Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

lamarika
15. sep 2009

přesně tak, když potřebuju něco udělat, tak ho zapnu a malej si pěkně vyhraje sám a ještě to rozvíjí jeho schopnusti. Takový 2 v 1 😀 😀 😀 Ahorát jsem teda pochopila proč existují i kolotoče na dálkové ovládání, někdy by se hodil 😉

amy14
15. sep 2009

ahoj lamarika-potešila si ma,že ho kolotoč tak zaujíma....a už sa na zajtra teším,fakt...prvýkrát idem takto...vyštafírujem sa a idem...joj super...a ja sa tiež nebudem na svojho sťažovať...tak ty si potom plne vyťažená žena..ja do roboty pôjdem až po dvoch rokoch,aj ked už teraz ma postrádajú,ale malá je prvoradá a potom kariéra...

lamarika
15. sep 2009

Ona to není taková ta klasická práce u který se nadřeš jako kůň a na nic jinýho nemáš čas. Naštěstí to jde s malým dobře zkloubit 😉 Kdyby to bylo na úkor malýho, tak bych do toho nešla. Dva dny ty 3 hoďky hlídají babičky (což není na škodu) a dva si ho beru sebou. A ž bude větší, tak si ho chi brát všechny dny a nebo nějaký dny přestanu pracovat 😉

amy14
15. sep 2009

no aspon vypneš a potom si užívaš plne malého...joj ja si malú už tak užívam,konečne sme sa zosúladili....už ma pozoruje,džavoce so mnou....

lamarika
15. sep 2009

jééé, tak to si plně užíváš 😀 😀 😀 Já už se strašně těším až malej začne opravdu mluvit a né jenom žvatlat 😅

bobikyveta
15. sep 2009

lamarika jsem tu už rok z jazyku jsem měla docela psycho protože jsem se bála ze začátku otevřít pusu ale díky tomu že jsem musela v těhotenství chodit sama k doktorům jsem se otrkala a ikdyž moc dobře nemluvím tak už jim víc rozumím a když potřebuju tak se domluvím. A zvykla jsem si docela v pohodě. Máme tady dům 4+ 1 + jídelna zahradu a můj má práci kdy chodí jenom na ranní a víkendy má volné. V ČR jsme bydleli v garsonce a můj měl tak blbou práci že dělal na 4 směny a víkendy taky takže jsme byly pořád samy doma s malou a navíc jsem nemohla otěhotnět. Jak jsem přijela sem otěhotněla jsem hned druhý týden a máme se skvěle. Lidi jsou moc hodní a ikdyž řeknu něco špatně tak to neva jsou trpělivý. Holky tak se zatím mějte a dobrou noc papapa 😀

amy14
15. sep 2009

lamarika-ja sa malej teším,lebo donedávna sme sa trápili kolikami....
bobi-obdivujem,že si odišla do zahraničia,mne by chýbala rodina,ale keby som vedela,že bude lepšie,tak by som tiež neváhala....a máš dobrého manžela,tak super....

lamarika
15. sep 2009

tak teď jsem vyhrála v aukci malýmu za 80,- kč (shruba 3,20 euro) tyrkysovou flísovou mikynku a úplně novou 😀 Tak z toho mám radost 😀 😎

amy14
15. sep 2009

gratulujem....

lamarika
15. sep 2009

amy taky někdy nakupuješ něco v aukcích?

amy14
15. sep 2009

ešte som to neskúšala...ja chodím na minibazáe alebo babybazár...

lamarika
15. sep 2009

no tu mikynku mám právě z mimiaukce 😉 Na mimibazárku taky sem tam něco koupím, dá se tam nakoupit opravdu levněji než v obchodě 😉

amy14
15. sep 2009

no ja som tam kúpila kočík,postieľku....ešte v záruke...a dobré ceny....

lamarika
15. sep 2009

Já kydž kupovala kočárek, tak jsem ještě nevěděla, že nějakej mimibazárek existuje a postýlku mám pro malýho po mně 😀

amy14
15. sep 2009

ale išla som si pre nich osobne,aby som ich videla...ale oplatí sa to....ja tiež potom predám vecičky,lebo zbytočne skladovať...

lamarika
15. sep 2009

Já asi většinu zatím schovám, protože chceme s manželem brzo druhý a jelikož jsme nevěděli co budeme mít, tak mám spoustu neutrálních věcí, který by mohla mít pak třeba i holčička kdyby se poštěstilo. Později ale věci taky pošlu dál, protože bych je ani neměla kam dávat jelikož máme malej byt. . . 😒

amy14
15. sep 2009

no my nateraz nad druhým neuvažujeme,možno po 4rokoch....chceme si malú naplno užiť.....na budúce leto chceme ísť do čiech,prejsť slovensko a ked bude mať dva roky,tak aj k moru....joj už sa na to teším....

lamarika
15. sep 2009

jejda ani mi radši nemluv. Co bych dala za to kdybysme někam jeli, třeba jen pár kilometrů od domova. Strašně se těším až pojedeme na nějakou dovolenou, protože pořád být doma a nejpozději v 18:30 dojed domů, dát malýho spinkat a nikam už nemoct je někdy ubíjející ☹

amy14
15. sep 2009

no to teda je....naša je ešte maličká,tak teraz sme domka,necestujeme daleko....ale chystáme sa ešte k babke na dedinu dve hodinky autom....ešte využijeme babie leto...

lamarika
15. sep 2009

jejda radši mi ani nemluv. Co bych za to dala kdybychom jeli někam na dovolenou alespoň pár kilometrů od domova. Někdy je strašně ubíjející být nejpozději v 18:30 doma a už nikam nesmět. Strašně se těším až pojedem taky na nějakou tu dovolenou 😉 Snad po novým roce alespoň na pár dní na hory

lamarika
15. sep 2009

jé já to poslala dvakrát, protože se mi to před tím nezobrazilo. . .

amy14
15. sep 2009

nevadí...dnes sme tu asi len my dve....

lamarika
15. sep 2009

to jo. asi zbytek trápí mimča 😒 Ještě, že ten můj je celkem takovej pohodář. Dnes jsem se potkala se známou, která má 6 měsíšního chlapečka. Přes den jí spí asi jenom hodinku a to po 10 minutách a v noci tak 4 hodinky. Usne až někdy ve 23 hod. . . Je strašně ubrečenej a protivnej. Chce pouze nosit a to jen od ní. Katastrofa! Takhle kdyby se choval ten můj prďola, tak už jsem fakt u toho Chocholouška

amy14
15. sep 2009

no niekedy si nevyberieme....uvidím ešte aké fanty bude mať moja....

lamarika
15. sep 2009

ona to takhle má chudák už co se malej narodil. . . je už úplně hotová

lamarika
15. sep 2009

a ke všemu má doma ještě 2 roky starý dítě

amy14
15. sep 2009

no tak to jej vôbec nezávidím.....preto teraz fakt ned druhým bábom neuvažujeme a uvidíme či vôbec druhé bude...

amy14
15. sep 2009

vypila som poobede kávu a ani nie som unavená....

lamarika
15. sep 2009

jo jinak dneska jsem měla zase pokus odstříkávat a nepodřilo se mi ani 30 ml. Budu muset asi fakt zajít do lékárny a zeptat se na nějakej ten olejíček, ale nevím přesně na jakej. . .

lamarika
15. sep 2009

já kafe radši nepiju kvůli kojení. Jednou jsem si ji dala a pak jsem hlupačka šla za chvilku kojit a nemohla jsem pak dostat malýho do hajan