Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

lamarika
14. sep 2009

amy: já jsem asi děsnej lenoch, ale i když mám večer volno a mohla bych vyžehlit, tak radši čumím do blba 😀 😀 😀 😀 Radši stoupnu k prknu a to když už je to opravdu nutný, když malej spinká přez den

amy14
14. sep 2009

no mňa irituje neporiadok,ale teraz si tým hlavu netrápim a som rada,že je malá kľudná....proste raz za týžden vyžehlím kopu a pohoda...zajtra pôjde mužík kočíkovať,ja požehlím,dám sa dokopy a hurá na obed k rodičom...takže sa nemusím starať o jedlo...

lamarika
14. sep 2009

to mám taky ráda když jdeme na oběd k našim, hned je takovej ten den pohodovější 😉

amy14
14. sep 2009

no aspon o jednu starosť menej...

wiwienne
14. sep 2009

Lamarika, tak to si mala perfektne, jaj, normalne zavidim 😎 AMY, aj ja na to cakam a neviem sa nejako dockat 😕 tak to mas super, mne to nejde dole, su ako nalepene...Lamarika, to ti uz spinka sam?jaaaaj, pod dat kurz aj tomu mojmu 😀

wiwienne
14. sep 2009

Amy, to som si aj ja myslela, aj mam ten cas a stoji to akurat tak zaprd ☹ ja zehlim cez den, ked je maly v poho, zajtra ma to caka zas..vecer uz vazne chcem mat len pre seba...no s tym obedom to mate perfektne, hned by to brala 😢 pohoda je prave to,co mi moc chyba..

wiwienne
14. sep 2009

..no kocky, idem ja dat caj a hajde do perin, zohriat sa...dobre padne po tom lejaku 🙂 ...dobru noc vam aj vasim drobcekom 😉 nech ziju "teplakove" 😀

evinkaa
14. sep 2009

Holky, já vás zas dobře nestíhám. 😀 Malá mi v kočárku usne, když jezdím a pak klidně spinká ve stojícím, ale to bysme nesměli mít u baráku rušnou silnici a super sousedy. ☹

amy14
15. sep 2009

bré ránko.....tak noc super ako vždy,od 21h do 6.30h....teraz opäť spinká...ja som dala prať a potom zobudím polovičku a pôjde von....a ja rýchlo požehlím a dám si sprchu,umyjem vlasy,make up a vyrážame do ulíc na 13h...
wiw-ja od 21r neberiem antikoncepciu a kilá išli samé dolu.ja ked som išla na strednú školu,tak som mala 39kg a výšku mám 169cm....po pôrode som mala 5kg navyše a vôbec mi to nevadilo a ani nechcem chudnúť,ale pri malej to ide samo...lebo jem postojačky,len to nahádžem a na začiatku po pôrode som ani jesť nestíhala....

sabuse1
15. sep 2009

Krásný den vy jste toho teda zase stihly napovídat, než se tím prolouskám zapomenu polovinu věcí na který jsem chtěla reagovat.
Mrňvka včera odpadla s hysterákem v 19.30, jak přes den moc nespala byla strašně unavená a ani se pořádně nenajedla takže si dala budíček ve 4 aby to dohnala a pak pokračovala do 9🙂
Wiwi: tak aspoň se budeš na pejsáčka víc těšit, i to je dobrá vyhlídka, že jednou prostě bude🙂 A kdy se budete stěhovat do většího? Já většinou odsávám když má Nelča dobrou náladu, sedím u ní a povídáme si u toho takže to jde, no a pak samozřejmě po večerech když už spinká. Já jí to střídám, jednou třeba dostane moje, jednou UM takže hlady neřve.
Lamarika: díky za typ s tím gelíkem, asi ho pořídíme, ty kousátka jí bavěj chvíli, nejlepší je ruka a tu jí dám těžko vychladit🙂))
A koukám, že řešíte váhu🙂 Já sem v těhu přibrala 20 kg a 5 mám ještě nahoře, ale za ně jsem upřímně i ráda takže jsem vcelku spokojená.
Obědy u rodičů taky závidím 😉
A žehlení - nenávidím tuhle činnost !!! Většinou si k tomu stoupnu večer u telky potom, co to týden odkládám. Naštěstí máme sušičku takže co suším tam už nežehlím, je to krásně rovný, ale v těch vedrech mi bylo líto nedat sušit prádlo na sluníčko takže sem si pak mákla - nejhorší jsou ty akce kdy jedem na týden pryč a pak ty návraty, během léta jsme to tam měli celkem 4x

evinkaa
15. sep 2009

sabuse1: Ty se máš, že občas jedete pryč. Já pořád sedím na zadku sama s malou, přítel do večera v práci... ☹ Už aby malá aspoň ťapala a pomáhala mi. 🙂 Ikdyž až bude chodit, budu určo vzpomínat na tuto dobu, kdy jsem ji našla tam, kde jsem ji odložila. 😀 Jo a ještě moji pejsci nesnáší jízdu autem, asi bych jednu fenu musela uspat nebo já nevím, druhá by snad kratší cestu vydržela.
V těhotenství jsem přibrala 20 kg, pořád mám taky asi 5 kg nahoře, ale nevadí mi to. Chtěla jsem trošku přibrat. Obleču v pohodě i staré věci, takže nevím, kde mi ty kila zůstaly. 😉 Teda tuším.... Neobleču totiž prozatím ani jednu starou podprsenku. 😀 😝

evinkaa
15. sep 2009

amy14: A Ty máš polovičku doma? Ty se máš.... 😉

sabuse1
15. sep 2009

evinkaa: tak to jsme na tom hodně podobně, se starýma podprsenkama mám taky smolíka, letos jsem si chtěla obléct plavky když jsme jeli na dovču a zjistila jsem, že bych potřebovala tak dvoje🙂)) Nedopnu teda starý kalhoty, ale to je spíš tím jak se mi roztáhla pánev, ty mě teda dooost štvou, ale co nadělám
No pryč - jezdíme na chalupu, ale bez manžela, býváme tam s tchýní, která je naštěstí super. Je to témeř na samotě, Tobýsek běhá celé dny po zahradě se svým psím kámošem takže je to pro mě hroznej relax vypadnout z Prahy. Jééé to je blbý, že psiny takhle špatně snášejí auto, možná by ti dr.poradil nějáký léky. Ten náš je naštěstí zvyklý od malička takže ho to hrozně baví, pak je docela průser když jsem na procházku kolem otevřenýho auta, hned by tam skákal🙂))
No já si myslím, že budeš ještě ráda vzpomínat na tohle období kdy ti Natálka nezdrhne🙂 Ale zas až bude povídat, pomáhat a běhat zaměstná tě to natolik, že ti ani nepřijde, že si vlastně celý den sama, aspoň já si to takhle růžově maluju🙂))

jankapiknova
15. sep 2009

ahojte maminy.
MM zobral maleho von tak mam casu chvilku, lebo musim aj ja zehlit a varit ale popravde vobec sa mi do toho nechce,
citam ze preberate vahu,tak ja som pribrala 17,5kg a teraz mam navysse tak 3-4, v celku som spokojna
len s bruchom nie,lebo nieje take chude ako pred tym ale to by som musela cvicit ale strojim sa na aerobik
tak uvidime. 🙂

lisounek
15. sep 2009

ahojky jdu vas pozdravit kdyz mi mala spi, ja uz mam cas jen takto, jinak me porad zamestnava....

sabuse: no s tim, ze kdyz jsou pry deti male a akcnejsi, tak v dospelosti byvaji pravy opak a oporou rodicu kdezto ty hodne, ze prekvapi vetsinou lumparnami atd..ale asi to bude jasne blbovina 😉

jinak holky budte radi, ze jsou tak deti male jako ono to strasne utika a ja ted vzpominam jake to bylo kdyz byla mala a spala a jedla a spala a jedla...ale jako je fakt, ze ted je to zabavnejsi a vse vnima, takze uz je to zivejsi...

chci se zeptat, kdo mate holcicky nepotrebujete nejake hadriky? ted vyrazuji opravdu pekne kousky vecicek, bodycka, overalky, saticky - spoustu veci mam z anglie to mi dovezla kamaradka a vse je zachovale neco uz ji bylo male...budu ted prodavat..kdybyste mela nektera zajem klido pisnete do IP 😉 ale to me jen tak napadlo, protoze to zrovna pujdu fotit a pak davat na prodej...

wiwienne
15. sep 2009

No kocky, to bola noc, maly nespal od druhej do rana osmej, asi nam fakt idu zuby, je zurivy 😠 🙄 precitam si vas vecer, ideme na nakupy s manzelom, na prechadzku a tak...mam oci ako kuko, najradsej by som nehybne lezala 🙄 idem nakopnut turbovrtulu a rozhybat sa, tak zatial maminy, pekny den Vam vsetkym 😉

lamarika
15. sep 2009

Ahoj holky, tak i já se hlásím. Malýho dám za chvilku do hajan, tak budu mít chvilku volno 😉
Tak já když jsem se naposled vážila v porodnici den před císařem, tak jsem mělo o 32 kg víc 😅 V posledním týdnu jsem nabrala 8 kg a to jsem první tři měsíce v těhu 8 shubla 😅 No a když jsem se vrátila z porodnice, tak už jsem měla 16 kg dole a za další týden dalších 12 kg. Teď už jsem zase jako před těhu, ale těch 5 kg bych chtěla ještě dolů, tak snad 😕 Já jsem měla v těhu preeklempsii nebo jak se tomu říká a nabírala jsem strašně vodu, takže u mě ta voda šla dolů sama 😀

Wiw: Já mám malýho naučenýho, že v postýlce se spinká a v ohrádce hraje, takže jak ho dám do postýlky, tak je do 5 min tuhej. Dávám ho, ale aji shruba ve stejnou dobu aby v tom neměl guláš 😀

Teď jsem byla kočíkovat se švagrovou (od bráchy manželkou, mají 14 denního chlapečka) a byly jsme se podívat kousek od nás do závodní jídelny. Jídla tam maj za pár kaček, za tak málo ani neuvařím a výběr ze 3 jídel, tak to zítra zkusíme 😉

bobikyveta
15. sep 2009

ahoj holky teda vy jste toho stihly za ty tři dny napsat nemám šanci to přečíst. Tak jenom chci napsat wiwienne a ostatním co pjste psaly že váš muž se s vámi nechce milovat ikdyž on zrovna chce...
Tak já mám právě doma úplný opak. Když jsme spolu začali chodit před 6, 5 lety tak jsem měla nějakých 65 kilo. Jenom že pak jsem přišla o práci a díky tomu a dobrému papaání jsem se vypapala až na 98 kilo. Můj manžel měl v té době nějakých 75kg. Byl nadšený jak krásně vypadám. Pak jsem zhubla a před prvním těhotenstvím jsem měla 80kg. Po porodu jsem měla 76kg. A to už mi říkal že jsem nějaká hubená. Samozřejmě kila šla nahoru a skončila jsem na 85kg. Nicméně pořád se semnou chce milovat každý den a je mu úplně jedno jestli mám sto nebo 50kg. Teď po druhém porodu jsem zhodila z 89 na 73 což byla dost šílená změna a začala jsem cvičit aerobik s Olgou. Zatím zhzuju ty asi 4 kila co jsem nabrala po porodu ale doufám že to půjde dolů ale vím že manžovi se budu líbit ikdybych měla 150kg a budu ho pořád stejně přitahovat. Je mi líto že i vy některé nemáte stejného muže jako já ale nevěšte hlavu a doufám že se to zase vrátí i u vás do normálu.
Vím jaké to je když s vámi muž nechce spát kvůli pár kilům nahoře. Moje sestra má stejný problém. Během těhotenství jí její přítel pořád říkal že je tlustá a měla by zhodit a když se malá narodila odstěhoval se do vedlejšího pokoje. Malá bude mít v říjnu rok a oni spolu spali jednou po porodu a pak po 7 měsících kdy se setra vrátila po měsíci od nás. Byla tu na dovolené. Od té doby už nic a ještě jí řekl že s ní nespí protože je tlustá. Zůstalo jí 8 kilo. Takže chlapi by se nad sebou měli zamyslet. Holky držím vám všem palce ať se to u vás změní. A já jsem šťastná že mám takového chlapa jakého mám. 🙂

lamarika
15. sep 2009

teda tak to je taky mazec 😲 Chudák sestra, takový chlapy bych nejradši propleskla aby se vzpamatovali 🙄
Bobi, tiše závidím, musíš mít úžasnýho chlapa jde vidět, že tě má fakt rád 😉

sylvka
15. sep 2009

Chlapi jsou někdy strašný idio.. 😠 já jsem teda po porodu nabrala tak 8kilo určitě ☹ ale martin zatim nevypadá že by mu to vadilo,i když ten sex 😅 😅 😅 no nevííííím 😀

lamarika
15. sep 2009

sabuse: jak dáš malýmu ten gelík, tak ho pak pořádně pozoruj. Četla jsem tady na Koníkovi 😀 😀 😀 , že některý miminka jsou na to alergický a osypaly se z toho. . . Ale psaly to jenom některý maminy, tak to asi nebude pravidlem 😉

sabuse1
15. sep 2009

ach jo to je hrůza co tu čtu, však když ženská přibere v těhotenství tak za to přece může i ten chlap...🙂 a hlavně přece nemůže čekat, že se vrátí z porodnice a bude mít postavičku jako před porodem, střílet takový chlapy !!!Jenže pošlete takovýho chlapa do pr..., když s ním čekáte dítě. Držím palce holky aby se to srovnalo !
V tomhle ohledu mám teda doma taky poklad, celý těhu mi říkal jak mi to hrozně sluší a i když jsem si pak po porodu připadala taková nějáká rozteklá neustále mi říkal, že se mu líbím taková jaká jsem. Je fakt, že co se týče sexu měla sem s ním po porodu problém spíš já, ze začátku to dost bolelo tak sem se mu začala vyhýbat a hlavně jsem byla tak unavená, že asi chuť nebyla. Teď už se vrátilo zase všechno do normálu tak jsem ráda.

sylvka
15. sep 2009

sabu přesně,divnej důvod opustit tátu od títěte,kvůli tomu že mi řekl,že jsem tlustá....no na druhou stranu je to dost ponižující 🤐

sabuse1
15. sep 2009

no to teda ! A zvlášť když na výrobě mimča se podíleli oba..., tohle mi prostě něják hlava nebere.

evinkaa
15. sep 2009

No holky, já nevěřím svým očím. 😲 Copak chlapům tolik vadí, že po těhotenství se přibere? Vždyť je to přece logický. 😒 To ten můj chlap (už skoro manžel 😉 ) je v tomhle ohledu skvělej. Prý ho pořád přitahuju, jsem krásná a úžasná mamina a miluje mě pořád stejně. 😅 V tomhle ohledu si nemůžu stěžovat. Chlapy, kteří vymrčují, že jejich přítelkyně a ženy přibraly, bych nechala otěhotnět a porodit. 😠

sylvka
15. sep 2009

no tak to jasně 😖 já se teda stydim za to jak vypadam,na druhou stranu martin ví,že ho nikde nepodvedu 😅 😠

lamarika
15. sep 2009

sabuse: já už automaticky píšu malýmu, ale chtěla jsem napsat malý, už jsem z toho zblblá 😅

lamarika
15. sep 2009

Jojo, hlavně je nechat odrodit 😉 😀 No a ten 8. a 9. měsíc teda taky stojí za to 😠

sylvka
15. sep 2009

evinkaa hlavně porodit 😠 😠 😠

sylvka
15. sep 2009

v naší rodině jsou všichni tlustý,někdo míň někdo víc.a největší legrace je,že já moje sestra a můj bratr jsme si taky přivedli silnější protějšky 🙂