Tichý reflux a plač 5 -týždňového bábätka

30. máj 2020

Maminy poraďte. Mám 5týždnove bábätko ma tichy reflux. Dávam 1 deň Bebu AR. Ale stále ma kyselinu. Myslela som.si že po tom mlieku to bude lepšie. Krmim ju tak že jej hlava je na mojom ramene. Tak si aj odgrgne. Tak ju potom aj nosím. Vydrží hore cca 60 minút. Nechce zaspať v postielke ma ju ozaj vysoko. Stále jej to ide hore to mlieko. Je to cítiť aj počuť. Uspavam na rukách že na mne leží alebo v satke. Len
ona plače stále až nakoniec zaspí. Ja už neviem či plače od bolesti alebo od unavy. Mali ste niečo podobné.

jullietka
30. máj 2020

My sme mali to iste,kupte Gastrotus sirup,ten udrzi mliecko v brusku a kyselina by mala ustupit. Samozrejme mliecko davajte toto dalej,jeto original na reflux,boli ste aj na gastro? Urcite postielku nechat vyvysenu,jemne nosit,nenatriasat, a hlavne veeeela sa mojkat. Nasa vkuse plakala,den a noc(dokial sme nezistili pricinu),plus este mala aj koliky. Takze urcite kupte ten sirup,nam ho odporucila gastro,davat ho pred mlieckom,presna davka bude na krabicke. Drzim prsty,velmi dobre viem ake to je narocne obdobie.

autor
30. máj 2020

@jullietka a to sa môže aj ,,AR mlieko,,aj ten sirup naraz, nezapeka potom. A to sa dáva pred jedlom?A cvičenie s nohami robiť alebo nie? Ona sa napapa a potom ticho a za chvíľu plač. Potom chvíľu dobre potom zas plač, že akonáhle ju chcem položiť do postielky plač a to tam skoro sedi. Tak ju musím na rukách uspat

simonka1304
30. máj 2020

Nutriton na zahustenie mlieka

autor
30. máj 2020

@simonka1304 to sa dáva aj do AR mlieka

simonka1304
30. máj 2020

To neviem,ja som do normálneho nutrilonu dávala..

misickaa4
30. máj 2020

Mozno vyskusat ine AR mlieko. My mame sunar AR

jullietka
31. máj 2020

Asi ano,nam to tak dala dr z gastro,tak asi sa moze. Ano dava sa pred jedlom ak si dobre pamatam. Moju nezapekalo z toho vobec. Cvicit s nozkami vtedy ked sa nemoze vyprdiet,inak by som to ja nerobila. Ano preto tak place lebo vtedy jej idu stavy hore krkom a ju to boli. Palila vas niekedy zaha?to je to iste ale deticky to boli ovela viac. Moju som tiez jedine na rukach uspala,to musite vydrzat fakt,citi vas a vase telo,teplo,proste maminka je top 🙂 a jemnym pohojdavanim na rukach sa jej ulavi. Moja zacala sama zaspavat v postielke az ked mlaa nejakych 6-7 mesiacov. Mlieko by som este nemenila,tiez si musi zvyknut na mliecko,lebo ked po par dnoch budete menit mliecka tak jej bude este horsie

straka17
1. jún 2020

Odporúčam dostať sa do Šrobárovho ústavu v Smokovci. Ja sama som tam bola ako bábo a neskôr dieťa so šialeným refluxom a alerigou na mlieko, neskutočne pomohli.

autor
2. jún 2020

@jullietka ďakujem v3lmi pekne. Na gaste sme neboli. Dnes som volala pedine a ta že mám dávať to mlieko,,AR bebu,, plus skúsiť ten gastrotuss po každom jedle alebo teda skúsiť, či je lepšie dávať pred alebo po jedle. V náhode jr písané po jedle. A veľa nosiť máme. Len to je taký začarovaný kruh. Ona mi viac ako 45,60 minút hore nevydrží. Čiže prebalim, nakŕmim a už ziva. Len ide jej to hore a nemôže zaspať. Len v satke. Aj pi 30 minútach som chcela položiť a nič len plač. Asi ju to dosť pali. Tak vzdávam aj kocik a budeme satkovat, nosiť. Hádam to prejde do 3,4 mesiaca. Na gastro nás lekárka nechce poslať vraj je to normálne.

jullietka
2. jún 2020

Tak ja som si vydupala vysetrenie na gastro,mne to proste nedalo ze tolko place,a z gastro nam predpisovala mlieko az do 1 roka a 3 mesiacov,lebo stale mala zle vysledky,v lekarni sme doplacali polovicu a aj ten doplatok nam poistovna vratila. A uplne normalne to nieje,ked vobec nechce lezat na chrbatiku....gastro by jej urobila komplet vysetrenia,obsirnejsie ako robi pediatricka...u nas sa to zlepsilo az ked zacali prikrmy,take hustejsie som robila,samozrejme polohovat stale hlava aby bola vyssie...moja zas c kociku stale spala 😁jej asi ten vzduch cerstvy robil dobre. Hlavne si musi poriadne odgrgnut,uspat na rukach a cca po 15 minutach nehybneho drzania som ju prelozila do postielky ale tak akoby som bombu ukladala 😁ani vlasok sa nemohol pohnut a hlavne hlavka lebo sa hned zobudila,preto som uz pri zaspavani si ju chytila do ruk tak aby som s nou co najmenej hybala ked ju budem davat do postielky

autor
5. jún 2020

@jullietka ideme toho 16.6 na poradňu budem žiadať výmenný lístok na gastro. Bo tiež sa mi to nepáči ten plač. Bojím sa či tam nie je nejaký iný problém. A to uspavanie ako u nás. Niekedy je to rýchle a niekedy to trvá dlhšie a potom keď zaspí ju preložím

jullietka
5. jún 2020

Urcite treba ist cim skor,vela deticiek ma ten reflux a kazdy z toho robi normalnu vec,ale kto to nezazil nepochopi... Nieje normalne zeby dieta nespalo a pod kvoli refluxu,drzim prsty 🙂

nela7553
1. nov 2022

@jullietka dobrý deň môžem sa opýtať naozaj vám odporučila sirupcek podávať pred mliečkom? Pomohlo? My dávame po mliečko ale naozaj nevidím nejakú zmenu mame 6 mesiacov a dosť silný tichy reflux.