenym copom🙂aj mnazel pochvalil🙂vyzeram mladise a upravene, len keby vlasov este bolo viac a tak nepadali 😕 🙂 pardon, blbol mi net...

lamarika
5. sep 2009

Ahojky, tak já jsem v týdnu bez manžela, takže na nějakou úpravu prdím, ale jen do doby než se vrátí 😉 Malej se budí v noci pouze jednou a vstává kolem desátý, takže si ráno přispím do devíti a pak se v klidu ještě vysprchuju a nasnídám 😎 Jinak boty na potpatku už nevím co je 😝 Váhu mám stejnou jako před otěhotněním, takže obleču všechno co dřív, ale třídím to kvůli kojení a chodím skoro jenom ve sportovním a v botaskách 🙂
wiwienne: a nemáš aji nějakej recept na padání vlasů? 😀 Já jich mám snad už jenom polovinu a jsou všude jen ne na hlavě 😠

evinkaa
5. sep 2009

Mně zůstalo po malé asi 5 kg nahoře, ale jsem celkem ráda, měla jsem jen 50 kg a nebylo mi poslední dobou nějak dobře. Přiznám se, že s těma kilama navíc je mi lépe. 😉 Jo, a vlasy mi vypadávají pořád. Hrůza. Každé ráno hrst vlasů... ☹ Jinak se snažím chodit aspoň k holiči, teď teda nebyl čas, ale už jsem objednaná a malovat se nemůžu. Z každé kosmetiky mi natíkají oči. Už nevím, co zkusit. 😠 Ven na vycházky chodím v riflích a mikinách, v tričku... Asi nevypadám nejhůř. 😉 Ale to musí posoudit jiní.

dejna3
5. sep 2009

ja sa doma pohybujem v teplákoch a tričku (ale určite nie vyťahaných 😅 ) a väčšinou bez makeupu... drahý má tiež rád doma pohodlnejšie oblečenie.. keď však idem s malou von, vždy si nájdem tých zopár minút na špirálu, úpravu vlasov a výber oblečenia.... skôr ku koncu tehotenstva - posledné 2 -3 týždne som to už flákala 😝 ale ihneď po návrate z porodky, pri prvej prechádzke som sa namaľovala a hneď som sa cítila o niečo lepšie, napriek kilám, ktoré vtedy ešte na mne boli 😉
určite by som nechcela "spustnúť", chcem sa páčiť aj ako mamička 🙂
minimálne raz do týždňa si dám stretko s kámoškami, ktoré ešte nie sú maminy, kecáme pri káve alebo vymetáme obchody... malú mám so sebou a je nám super 😵

wiwienne
5. sep 2009

Lamarika, mne zacali hrozne padat a robit sa mi lupiny, este pred tyzdnom ma hrozne svrbela hlava, no kupila som si sampon, uz asi osmy v poradi, Dove proti lupinam so ZINKOM!Som velmi spokojna, zda sa mi, ze padaju menej, hlava nesvrbi a lupiny su prec...ja sa vkuse podstrihavam, sama, lebo to robim uz tak casto a vysledky su viditelne, no padanie tu stale je, darmo, kojenie robi svoje..

paja2180
5. sep 2009

Tak nám skončilo šestinedělí a už jsem na své původní váze, takže oblečení mám stejný, navíc teď v létě jsem byla nonstop v šatech nebo sukni, to bylo pohodlné. Když je chladněji, tak chodím doma v teplákách a triku, jinak venku rifle apod. MY zatím s mimčem režim ohledně spaní nemáme, protože malá zatím nerozlišuje noc a den, večer usne pokaždé jinak - nekdy v 8 nebo až v 11. Ale koupání se snažíme dodržovat mezi 7:30 a 8. Potom kojíme a chováme, a pak usne jak se jí zachce. Malá není extra velký spáč a navíc je pořád hladová, kojím co 2 hodiny, v noci co 3 hodiny. Takže se moc nevyspím. Snad se to zlepší.

lamarika
5. sep 2009

já teď skusila syos a je to katastrofa ☹ ale už měsíc beru nějaký vitamíny, ale přijde mi, že nezabírají 😒
paja: Hlavu vzhůru, ty intervaly se protáhnou 😉
jinak já též chodím doma v teplákách nebo v kraťasech.
Mamky a jak to máte doma s uklízením? U nás je pořád tak nějak nepořádek. Říkám si, že ten mi neuteče. Je mi líto věnovat čas uklízení, když se můžu věnovat malýmu a večer už jsem ráda, že jen tak sedím a civím 🙂

evinkaa
5. sep 2009

lamarika: Já většinou uklízím jen, co je opravdu nutné. Hlavně vysávám, máme dva pejsky. 😉Ono to fakt neuteče. Nebo když se mi chce, tak uklidím večer, když malá usne.
A jaký bereš vitamíny? Já BIOSIL, mi poradili v lékárně, ale taky to moc nezabírá. A to už víc jak měsíc vůbec nekojím...

lamarika
5. sep 2009

evinkaa: Já beru panthenol, poradila mi to doktorka. Já právě taky spíš jen vysávám, jelikož máme psa a sem tam někde utřu prach, ale nic převratnýho 😅

evinkaa
5. sep 2009

lamarika: Však to stačí, ne? To je to nejdůležitější. 😀 Horší je někdy vaření, když má malá svůj den, to je hrůza. ☹