Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

lamarika
17. sep 2009

dobrou noc i tobe wiw a tvymu drobeckovi 😀 amy tobe a tvy princezne taky dobrou noc, uz jdu taky do hajan 😉

wiwienne
19. sep 2009

Amy, vsak viem, za to ma to tak hneva 😠 😠 😠 vdaka kocky za vsetko 😉
A dnes tu niet nikoho????? 😒 🙄

amy14
20. sep 2009

ahojte-tak som sa rozhodla,že malú budem učiť spať vkočíku cez deň,lebo postieľku nechce ani vidieť,tam je narovno a to neznáša,a vonku v kočíku sa pučí,na rukáchjej vadí slnko,vetrík,tak ked mám ísť von som vstrese.bola som u mamky a ked trošku zaspala na rukách,tak šup do kočíka /vyvýšená vanička/ a malá spala 3hodiny.dnes bola hore o 6.30h a teraz som ju uspala o 8.15h a je vkočíku zatiaľ.lebo chcem chodiť s malou aj na kávičku a predsa sa nebudem prechádzať ked sedím,tak nech si zvykne,že cez deň sa spí tam.no držte mi palce.viem,že to nie je super riešenie,ale vždy lepšie ako ked spí stále len na rukách cez deň a potom vonku v kočíku plače.tak pre mňa je to taká stredná cesta,tak uvidíme.čítam si aj knižku stiahnutú z netu každé dieťa sa vie naučiť spať,ale neviem.ona už má systém,že večer zaspí na rukách,pozriem jeden film,potom ju už len preložím na vankúš dám mliečko a spinkáme v pohode.a neviem či je dobré ju stresovať,ked si užna takýto systém zvykla.potom bude mať opäť mindrák,že čo to s ňou robím a celá sa mi rozladí a teraz spinká od 20h do 6.30 s dvoma prestávkami na papanie ale pri nich spí,takže som aj ja celkom v pohode.čo myslíte?

petronelie
20. sep 2009

Ahojky,pěkné téma. Jsem šťastná máma, někdy sice unavená, ale nemám mastné vlasy, stíhám se tedy upravovat, jen mám sem tam tričko nebo bílé tepláky od mrkve či něčeho podobného. Spíš mě štve, že nezvládám mít doma perfektně uklizeno 😀

wiwienne
20. sep 2009

Amy, ked nemas ine vychodisko 😒 skoda ale, ked bude vacsia, ju budes aj tak chciet uspavat v postielke, to je to naj riesenie, ale pomalicky sa dostanete aj tam 😉 Ta kniha je pre deti od 6.mesiaca...mala je este mala🙂, este urcite zmeni system spania, aj patkrat, uvidis, chce to cas a mala sa zmeni k lepsiemu, teda dufam, u nas tomu tak bolo....inak, v posledne dva dni, ako chce maly liezt a skusa coho vsetkeho je uz schopny, mi neuveritelne cestuje v postielke a otaca hlavicku dohora, ako keby nieco chcel, neviem, ci len potrebuje skusit vankusik pusou alebo co, ale uz som z toho na kasu...hodinu chodim k postielke, ze kde je a co robi, vacsinou ho najdem s plienkou na tvari, ze nevie co so sebou a vydava take zvuky...je to strasne, ked neviem, co mu chyba alebo co potrebuje, a potom , po hodine, sa zrazu ulozi nabok a je tvrdy 😕 😕 😕 neviem, co mu je 😕 😕 😕 Amy, ak ste v pohode obe, neries to, ja som raz skusala system (na tlak rodiny 😠 😠 😠 )podla knizky a povedala som, nikdy viac, ved hadam neuzeniem anjelikovi pruh alebo horsie, ze by zrazu prestal vyjadrovat svoje potreby placom..to nie, ja chcem, aby mal vo mne istotu a spinkanie sa nam krasne upravuje i samo, staci, ked sa mu cez den venujeme ako mame, ma to pestre, vela vzduchu, vela smiechu a potom je aj vecer spokojny a nepostrada mamku tak velmi...uz prakticky zaspava sam , ani som si to neuvedomila, na ruky ho uz neberiem davnejsie(to nam zostao z tych kolik)...naozaj sa to pekne robi samo, casom...a myslim, ze takato cesta je ta najlepsia, pre babo....PETRONELIE, mne vcera vzal maleho manzel a je tu vsetko vypucovane a vonave, je navarene, vyprate, pozehlene,maminka si dala dobru sprchu, uz v spolocnosti drobca🙂, jedine co mi ostalo, je umyt okna, ale to je v poho, to nejako zmaknem zajtra..a volna nedela pred nami 😀 manzel urcite pomoze🙂 😉

wiwienne
20. sep 2009

Petro, ta mrkva nas caka asi vsetky a u niekoho nie len na teplakoch 😉

bobikyveta
20. sep 2009

Ahoj holky nějak jsem se sem nestíhala dostat nebo co???? 😀 Tak v pátek jsme byly s Emily na očkování tak to přežila v klidu chudera do každé nožičky dostala jednu ale pak byla v pohodě. Jinak jsem dostala zase na něco alergii tak teď mám po sobě velké svědivé pupínky a občas mi nateče i ret nebo jazyk naštěstí ne moc ale nemůžu si vzít žádné prášky když kojím což je strašné protože to svědí tak že začínám šílet. Navíc mám strach jestli se to mlíke nepřenáší nějak na malou. Měla jsem to naposledy někdy před deseti lety nebo tak a to jsem si dávala dithiaden nebo zyrtek ale stejně se nikdy nezjistilo z čeho to mám. Pak mi to přestalo a teď zase ale myslím že je to ještě horší než předtím. No děs. ☹ Kdybyste některá věděla co mám dělat dejte vědět. Jsem úplně na nervy a tady v lékárně mají jenom zyrtek. Navíc je nemocný i můj chytil nějakou virózu tak smrká a napařuje no protstě se nenudíme. Už aby to přešlo. ☹
Já teda musím říct že úklid stíhám když mi malá ráno spí takže je to v klidu jenom se nějak nemůžu dokopat k umývání oken. 😀

amy14
20. sep 2009

wiw-ja si to čítam,ale riadim sa intuíciou a nočné spanie nemením,nestresujem seba ani malú.ale potešila si ma,že sa to upraví.aj moja je ručičková "vdaka" kolikám. ja mám tiež pocit,že je to vždy lepšie a lepšie po malých krôčikoch.už plače fakt len ked je mokrá,pokakaná,ospalá....ale aj trucuje,ked chce ručičky...ale časom aj to sa zmierni,ked bude lezť,to bude už zvedavá...
dnes sme boli na chate opekať a bola super,pekne si aj pospinkala a bola smejo....takže super den...

wiwienne
20. sep 2009

Bobi, tak to jej dali zabrat s tym ockovanim 😒 je to hrdinka 😉 ty si tak alergicka???ani mne nevedia pomoct a vzdy ked zjem nieco kysle, zhorsi sa mi egzem, co mam na rukach ☹ ☹ ☹ uz som to mala pekne, a zas☹neviem presne, co by si mala robit, ale urcite nebyt na nervy a ukludnit sa, najviac vraj robi hlava a u mna sa potvrdilo, ked mam zle obdobia, je to nanic...ja tie okna tiez umyvat po dlllllllhej dobe 😉 Baby, ak mate moznost, zozente si knizku od Jiriny Prekopovej "Deti su hostia, ktori hladaju cestu", je velmi dobra, hned chyti...Prekopova velmi k veci pise o magickom svete deti do siedmych rokov, ako deti chapat a dobre vychovat 😉 fakt skvela!

wiwienne
20. sep 2009

Amy, urcite, chce to len ten cas...tie koliky nam to pekne pokaslali, chcela som maleho od zaciatku naucit na postielku a vdaka tomuto to neslo:-/...aj teraz ho ucim, je to boj, uspavame aj hodinu, ale to je vzdy tak, ze si nieco musime najprv odtrpiet aby prisli vysledky, takze to beriem sportovo...maly uz vdakabohu spi!!!doteraz som ho uspavala:-/nas netrucuje, chvalabohu, nejako sa naucil, ze je asi lepsie na deke alebo v postielke ako na rukach, ze tam ma svoje pohodlie a kebyze ho na ruky dam, tak je tvrdy uz do minuty 😎 dobre ze ste maly den🙂my sme mali taku naprd prechadzku, lebo ani nie v polovici prisla taka ciernava, tak sme utekali domov, aby sme nezmokli ako minule, do nitky 😝

amy14
20. sep 2009

a wiw tvoj má koľko?a odkedy si začala s postieľkou.moju ked tam položím hystéria,nezaberie šaj,ani mlieko,ani cúmel.dnes som ju tam dala na obed,trošku sa prebrala,dala som cumela spinkala tak 10min,potom sa prebrala,ale nechla som ju,trošku sa mrvila potom h&sterický plač.mne by stačilo keby tam spala aspon cez den

pattie
20. sep 2009

Tak já nevím, ale na to abych se namalovala a učesala si najdu čas vždycky 😉 Malá je se mnou v koupelně, okusuje hřeben nebo něco hází do vany, zvládáme to v pohodě. Tepláky nenosím vůbec (máme v bytě teplo), spíš sukni, i na ven nosím hodně sukně. Jen podpatky jsem vyměnila za trekové sandály 🙂) nechci, aby manžel doma našel šedou myš, chci se mu líbit a těch pár minut pro sebe si vždycky někde urvu.

wiwienne
20. sep 2009

Amy, vcera mal styri mesiace...s postielkou od narodenia, lenze pred tym som ho nosila na rukach, lebo pre koliky sme bdeli aj do stvrtej rana a spal najviac tri hodiny denne, horor, ked na to myslim 😔 a mala sa v postielke aj hrava???

amy14
20. sep 2009

no tak my sme na vankúši na posteli.tak vydrží v pohode.aj my sme stepovali do rána,strašné obdobie.

wiwienne
20. sep 2009

No mne tiez casto zaspaval na vankusi, babka mu ho davala aj do postielky, ale ja som ho hned zrusila, kvoli chrbtici...prezgrela som sice dve noci, ale na tretiu to uz bolo ok...taketo veci som respektovala len urcity cas a len preto, ze mal koliky, aby sa trosku vyspinkal...ale teraz uz mala nemava koliky, ci ano?

amy14
20. sep 2009

nie teraz už nie...ale vankúš je tenký,nie páperový....a je na nom celá....

wiwienne
20. sep 2009

..to je dobre...ked je cela...ale skus ju ucit na postielku, lebo cim bude vacsia, tym to bude horsie...drzim vam palce!!!...ale je fakt, ze je este malicka, pockaj do tretieho mesiaca a uvidis, co a ako bude, nas maly zcal byt ako anjelik v tretom..

wiwienne
20. sep 2009

Dobru nocku 😉

amy14
20. sep 2009

no tak len ma tešíš čo píšeš...ja tajne dúfam,že to bude už dobré...ale aj teraz je to už fajn...to čo bolo s kolikami bola hr§za....chudák detičky

bobikyveta
21. sep 2009

Ahojky tak dneska ani necvičím jsem úplně grogy. Malinká mi sice spinkala v noci se vzbudila jenom 4krát ale zato Nela byla celou noc vzhůru po půl hodinách. ☹ Už jsem myslela že se zblázním bolely ji nožičky tak jsem jí pak dala brufíka jenom poloviční dávku a byl klid a spala od půl čtvrté až do rána. Tak dneska žádné civčení.
Jinak já taky stihn u vytrhat si obočí namalovat se nebo si oholit nohy ale je to všechno v letu. Zato na vlasy moc času nemám. Před porodem jsem si nechala změnit účes který vyžaduje žehlení protože mám dost vlnité vlasy a to bohužel nestíhám. 😖 TAk si vždycky udělám culík a je to. Ale až malinká trochu povyrste zase se k tomu vrátím. 🙂

adriankomama
21. sep 2009

ahojte, krasne forum...teda nazov, uplne o mne, dnes som bola na ulici po dvoch dnoch doma, a bolo to celkom zvlastne...vlasy mam ok, ale teplacky nosim poctivo..mam 5 mesacneho synceka a uz mi to ide celkom na nervy, myuslim ta socialna izolacia...sakrta baby maminy poradte, akom sa mam prinutit kazdy den vypadnut z bytu..;)

jankapiknova
21. sep 2009

adriana prinutit? odkedy sa maly narodil som este nevynechala prechadzku ani jeden den,po pravde chodim rada a malemu by som to neurobila ze by som ho nechala zavreteho doma, vonku je len vonku a deti su tam radi a hlavne su na cerstvom vzduchu,cez leto som bola stale vonku,rano rychlo navarila a šup von. 😉

adriankomama
21. sep 2009

ano, ale my byvame na dedine a mame dvor, takze adinko mi dva krat za den spinka vonku....len ak nejdeme do mesta, cucim doma....takze tak

beruska2x
21. sep 2009

no ja taky spis mam des kdyz musime zustat doma - malej mel ted rymu a teploty a po 4 dnech jsem se sla skoro obesit, kdyz jedn den leje tak se to da ale jinak to je des 😝 doufam ze bude pekna zima a nebudeme doma moc uvezneni 😠 nebo me picne, to bude bordel ☹

jankapiknova
21. sep 2009

tak hej dvor je vtomto dobry, jeeeeeeeej to by sa vysedavalo 😵 ale cely zivot zijem v meste takze ked dvor tak v meste 😉

wiwienne
21. sep 2009

AMY, urcite sa to zlepsi 😉 BOBIKYVETA, kto by cvicil po takej noci 😀 ja tiez vsetko stiham, ale je pravda, ze niekedy su to fofry, napriklad dnes som si dala sprchu, bol pri mne aj maly a samo, ze som sa ponahlala, uz je to u mna nejako zvykom, ze vsetko robim rychlo, rychlo a v tom zviskol maly a ja som si ziletkou poranila bradavku 😖 nastastie, je to len mala ranka..ADRIANKOMANA, aj ja som vcera nasadila nove teplaky, ciernoruzove 😀 , ale velm ipekne a pekne stahuju brusko 😉 tak to by sa zisla taka rada aj mne, neznasala som prechadzky, z viacerych dovodov, o ktorych tu nebudem rozpisovat, no odkedy som nasla super trasu, az za mesteckom, kde len malokedy zavita nejaka dusa, chodim von rada, je tam cerstvy vzduch, kravicky🙂, kone, je to dobra streka a maly sa rad diva na povievajuce listie na stromoch🙂JANKAPIKNOVA, ja som a nevedela okrem ineho prinutit, ked mal maly koliky a spala som asi dve hodiny za den a desat do tyzdna, bol zo mna vechet:-/ a maly tak ci tak plakaval vsade, aj v kocari, bolo mi to trapne, kazdy na mna cumel a vyvaloval oci, ze si dieta neviem utisit, ked to prislo 😠 ...teraz som radsej von, ako doma, den rychlejsie ubehne, maly ma cerstvy vzduch a zda sa mi, ze aj lepsie vecer spinka...vsak dietkam treba nejako spestrit den, aby vkuse nekukali len na maminu 😝

wiwienne
21. sep 2009

Premyslam, kde su zname tvare, co peru teplaky??? 😝 😝 😝 😀 😉

jankapiknova
21. sep 2009

ano ano , vacsinou to tak byva ked sa chodi von na cerstvy vzduch tak lepsie deti spia aspon u mna sa to potvrdilo 😉

wiwienne
21. sep 2009

Janka, ked sa ti zacal maly pretacat a liezt, nezdalo sa ti, ze ma zrazu problem zaspat?nevrtel sa?nerobil nieco zvlastne?lebo ja si uz neviem rady..

wiwienne
22. sep 2009

Co vsetky peru tie teplaky, ci co? ☹