Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

wiwienne
11. sep 2009

Jaj, baby, ked si spomeniem, aky zaujem o mna mali muzi, pekni, pohladni, inteligentni a takto som skoncila, mlada baba...nechcem sa lutovat ale kebyze sa na seba divam ocami inej, polutujem..je mi z toho zle 😖

sisstin
11. sep 2009

lamarika: no obdivuhodný nevím...vidíme se málo, kdyby jsme spolu byli každej den..tak to tak určitě není 😉 ale jak píšu o příspěvek výš..u nás to bylo vždycky jenom o sexu a o ničem jiném...jak přišlo dítě a běžné problémy, tak se to začlo bortit jako domeček z karet 😉 sex není všechno 😉

lamarika
11. sep 2009

taky mám radši, když se řeknou věci narovinu. Manžel taky pořád chodil kolem horký kaše a když jsem se ho zeptala proč, tak byl ticho. Jediný co z něj vypadlo, bylo, že náhradní řešení je jednodužší. . . 😒

sisstin
11. sep 2009

jinak vypadat dobře taky není vše..není to záruka štěstí ani ničeho 😉 a myslím si, že chlap..kterej miluje..miluje i v teplákách a neupravenou 😉 já se o sebe starám hodně 😝 a Mp to spíš vadí...vadí mu, že po mně čučí jiný chlapi..vadí mu, že se půl hodiny líčím..vadí mu, že chodím na nehty..ke kadeřnici..to si holky nevyberete 😉 ...a nejhorší je, že mně fakt k životu stačí syn a moje milovaná malovátka..jeho už vůbec nepotřebuju 😒

lamarika
11. sep 2009

sisstin:Máš pravdu, dítě většinou hodně změní. Já právě, že manžel taky takhle jezdí pryč už 3 roky, ale takhle aktivní jsme nikdy nebyli 😅 Tak ten výkon prostě obdivuju. Nemyslím to nijak zle

nikollette
11. sep 2009

Miri, ja aj keď mám tepláky, a náhodou mastné vlasy, ajtak ma chce 😅

wiwienne
11. sep 2009

Lamarika,no uzas 😠 vsak ani ja by som nechcela uz nikdy ineho z toho isteho dovodu, uz nikdy nebudem nikoho tak velmi milovat, brali sme sa pred rokom, zamilovani, konecne som po sklamaniach nasla toho praveho a pride toto..viem, ze toto je nic oproti vaznejsim problemom inych zien, hold im, ale mne to vsetko nejako prerasta cez hlavu, je to malickost za malickostou az mi praskaju nervy a pustia sa mi slzy...o to viac, ze za kopcom byva jeho byvala priatelka, 33rocna pubertiacka, ktora dobre vyzera a on s nou raz do mesiaca spolupracuje, maju spolu jeden kseft..kebyze si niekoho najdem, tak len kvoli synovi, vobec by ma nemusel lubit, to mi je uz jedno, len aby mal syn vsetko co potrebuje..na mne uz nezalezi..to je super, ze pochopil..drzim vam palce, aj na nohach..ja mam pocit, ze uz to medzi nami nebude ono, lebo ked za mnou pride s milovanim, budem sa citit tak, ze je to, lebo musi, ak chce nieco napravit...alebo to robi napriek tomu, ze sa mu jednoducho nechce..Sisstin, rozumiem...hovori sa, ze lepsia ziadna spolocnost ako zla.. 😕

sisstin
11. sep 2009

lamarika: co čtu tady na konovi, tak někteří chlapi jsou horší jak ženský 😕 prostě ten sex nepotřebujou tak často, nebo ho nepotřebujou skoro vůbec 😕 ..partner je pravej opak, on je hodně sexuálně náruživej...ale prostě záruka fajn vztahu to není....je to fajn pro období, kdy od vztahu nic závaznýho neočekáváš..a je ti s ním prostě fajn....ale pro pevnej vztah to nestačí....já bych radši měla někoho, koho miluju a kdo je mi oporou, než sex 8xdenně 😒 ..ale chápu, že vás to trápí..když si chlap někde honí při PC a sex 0bodů 😔 to teda člověku moc na sebevědomí nepřidá 😖

nikollette
11. sep 2009

Siss, milované malovátka 😀

wiwienne
11. sep 2009

Sisstin, mas absolutnu pravdu...mne nejde o sex, ale o princip, v ktorom hraju klucovu rolu city..o odmietnutie, bolest z toho a podobne, ved si citala..
Lamarika, mna to chodenie okolo kase zabija, uz som nanho skrikla, ze je klamar..a potom sa pride pusinkovat a hyckat..boze, ved takto neriesia veci dospeli ludia...(????)

sisstin
11. sep 2009

nikollete: no fakt..miluju se v tom přehrabovat..vymýšlet, jak se druhej den nalíčím..koukat na videa na youtube..nakupovat to...prostě to MILUJU 😅 😅 😅 😅

lamarika
11. sep 2009

wiwienne: já si myslím a doufám v to, že je to pravda, že u nás je to kvůli tomu, že opravdu manžel není ještě zvyklí, že už neskáču jen kolem něho. Malýho zbožňuje, ale přijde mi, že na něj občas žárlí. Třeba když malýho kojím, protože on se skoro prsou nemůže dotknout jinak mi začnou téct 😅 A taky malej má mou 100% pozornost ať se dějě co se děje. Držím ti pěsti aby i u vás se to obrátilo k lepšímu a když k něčemu dojde, tak si nelam hlavu s tím jestli to je z donucení. Budeš se akorát zbytečně trápit

nikollette
11. sep 2009

A nerobíš vizážistku??? 😉
to by ťa asi veľlmi bavilo 😀

sisstin
11. sep 2009

nikollete: to by mě moooc bavilo, ale moc si nevěřim, že bych to zvládla 😒 ono něco jinýho je malovat si svůj obličej, který poznáš..a někoho jiného..odhadnout, co mu sluší....jaký barvy..já moc právě neumim malovat na papír, a to je základ při vizážistickém kurzu 😒

sisstin
11. sep 2009

a holky, pokud kojíte..tak je to fakt hodně pevnej vztah k dětátku...a některým chlapům to třeba nemusí dělat zrovna dobře 😉 mají vás zafixované právě jako matky..a milenka k tomu moc nejde 😕 já myslim, že se to postupem času zlepší 😉

lamarika
11. sep 2009

sisstin: snad i u tebe se to nějak obrátí k lepšímu nebo alespoň k nějakýmu uspokojivému řešení, který bys ráda 😉

sisstin
11. sep 2009

lamarika: no já se obávám, že jsem slaboch a nijak to řešit nebudu..přece jenom partner mi dává dost dobré finanční zázemí( zní to teda hrozně, ale je to tak)...a nějak si neumím představit, že bych si hledala někoho jiného...jsem na chlapi min. o 10let starší než já, což je dost problém..páč jsou všichni ženatý..a s dítětem si někoho hledat taky žádný med...já jsem bohužel ten typ, se kterým chtěj mít chlapi sex..ale pro život moc nejsem 😅 😅 😅 😅 domácnosti mi zrovna nic moc neříká..jsem spíš na ten sex a intelektuální pokec 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ...no, takže to vidim reálně- skepticky 😅 😅 😅 😅 ...jo a neberte mě moc vážně, dopíjím čtvrté pííívo 😅

wiwienne
11. sep 2009

Shaulinka, ze sa boji, aby mi neublizil?Ja beriem, ze chlapi si radi ulavia, ale kebyze si rada ulavujem zakazdym sama a pristihnem sa, ze mu nechcem ublizit, tak mi napadne len jedno..ze nieco nie je v poriadku...
Sisstin, aj ja som chcela ist za vizazistku, ale mama mi to vyhovorila, kvoli zivobytiu a tak...ale potom som sa zmenila, vsak zivot je o inom, ale je to krasny "konicek" 😉 keby bolo viac casu, licim sa aj hodiny🙂
Lamarika, my sme sa o tom s manzelom bavili, maly je priorita cislo jeden a uz to tak berie aj on, praveze sa vzdy snazim venovat velku pozornost aj jemu..ale ako vravim, mam pocit, ze sa ta pozornost a dobrota obracia proti mne..cim viac davam, tym menej dostavam, castox som mala pocit, ze mysli viac na seba...a hlupy podla mna nie je, ze by to nechapal, lebo castox to tak vyznie..ja som zistila, ze som ako sluzticka, az ked sa narodil maly, dovtedy som si to nevsimla, na vsetko bol cas a tak, ale uz aj o tom sme sa bavili..zacal pomahat a to naozaj..aspon ze ma naozaj miluje, ze si tym mozem byt ista, lebo by ma tu uz nebolo..Sisstin, Nikolette, ja by som nevedela urobit inej zene dokonalu tekutu linku..

sisstin
11. sep 2009

chlapy..hrubka..ehm..stydim 😔

sisstin
11. sep 2009

jako holky..já se až někdy stydim, že si na přítele stěžuju..on je fakt perfektní..vydělává, umí vše v domácnosti i okolo domu, je to starostlivej táta...prostě ideál...ALE...nemáme si, co říct..nemáme žádné společné koníčky, společné názory...nezasmějeme se spolu..prostě nic 😒

lamarika
11. sep 2009

Nic holky, jdu do hajan. Brzo bude ten můj poklad bouřit, tak ať alespoň něco naspím. Dobrou noc

wiwienne
11. sep 2009

Lamarika, rozumna rec, dobru noc..Sisstin, aj ja sa hanbim, lebo mam doma citliveho, zlateho muza a ja vkuse nieco "mam"..sme ludia, clovek je clovek, lebo chce stale viac..alebo aspon to, co polovicke dava on sam..

wiwienne
11. sep 2009

Dobru noc, idem aj ja...skor, nez muz pride z prace..dnes uz nemam chut vidiet ho ☹

nikollette
11. sep 2009

Sis, ty si takto popíjaš pivčo 😅

wiwienne
12. sep 2009

No baby, teraz ma dorazil...je sest hodin rano a my s malym pozerame rozpravky..maly zacal vypravat, viskat v postielke, on nemohol preto spat a zapotil, ze mu treba dat jednu rastlinu na spanie 😠 😠 😠 som nadsena 😠 😠 😠 dufam, ze aspon vy sa vyspite a vasi drobcovia tiez..

lamarika
12. sep 2009

wiwienne: tak já dnes v noci fungovala jak obracečka palačinek 🙂 Malý se asi před týdnem naučil otáčet na bříško a pořád chce na něm spinkat. Jenže asi po jedné hodince až dvou chce zpátky na zádička. V tom je ten problém, protože na zádička z bříška se ještě neumí obrátit, takže musím nastoupit já 😖
Naštěstí se zbudil na tvrdo až v devěd a teď si hraje a piští v ohrádce 🙂
Jinak o tom povídání brzo ráno a pak následné brblání manžela znám 😉 Ten nakonec vyrukuje s tím, že malej zlobí, přitom jenom kecá jako každý jiný malý dítě 🙂

amy14
12. sep 2009

wiwienne-tak my máme dvaapol mesačnú a môj drahýnevstáva urobiť mlieko trikrát za noc,neuspáva,neprebaľuje.spí vo vedľajšej izbe,lebo máme dvojizbový byt a do obývačky nemáme dvere a ked dve noce malá spala v postieľke,tak mi povedal,že sa nevyspal a ked malá vstala o 6h tak sa presunul do jej izby a spal.on spí do obeda a potom niekde zdúchne,akože má robotu a príde večer.no to je pre mňa fakt pomoc.a malá je na rukách,ked zaspí rýchlo varím,upratujem.a už toľkokrát som mu povedala,čo od neho vyžadujem a z jeho strany to trvá tak max 5dní....a mne povie nech spím ked malá spí...no ono sa to povie,len ja tiež neviem zaspať na povel a ked už zaspávam,tak sa malá zobudí....povedzte,čo mám robiť,aby si konečne uvedomil,že je otec..a pritom malú sme chceli obaja...bola vytúžená po roku snaženia...

shaula
12. sep 2009

Wiwenne - podle mě potřebujete otevřenou promluvu. Ne na otázku "co jsem ti udělal", odpovědět "ty víš co" - neví! Chlapi přemýšlejí úplně jinak než my, jednoduše, nekomplikovaně! Podle mě mu vůbec nedochází, jak se cítíš! A pokud ho miluješ, jak píšeš, tak rozhodně stojí za to zabojovat! A když ti vadí milování přes den a stydíš se, tak proto jsem psala využít tmy. A když už za tebou přišel a ptal se, čím ti ublížil, tak jsi promeškala skvělou příležitost k promluvě...

wiwienne
12. sep 2009

Shaulinka, nestratila, ja som mu vcera povedala, co je problem a on bol ticho...a potom mi povedal, ze vobec nie je pravda, ze ho nepritahujem...tak preco mi potom klame, ze robi nieco bezo mna?..mne vadi len to, akym sposobom prebiehalo to milovanie, svetlo mi nevadi, ved hovorim, kebyze je ten pristup od zaciatku iny, nerobilo by mi problem nic...ja si pocka, co bude a uvidime...to ze sa pytal cim mi ublizil bola len jeho hra na hlupeho, vzdy to robi, ked nieco riesime...je to chlap a on nema chut riesit, ale premlcat to, co ti poviem, ved ho poznam..

shaula
12. sep 2009

Já ti úplně rozumím, jak se asi cítíš. Ale myslím, že si dovedu i představit reakci tvého manžela - když se probírá nějaké neoblíbené nebo ožehavé téma, tak se raději tváří, že nerozumí, než aby dal přímou odpověď - ale ne proto, že to třeba necítí jako problém, ale proto, že je to pro něj nepříjemné a proto se tomu snaží vyhnout - je to vcelku normální reakce, prostě doufá, že když o problému nebude mluvit, tak zmizí... Podle mě bys mu měla jasně říct, co ti vadí, a pak uvidíš, jak se zachová. A rozhodně si trošku pozvedni sebevědomí - třeba se namaluj, kup si nové šaty, zajdi si ke kadeřnici, cokoliv, co ti udělá radost a budeš se sama cítit líp. A možná se pak i bude cítit ohrožený, bude mu vrtat hlavou, proč to vlastně děláš, a bude si tě víc všímat🙂 Psala jsi, že si jsi jistá, že tě miluje - tak jde jen o to zapracovat na tom, abyste se vzájemně zase přitahovali🙂 Moc ti držím palce!
U nás se to snad taky lepší - včera jsme si užili hezký večer 😵 a dneska si to asi (doufám) zopákneme 😅