Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

mamutka
10. sep 2009

aj ja som casto v teplakoch, ale sak daju sa kupit aj pekne dnes, no problemo, mastne vlasy nemozem ani citit, som alergik a mam paranoju, ze sa mi tam drzi prach a potom z toho kycham 😀 v puberte to tak bolo, fakticky, teraz alergia lepsia, ale vlasy drhnem skoro denne. spiralu si dam vlastne vzdy, no a minule som si dala asi po roku pletovu masku na 15 minut a fakt som sa sama sebe zdala nejaka zivsia potom, muzik dosiel s malym z prechadzky a tiez si vsimol ze mamka opeknela 😀 no a to je cele, lebo inak nestiham totalne nic, moje dieta nie a nie spavat, dnes zaspal o 22, inokedy sme hore do 23., od rana fici, pospi trochu, ked skusam varit, tak sa mi planta medzi nohami. ked citam ako dakomu spi dieta o osmej, potom si zacvici a navari na dalsi den, az mi sliny tecu 😝
ale materska je najkrajsie obdobie aj tak, aj ked som ani nepametam nespala viac ako 3-4 hodky v kuse, aj ked minule koli zubkom po dve noci bol 10-15 krat za noc hore, aj tak je to super, vonku je krasne a ja si s nim robim piknik v parku a nacancane slecny tip top ohaknute a na super opatkoch zarezavaju v praci...dakujem, neprosim, mne je lepsie 😀 😀 😀 sice som nemala cas sa najest, dojem po nom rychlo zvysky na trave, vlasy zopnute ako pride, ale je nam dobre.

keckemet
11. sep 2009

mamutka: mas uplnou pravdu........taky si vzdycky kdyz uz jsem na konci svych sil vzpomenu co delaji prave moje kolegyne v praci a hnedka je mi lepe!!!!!!! Taky nemam moc spave miminko, ale kdyz muzeme byt kazdy den, spolu venku v trave pod stromem zatimco ostatni sedi v kancelarich, je to nadherne...........Ikdyz nedavno jsem dokonce jedla prvni jidlo v 20:00 vecer.....Do prace se vubec netesim a 4 roky utecou jak voda.......Manzel mi spocital, ze abych nemusela uz nikdy do prace musime mit jeste 8 deti!!!!!!!!! 🙂 😉 😒 😲 😀 😝 😕 😨

mamutka
11. sep 2009

tak ja mozem byt na materskej len dva roky ☹ polovica mi prave ubehla a je mi z toho smutno. ani dalsie mimi hned nemozem, este mam problemy po prvom tehotenstve, no a s hypotekou manzelovi treba pomoct trochu.
ach jo 😒 ale drzim palce k tym dalsim 8 detom 😀

bobikyveta
11. sep 2009

ahoj holky tak jsem si sice nepřečetla celou diskusi na to fakt není čas ale já chci se taky přidat. 😉 Tak já mám dvě holky Nela 3,5 roku a Emily 16 týdnů. Taky všechno stíhám jen taktak. Dopoledne je to v pohodě protože Emily spí i 4 hodiny takže si stihnu dát půl hodinu aerobik s Olgou u DVD a pak honem rychlí oběd. Tím myslím co se vaří dýl jak dvě hodiny nevařím. 😀 Pak se špunt vzbudí kojení přebalování a hlídání Neli protože jí pořád něco dělá s obličejem a hlavou. Minule jí cpala prsty do nosu viděla mě jak jí vytahuju šušínky a tak to taky zkoušela. Ještě že když vysávám tak v klidu spí tkaže to většinou stihnu když spí ale odpoledne je to děs to už spí jenom po půl hodině a většinu času potřebuje moji pozornost moc si hrát sama nechce. Od šesté hodiny už ji jenom nosím protože nějaké lžení nehrozí. ☹ Je pravda že na rozdíl od některých z vás toho stíhám dost ale večer lehnu a jsem tuhá hned. Stalo se mi že jsme se s manžou líbali a já ráno myslela že to byl sen a ptala jsem se ho jestli to byla pravda nebo co. Doma chodím zásadně v teplákách ikdyž třeba značkových a trička ty měním tak rychle že občas už nemám v čem chodit. Malá slintá a blinká a od vaření jsem taky občas špinavá no však to všechny známe. Ale musím říct že kdybych nebyla po druhém císaři tak si dám říct hned s dalším dítkem. Miluju obě svoje holky a ikdyž jsem večer vyřízená tak to za to stojí. 🙂 🙂

nikinka008
11. sep 2009

wiwnienne....to si vobec nemyslim,aj moj manzel mi vravi,mamina,mamka a ja zase jemu ocko 😀 ....a vobec sa to neozrkadlilo na niecom 😀

wiwienne
11. sep 2009

Nkinka, tak to je dobre...ja som si vsimla, ze moj manzel na mna pozera hlavne ako na maminu, neviem, ci mam byt rada alebo... 😖

bobikyveta
11. sep 2009

Tak můj mažel mi taky říká mamino ale pořád mi říká jak jsem krásná a jak ho strašně přitahuju takže myslím že oni to spíš říkají jenom s vývinem situace než něco jiného. A wiwienne myslím že ho to přejde neboj. Zase na tebe bude koukat jako na ženu a milenku ale to chce čas on si musí zvyknout na jinou situaci. Můj se s tím taky chvilku srovnával. 😀

wiwienne
11. sep 2009

Bobikyveta, jasne,tomu rozumiem, ale myslim, ze sa spamatal uz davnejsie...aj mne hovori, aka som krasna a tak, ale citim, ze kila ktore mi ostali po porode, nasmu vztahu uskodili, moj manzel nie je taky, ze by mu to vadilo,nie je z tych povrchnych a vie ze laska je o inom, ani to nespomenie, sam povie, aky pupok mu narastol 🙂 , ale dostala som sa do fazy, ze sa pred nim zacinam hanbit, no nemyslim, ze vlastnou vinou..ked muz nepride za zenou, ze sa chce pomilovat,pricom chut ma, tak zena zacne premyslat nad hocicim, asi na to myslim az prilis, je mi z toho nanic..a je m ito trapne, ale nemam sa komu zdoverit..jednoducho to, ze chut ma, ale nepomiluje sa mi pride ako odmietnutie, tak to citim a boli to..raz sme sa milovali cez den a mala som pocit, ze ma skor """obcumuje""", lebo casto odo mna chcel, aby som mu ukazala brucho, cele zjazvene, ci je to uz lepsie, napriek tomu, ze videl, ze mi to je neprijemne..mam pocit, ze keby ten pristup bol od zaciatku, po porode myslim, iny, nehanbila som sa vobec a brala to uplne v pohode, ale ked vidim, ze chut ma a ja pritom chybam, je to strasny pocit 😔 ☹

lamarika
11. sep 2009

wiwienne: Vím jak se cítíš, doma mám skoro to samý ☹ Než jsem otěhotněla, tak byl můj a manželův milostnej život perfektní a s přibývajícími kily se čím dál víc vytrácel. Po porodě byl nakonec nulový i když už jsme mohli. Přijde mi, že už ho nepřitahuju. Sama se cítím ošklivá a jsem nejradši celá oblečená, protože mám zjizvený břicho, záda, prsa, nohy. . . ☹ Už jsem to aji párkrát obulela. Vím, že má manžel chuť na sex (už jsme o tom i mluvili), ale než aby se vrhl na mě, tak to raději vyřeší jinak. Třeba se to časem spraví, teda alespoň v to doufám 😔

wiwienne
11. sep 2009

Lamarika, no teda, ale sme dopadli ☹ presne ako pises ☹ aj u nas to bolo perfektne a potom...mam pocit, ze kebyze za nim nepridem ja, tak ho ani nenapadne prist za mnou..aj moj muz to riesi inak a boli to...hlavne, ked povie, ze nic neriesil a opak je pravdou...to ma utvrdilo v tom, ze je to odmietnutie..stalo sa to zrovna dnes, citim v hrdle taku uzkost...som mu navrhla, ze si kazdy mozeme zir vlastny zivot, lebo ja som tu asi uz len pre anjelika, na pranie, varenie a zehlenie 😢 je mi z toho zle a on sa ma este opytal, ze ci mi nejako ublizil..

nikollette
11. sep 2009

Baby, to mi je lúto že to máte takto po pôrode 😔

u nás pravý opak, môj vraví že by mal na mňa chuť stále 😅

lamarika
11. sep 2009

teď mi úplně mluvíš z duše. Jako kamarádi spolu vycházíme perfektně, ale jakmile dojde na otázku sexu, tak už se mi stalo, že mi řekl: "Když to nejde,tak to nejde" Bylo to jak kdyby mi dal facku ☹ Přesně jak píšeš, připadám si jako chůva a služebná ☹ Mně tohle nestačí, chci víc. Důvěrnosti ve vztahu prostě potřebuju, vždyť si tím dávají lidi najevo, že o sebe stojí a mají se rádi. Manžel by chtěl abychom měli tři děti, ale teda nevím jak s takovouhle zplodíme ty zbylý dvě. . . 😖

shaula
11. sep 2009

wiwienne - jsi si jistá, že ten problém není jen v tvé hlavě? Mluvili jste o tom? Jak víš jistě, že chuť má, ale tebe nechce? A i kdyby na tom něco bylo - vždycky může pomoct "milosrdná tma" 😉 Žít si každý vlastní život není podle mě v tomhle případě to pravé řešení... 😖

sisstin
11. sep 2009

holky..je mi to fakt líto 😔 u nás je to opak, MP po mně leze pořád..a já nechci, s porodem náš vztah ochladl z mé strany..ted jsem ve fázi, když přemýšlím i o rozchodu..takže radši mít chlapa i jako kamaráda, než ho úplně nesnášet 😉 😒

lamarika
11. sep 2009

nikollette: Však ono se to jednou spraví. Myslím si, že si ještě manžel zvyká na to, že už tady nejsem jenom pro něj. Třeba za měsíc to u nás bude taky tak 🙂 A některý věci si asi namlouvám, protože to moje hlava prostě nebere 😒

shaula
11. sep 2009

Sisstin - možná, ale podle mě je třeba nejdřív na vztahu zapracovat, zkusit všechny možnosti (třeba i manželskou nebo sexuologickou poradnu), než to hned vzdát 😉 I když ono se to snadněji říká než dělá, bůhví co bych dělala já ve Vaší situaci, snad tak daleko nedospěju 😅 Ale je fakt, že nějaké ochlazení je i u nás, už mi ani nechybí, když si ráno nedáme pusu, jak odchází manža do práce ☹

wiwienne
11. sep 2009

Shaula, prides domov z prechadzky a spytas sa manzela...pozeral si pecko?lebo ho poznam..on odpovie: Nieeeee, pozeram serial....a potom sa mi staci pozriet do kosa....sorry, ale inak ako narovinu to asi nejde..

sisstin
11. sep 2009

shaula: my se vidíme po 7let jednou za 14dní a méně 😉 je ode mě 400km daleko..do porodu byla láska..pak horší, ale sex stále super..ale poslední měsíce už ho nemůžu ani vystát, ani po telefonu..sex sice je pořád tak 8x denně...( ty dva dny v kuse)..ale už to dělám na sílu 😒

shaula
11. sep 2009

Víš, možná se jen stydí to přiznat nebo ti nechce ublížit (a neuvědomuje si, že právě to dělá) - já si taky občas kousek pustím, když není manža doma, ale v životě bych mu to nepřiznala 😀

shaula
11. sep 2009

Siss - hm, tak to je fakt těžký, to bych asi na tvém místě o rozchodu přemýšlela taky... Stejně jsi na všechno sama a takhle tě ještě "zatěžují" ty 2 dny 😅

sisstin
11. sep 2009

shaula: a jelikož Tygr k němu nemá absolutně žádnej vztah( jak by taky moh, když ho skoro nezná)..tak se mi to ani moc zachranovat nechce už..no uvidím, ted mám silný řeči..ale jak se znám, tak to zas řešit nebudu..a potáhneme to dalších x let 😝

wiwienne
11. sep 2009

Lamarika, to je hrozne🙂presne, facka ako hrom ☹ aj ja chcem viac, jednoducho mi nestaci, ked mam doma muza ktory ma lubi...som zena, potrebujem citit, ze po mne tuzi...konecne malemu presli koliky, vsetko sa dalo do normalu, tak som sa na to tesila, hlavne kvoli nemu, lebo to zle znasal a potom pride toto...preco mi klame,ked sa ho opytam, ci riesil veci bezo mna..ze to ma obcas rad?ok, beriem, ale od porodu sme sa milovali, za styri mesiace, trikrat a to on skocil po mne len raz..minule som mu povedala, ze nech uz odo mna necaka, kedy po nom ""skocim"" a on ze preco?..no aj blbec pochopi, preco..ja sa casto pristihnem, ze zacinam voci nemu ochladievat, ale to len kvoli jeho spravaniu...ja ho milujem, zboznujem a casto mam pocit, ze sa moja starostlivost onho, laska, oddanost a vernost obracia proti mne..ze cim som voci nemu lepsia, tym sa on sprava nevhodnejsie a nasledne na to som ja viac chladna a potom sa ma spyta, ze preco som nanho taka zla...a zistila som jedno..ak mi to s manzelom nevyjde, uz nechcem ineho...je to na hovno, ked na vztahu pracuje len jeden..aj on mi povedal, ze chce o par rokov druhe dieta...povedala som nie...na to, aby sa mohlo narodit druhe babatko, potrebuje byt vsetko medzi manzelmi ok a v pohode ako predtym...Shaula, my sme tmu nikdy nepotrebovali, napisala som cez den, lebo sa to naozaj stalo cez den, proste len tak...mala som zly pocit z toho milovania, ani som nebola pritomna, ked som videla, ako na mna pozeral...a najviac ma serie to, ze mu vadi, ze sa ho uz hanbima podobne, ale nezapne mu v bedni aby popremyslal, ze cim to tak asi moze byt, ale cas nevratis, vsakze?takze nic...mam pocit, ze chcem byt doma co najmenej...Sisstin, to su mozno len hormony a podobne, nie?POradit sa mozes s gynekologom...alebo muz nieco vyviedol voci babatku?..ja som mojho muza prvykrat videla v totalne zlom svetle, ked sme mali koliky, ale ja obetava, utiahla som to sama a osprevedlnila ho pred sebou, ze je to len chlap..

nikollette
11. sep 2009

8x denne 😲 😀

sisstin
11. sep 2009

nikollete: no ale jednou za 14dní 😉 😅 😅 😅 😅 ne každej den 😅 😅 😅 😅 MP je furt nadrženej, furt na mě ošahává...mi to strašně vadí v poslední době 😖

wiviene: no jelikož jsem už skoro dva roky po porodě, tak asi hormony ne 😅 😅 😅 MP mi naprosto nic neudělala, je perfektní, "jen" ho už nemiluju 😖 kdyby jsme spolu žili, tak bych to určitě poznala dřív..a ne až ted 😒 nedá se svítit...nevypadá to nijak růžově..ale takovej je život 😉

wiwienne
11. sep 2009

Shaulika, dnes som mu to povedala, ze namiesto toho aby siel za zenou, riesi sam...on bol ticho...a potom prisiel ako vzdy, ako maly chlapec, ze milacik, ty si nahnevana?co som ti urobil?ublizil som ti?pricom vidi, co mi je...proste to obchadzal ako sa len dalo, on moc dobre vie, co je vo veci, co som mu vycitala, ale priamo sa nevyjadri...este som mu povedala, ze aspon by mohol byt priamociary a narovinu povedat, ze nema chut na mna..konecne by som mala pocit, ze sa s nim da rozumne porozpravat...myslim o vaznyh veciach..vlastny zivot, myslim, odist od neho...sluzku mozem robit aj na Sk a budem mat este menej roboty a viac casu pre maleho...

wiwienne
11. sep 2009

Sisstin, aha, sorry...prestala si ho milovat?dovod?ak sa teda smiem opytat..

wiwienne
11. sep 2009

Vcera vecer, ked sa este nestalo co dnes, mi muz povedal, ze sa tu zaregistruje aj on a zistil moje meno...no tak to uz bude vazne vsetko ruzove..konecne sa mam kde vykecat, o niekoho sa opriet a ...ajeje 🙄

lamarika
11. sep 2009

wiwienne: Já tě trochu pobavím. Víš co říká můj muž na to, že se o děti starají převážně ženy a otcové jen sem tam přicmrndávaj? Že je matka vždy známá, a proto se musí starat a otec je vždy nejistý, a proto se jenom veze 😠 Já jsem dala manželovi nůž na krk. Že buď to začnem nějak řešit situaci a nebo můžem jít od sebe abychom měli ještě šanci si někoho najít. Sama, ale vím, že jinýho bych už nikdy nechtěla. Je pro mě prostě ten jediný. No, naštěstí manželovi nějaký věci docvakli a teď když se vrátil z práce (bývá shruba 10-14 dní v práci a 2-4 dny doma), tak se se mnou dokonce pomiloval. Sice to bylo nic moc, ale říkám si, že něčím se začít musí.
8x denně, tak to je obdivuhodný 😉

sisstin
11. sep 2009

wiwienne: my jsme v podstatě x let fungovali tak, že jsme se viděli jednou za 2-3týdny..z toho jsem třeba musela být celý den v práci, takže jsme pro sebe měli jen noc..takže vztah, který fungoval hodně let pouze na sexuální přitažlivosti a prvotní zamilovanosti..dítě jsme neplánovali, přišlo nečekaně( od porodu už beru poctivě HAK)..a jak jsem porodila, tak nastaly skutečné problémy, už jsme si nemohli dělat, co chceme..a já během těch dvou let zjistila, že si s níma absolutně nemám, co říct..že jsme úplně jiný lidi...a že si žiju svůj život se synem, do kterýho on nezapadá 😉 ...nevím, jestli se to zlepší nebo ne...ale nevidim to fakt dobře 😕

titkovamiriam
11. sep 2009

niak nechapem preco by som mala byt na materskej v teplakoch,s mastnymi vlasami sťastna 😅

mastne vlasy som nemala ani v den porodu,teplaky som mala na sebe na strednej na telocviku 😅

ved neznamena byt doma a byt šuchta 😝 -potom sa tu polovica zien stazuje ze ich muzi nechcu 😅