Topánočky pre 7 mesačné dieťa s váhou 12 kg

bobana297
13. apr 2017

ahojte baby. chcem sa spýtať, kedy ste zacali davat vasim ratolestiam obuv s pevnou podrazkou? totizto moj krpcek je trochu vacsi a ma aj vacsie capacky ale aj tie uz mu budu malicke. chcem sa spytat ci by vadilo keby maval tenisky s pevnou podrazkou aspon do kocara ked este samozrejme nechodi. budeme mat 7 mesiacov a skoro 12 kg a 80 cm. neviem ako a ci to bude zle vplyvat na jeho nozicku ale tak ked je este takto chladnejsie niekedy nenecham ho predsa boseho poradite mi? dakujem

stratilikova
13. apr 2017

@bobana297 keď začali obchádzať nábytok...7m topánky nepotrebuje, stačia mu 2 vrstvy + nejaká prikryvka...prečo by nemohol byť bosy?

bobana297
autor
13. apr 2017

ako boseho ked je takto vonku chladno

3petka
13. apr 2017

Ja som začala dávať capacky resp topánočky s makou podrážkou keď začal obchádzať nábytok v 7 mesiaci. A teraz keď ideme von tak už má botasky aby si mohol pobehať ale kým bol v kočíku tak mal take navleky z merina aby mu bolo teplo. A keď sme doma tak striedam stále topánočky s makou podrážkou len s ponozkami. Nech sa nožičkami hýbe a oddýchne si od topánok.

pribinak
13. apr 2017

Vsak este ma pančuchy, daj hrubé ponožky a deku. Take male babo este fakt topanky nepotrebuje

ukulela
13. apr 2017

@bobana297 pancuchy, hrube ponozky a zabalit do deky ... uplne staci, nebude mu zbytocne tahat nohy ... ja som aj rocneho davala spat do kocara takto - nohy do fusaka a hotovo, v kapcoch by sa mu ani dobre nespalo ...
capacky ak chces, pozri aj tu - http://www.barefootky.sk/kategoria/afelo/ maly ich mava ako papucky doteraz. ma uz 2 a pol roka.

nicolle21
14. apr 2017

Kym bol v kocari, mal iba pancuchy, ponozky hrube a pod., naco je dietaru topanka? Lepsie ho zahreje niekolko vrstiev a teple ponozky ako teniska a aj sa mu tak bude lepsie spat 😉

nini1010
14. apr 2017

Wow!moja ma 4 r a 15 kg!

bluebarablue
14. apr 2017

@bobana297 tak daj pancusky, hrubé ponožky a ked je ozaj chladno, tak prechodný pripadne aj zimný fusak ... aj ja dávam minimálne ráno ked na záhrade spinka tak do prechodného fusaku

sykorkauhliarka
14. apr 2017

@nini1010 neboj autorkino dieta to s najvacsou pravdepodobnostou "vybeha"

michaella94
14. apr 2017

Moj maly ma 8 mesiacov a tiez obcgadza nabytok....ja sice nemam maleho v kociku ale nosim no do nosica davam len hrubsie ponozky...no akurat tiez riesim topanky lebo ked bude vonku pekne sucho tak ho necham chodit okolo muriku co mame pred blokom...co sa obuvy tyka ja som zastanca barefooot ....skus si o tom pozriet na nete popripade je fb stranka a uz sa ssma rozhodnes...jde o tom aby dietko malo dost miesta v topanke a nemalo tam nozku stlacenu ako napr v botaske kde je uzka spicka a podrazka tvrda...ja sa rozhodujem medzi Attipas a Little Blue Lamb...popozerak mozno ta nieco oslovi ☺ ssmozrejme je viac znaciek na barefoot obuv ☺

nicolle21
14. apr 2017

@michaella94 lbl su super na prve kroky 😉

ukulela
14. apr 2017

... nerieste vahu, nepya sa na to, chodi na poradne, keby bol problem s vahou, riesi ju doktorka.

monilik
14. apr 2017

moji obaja kym nezacali chodit po vonku tak ziadne topanky nemali.po byte chodili iba v ponozkach s nopkami.ani jeden nemal problem s plochymi nozkami...a do kocika ako pisu baby pancuchy ponozky a deka ci fusak resp. v zime navleky na nozky co som mala k overalu.

kitty88
14. apr 2017

Topanky s pevnou podrazkou mu ozaj este netreba, ani moja 11-mesacna take nenosi (nechodi este). Obuvam jej kozene capacky doma aj do kocika, kupis v roznych velkostiach, su pohodlne a natiahnes aj na buclatu nozku 🙂

michaella94
14. apr 2017

Capacky su fajn no mojmu synlvi sa v nich neskutocne potili nozky no on je dost potivy preto zhanam nieco ine ako capacky na vonku...inak na doma len bose nozky nikdy som papucky nedavala ☺
@nicolle21 nakoniec budu aj LBL aj Attipas ☺

bobana297
autor
15. apr 2017

@nini1010
no moj maly sa narodil ako 5 kg 🙂 a ked ho nas dr.videl ked sa narodil sa smial ze je jak 3mesacny a teraz je jak rocny 🙂

monilik
15. apr 2017

@bobana297 riadny valibuk 🙂

siska53
15. apr 2017

@bobana297 vsak nechodi a bude to mat obute len v kociari.
My sme.mali zimne topanky s pevnou podrazkou,lebo svokrovci mu kupili,tak tie som mu davala do kocara obcas len on mal medzi 9-12m a bola zima,takze mal aj fusak a kedze od 11.m.chodil,tak obcas sme ho uz aj "vypustili" z kocika. Inak maximalne capacky alebo viac vrstiev na nozicky. Malej doteraz,ked je chladnejdie,davam 2ponoziek (pancucham sa brani), lebo je po mne - studene nohy,hned jej je na ne zima ako mne.