Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

sisstin
8. sep 2009

shaula: tak já nebyla bez make-upu od svých 12let 😕 pro mě je to jako jíst, pít a dýchat..bez něj jsem úplně mimo 😅 😅 😅 😅 a nejsem to já 😅

beruska2x
8. sep 2009

no ja jsem nekdy hotova jak tim mlady holky ze sebe udelaj 40ti lety buchty 😕 😅

sisstin
8. sep 2009

beruska: no..někdy to tak fakt je..já mám spíš opačnej problém, bez make-upu mi tipujou tak 12let 😅 😅 😅

sylvka
8. sep 2009

😀 😀 😀 skvělý téma 🙂 mě vystihuje do puntíku.u kadeřníka jsem nebyla ani nepamatuju,tepláky nosím stále těhotenské,v domácnosti nestíhám NIC,ale jsem strašně šťastná že marťuláčka mám,že je zdravý,šťastný a že prospívá 😀 nic na světě bych nevměnila za pohled na moje nejmilovanější stvořeníčko.

sisstin
8. sep 2009

já to fakt chápu, když má někdo na starost celou domácnost, živější dítko..tak na to opravdu není čas...a fakt nezávidim 😒 já to mám v pohodě.., ale když jsem chodila do práce..tak jsem byla ráda..že jsem na sebe za 10minut hodila make-up..a pádila jsem..a vracela jsem se domů v 11hodin večer...to ted je to labůžo..a ještě si to rok užiju..pak zas budou galeje 😖

beruska2x
8. sep 2009

ja teda nejsem zadna prehnana fiflena ale zanedbana bych bejt nechtela 😅 to je jako kdyz si nevycistis zuby 😀 co chudaci chlapy co se na to musej koukat , maj doma celkem peknou kost a behem par mesicu se z ni stane umolousanej kamarad k TV 😝

sisstin
8. sep 2009

beru: tak tohle je mi zas fuk..MP mě vidí nějak tak stejně, já spíš řeším okolí a nechtěla bych je děsit svým nenalíčeným ksichtem 😅 😅 😅 😅 já to mám spíš jako koníčka, fakt mě to baví..dost se o to zajímám..a chtěla bych se tomu věnovat i profesiálně..to je můj sen 🙂

beruska2x
8. sep 2009

sas.. ja mam na starost celou domacnost ale presto to jde, na pedikuru .. to pohlida manza 1x za mesic na 2 hodky 😝 kadernice ke me prijde domu kdyz malej vecer spi 😉 na vetsi nakupy vyrazim kdyz hlida mamka a ostatni zvladam i s nim 🙂

beruska2x
8. sep 2009

sis.. no to manza si vsimne kdyz mam treba novou barvu, uces ale v poho ale i kvuli sobe.. by mi pripadalo ze se na me vsichni koukaj prave jak na cuchtu, necitila bych se o.k. 😅

sisstin
8. sep 2009

beru: no někdo má takový dítě, že to fakt nejde 😉 já jsem ráda, že vyperu prádlo, pověsim ho..dám nádobí do a z myčky..jednou týdně udělám úklid našeho pokoje a tím to hasne 😉 neumím si představit vařit a tak s Tygrem na zádech, to by mě asi švihlo 😒 celkově na domácnost fakt nejsem...nejlepší by bylo, kdyby všechno mělo nožičky a ručičky a dělalo se to samo 😅 😅 😅 😅

sisstin
8. sep 2009

beru: a navíc spousta holek nemá hlídání vůbec, jsou na všechno samy 😒 to já si se svým denním hlídáním můžu těžce pískat.. 🙂 ..ale kdybych byla na všechno sama, tak jsem určitě taky mastná v teplácích a nervní 😅

beruska2x
8. sep 2009

hm tak to je jasny, treba u zehleni bych to fakt ocenila 😀 ale jinak zvladam i varit cca 3x tydne, upict neco tak 1x tydne i vsechno ostatni, proste to delam vecer kdyz malej usne nebo pres den kdyz spi ale to uz moc neni... ale stiram, luxuju, prevlikam postele, pradlo delam s nim..

ono je to hoooodne o organizaci 😉

shaula
8. sep 2009

Sisstin - spíš s makeupem to nejsi ty 😀 Prosím neuraz se, vůbec to nemyslím zle, naopak, jen mě rozesmála ta věta "nejsem to já" 🙂 Snad jsem se tě moc nedotkla, to by mě mrzelo, vůbec jsem to neměla v úmyslu. Pro mě je zase nepochopitelné, jak někdo může stále chodit v makeupu 😝
Je jasné, že v tomhle tématu se taky nikdy neshodneme, protože každá z nás je jiná, jedné vyhovují tepláky a žádný makepu (např. mně 🙂 ), někomu jen elegantní oblečení i na doma a bez makeupu ani ránu... Ale to je dobře, kdybychom byly všechny jak Barbíny, tak by to byla nuda, ne? 😉
Jinak já si nemyslím, že bych se na mateřské v tomhle ohledu nějak změnila, návyky mám stále stejné - nemaluju se, nosím tepláky, ale ty vlasy si stále myju co druhý den, takže snad moc mastné nejsou 😀 Ani si nemyslím, že když někdo je zvyklý se stále malovat, tak to po narození dítěte změní - možná na čas, než se všechno usadí a zaběhne se denní režim, ale pak se určitě zase vrátí k tomu, co mu vyhovuje... Takže nevěřím, že se z modelky stane cuchta...

Sylvka - krásně napsáno! 😉

sylvka
8. sep 2009

holky,ono je to asi jiný na vesnici a ve městě.já bydlim na vesnici,tady tepláky nosí každej. 😅

sisstin
8. sep 2009

shaula: je, v pohodě..já se prostě bez něj necítím, mám obličej, jak kdybych strčila hlavu do pásové brusky 😅 prostě blondýna bez barvy v obličeji a bez obočí 😅 😅 ale taky si myslím, že kdo je zvyklý se líčit a oblíkat, tak nepřestane ani s dítětem..a kdo má rád pohodlí, tak ho má rád pořád 😎

sisstin
8. sep 2009

shaula: jinak pro zasmátí..když mě nááááhodou někdo, kdo mě zná, vidí bez make-upu...tak to je hned: nejsi nemocná, není ti špatně? atd. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

beruska2x
8. sep 2009

shaula.. to by ses divila jak se nektery na vse vyflaknou, mame takovou holku ve vchode, driv byvala k svetu a ted bys ji nepoznala ☹

sis no ja hlidani casto nevyuzivam, manzu tak 1x za mesic a u nasich byl malej sam na vikend tak 3x, ale kdyz jsem tam s nim tak ho stejne babi napusti z rukou takze treba pokecat s kamaradkou na 2 deci vinka jdu 😉

shaula
8. sep 2009

Beru - tak to máš dobrý, když si manža všimne, já když si kdysi dávno nechala udělat melír, tak si ani nevšiml. Příště jsem si tam nechala pro oživení dát ještě rezavý pramen, to se mně zeptal, jestli jsem stála někde pod okapem 😀 A to je jinak fakt skvělý manžel, tohle je pro mě jen důkazem, že tyhle věci pro něj vážně nejsou důležité...

sisstin
8. sep 2009

beru: já fakt denně..ono to ani nijak jinak nejde, když bydlím s našima 😉 malej s nima chce být, když přijdou z práce..takže já můžu bejt doma a viset na PC..nebo si můžu zajít, kam potřebuju 😎 za což jsem fakt vděčná..malej je na mně jinak celej den nalepenej než dojdou naši, takže je to fakt oddech..v noci se taky moc nevyspim..takže fakt pomoc velká 🙂

beruska2x
8. sep 2009

😀 😀 😀 tak to je dobre.. to muj to resi i s kadernici 😀

beruska2x
8. sep 2009

sis no ja to beru taky jako relax 🙂 jenze po nich miue lizt, pomalu se houpat na lustru a pak kouka ze doma to nesmi 😝 takze ho pak usmernujeme, ono ma kazdy neco 😉

sisstin
8. sep 2009

beru: no, jak bydlím s našima..tak máme společný "výchový" metody..nedělají nic, co bych mu nedovolila já, nedávají mu jídlo, který nechci a tak...pro něho jsou takovej táta 😉 páč MP tu je málo, toho má jak cizího pána bohužel 😒

beruska2x
8. sep 2009

sis no to oni uz jsou taky v jidle a tak vycepovany 😀 ale blbiny s nim delaj no, ale od toho taky jsou 😉

sisstin
8. sep 2009

beru: no je fakt jiný, když s váma žijou, než když je jenom navštěvuješ 😉 to jsou pak hlavně babičky a dědečkové tzv. rozmazlovací 🙂 tak to má bejt...my nejsme klasická rodina, Mp tu není...a malej k němu má v podstatě nulovej vztah..no, ale to sem už nepatří.. 😉

takže moc obdivuju baby, který fakt všechno zvládaj samy..já bych byla nemožná..

páčko 🙂

misa.ottovka
9. sep 2009

Ahoj holky, super téma 😉
Tak já se udržuju podle nálady, a řekla bych že je to stejné jak před tím, když jsem chodila dopráce. Ke kadeřnici chodím jednou za 3 měsíce, mám svoje přírodní nehty potažené gelem, líčím se podle nálady, nikdy jsem nebyla přehnaně zaměřená jen na svůj vzhled. Ale vytahané tepláky nenosím ani na zahradu😀 Navíc jsem typ který vypadá i nalíčený celkem stejně,takže to nějak neřeším. Je fajn vstát ráno z postele aniž by se vás manžel lekl🙂

nikollette
9. sep 2009

No ja sa riadim podľa nálady...
niekedy domácky v teplákoch, nenamalovaná, s vlasmi v cope strávim celý den...
inokedy sa upravím, vyžehlím vlasy, namalujem, ......

fakt, ako kedy, akú mám náladu 🙂

berus222
9. sep 2009

ja mavam dni, kedy som v ogrcanom tricku, s mastnymi vlasmi a v teplakoch 😝 , lebo maly stale mrnci alebo place, nespi a ja som z neho na prasky, lebo som nanho a na vsetko cely den sama. ale ked je dobry a normale (dlhsie ako 30 minut) spinka, menim sa na nepoznanie. uzijem si sprchu, urobim nehty,... 🙂

wiwienne
9. sep 2009

No kocky, ja som dnes bola na nakupoch, sedim si za pc, pekne namalovana, ucesana, dokonca som si dala nausnice, pekne oblecena a a a a a a a..manzela nikde 😀 ale vsak on pride 🙂 Ono kazda z nas vie, co si moze dovolit, ci uz z hladiska financneho alebo casoveho...mamicky, ktore maju doma koliky, to maju fakt tazke s velkym "T", ale ono to prejde...len sa netreba nechat tymi kolikami utlacit do uzadia..ja som mala take stavy, ze mi po dvoch mesiacoch bolo jedno uz asi vsetko..ale to nie je spravne...ako kocky vravite, nie su teplaky ako teplaky a treba sa o seba starat nie len kvoli manzelovi, ale hlavne kvoli sebe a vediet, ze zijeme...napriek tomu, ze mame na krku domacnost, dietatko, ktore ma xxx potrieb a pritom este doma nezblbnut..

meusicka
10. sep 2009

aj u nas vitazia teplaky a ked vidim v telke reklamu s "mamickou" ako z casopisu, a potom pozriem do zrkadla, nooo tak sa uz teraz len pousmejem. som rada ak si vecer na seba najdem cas v kupelni a dam si aspon kupel a niekedy stihnem aj nejaku tu masku na tvar. ale hlavne sa snazim dat sa kus do poriadku a na konci dna troska byt nielen maminou ale aj manzelkou a milenkou. a hlavne sa poslednu dobu snazim nejak manzela preucit, aby ma nevolal stale "mamou" 😝

wiwienne
10. sep 2009

Meusicka, to mas pravdu, aj mna manzel vola mamina a stavim sa, ze vela kociek tu...myslite, ze to nie je dobre alebo ze to urobi nieco v podvedomi muza a zacne vidiet svoju zenu hlavne ako matku a uz o nieco menej ako zenu a milenku?