Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

evinkaa
14. sep 2009

sabuse1: No jooo, datel. Čoveče, s tím se nedomluvíš, tomu věř. 😎 To víš, že se mi malou nepodařilo znovu uspat. Ona se toho psa vždycky tak lekne, že pak neusne. Teď jsem ji uložila doma, protože dnes už na sousedy nemám nervy. Jsem nějaká podrážděná, takže až dorazíš k Chocholouškovi, já už tam budu mít pokoj. Třeba nás ubytují společně a budem čekat na Kolumba, až dojede vodovodem. 😝 Teď bude malá asi tak půl hodinky spinkat. Byla hrozně unavená, bylo to na ní vidět, ale nějak nemůže zabrat, tak snad se chůvička brzy neozve, uvidíme. Potřebuje trošku klidu.

sabuse1
14. sep 2009

evinkaa: tak super, drž mi flek jo? Aspoň, že usnula doma, chudinka já bych se taky lekla kdyby mě vzbudil štěkot. A usne ti sama venku v kočárku nebo jí musíš uvozit? Mě malá spí jedině když kočárek jede jinak je okamžitě vzhůru a nejlíp spí v postýlce. Takže teď už to dělám tak, že jí nechám doma vyspat a ven jedem až když je vyspalá a nakrmená, pak cestou povídá, pozoruje stromy a je spokojená. Koupila sem od kamarádky starej kočárek s tím, že ho dáme na balkón a bude spinkat tam, za celou dobu se to podařilo asi 3x, že tam na chvilku zabrala jinak ani omylem takže ho máme v obýváku, na něm hrazdičku a odkládám jí tam když potřebuju něco udělat aby mi jí na zemi nezašlápl pes🙂 Zas je super, že je takhle mobilní, když byla maličká a usnula mi tam mohla sem si jí převézt do pokojíčku abych jí nebudila.

amy14
14. sep 2009

ahojte...no mne dnes svokrička umýva okná,takže super..boli sme 2x ne prechádzke ako vždy...doobedu super bez plaču,poobede už s plačom...manželík príde o chvíľku,tak sa teším...svokrička umýva posledné okno,malá spí klasicky na mne a ja papám krupicu a čítam si vás...napísali ste toho požehnane....ešte idem pripraviť mliečko pre malú....

lamarika
14. sep 2009

ahoj holky, už jsem tu a malý už spokojeně spinká 😀 Tak my musíme venku s kočárkem jezdit, jak zastavíme, tak je konec spaní. Teďka ale potvůrka malá začal v kočárku vymýšlet. Chvilku na to jak se vzbudí, tak se začne vztekat, protože už ho nebaví ležet a chce se koukat. Takže mu musím zvednout lehátko v korbičce aby mohl čučet venku povšem možným. . . 😠 Je pěkně vychytralej až to pěkný není. Člověk mu jednou něco ukáže z dobrý vůle a od tý doby to vyžaduje 🙄

lamarika
14. sep 2009

Amy: pak tu tvoji švagrovou pošli ke mně, okna mám tak špinavý, že už přez ně nejde skoro vidět a pořád se mi do nich nechce a nechce 😖

wiwienne
14. sep 2009

Aj ja hlasim nastup, ja som pisala postu hodinu, lebo maly sa mi uz trikrat zobudil, je nervozny ako pes, normalne vrci, zeby fakt tie zuby? 😕 🙄 🙄 🙄 my sme dnes skoro zabludili, len kravy po mne zazerali, doslova a nikde ani odbocky ani cloveka 😀 😀 😀 LAMARIKA, no musime si zvyknut, moj sa tiez hneva, spal len polhodinku, ako vzdy cez den a potom sa zacne vykrucat, vzpiera sa a vrci 😠 😠 😠 mne sa neda v kociku zdvihnut nic, do kelu s nim 😠 🙄 Amy, a potom ku mne 😉 mne by sa aj chcelo, len keby sa mal malemu kto venovat 😕

wiwienne
14. sep 2009

Sabuse, to mi je luto, za mamku ☹ hafan bude az ked bude vacsi byt, manzel zatrhol 😠 🙄 ja som sa tiez bala, ale je to uzasna vec a ked vies, ako na tom robit, nie je sa coho bat...a som pri sporaku hodinu a mam komplet obed...aj ja by som odsavala, ale to by ma maly asi zozral od nervov, v poslednej dobe mu nestiham 😒 uz sa pomalicky zacina premiestnovat, dnes som sa az zlakla, chytil hrazdicku, a presunul sa, len boh vie ako, medzi jej nohy a zostal zakliesteny, na brusku (???)nechapala som, asi mu ju prestanem davat, aby si neudrel hlavicku, zivel jeden 😨

lamarika
14. sep 2009

Wiw: To budou opravdu možná zoubky. Dej mu ledový kousátko do pusinky, třeba to pomůže. A pokud to jsou zoubky, tak maj děti rádi, když jim po tom patře přejíždíš, protože je to svědí. Měl by je mít taky nateklý a třeba i vřelý. V lékárně prodávají taky takový chladící gelíky, tak zkusit se tam třeba poptat a vyzkoušet je

wiwienne
14. sep 2009

Lamarika, to ladove este nemam, davam mu gelik...a ked ma aj kusatko v puse, vrci este viac, zahodi a place...po dasienkach mu chodim casto, aj sa potom usmieva, ale nemozem mat cely den prsty v jeho puse 😉 opuchnute ich nema...nam dala gelik mudr, preventivne, ale nejak nezabera alebo si to on zakazdym zlizne...nemozem ani pisat, lebo manzel odo mna pusy pyta 😠 🙄 popytam sa este...

lamarika
14. sep 2009

Joj, tan gelík prý dětem moc chutná 😀 Malýmu když jsme dali kousátko, tak ho taky nechtěl, ale jen do tý doby dokud jsme mu ho nedrželi sami 😒

wiwienne
14. sep 2009

Chuti mu velmi, ja sa vzdy dobre zasmejem 😀 😀 😀 aj som mu ho drzala, ale nic z toho 🙄

wiwienne
14. sep 2009

Jaj, kocky, tu pred domom beha chalanisko s krasnym stuplikom, vyzera ako ten psik na baterky z hrackarstva, uz sa tesim na Sk a mojho maltezana 😀 avokruska ma tiez krasneho fesaka, bude veselo 🙂 tesim sa na reakcie nasho krpceka, psik je naozaj dobra spolocnost 😉

lamarika
14. sep 2009

Ten náš malej prďola teďka začal trochu Jantara vnímat a zvesela ho tahá za chlupy, když ho přijde přivítat. Chudák Jantar drží jak ovce na porážce 😝

wiwienne
14. sep 2009

Ovce na porazke? 😀 😀 😀 😀 😀 na toto sa fakt tesim 😅 dvaja hafanovia, to bude zabavy🙂

lamarika
14. sep 2009

Chudák ho už teď lituju až bude malej lozit 😅 To před ním bude asi radši prchat 😀

amy14
14. sep 2009

naša je ešte mini,tak psíča má ešte pokoj,ale potom má po chlebe...malá spinká,opäť na mne,to je už náš rituál...dnes som skúšala aj postielku,ale to bol strašný plač...tak netrápime sa už postielkou

wiwienne
14. sep 2009

No ja ho tiez lutujem🙂chudata psy🙂))))aspon si maly spravi rozcvicku, ty sa zabavis a pes "vyvenci" po byte 🙂 🙂 🙂

wiwienne
14. sep 2009

No my ideme povinne pozriet serial, ak sa manzel preberie, lebo sa mi zda, ze z gauca pocut chrapkot 🙄 🙄 🙄 o desiatej tu budem ako na koni 😀

amy14
14. sep 2009

no manžel je klasicky vo vani s notebookom a pracuje a ja pozerám tv a malá spí...pohoda...

lamarika
14. sep 2009

amy: u nás to vypadá obdobně když je manžel doma 😉

amy14
14. sep 2009

no v noci sa venuje stránke....ale ja si malú užívam na 100%....v stredu chcem ísť s kámoškou do obchodov,niečo mrknúť...malá bude s tatíkom....ešte závisí koľko bude mať roboty,ale dúfam,že si urobí čas....

lamarika
14. sep 2009

Amy: Když byl malej ještě malej 😀 😀 😀 😀 tak přes den chtěl spát jenom na mě a jak jsem ho položila do postýlky, tak přišel hysterickej řev. Vzala jsem si ho zpět a pohoda. Pak ale najednou aniž bych se o to snažila mě přestal vyžadovat ke spaní. Ještě se stane, že někdy při kojení na mě usne (hlavně v noci), ale jak ho dám do postýlky otočí se na bok nebo bříško, veme si do ručičky mazlíka (takovej plyšák s mazlící dečkou) s spinká dál 😉
Však ona až bude chtít, tak taky začne spinkat jinde než na tobě. Asi zatím potřebuje slyšet tvoje srdíčko a uklidňuje jí to 🙂

wiwienne
14. sep 2009

No ja sedim za pc, poslusne 😀 , manzel za chrbtom na gauci puci cokoladu, to aby schudol asi 🙄 , sem tam nieco pocut, ale chrapkot to nie je 😀 😀 😀 , maly spinka, vdakabohu za to 🙂

wiwienne
14. sep 2009

rehlim, ze chrapkot to nie je, co ja vsetko nepoviem 😀 😀 😀

wiwienne
14. sep 2009

Amy, tak ja si uzijem volno az na Sk, ked babky vezmu maleho a zozeru ho od samej lasky a niekam vyrazime, no zacinam premyslat nad damskou jazdou 😀 😀 😀 ist si nieco kupit?to je pre mna drama, kedze mam kila navyse, v obchode neskutocne trpim 😔 a ked vidim tu kpu topov a rasnych veci, co som si predtym obliekla 😢 ☹

wiwienne
14. sep 2009

Sorry, nevidim na klaves, mam kopu preklepov 😕

lamarika
14. sep 2009

Holky mně se tuhle povedlo něco perfektního 😀 Kamoši (všichni bezdětní a svobodní) pořádali tuhle jednu akcičku a manžel by zrovna doma, tak jsem uložila malýho, dala se do pucu a šup až jsem byla pryč 😀 Sice jsem tam nemohla zůstat dlouho a ani pít (bylo to mimo město), ale vypadla jsem do společnosti mezi lidi a manžel hezky hlídal, tada spíš spal s malým 😀 😀 😀

amy14
14. sep 2009

lamarika-aj ja si tak myslím,že príde čas a v pohode bude spinkať aj sama.asi kedy príde ten čas?
wiw-ja som na svojej pôvodnej váhe a stále to klesá,takže ja som spokojná...ale už treba obnoviť šatník o pár kúskov

lamarika
14. sep 2009

amy: no nám to přišlo po někdy během toho třetího měsíce. Je tak malý a už se tak osamostatňuje ☹

amy14
14. sep 2009

no aj ja som si myslela,že tým 3mesiacom to bude...aj my to bude chýbať,ale aspon si večer požehlím a budeme mať s mužíčkom čas aj pre seba,lebo teraz je to len o malej....