Používame cookies. Viac informácií tu. OK
janinah
25. nov 2018

Prechádzka môže byť aj dlhšia ako "malá" a aj dve denne,ak to počasie dovolí.Mat. centru by som sa teraz v chrípkovom čase vyhla oblúkom,bola by som rada,že mám zdravé dieťa.😉

beky1813
25. nov 2018

Nam uz druhe dieta a v materskom centre sme boli az raz. Chodime von doobeda, poobede, obzerame vyzdoby, svetielka, alebo do cajovne, kaviarne ideme, teraz na vianocne trhy

evittam
25. nov 2018

Raz týždenne do CVC, inak prechádzky doobeda, poobede. Von s kamoskami, na ihrisko,kavu,vinko, so mnou do fitka, detský kútik v zime ci skaredom pocasi raz za cas-nevidim dovod preco nie-jasne držať deti pomaly vo vakuu a potom tu vypisovať "co mám robiť ked je v skolke dva dni z mesiaca a potom chore". Ale to uz je kazdeho vec

little_honeybee
autor
25. nov 2018

@janinah ked pocasie dovoli sme 2x denne von dokopy okolo 4h. Myslim ze je to dost. Ak prsi snezi fuci 1x po 1-1,5h.... to je ta "mala" ptechadzka.
Bojim sa chorob, ale mala stale len o detoch rozprava....deti deti deti.... :(

evittam
25. nov 2018

@little_honeybee Tak to nebudes chodit nikam.

little_honeybee
autor
25. nov 2018

@evittam nerozmuiem tvojmu komentu. Ja som odpovedala janinah, ktora pisala aby som sa vyhla centram. Ja naopak chcem ist.... takze nechapem

ave17
25. nov 2018

To máš sikovnu malú, keď o deťoch už rozpráva, ja mam mali približne v tom istom veku a tej je úplne jedno ze co robí, s kým, kde, hlavne ze ma vidí 🙂

little_honeybee
autor
25. nov 2018

@ave17 vie malicko slov, ale jedno z nich je deti deti a na ihrisku sa vzdy k nim rozuteka a chce sa hrat. Je velmi spolocenska, ale tiez musim byt pri nej. Ak tam nie su deti, mama sa musi pozerat ako sa hrajka 🙂

janulka2811
25. nov 2018

Skus prechadzky aj dve denne,ak sa da a plavaren pre deti je stokrat uzitocnejsia ako nejake centrum s chorymi usmrkanymi detmi.Deti lubia vodu a santenie v bazenoch.

kopeccc
25. nov 2018

@janulka2811 plávanie je výborný tip

pininka
25. nov 2018

@little_honeybee my chodíme s malou od 4 mesiacov na hudobnú pre bábätká ale je to len raz týždenne. Žiaľ keďže bývame mimo mesta a mám ešte dve deti do materského centra a pod sa veľmi nedostanem, hoci dcérka má tiež rada deti. Ak bývaš tak že máš na to čas, v tomto období by som išla aspoň dvakrát do týždňa. A chorôb sa neboj, treba budovať imunitu, v škôlke ťa to aj tak počká. Najlepšie sú samozrejme prechádzky vonku. Aj my chodíme na dve veľké prechádzky a keď je muž doma, tak ešte minimálne na dve menšie.

weronca22
25. nov 2018

Ja chodim s o par dni 2 rocnou dcerkou von 2x denne, dokopy 4-5hod (ihrisko, odrazadlo, kocik pre babiky prip. len tak kocikom). K tomu chodievame do herniciek, cca 3x tyzdenne. Chorob sa nebojime, kolektiv deti jej len a len prospieva..

dankabetka
25. nov 2018

Ahoj, my uz mame teda trosku viac mesiacov uz, ale tiez som zacala chodit do materskeho centra ked mal drobec 18 mesiacov, chodili sme raz max. dvakrat tyzdenne, aj moj je spolocensky a ma rad deti, ja by som sa tej choroby az tak nebala , osobne si myslim, ze je to ista forma budovania imunity, ved v materskom centre je hodku dve tri a v skolke bude 8, a ked bdues vidiet, ze mate nejaky soplik, tak tam nepojdete a preliecite sa. Mne sa to celkom osvedcilo a drobec este okrem soplika a kasla este nic ine nemal a to ho vobec neizolujem. Okrem toho sme vonku za kazdeho pocasia, skusili sme aj decke zabavne centra a aj kaviarne a restiky, v zime chodime do aqua parkov, a aj do solnej jaskyne, my proste chodime vsade a nad chorobami nerozmyslam, to by som musela sediet doma a to by som asi nedala 🙂 ale viem ze vela ludi okolo ma na to rozne nazory. Pekny den 🙂

ellieellie
25. nov 2018

Do materského centra síce nechodíme, ale chodím s malým (15 mesiacov) raz do týždňa na také cvičenia s mamičkami a detičkami a raz do týždňa na baby plávanie. Čo sa týka chorôb, plávanie práve naopak pomáha budovať imunitu a za tých 10 mesiacov čo chodíme som sa nestretla ani raz s tým, že by tam maminka prišla s chorým dieťatkom. Narozdiel od materských centier, kútikov, cvičení, kde mnohé mamičky nemajú problém prísť so zasopleným dieťaťom. Takže ak máš možnosť, plávanie vrelo doporučujem. Môj má tiež rád detičky, takže úplne ťa chápem 🙂

evittam
25. nov 2018

@little_honeybee No ked sa bojis chorob. To všetci a nemohla by si chodit nikam a ani to by ti nezaručilo, že niečo tvoje dieťa nedostane.😉 Treba imunitu budovať.

siska53
25. nov 2018

@little_honeybee my sme byvali kazdy den vonku minimalne hodinu. Ihrisko,prechadzka..takto v zime zvacsa len doobeda,ale niekey aj poobede. Materske centrum sme navstivili mozno dvakrat, aj to bolo skor v obdobi skorej jesene a leta.. inak s malou som chodievala do dvoch rokov plavat, ale nie v uplnej zime. Do novembra maximálne,potom opat az v marci.. az po 2r.sme.zacali chodit na cvicenie s detickami do materskeho centra,nech si trochu zvykne,lebo ona sa nejak nechcela s nikym kamosit,co je v takom veku normalne, este tak so starsim.bracekom a chcela som,aby si zvykla trosku na deti a aj inu autoritu okrem dospelých v rodine..

aflou
6. dec 2018

Maminy a kedy potom varíte lebo kým by som sa s malou vychystala doobeda tak nič neurobím aj keď veľmi rada by som šla doobeda aj poobede na prechádzku no nestihala by som variť.

miskamilka
6. dec 2018

Ja mam 17 mesacnu, je velmi spolocenska, ma rada deticky. V zime nam doma dni utekaju pomaly, tak sme od septembra zacali s roznymi aktivitami. 3-4x tyzdenne mame "kruzky" alebo hernicku - cvicenie s detickami, montessori hernicku, klasicku hernicku, tanceky, na jar a jesen plavanie... striedame to.. byvame v Bratislave, takze moznosti mame vela. Doobeda mame taketo aktivity, poobede ideme von na chvilku. Chora nebola ani raz. Kazdy si musi najst to svoje, co mu bude vyhovovat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli