Topánky značky Bubblegummers, Rak a Protetika

86
16. feb 2014

Chcela by som sa spýtať, aký máte názor na topánky značky Bubblegummers, Rak a Protetika, ktoré sú lepšie? máte s nimi skúsenosť? tie Bubblegummers sa mi zdajú byť také tvrdšie, topánky Rak zase také ohybnejšie (tejto značky nosíme papučky). na zimu som dcérke kúpila čižmičky Protetika,ale veľa ludí mi hovorilo, že sú také neohybné, tvrdé, že malej sa v nich isto musí zle chodiť a neformuje sa jej dobre nožička. tak teraz neviem z akej značky mám vybrať topánky na jar, lebo všetci tú Protetiku tak vychvalujú a myslela som si že som pre dcérku dobre urobila, ked som jej kúpila tej značky čižmičky, no teraz som na vážkach. ďakujem za každú odpoveď a názor

marlenka75
16. feb 2014

Ahoj, moja má všetku obuv Protetika a som veľmi spokojná, vobec sa mi nezdá že by boli tvrdé, neohybné. 🙂

euka210
16. feb 2014

@86 tak ja som kupovala papuce Rak, teraz aj tiez su mu uzke, tak sme nasli nejake bardejovske, co boli sirsie. Cizmy ma uz druhy rok z Protetiky a ja som s nimi spokojna. Kupila som aj z Lidlu ze do snehu a po dvore, ale tam ma napr. rychlo vlhke dnu. V lete sme mali sandalky Protetiky a tiez dobre. Maju sice hrubsiu podrazku, ale cizmy ked maju izolovat, tak musia byt hrubsie a ohybna je podla mna dost...su na chodenie po vonku nie gymnasticke cvicky ci papuce na dnu 🙂 A prave je ovela ohybnejsia ako na tych z Lidlu. Po vonku sme mali tenisky Rak a tie fakt ze vynosil. Tu prvu znacku nepoznam.

pastelka17
16. feb 2014

Ahoj,topanockami z Protetiky urcite nic nepokazis. Urobila si dobre a nemusis mat ziadne pochybnosti 🙂 A vobec nie je pravda,ze sa jej v nej neformuje nozicka. Praveze formuje. Ved ta firma vyraba aj specialne topanocky pre deti s problemami noziciek a na ich formovanie. Keby dcerke neboli dobre topanocky,tak zbadas ze bud spickuje al.nejako divne v nich chodi,prip.ze ma otlacene al.oskrete nozicky. My sme do 3 rokov pouzivali len tuto znacku. Potom sme pouzivali aj BubbleGummers cizmicky /dobre drzali kotnik/ a dcere sa pacili. Teraz je to uz rozne. Ale vzdy sa snazim vyberat take kt.pevne drzia nozicku - na odporucanie ortopeda. Doteraz nemame asi aj vdaka tomu problemy s plochymi nozickami.

katy1979
16. feb 2014

No u nas ani jedny 🙂 ak vyberas iba z tychto troch znaciek a raky su najmakksie brala by som tie. Protetiky su naozaj na zabijanie klincov. Uz aj ortopedi sa roznia v nazoroch a neodporucaju bezhlavo protetiku.

quaxi
16. feb 2014

Na topanky su v podstate dva nazory, preto dostavas take protichodne rady. Jeden nazor je, ze noha potrebuje oporu aby sa formovala, topanka ma byt pevna a tvarovana a drzat nohu v tej spravnej polohe a potom sa noha spravne vyformuje podla topanky. Ak sa ti pozdava tento nazor, tak protetiky su idealne. Druhy nazor je, ze noha sa spravne formuje pouzivanim svalov, ktorych je na nohe velmi vela a mnohe z nich su blokovane v topankach, tym viac, cim je topanka pevnejsia a cim mensiu sancu ma noha na pohyb. Ak sa ti pozdava tento nazor, tak papucky zahodis do kosa, dieta bude chodit co najviac bose alebo len v ponozkach, a ked sa uz nebude dat naboso, tak pouzijes topanky s co najtensou podrazkou, uplne ohybnou (da sa v ruke pomackat vsetkymi smermi), bez akejkolvek klenby ci podpory celnku. Take ale v nasich predajniach obuvi asi nenajdes. Co je spravne, to dnes nikto nevie, lebo jeden odbornik tvrdi jedno, druhy druhe. Kazdopadne davaj pozor na to, aby topanka nebola dietatku prilis uzka v oblasti klbov prstov, pretoze vdaka tomu sa vyvija vboceny palec - bohuzial vysledok sa viditelne prejavi az o 20-30 rokov, takze si to lahko nevsimnes.

svatava74
16. feb 2014

@86 maly ma 3,5 roka a celu dobu nosi protetiku a aj papucky...rak papucky su makke, nesla by som do nich, klenba o nicom... robim v jalsikach a nasi drobci nosia vselico mylsim znacky....ja osobne nedam dopustit po tom co vidim na protetiku...vychadzaj z fyziologie nohy, cize ....dokonca deticky co musi achodit k ortopedom maju velmi podobne tie ich liecive topanocky , papucky atd....ved ked mate zdrave nozky, nie je mala stale obudt av tej istej topanocke a my sme menili topanky kazde 2 mesiace a maly mal aj 3 pary na von, tenisky, papucky do jalsi, doma, atd...cize....zlata protetika...

86
autor
16. feb 2014

@euka210 no veď to som si aj ja hovorila, že na zimu musí byť predsa tá podrážka trochu hrubšia, ved ked aj mrzne a po snehu sa chodí, nechcela som také s tenkou podrážkou a tak som volila tú Protetiku. to je to že 100 ludí sto chutí a 100 názorov

86
autor
16. feb 2014

@pastelka17 tiež som bola toho názoru, že keď Protetika vyrába aj topánky na mieru pre deti, ktoré to potebujú a majú odporúčanie od ortopéda, ale teraz fakt som z toho jeleň kedže každý vraví inak 🙂 no nerada by som však dcérka spôsobila nejaký problém - aby v budúcnosti nemala ploché nohy.

86
autor
16. feb 2014

@katy1979 nevyberám len z týchto značiek, rada si nechám aj poradiť s akými máte vy skúsenosti. kedže doteraz som niečo také ako detská obuv neriešila. to som čítala, že raky sú mäkké

86
autor
16. feb 2014

@svatava74 ďakujem za názor. brala som to aj tak, že tá Protetika sa najviac predáva v lekárňach a zdravotníckych potrebách, tak by mala byť fajn

86
autor
16. feb 2014

@quaxi veď to je to že sú dva názory a teraz si vyber čo je správne. nedávam malej papučky stále. občas chodí aj len ponožkách protišmykových a tie zimné topánky - tiež toho v nich veľa nenachodí, ale z jari to už bude oveľa viac a preto hladám tú najvhodnejšiu obuv

pastelka17
17. feb 2014

@86 Ked si nemala doteraz problemy s Protetikou,tak ich kludne pouzivaj aj nadalej,ak si bola s nimi spokojna. A dalsie topanocky si kup inej znacky. My sme mali tiez 2-3 pary topanok,kazdy inej znacky. Ale vzdy pevnejsie. A ciastocne nesuhlasim s @katy1979 ze Protetika ma tvrde. Je dobre ze su pevnejsie tie topanky zhruba do 2-3 rokov. Klenba chodidla sa zafixuje do spravnej polohy a nehrozia ploche nozicky. Potom uz moze mat dieta aj "makksie" topanky,lebo chodidlo je zafixovane v spravnej polohe. To je moj nazor a vl.skusenost,kt.mi odobrili 3 rozni ortopedi,nakolko sme mali nabeh na problemy s nozickami a tym aj vznik plochej nohy. Verim,ze aj vdaka topanockam z Protetiky do 2 rokov u oboch deti,maju obaja krpci nakoniec zdrave nozicky.

katy1979
17. feb 2014

@pastelka17 no poviem to takto riesime ploche nohy pytala som sa na to ordopedov povedali mi ze obuvou to ovplyvnim minimalne. jednoducho bud ta noha plocha bude alebo nebude. nepytala som sa iba jedneho. Starsi nosil topanky na ktorych sme si dali zalezat. nosil vacsinou cicibany co odporucaju aj ortopedi aj fyzioterapeuti. Dieta ma take ploche nohy ze ani kvapka vody sa mu tam nedostane. Pri mladsom sme uz urcite veci zmenily. nenosil doma papuce prve topanky mal tie makkucke kozene s kozenou podrazkou. Dieta sice ma ploche nohy ale nie az tak. Teda jednu ma v poriadku druhu plochu. Upozornujem ze moje obe deti maju hypermobilitu klbov aby sa zasa nejaka dobra dusa do mna obula.
Ortopedov som sa vzdy pytala ake topanky na co si dat pozor chodili sme aj s topankami na kontrolu.Ohladne klenby mi povedali ze nemusi byt a ak je aj klenba topanky musia sediet na nohu ziadne ze vacsie. Bez klenby mozu byt aj vacsie a s rezervou. Co sme mali protetiky nemala som s nimi dobre skusenosti. mozno sme len mali smolu.

jaruskatt
17. feb 2014

mne ortopéd odporučil chodiť čo najviac naboso. po byte, po dvore... holé nožičky, alebo iba ponožky. Von jednoznačne topánočky s tvarovanou podrážkou-stielkou.

bluerose
17. feb 2014

Od narodenia len Protetiky, ci uz sandalky, zimne, poltopanky, maly ma nozky v poriadku a sme spokojni. Ale je dobre aby chodil ak moze doma bosy, alebo aj v lete po travicke🙂

loli39
17. feb 2014

ahoj mi tiež nosíme protetiku od narodenia a sme spokojný nema nič s nožičkami dobre chodí nečapce v nich ja by som už ani inu značku nechcela

hori
17. feb 2014

Protetika je tvrda, to je fakt... na cizmach mi to nevadi, lebo cizmy maju odspodu aj izolovat, ale ked uz poltopanky maju ten isty typ podrazky ako cizmy, tak to uz bolo na mna moc... okrem toho mam s protetikou skusenosti, ze je vyrabana ozaj na sirsie nozky, cize nic pre nas... ja som sa musela poobhliadat po inych znackach...
Bubble gummers - mali sme len zopar a celkom spokojnost.
Raky - papucky super - makke, pohodlne, topanocky su super, ale nie tie akoze prve topanocky kozene s papuckovou podrazkou, ale vyrabaju aj s normalnou podrazkou a celkom sa mi v obchode pozdavali - maksie nez protetika, ale osobnu skusenost nemam.
Osobne davam prednost znackam ecco, richter, elefanten, superfit... ale pravda, to su vsetko topanocy dost tazko zohnatelne na sk... v par vacsich mestach...

pastelka17
17. feb 2014

@katy1979 nakoniec sa clovek musi spolahnut aj tak asi sam na seba. Tebe ortopedi povedali a odporucili uplne ine ako mne. Takze kde je pravda? :/

katy1979
17. feb 2014

@pastelka17 to ani srnka netusi. Kazdy veri niecomu inemu a to asi aj propaguje. A rodic sa musi rozhodnut ktora cesta je mu najblizsia.

86
autor
17. feb 2014

@pastelka17 no my máme teraz zatial prvé Protetika a to zimné, lebo na jeseň sme topánky ešte nepotrebovali 🙂 tiež nejdeme mať len jeden pár topánok a preto asi vyskúšam viacero značiek a uvidíme čo bude pre dcéru najlepšie 🙂

topanka21
23. feb 2014

Protetika určite nie lebo to vsetko pochadza z Ciny a iných " superkrajin"

lucinocka
23. feb 2014

@86 my pouzivame Kornecki, Ren-but a teraz Superfit...uprednostnujem makke podrazky, mala v nich pekne doslapuje.. pred par dnami som jej v predajni skusala sandalky Protetika a chodila ako robot, hrozne...a v RAK padala jak hruska, zahodila som ich hned, tvrda podrazka, nonstop sa potkynala... a na uplne prve kroky sme pouzivali len capacky na vonku a vo vnutri naboso, ale bolo leto🙂

86
autor
24. feb 2014

@lucinocka to naozaj tie topánky Rak boli také hrozné? lebo ja som rozmýšlala že tei by som jej vzala na dvor 🙂 a aké capačky ste nosili na tie prvé kroky? akú značku? a papučky doma nenosíte?

lucinocka
24. feb 2014

@86 papucky doma nosime Ren-but, veeelka spokojnost 🙂 http://www.nelinka.sk/nelinka/eshop/17-1-ORTOPE...

a capacky som jej kupovala z ebaya, tusim boli kozene...vyuzili sme ich v lete super, aj po plazi aj do parku, zdrela ich kvalitne :D

86
autor
24. feb 2014

@lucinocka si teda fakt s tými papučkami spokojná? lebo pozerala som to teraz a tuším by som malej na skúšky jedny vzala. a čo sa týka tých capačiek, kedže majú len koženú podrážku a mála v nich chodila po vonku neboleli ju potom nožičky? len tak sa pýtam aby som vedela

lucinocka
24. feb 2014

@86 tie capacky som neriesila ake su, vzala som ich lebo sa mi pacili, myslim ze hocijake by splnili ten ucel..mala mala 10-11 mesiacov, ked sme ich zacali nosit, dovtedy chodila jak ciganske decko bosa 😀 po ihlici, po kamenoch na plazi, jej to vobec nevadilo a potom sme presli na tie capky, lebo moja mama dudrala, ze chodi jak ciganca :D tak ich mala skoro ako ponozky, boli uplne makke...
Ten renbut mi odporucala kamoska z nasej temy, ze su super, lebo maju aj dierky na podrazke na odvetravanie, aj su makke.. malej som vzala teraz o 2 cisla vacsie papucky a chodi v nich pekne, lebo tym ze su makke sa nepotkyna.. ja som s nimi velmi spokojna 🙂 Ked sa vratime o mesiac do chorvatska uz ich bude nosit aj povonku pravdepodobne🙂

86
autor
24. feb 2014

@lucinocka noo tak to je super, že vy v teplej krajine bývate 🙂 no tebe teda malá začala dosť skoro chodiť. naša až v roku. takže o kolko väčšie mám objednať? stačí klasika nadmerok 1,2 cm?

lucinocka
24. feb 2014

@86 myslim ze staci🙂 My sme mali teraz cislo 20, ale uz ju zarezavalo do noziciek a prsteky mala skrcene, tak som jej vzala rovno 23ku a v pohode v nej beha 🙂 ono u nich je cislovanie po pol cm, tak neviem na ake cislo ti to vychadza 🙂

86
autor
24. feb 2014

@lucinocka zimné nosíme číslo 20 ale teraz už idem jarné kupovať a to je naprd že všade je iné člslovanie

lucinocka
24. feb 2014

@86 nj, preto ja najradsej kupujem cez net, lebo v obchode niesu uvedene dlzky vnutorne, moja v obchode robi cirkus jakeby ju rezali...a takto jej doma odmeram a kupim... akurat som jej teraz zobrala tieto este http://www.nelinka.sk/nelinka/eshop/17-1-ORTOPE...

V juni docestuju nasi na dovolenku, tak potom ked jej kupim este nejake prave letne sandalky🙂 U nas je toto naprd, ze musim mysliet pol roka dopredu, lebo tam to bud kupim za nehorazne ceny a cestovat budem pol dna, alebo bude chodit bosa...a vies , ake je to o nicom tipovat aku nohu bude mat o pol roka..