Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

lamarika
5. sep 2009

evinkaa:Tak to mě zatím naštěstí nepotkalo. Naštěstí mám zatím dost mlika, takže malýho plně kojím, ale za 2 měsíce už taky začnem s příkrmama. Z toho mám teda panickou hrůzu, protože o tom zatím moc nevím 😅 Snažím se sehnat nějaký informace na netu nebo aji nějakou knížku, ale ještě nic s přesným manuálem jsem nenašla 😀
Když k nám přijde moje mamka, tak ten "úklid" bohatě stačí, ale tchyni radši nezvu. Je celkem dost pořádkumilovná 😖

hoogy
5. sep 2009

no mne vlasz nastatie nepadaju...skor mi zhustli ale malz ma strasne taha 🙂 zavidim tym co schudli rychlo na povodnu vahu,ale aj mne to ide dole,ale pomalinky, nevadi uz som nakupili novy satnik a da sa.... no s tymi domacimi pracami je to horsie....ale snazim sa postupne ukladat a hlavne nahanam manyela nech si aspon po sebe uprace...zo zaciatku mu bolo tazko dat tanier do umyvacky teraz je to uz lepsie. a s varenim sa snazim vzdy vymysliet co najjednoduchsie jedlo aby som to mala rychlo hotove,aj ked nie vzdy to ide...a ked to uz velmi nejde tak stale existuju donasky,aj ked s tym sa snazim opatrne aby som vedela co jem...

shaula
5. sep 2009

Lamarika - tak na ty příkrmy mrkni sem - je to napsané dost srozumitelně: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

S vařením to dělám tak, že na víkend navařím jak pro regiment vojska a pak to celý týden dojídám 😀 S některými jídly to nejde, tak to pak buď vařím rychlovky typu nudle s vajíčkem, nebo mi manža donese hotovku z práce.
Se vzhledem si vrásky nedělám, vždycky jsem doma chodila pohodlně v teplácích a tričku (klidně i vytahaném 😀 ), na ven rifle + triko + botasky, to byl taky vždycky můj hit. Nemalovala jsem se nikdy (maximálně do práce řasenka + máznout stíny - ale to jsem odbourala už na začátku těhu, nedělalo mi to dobře, dráždilo mi to oči). Osobně nechápu, jak na sebe někdo může ráno naplácat makeup a chodit v něm celý den 😝

kristies
5. sep 2009

Nuz ja si k sebe veru svokru volam uz castejsie. Ked som videla ako muzik zacal upratovat, ked mala prist jeho mamka k nam, no skoro mi sanka spadla. Normalne behal po byte s prachovkou, vysavacom, vsetko dal do poriadku, este aj ten prach poutieral... 😀 inak on upratovat velmi nemusi, ale toto ma fakt sokovalo. Odvtedy volam svokru k nam pravidelne a trochu si od upratovania oddychnem 😀

paja2180
5. sep 2009

Já se snažím uklízet, když malá přes den spí, ale nepřeháním to, většinou jen když má dojít návštěva. 😀 😀 To je jasný, že s miminem se nedá mít všechno jak ze žurnálu. Takové ty běžné práce (umýt nádobí apod.) zvládám každý den, ale na větší úklidy kašlu.
Jinak mě vlasy zatím nepadají, ale to přijde, mě padají vlasy po létě každý rok.

lamarika
5. sep 2009

shaula moc děkuju za odkaz.
kristies: Tak mě tuhle taky manžel překvapil. Přišla jsem s malým z vycházky domů a on žehlil! 😀 Padla mi pusa dolů, protože říkal, že tohle nikdy dělat nebude

hoogy
5. sep 2009

Kristies dobra taktika🙂))yacnem aplikovat...no ja s tzm upratovanim,aź taky velky problem nemam neviem proste vydz to nejak zvladam cez tyzden troska upratat a cez vikend ku nam chodi tak pani a ta nam vypucuje dom,víem ze si to malo kto vie dovolit aj ked ma to stoji len 10 E tyzdenne a mam pokoj a mozem sa venovat drobcovi. no u nas to s tym varenim vo velkom nejde lebo manzel ma problemy so zaludkom takze musi mat pestru stravu a cerstvu...ale viem ze to vela zien tak robi a je to dobre....ja sa malujem len ked idem von doma sa mi nechce...🙂))a este k tym opatkom,aj ja som vela nosila,ale neviem si predstavit ze bz som teraz niekolko hodinove prechadzky chodila na opatkoch,ale ked idem s kamoskami tak nahodim urcite opatky...

paja2180
5. sep 2009

Tak žehlení je jedna z věcí, která se mi hromadí a hromadí a já to pořád oddaluju 😝 . Holky, žehlíte pro prcky všechno? Taky mě nebaví vysávat, ale to zaúkoluju sem tam manžílka.
Jo a jinak vaření - já i manžel máme rádi jednoduchá jídla, takže u nás se žádné složité vyvařování nekoná.

shaula
5. sep 2009

hoogy, no u nás to problém není, protože manžel přes týden chodí na obědy v práci. Proto vařím jen o víkendu.

Ad žehlení - já nežehlím vůbec 😅 Prádlo věším tak, že ho co nejvíce vyrovnám, aby nebylo skrčené. Pro děti jsem žehlila cca do 3 měsíců, pak jsem se na to vyprdla taky. 😎
Ovšem úklid, to je u nás katastrofa - nestíhám vůbec nic ☹ Kdyby manžel večer neumyl nádobí, zatímco uspávám kluky, tak nemáme z čeho jíst 😅 Vysávání stíháme akorát o víkendu, vytírám po večerech taky méně často, než by to potřebovalo 😖 Kluci mi většinou spí venku na procházce, takže doma nemám absolutně čas...

lamarika
5. sep 2009

paja: ze začátku jsem poctivě všechno žehlila, ale teď už to lajdám, protože se mi to doma též hromadí 😅 Žehlím takový ty tvrdší věci (kalhoty, mikynky,...) a pak sem tam nějaký to bodynko a ještě plinky co má malej pod hlavičkou.

Když jsem sama doma, tak se s jídlem odbývám, ale když je manžel doma, tak většinou vařím večer a další den to jen ohřeju 😉

lamarika
5. sep 2009

shaula: teď jsem koukala na ten odkaz a je fakt supr. Přesně něco takovýho jsem hledala. Moc děkuju 😉

shaula
5. sep 2009

Není zač, hlavně když pomůže 😉 Pro mě to byla taky taková "bible na příkrmy" 🙂

zuza.m
5. sep 2009

no ja sa snažim niečo so sebou robit,moja mamina ma vždy da do laty že ako to chodim čo sa nehanbim že som mlade diečva a treba sa o seba starat,lebo chlap si raz dva najde inu sexicu. 😅
poviem to tak že ak som sama doma s malym stihnem toho ovela viac ako ked je doma aj muž.v tedy treba varit a viac upratovat,obsluhovat robit ranajky a podobne.a ked som sama tak je klud,navarim aj na niekolko dni,poriadok je lebo nik nerozhadže.maly mi spi tak hodinu a štvrt o 11 a potom o 16tej.snažim sa ho uspavat doma aby som si v tom čase mohla porobit čo nemožem snim,v tedy amm čas si aj vlasy poumyvat aaj nechty nalakovat.no ale neviem či si to muž aj všimne 😅
ja som so žehlenim tiež vybabarala už nežehlim utierky uteraky ani postelne pradlo,niekedy ani trička tie čo sa mi zdaju rovne.žehlim akurat veci čo sa mi zdaju dost pokčene a nevyrovnaju sa same v skrini.malemu asi žehlim najviac,neviem prečo ale jeho veci sa mi zdaju vždy nejake pokrkvane.ale zredukujem to asi na štvrtku z prania.a požehlim to čo najskor potom sa to žehli ovela lepšie ako ked je to tyžden stare a odstate. 😉

kristies
5. sep 2009

Ved ti nasi chlapi sa aj premozu, ked im nic ine neostava. 😉 Zehlim raz za mesiac, nestiham, tak sa doma robi taka poriadna kopa. Inak varim rada, tak mi nevadi ak vecer vyvaram. Ved sa zastavi aj dost vela znamych, tak je potom vzdy nieco po ruke. Upratujem raz za tyzden. Cvicenie si nechavam, dost som predtym sportovala, ale vlastne aj musim, mam aj problemy s chrbtom, tak aby som vladala nosit maleho. Predtym som fotila a kreslila a tak sa tomu venujem aj teraz, raz za tyzden a vtedy som neskonale spokojna.

miluska.h
5. sep 2009

ahojte 🙂 vzdy som sa o seba nadmieru starala, nielen kvoli sebe, ale aj kvoli praci. vzdy vysoke topanky, pekne oblecko, make-up.... teraz na materskej to az tak neprehanam 🙂 ale aj tak nevyjdem z domu bez toho, aby som bola namalovana, ucesana a pekne oblecena. mastne vlasy? fuj, to nehrozi... za tych takmer 5 mesiacov, co mam synceka som akurat nestihla ist na kozmetiku. pred tym som chodila pravidelne raz za mesiac. dufam, ze coskoro si ju doprajem 🙂

keckemet
6. sep 2009

Ahojte, bydlime v dome na uplne samote tak to moc neresim.....Nemalovala jsem se nikdy, 1x za mesic si necham u kosmet. udelat oboci a rasy, tot me malovani....rychle a prakticke...Ke kadernici chodim tak 1x za 3-4mes, melir a konecky, doma vlasy nosim vetsinou ve skripci, copu, drdulku, mam hodne dlouhe a huste tak mi rozpustene zavazi. (mmj.po porodu mi zatim nevypadl ani vlas tak se desim co bude az prestanu kojit.... ☹ ) S domaci modou to taky moc neprehanim, spis aby to bylo pohodlne a prakticke. Privezla jsem si spoustu dlouhych sukni a kalhot z Indonesie, Thajska atd tak to nosim doma+tilka a tricka typu New Yorker a Terranova....(Manzelovi se stejne nejvic libim nahata...... 🙂 🙂 🙂 )........Jinak s peci o sebe standart, klasik...myslim, ze upravena by mela byt kazda zena s ditetem i bez.....tzn.cista, vonava atd....Holeni- nohy trisla, podpazi, pravidelne, po sprse se natru tel., mlekem, na plet hydrat. krem, to si zase dopravam kvalitni clinique, biotherm nebo shiseido. Na vlasy masku tak 1x za 2 mesice, vic nestiham, plet. maska taktez.....Nehty si nelakuju, mam je jen kratce zastrizene, ale ciste... Tot moje pece o mne.....spis s tim uklidem domacnosti to asi leckdy prehanim.....Pred otehotnenim jsem pracovala jako instrumentarka na operacnich salech, takze prisny poradek a sterilita kazdodenne. Bohuzel ani doma si neumim pomoct....uklizim kazdy den neco...v podstate tak abych za tyden stihla cely byt....Borcus proste nesnesu ani nejmensi..... Ale jak se rika, cim vic se uklizi tim je vetsi neporadek...nekdy je to teda uz pekne psycho.....porad dokola a dokola, ale ja mam pak dobry pocit.....

dominka11
7. sep 2009

tak ja doma nosím teplaky, ale take celkom pekne, nie žiadne dotrhance. Vlasy si umyvam každy druhy den, takže mastne vlasy nemavam, malujem sa tak 2krát do týždna, ale myslím, že aj bez make-upu to nie je až take strašne. Celkovo sa možno o seba staram viacej ako ked som nemala dieta 😝 😀

inak na kavu si odskočím jedine s malým, dnes som bola po dlhšom čase, ale aj tak mi chutí najviac moja čo si doma urobím 😉

ku kaderníčke chodím teraz častejšie, pretože mam kratke vlasy,cca. každých 6t. predtým malo, ked som mala dlhšie.ku kozmetičke nechodim, v lete som bola 2krát na nechtoch.

všetky ostatne aktivity musím zvladat s malým.

lenkabu
7. sep 2009

Starám e o sebe úplně stejně jako v práci, mastná a v teplákách nechci být nikdy.

miluska.h
7. sep 2009

aj ja som mala velmi dlho gelove nechty. pred porodom som ich dala dolu a povedala som si, ze najskor o rok.... ked mal Tomasko asi 1 mesiac, tak som ho s tymi mojimi "ziletkami" nechtiac poskriabala a tak som sa rozhodla, ze umelace znovu nasadim. chodila som k nechtarke aj s malym, lenze cim bol starsi, tym viac sa mu nechcelo cakat vedla mna 2 hodiny, tak som ich pred dvoma tyzdnami znovu "strhla". teraz mam svoje uplne kratunke a davam velky pozor, aby som maleho znovu neposkriabala. neskor budem na nechty chodit urcite, ale pockam, az Tomasko trosku povyrastie. 🙂

ivanka821
8. sep 2009

ahojte.
myslim ze je to velmi zle, ak sa zena spusti na nejake mastne vlasy a teplaky.
poznala som babu, ktora pri kazdom dietati pribrala 30 kg. Jej muz bol vrcholovy sportovec a ona mu doma kysla.
ja niekedy nemam cas sa ani najest, ale na svoju vahu som sa dostala snad tyzden po porode.
Necvicila som este nemozem mam 8 tyzdnove dieta a rodila som cisarskym

rimmel
8. sep 2009

noo zvyknem mat matstne vlasy nakolko sa mi po porode aj viac mastnia ale vzdy umyjem pred prichodom muza z prace :D a malujem sa tiez kazdy den ale niekedy ked sa mi nechce tak sa nenamalujem..teda oci, iny make up nepouzivam.

a co sa teplakov tyka..tak podla mna to nieje fer voci muzovi..myslite ze im nechyba ta sexyca co si raz za zenu vzali? preto som si kupila pekne veci na nosenie doma nie len dake otrhane teplaky a vzdy ked ideme von s malym sa pekne oblecem, namalujem, dam si nausice/goralky..atd 🙂

ale priznam sa dakedy si vecer zuby neumyjem :D :D

a ze som pribrala to ano, par kil ale civicit chcem az ked maly bude uplne na tuhej strave fungovat nech neni na mne a mojom prsniku tak zavisly a ja mozem si ist odskocit do posilky ci na plavaren

amy14
8. sep 2009

ale dajú sa nosiť aj pekné súpravy.je to pohodlné.ked idem potom k rodičom alebo na prechádzku,tak si dám rifle,triko,ale doma čisté triko,tepláky a ranná sprcha,trocha špirály.niekedy je malá zlá a to potom len slnečné okuliare a aj tepláky sú vonku potom ok.lebo niekedy ani ručičkovanie nepomáha....

wiwienne
8. sep 2009

Paja, ja uz nezehlim z vnutra, ale len zvonku a nie vsetko, nohavice malokedy,samo, ze zavisi od materialu..

wiwienne
8. sep 2009

No ja si kocky farbim obocie sama, odjakziva mam na to dobru ruku, vsade ma chvalia, ako sa viem pekne nalicit, tak s tym problem nie je, ale som za to, aby si doma plet oddychla, samo, ze riasenka musi byt vzdy a upravene obocie, nie vyzerat ako Breznev 😀 myslim, ze vonku treba vyzerat dobre vzdy, ked idem na prechadzku len s krpcom, niekde k vode, staci sportove oblecko, pekna siltovka a ciste biele botasky, ked s manzelom, to uz pride nieco elegantne jemne, doplnky a mace-up samozrejme. Ja rozmyslam , ze si opat dam gelaky, ale nie velmi dlhe, je to nepohodlne a trosku nebezpecne pri hygiene babatka, kolkokrat staci, aby myklo hlavou a bohvie co sa moze stat. Teraz mam kratke, svoje, ale pene vylestene a naporiadku. Ozaj, tu farbu na obocie odporucam vsetkym, je to desatx lacnejsie ako behat po salonoch, mate to presne ako chcete, pokial je presna ruka a snaha a ako casto chcete. Taka za 7 eur vam vydrzi aj pol roka.Idem si asi nalakovat nechty, tak zatial 😉

wiwienne
8. sep 2009

Inak ,dakujem zakladatelke tejto temy, porozpravala som sa s manzelom a mam na seba viac casu a citim sa ovela lepsie ako predtym🙂zda sa, ze som sa konecne prebrala🙂

lamarika
8. sep 2009

wiwienne: já mám geláky a v pohodě 😉 Chvilku jsem byla bez nich a byla jsem neohrabaná a malýho jsem sem tam škrábla. . . ☹ Ty geláky mně přijdou přeci jenom tupější 😉 Akorát mazat mu prcku bepanthenem je trošku náročnější 😅

wiwienne
8. sep 2009

Lamarika, no uvidim, ci si opat zvyknem, predsa to je len o inom, ked sme doma a mame domace prace, pri ktorych tie nechty tak dlho nevydrzia...to mas pravdu, mne raz maly uhol hlavickou a rovno do nechtu 😖 chudak, tak sa doplakal...teraz nosim uz uplne kratke, ale urcite si dam nejake pekne vyrobit na krstiny 😉

shaula
8. sep 2009

Holky, co pořád máte proti teplákům? Když jsem doma, chci být oblečená především pohodlně, ne upnutá v riflích nebo šatech nebo něčem podobném 😝 V teplácích jsem doma chodila odjakživa, takhle si mě manžel vzal, takhle mě taky bude mít. On sám doma chodí taky v teplácích, v čem taky jiném? 😕
Nehty mám nakrátko ostříhané, gelové jsem nikdy neměla, nedokázala bych v tom ani nic udělat 😝

beruska2x
8. sep 2009

shaula to ja taky ale nejsou teplaky jako teplaky ze 😀 celkove se mi prici ze kdyz je mamina na matersky tak o sebe prestane pecovat a vypada jak cuchta, jasne ze uz nenosim podpadky, gelovy nehty jsem mela naposled na svadbe ale umyta , upravena, namalovana, byt musim , jak kdyz jdu ven tak nejak "provozne" 😉 i doma...

sisstin
8. sep 2009

tepláky nenosim, na geláče chodim každý tři týdny, ke kadeřnici každých 7 týdnů..líčím se denně..celkově vypadám o dost líp než před těhu, jsem hubenější a mám mnooooooooooooooohem víc času se o sebe starat, než když jsem chodila do práce 😎 ne každý má to štěstí, někdo má na MD opravdu záhul 😒 ale moje noční můra je, že by se ze mě s dítětem stala nenalíčená ženská v divnejch hadrech, co váží 100kg 😔