Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

evinkaa
15. sep 2009

Jasně, a nechala bych je porodit tím, co mají tam dole. 😀

sabuse1
15. sep 2009

no nevím nevím jestli by jim tím co mají dole mimčo vylezlo🙂)) oni jsou v tomhle směru hrozně nedokonalý (narodzíl od nás🙂)))

lamarika: v poho, síla zvyku co?🙂 s těma obědama to máš super, zvlášť když vaříš jen pro sebe tak zítra čekám reference ať můžu závidět🙂

Mrňavka právě zápasí v postýlce s motýlem tak jsem zvědavá kdo vyhraje🙂))

bobikyveta
15. sep 2009

Máte pravdu holky chlapy co koukají na pár kilo navíc u své ženy by měli fakt nechat otěhotnět a porodit. Nevím jestli tím co mají dole 😀 ale každopádně by si to měli vyzkoušet a taky to že člověk fakt jí jenom tak akorát a stejně přibírá. Můj je fakt skvělý a taky mi ho ségra závidí to je jasné ale ona je připravená od něj odejít protože jim to neklape i v normálu a ne jenom v sexu. On prostě o ni a o malou nejeví moc zájem. Dala mu poslední šanci. Tak snad se vzpamatuje už kvůli té malinké. Ale jak říkám je to vůl a ségře by bylo líp bez něj. A taky jí řekl že jí sežene práci na doma aby se prý nenudila. Malá jí skoro nespí v noci ani přes den takže s ní skoro nic neudělá a podle něj se pořád jenom vymlouvá že je na mateřské že jiné taky jsou a stíhají všechno. Aby bylo jasno mají dům v rekonstrukci takže taky žádný med. Prej nemá být z čeho unavená. DEBIL 😠

lamarika
15. sep 2009

No, to by byla alespoň pomsta evinkaa 😀 😀 😀 😀 😀

Holky potřebuju poradit. Musím teďka dva dny v týdnu kvůli práci odstříkávat, ale moc mi to nejde 😝 Když se mi podaří 50 ml, tak slavím 🙂 Odsávačku nechci. Poraďte mi nějaký triky jak to zvládnout líp. Nahřívání sprchou už jsem zkoušela a nic. Nejlíp mi to jde po kojení, ale to se mi podaří jen tak 10 ml 😖 Malej už by měl vypít shruba 180 ml na jedno kojení, tak to s takovouhle budu muset začínat 3 dny dopředu aby se mi zadařilo tolik odstříkat 😀 😀 😀 😀

jankapiknova
15. sep 2009

nuda? popri materskej? 😀 😀 😀 😀 😀 , ja hovorim ze ten kto to nazval dovolenkou bol urcite chlap 😝 .
s MM zatial problemy nemam je dobry manzel a ocino este lepsi ale materska nuda rozhodne nieje 😉

evinkaa
15. sep 2009

bobik: Tak to je fakt hrozný.... ☹ Vůbec si nedovedu představit žít v takovém prostředí a vychovávat mrňouska... Ach jo. Moje kamarádka má podobný problém. Manžel s ní po porodu nespí a začal ji podvádět. Jejich malá má něco přes 3 roky a vypadá to, že nakonec půjdou od sebe. Ona už nemá sílu.... ☹
Holky, stal se zázrak. Malá mi spí od půl dvanácté, to se snad ještě nestalo... Budu na ni muset jít mrknout. Mám tam zapnutou chůvičku, ale možná si v postýlce jen šeptá, ona to chůva pak nezaznamená. Ale byla jsem tam před chvílí a z pod peřinky koukala jen spící šišulka. 😉
sabuse1: Naše malá má taky nejoblíbenější hračku - motýla. Nemáte náhodou od LAMAZE? 😀

lamarika
15. sep 2009

teď jsem se nedávno dohadovala s mamkou. Ztěžovala si, že jak je brácha o víkendu doma, tak že ho švagrovka nechá starat se o děcka a ona odpočívá. Podle mamky je to chudák, protože o víkendu by měl odpočívat on, protože jezdí do práce. Copak starat se o děcka není 24 hod šichta? 😠 Já si myslím, že dělá švagrovka jedině dobře a taky bych to doma zavedla kdyby to jen trochu šlo. A jestli si nějakej chlap myslí, že mateřská dovolená je opravdu dovolená, tak je to opravdu debil. . .

sabuse1
15. sep 2009

lamarika: ty bláho ty odstříkáváš ručně? Já ti asi moc neporadím, mám odsávačku a jsem max.spokojená. Když je co tak vytáhne kolem 150ml na jeden zátah. Zkus ještě když jdeš odstříkávat vypít něco teplýho - jedno co, ideálně čaj pro kojící a možná taky pomůže masážní prsní olejíček - já mám od Salusu a je dobrej, vím, že ho dělá i Weleda a ten by snad měl být i prohřívací, tím, že si to prso namasíruješ mělo by se mlíčko taky uvolnit.
Ty chodíš do práce?

Bobi teda pro tvýho švagra je debil asi ještě hodně slabý slovo, to je přesně ten adept na porod 🙄

evinkaa
15. sep 2009

lamarika: Já Ti bohužel neporadím. Zkoušela jsem odstříkávat, pak i odsávačku, ale vůbec mi to nešlo. Ani po nahřátí. Odstříkala jsem najednou s bídou 50 ml... ☹

lamarika
15. sep 2009

evinkaa: my máme od Lamaze takovýho broučka co šíleně řve, ale malej ho zbožňuje 😒

lamarika
15. sep 2009

evinkaa: já zvládnu 50 ml za celej den, tak to seš na tom ještě dobře. Asi jsem nemehlo nebo co 😅

evinkaa
15. sep 2009

Holky, já snad malou vzbudím. V jednu měla jíst oběd..... ☹ Má nabraný na talířku a už jen čekám. Má nějakou spící nemoc, nebo co? 😉

ramzesa
15. sep 2009

lamarika, ja som zbierala mliečko tak, že keď som kojila z jedného prsníka, tak z druhého s ami samo púšťalo mlieko, tak som len nastavila fľaštičku. Môžeš tak pár dni dopredu, ono to vydrží niekoľko kojení v chladničke a potom dáš do mrazáku 🙂. A ak sa Ti samo nepúšťa, tak to skús rozchodiť počas kojenia :-!. Ja som s tým našťastie porblém nemala, odstriekavala som kvôli škole :-P...

sabuse1
15. sep 2009

evinkaa: jj je to on🙂 Dokud šeptá tak je to dobrý ne?🙂 Nelču když vyloženě nevzbudí hlad kecá tak 15 minut po probuzení s hračkama tak jí nechávám, tajně jí pozoruju abych jí nevyrušila a směju se jako blázen, vždycky jim tak ukrutně vypráví🙂))

lamarika: švagrová dělá jedině dobře, přesně tak, my se o mimísky staráme 24h denně tak proč by tatínkové nemohli aspoň o víkendu? My to máme tak něják podobně, manža se stará a já dodělávám resty z týdne a o víkendu k ní chodí v noci on, i za to jsem hrozně ráda, stihnu načerpat energii. Ona občas stačí i blbá hodinka bez mimča a je to pak hned veselejší

evinkaa
15. sep 2009

lamarika: Ale kdeže, nejsi nemehlo. Spoustě maminek, co jsem se s nima radila, odstříkávat nešlo. A mně to šlo jen ručně, takže fuška... Ale když malá přestala kolem 4. měsíce ode mě pít, tak jsem odstříkávat přestala a jsme od té doby jen na UM. Ale snažila jsem se. 😉

lamarika
15. sep 2009

no nic holky, tak když vás napadne ještě nějaká ta rada, tak mi ji písnite. Večer všecno přečtu a předem děkuju. Teď už musím zbudit malýho a valit do práce. Tak zatím papa 🙂

sabuse1
15. sep 2009

ono dost maminkám to nejde - ani odsávačkou, ani ručně, nevím proč☹ ale vyzkoušej ten olejík, když se s ním namasíruju po sprše spouští se mi mlíčko samo třeba to pomůže🙂

evinkaa: malá se teda odstavila sama? jakože už nechtěla nebo si měla míň mlíčka a postupně jste přestávaly? My to právě teď taky řešíme, pořád se snažím ze sebe vyždímat maximum svýho a je to někdy dost záhul, někdy už přemýšlím jestli to kojení nevzdám

evinkaa
15. sep 2009

lamarika: A můžu se zeptat, co děláš? Jsi šikula, že stíháš ještě práci.... 😉

sabuse1
15. sep 2009

no to jo, práce, malý mimčo, pejska a manžela věčně pryč, klobou dolů, že to zvládáš

bobikyveta
15. sep 2009

ten její přítel ještě naštěstí švagr není a prej se vezmou až se ona začne slušně chovat 😀 . Tak nevím v čem. Barák má uklizený dítě spokojené oběd uvařený tak nevím co by ještě chtěl. Jo naposledy jí říkal že o víkendu chce mít oběd ve dvanáct na stole a hotovo. Jenomže on vstává i později takže to už je jenom buzerace. Potřeboval by asi výchovnou lekci. Jak si zase vzpomenu co jí říkal tak to napíšu. Dojde mi to vždycky až za chvíli. Díky Bohu za mýho chlapa. Ten mi o víkendu taky pomáhá s úklidem nebo si hrajes Nelinkou tou starší a já si zdřímnu s Emily. Přes týden dělá večeře. A to taky pomůže. Sestře nepomůže její doma s ničím ani talíř si po sobě neumyje. Jednou se sním nebavila týden a on to nádobí tam všechno nechal až neměli ani jednu čistou lžičku a chytala se na to rez tak to ségra umyla. Já bych to tam nechala dokud by to neumyl. 😠
Jinak já jsem v porodnici se snažila odstříkávat jak to jenom šlo ale odsávačku mi to nanahradilo. Za prvé mi to šlo špatně a to jsem měla prsa jak Dolly Buster a teklo mi to samo a za druhé jsem tam snad toho mléka měla tolik že to ručně prostě nešlo. Kdybych měla 4tyřčata tak by se najedly všechny. 😀

sabuse1
15. sep 2009

ty bláho a takhle se choval i před tím, než otěhotněla?

evinkaa
15. sep 2009

No já jsem měla mlíka málo, možná proto mi prostě odstříkávat ani odsávat nešlo. ☹
bobik: Tak to je chlap zralej na polepšovnu. Taky jsem ráda za toho, co mám doma. Je zlatej. Opravujem ale starý dům, navíc v tom bydlíme, všude prach z omítek, nové podlahy až od hlíny.... hrůza. ☹ Někdy si sednu a pobrečím si, že už to nevydržím, ale za chvíli mě to přejde, zvednu hlavu a jdu dál. 😉 Život už je takovej. Proto jsem na všechno celkem sama, protože přítel přijede k večeru domů a ještě jde pracovat. Na malou si ale denně vyšetří pár chvilek času. Včera jsem se byla dokonce po třičtvrtě roce projet hodinku na kole. Díky bohu za to. 😀 Je mi moc líto maminek, kterým takhle chlapi ubližují místo toho, aby jim pomohli a byli jim v životě oporou. 😔

amy14
15. sep 2009

bobik-tak ja sa sťažujem na svojho,ale už to robiť nebudem.ved to je strašné,to čo je za chlapa.nech zbalí veci a ide od neho,ved to bude len horšie....

môj dnes kočíkoval,ja som požehlila,na farbila si obočie,dala masku,oholila sa a išli sme na fajny obedík....zajtra príde polovička z robotky okolo 16.30h a ja vybehnem s kámoškou na 2hodinky do obchdného centra,lebo užv piatok odchádza späť do Anglicka...tak si trošku prebehneme butiky a dámekávičku a na kupkanie už budem doma...som zvedavá,či tam nájdem čo chcem...trošku treba obnoviť šatník a aspon si trošku zašoférujem...joj už teraz sa teším...malá spinká,lebo už bola u dedka unavená,ale doma sa jej spinká na mamke najlepšie....
vo štrtok asi prídu kolegyne na návštevu,prinesú malej kolotoč na postielku,tak sa teším,že trošku si bude zvykať na postielku...

bobikyveta
15. sep 2009

evinka tak ti držím palečky ať to brzo máte hotové a máte čas pro sebe. Já bydlím taky v domku v Irsku máme ho pronajatý ale není tu žádná práce je to novostavba. Taky jsme ale opravovali když jsem ještě bydlela s našima tak vím co to je za hrůzy. Ale neboj až to bude hotové bude to krásné uvidíš a pak už budete spolu. 😉
amy tak vidíš existuje i člověk který je daleko horší než všichni ostatní. To že má od něj dejít jí říkám už delší dobu a teď už snad přišla k rozumu a s jeho poslední šancí kterou on určitě promarní jak ho znám se zbalí a odejde. Byl takový i před tím než otěhotněla ale asi to ještě tak neviděla nebo já nevím. Je to těžko posuzovat taky jsem byla 2,5 roku s chlapem který mi říkal že by si mě nikdy nevzal a jestli bych někdy přibrala tak že by mě opustil i s dítěte. Tehdy mi to nepřišlo až odstupem času, když vidím jakého mám skvělého muže kterého někdy ani nedovedu docenit. A ikdyž se občas hádáme tak bych ho neměnila.
Amy přeju ti ať dobře dojedeš a ať si to tam užiješ 🙂

amy14
15. sep 2009

bobik-držím sestrepalce,nech nájde silu....a dakujem,užijem si....

lamarika
15. sep 2009

bobik: Tak dneska jsem si naposled ztěžovala na toho svýho chlapa. Jak tak pozoruju, tak on je andílek 😉 A sestra má fakt smůlu, že si vybrala chudák jeho. Ať jde radši od něj, bude jí líp 😉
Ty bydlíš v Irsku? 😲 A jak dlouho? A nemáš problém s jazykem?

no holky ona ta práce, malej a psík jde tak trochu (nebo spíš hodně) na úkor toho jak to doma vypadá 😅 Dostala jsem o prázdninách nabídku převzít jednu sportovní neziskovou organizaci a dělat jí jednatele. Hned jsem po tom zkočila, protože každá kačka dobrá 😉 Takže po večerech dělám papíry (který už moc nestíhám, protože pořád koníkuju 😀 😀 😀 ) a 4 dny v týdnu na 3 hoďky vedu tréninky. Poravdě jsem si myslela, že tý práce bude míň a že to budou lehce vydělaný penízky, ale řeknu vám: Není to žádnej med. . .

lamarika
15. sep 2009

Amy: kolotoč nad postýlkou je perfektní věc. Malej ho tam má od 2 měsíců a je pořád paf když mu ho pustím. Strašně ho baví 😀 😀 😀 Ty zítřejší nákupy a kafíčko si pořádně užij, je to paráda se takhle odreagovat 😉

lamarika
15. sep 2009

holky no tak kde jste??? 😲 😲 😲

sabuse1
15. sep 2009

amy: tak to jsi měla super den co? A zítřek si pořádně užij🙂 já jdu zítra taky s kámoškou na kávičku, ale jdu i s mrňavkou takže to nebude takový odreagování
bobik: jak si tam dlouho? Asi muselo být těžký si zvyknout co?
Lamarika: souhlas, kolotoč je super🙂))

Dneska jsem si pobrečela u zpráv, dávali reportáž o nějákým chlapovi co hlídal kamarádce dvouletou holčičku a zabil ji, bože to snad není pravda !!!

jankapiknova
15. sep 2009

my sme mali tiez ten kolotoc a bol super tiez ho strasne zaujmal ale jak bol starssi,to by ste mali vidiet, dala som ho tam a tak to mixoval az kym to nestiahol na seba a to som celou silou zatahovala a vsetky tie visiace hracky povytrhal... no masaker 😀 ale pravda je ze dlho dlho sa stym zabaval dobre a ja som si porobila co som potrebovala 😉