Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
12. sep 2009

Skus, za pokus nic nedas...mozno ho to bude bavit, take rolnicky to je pre krpcekov sranda...aj ja by som spala, keby si sused-blbec nerobil diskoteku, huci to na cele mestecko... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 vela zdaru a vela sil 😉

lamarika
13. sep 2009

wiwienne: Tak u nás by se nemohlo stát aby někdo po 22 hod prováděl něco hlučnějšího jak šepot. Máme barák plnej důchodců a jakmile něco zaslechnou, tak hned buší a pak jdou zvonit a nadávat. Musíme večer aji ztlumovat telku. 😒
Tak dneska ty bačkůrky koupím, tak pak dám večer echo jaký to mělo úspěch 😉
Jinak dneska jsem musela v noci obracet naštěstí jen jednou, malej dneska spinkal jak po flámu 😀

wiwienne
13. sep 2009

Ahoj, ahoj🙂no u nas to je rovnake, maly sa zobudil len o druhej a potom spinkal az do siedmej, zlate dieta, jedna balada🙂ok, daj vediet 😉 aj tu je to samy dochodca a vedla co robili disco, tam byva nejaky parik...ako taky kon ziapal 😠

amy14
13. sep 2009

ahojte...tak malás dvoma papaniami,ale v pohode.ráno mala náladu,vykakala sa,tak ja som stihla navariť obed.dnes pôjdem s mužíkom na firmu,potom do obchodu a medzitým bude mužík dávať dokopy bytík a ja budem s malou oddychovať...super pocit....teraz malá opäť spinká,lebo ona vstáva pravidelne o 7h,ale spinkala od 20h,takže super....

amy14
13. sep 2009

a to obrnenie som myslela,že už ma to tak nevystresuje,ale snažím sa nájsť príčinu...som prvýkrát mama,tak trošku trvalo kým sme sa s malou zosúladili....a malá vie,že mamka ju utíši a pomôže jej...a potom sa usmieva ako anjelik....

lamarika
13. sep 2009

Amy: teda ty už jsi stihla i navařit oběd? 😲 Budeš mi muset dát asi nějaký školení jak se něco takovýho dělá. Ráno jsem ráda, že vůbec stojím na nohách a na nějaký aktivity krom ranní hygieny moc teda nemám. . . Ještě si tak pohraju s mylým a tím to končí 😒

wiwienne
13. sep 2009

No kocky, ja som v soku 😲 prave som dala maleho past koniky a on uz pod seba dava nohy a dviha sa na kolenach 😲 😲 😲 je to normalne?Zacinam mat z toho strachm nie je priskoro, neskodi to malemu? AMY, to je super, aj ja by som si dnes chcela upravit a nafarbit obocie, podstrihnut vlasy a dat si dobru vanu..a nalakovat nechty este, ak sa bude dat, hadam poju chlopi za kackami 😀 to kazdej z nas trvalo, kym sme sa zosuladili, hlavne, ze sme sa 😎 LAMARIKA, aj ja uz mam davno navarene, skus varit v kuchte ako ja, je to rychle...polievku mas za 20 minut, dusene maso tiez, pyre som mala za desat minut a usetris vela elektriny, alebo plynu, ci na com varis..vklude sa opytaj na co chces, poviem, co kolko trva a ako na to, ja som z toho bola zo zaciatku debil a kuchty som sa bala 🙄

amy14
13. sep 2009

lamarika-ja ked som bola tehotná,tak som vstávala skoro,nevedela som spať a vtedy som stihla nákup,raňajky,koláč,obed...a teraz ked mi malá dovolí,tak rýchlo urobím raňajky,kávu,obed a potom som už celá jej...ja sa neviem povaľovať v postelli...dám rannú hygienu a makám..a potom si sadnem a vegetím,alebo prechádzka a tak..už sa teším,ked bude malá staršia a viac si toho stihnem...ja som proste taká,neviem obsedieť...ale stále mám teraz nejaký polotovar,lebo moje varenie závisí od malej a nebudem sa zbytočne stresovať,že nemáme čo jesť....

amy14
13. sep 2009

wiwienne aj ja varím v kuchte je to super vec...moja mama už doma na nej varila,tak pre mňa je to normálka....ale fakt je všetko raz dva a nestojím pri sporáku celý den...

sabuse1
13. sep 2009

ahojky můžu se k vám přidat? Ne že bych teda lítala celé dny s mastnou hlavou, ale občas toho mám taky až nad hlavu. Většinu času trávím v teplákách, ale ne vytahaných🙂 Ale asi je to daný i tím, že máme pejska takže s kočárkem a s ním vyrážíme spíš do přírody takže je to pro mě tak něják pohodlnější. No a vzhledem k tomu, že manžel je celý dny v práci, vrací se večer a na malou má čas tak hodinku je tady všechno na mě takže na chození na kosmetiku, ke kadeřinici apod...mi moc času nezbývá. Do Prahy jsme se přestěhovali před 3 roky takže moc lidí tady neznám a hlídání tu žádné nemám takže občas docela na palici... 😒

amy14
13. sep 2009

sabuse1-a babičky máš daleko?lebo aj oni môžu postrážiť...

sylvka
13. sep 2009

ahojky všechny teplákovky 🙂 sabuse a dokud si přesně?

amy14
13. sep 2009

ahoj tepláková....

sabuse1
13. sep 2009

amy: babičku máme bohužel už jen jednu a ta je 100 km od nás☹ Hlídá moc ráda to jo, ale je to trochu komplikovanější,znamená to odvést tam malou a pak můžem jít tak na 2 h někam třeba na zmrzlinu než bude mít malá hlad
sylvka: ze Zahradního města a ty?

sylvka
13. sep 2009

hmmm to je daleko 😒 my jsme cca.20km od kobylis ☹

amy14
13. sep 2009

aha,no to je blbé,ked sú rodičia daleko...tak by len odskočili a ty by si si vybavila aspon raz za čas svoje veci...asi kojíš,však?ja dávam UM,tak to mám jednoduchšie...

sabuse1
13. sep 2009

sylvka: no to jo, je to trochu z ruky...☹

lamarika
13. sep 2009

tak hokly dneska jsem koupila malýmu ty bačkůrky s rolničkama aby si s nima hrál, když teď pořád chytá ty nohy. Nejenže si jich teda vůbec na těch nohách nevšímá, ale ke všemu mu jsou malý a pořád mu padaj 😠
Tak já teda vařím radši večer, dám malýho spinkat a jdu na to. Druhý den už jenom ohřeju. Rána mám radši když jsou v klidu a pohodě a s malým spinkáme alespoň do devíti 🙂

lamarika
13. sep 2009

sabuse: a když chodíš ven se psem, máš aji nějaký nosítko?

sabuse1
13. sep 2009

lamarika: nás bačkůrky s rolničkama taky zklamaly☹ přesně jak píšeš, pořád padaj a žádný velký nadšení, ale velký úspěch mají chrastící náramky, ty nás zajímají hodně🙂 Koukám,že máme stejně starý dětičky🙂
Nosítko máme Manducu, ale víc jezdíme s kočárkem, už je vycepovanej, že chodí vedle kočárku tak se to celkem dá, nosítka používáme spíš na výlety a první měsíce sem ho využila doma abych vůbec něco udělala, to jsme ale měli půjčený baby vak.
Vaření večer je super nápad, docela tě obdivuju, že máš na to večer ještě náladu🙂

Amy: jo jo kojím, ale už tak napůl, něják nám nestačí mlíčko tak dokrmujem, to jsme začali ale minulý týden tak teď už to snad bude trochu veselejší

wiwi: takovej blbej dotaz, co je kuchta?

lamarika
13. sep 2009

jojo, to by mě taky zajímalo co je kuchta? Možná je to jenom nedorozumění s překladem slovenština-čeština.

Sabuse: my máme právě taky Manducu, je to perfektní věc. Nedám na ni dopustit 😉 Máme právě taky psíka a většinou když s ním jdu ven, tak vemu malýho do Manducy a mám takovej volnější pohyb.
Teprv teď koukám, že fakt máme stejně starý dětičky 😀 Kolikátého se princezna narodila? Ten pásek na ručičku máme taky, ale zatím ho nějak moc neupoutal, má spíš radši obyčejný chrastítka 😒

bershka
13. sep 2009

ahojte, tak sem patrim asi aj ja 😀 😀 😀

lamarika
13. sep 2009

ahojky Bershka 😉

sabuse1
13. sep 2009

lamarika: Nelča je 28.4. a Matýsek? A co máte za hafana? No ta ty procházky se psem je fakt Manduca super, já ho většinou v přírodě pouštím navolno takže mi ten kočárek něják nevadí, ale byly doby, kdy mi malá v kočárku řvala takže sem venku pobíhala s Manducou dost často🙂

bershka: vítej🙂 taky si tepláková?🙂))

lamarika
13. sep 2009

Matýsek je 29.4 😀 My máme westíka. Bydlíme ve 2+1, tak jsem si velkýho psa pořídit nemohla, ale jsem moc ráda, že ho mám. Pomohl mi překonat těhotenství. Byla jsem na rizikovce kvůli práci a nemám tady žádnou kamarádku jen spoustu známejch, takže mi zaplňoval samotu a teď je výbornej kamarád pro malýho.
Co máš ty za pesana?

lamarika
13. sep 2009

sabus: ještě k tomu vaření. Manžel je většinou tak 10-14 dní pryč a já si uvařím večer něco jednoduchýho (rajská, rýžový nákyp, zapečený brambory,...) a mám to tak na dva až tři dna. Takže to taková dřina není 🙂 Pak když je manžel doma, tak si veme malýho a já mezi tím uvařím nějakou mňamku 😉

wiwienne
13. sep 2009

No ahojte maminy, fuuu, to bol ale den 😝 AMY, ty si asi na baterky, prid ku mne na ranajsiu sichtu 😀 mna naucila na kuchte varit svokruska, som jej za to velmi vdacna, postiham toho trix viac a este aj usetrim🙂SABUSE, hafana by som brala aj ja, byva mi smutno a mojho som nechala mamke, lebo sme prisli o tatina a potom ju miluje uz hadam viac ako mna🙂v poslednej dobe mi to strasne vrta hlavou, je to skvele pre deti a aj na prechadzky, brala by som nieco male, zlate, predtym som mala maltezana, aj teraz by som nan pristupila 😅 SYLVKA, ahoooj:o)SABUSE, inak, vitaj v klube, ja to mam skoro rovnake 😒 a nerozumiem tu ani zivej dusi ☹ alle to sa casom spravi 😎 LAMARIKA, ale nie 😒 male a padaju mu?to si zacne vsimat, len to chce cas..to ma naucil moj maly, nech mu dam na vsetko cas a hned to vsetko prichadzalo🙂ja rozmyslam nad nositkom Ergo, maminy to rozoberaju v jednej teme, lebo my mame klokanku od znamych, ale nepozdava sa mi a uz nesatkujem, malemu sa to prestalo pacit..SABUSE, aj ja dokrmujem a idem prejst celkom na Um...KUCHTA je tlakovy hrniec...BERSHKA, ahoj🙂..maminy, ste mi len sroby nasadili s tym hafanom🙂ale asi si budem musiet pockat na vacsi byt, takze to este potrvaaa...aky ste mali den?

wiwienne
13. sep 2009

Lamarika, tak to mas velku pohodu s tym varenim, kedze muz je viacmenej prec, normalne zavidim 😎 ja varim rada, ale teraz ma zamestnava maly a uz na varenie nemam taku chut..

lamarika
13. sep 2009

wiwienne: Já též vařím ráda, ale v klidu. Nemám ráda, když musím moc fofrovat, proto si taky vařím radši večer 🙂

Holky já měla parádní den. Malej dneska chrněl do jedenácti a na oběd jsem šla k našim, protože manžel není doma 😀 Dala jsem malýho do Manducy vzaja Jantara (náš pes) 😀 a šli jsme procházkou k našim (bydlí na druhé straně města). Nabouchala se výborným obídkem, který mi byl podstrčen až pod nos. Pak jsem dala malýho u našich do kačáru (je tam náhradní) a naši šli vozit. Já jsem mezi tím zajela se ségrou do obchodů a koupila si nějaký ty hadříky na sebe. Pak jsem naložila malýho do auta a jeli jsme pro ty bačkůrky 😠 a pak domů. Malej byl tak utahanej, že jsem ho dnes dala spinkat už v šest a byl hned tuhej. Takže dneska taková pohodička a relax 😉

lamarika
13. sep 2009

wiwienne: já bych zvolila Manducu. Nevím jak ergo, ale Manduca má vloženou vložku pro malý děti (miminka) což třeba využiješ u dalšího. Jo a je to jenom tenkej kus látky. Myslela jsem, že bude nějaká vyztužená a že v ní bude malej hycovat, ale je to fakt jen kus pevný látky 😉 A pro pejske byla všemi deseti, zvlášť jestli jsi na něj byla zvyklá. Já vyrůstala od mala se psy a když jsem se odstěhovala s manželem, tak mi pes strašně chyběl. Nemohli jsme si ho pořídit kvůli práci (moc hodin v práci, málo doma), takže jak jsem otěhotněla ihned jsem si jela pro našeho Jantárka 😀