Trávenie času vonku s 1,5 ročným v zime

ellieellie
7. dec 2018

Veľmi často tu čítam, že chodíte s deťmi za každého počasia von 2h doobeda a 2h poobede. Zaujímajú ma konkrétne mamičky, ktoré majú deti vo veku cca 1,5 roka (vek teraz v zimnom období) a bývajú v meste. Ide mi o deti, ktoré už vedia chodiť, nechcú sa len voziť v kočíku, ale objavovať svet. V lete je to samozrejme bez problémov. Ale napr. dnes 1 stupeň, jemné mrholenie. Ako vonku trávite tak dlhý čas v takomto počasí? Vydržia vám deti v tomto veku sedieť celý čas 2h v kočíku? Nechcú chodiť? Ak idete bez kočíka, vodia sa pekne za ruku a idú s vami po chodníku? Kam idete, keď ihriská sú už zavreté? Môj má 15 mesiacov, za ruku nechce, len behať kade-tade, všetko objavovať, ale ešte mu nedokážem vysvetliť niektoré veci, čo nemôže chytať alebo kam nemôže behať. Bývame vo veľkom meste, na najväčšom sídlisku, sú tu samé mladé rodiny a v lete plné sídlisko prepchaté mamičkami a malými deťmi, na každom kroku 10. Dnes som stretla jednu mamičku ráno a jednu poobede, takže sa nemám kým inšpirovať.

evittam
8. dec 2018

@denisekkk Ale veď radu dostala a nielen jednu. Ale ani jedna sa jej bohužiaľ nepozdáva. Btw.ani my sme nechodili kazdy den doobedu aj poobede na 2h -teda v takomto pocasi a cez víkendy. Niekedy sme aj cely vikend len doma. 😉

denisekkk
8. dec 2018

@evittam no sak aj my lebo nevidim nejake veľké kuzlo v tom ze decko zuri lebo mu prší do ksichtu, potom sa vyvala v blate lebo sa mu posmykne ale hlavne ze sme vonku😉 tak ked su starsie tie deti je to zas ine ale v tomto veku staci podla mna kratka prechadzka....v lete sme zas cely den von...

zuzipolo
8. dec 2018

@denisekkk úplne s tebou súhlasím,napísala si presne to čo som si myslela 😂 tak isto nie som vonku 2 hodiny lebo moja malá mi v kočíku toľko nevydží,darmo som otrasná matka 😂😂

denisekkk
8. dec 2018

@zuzipolo 😀😀😀😀 ja som tiez krkavcia mater😂😂😂😂 pri prvej som ale vonku bola za kazdeho pocasia stravu mala dokonalu aj rezim...a imunia ziadna...pri druhej neriesim..nic nesilim😉

zuzipolo
8. dec 2018

Katastrofa,chudence deti 😂😂😂 osobne si myslím,že istá imunita je dedičná alebo teda daná a môžeš robiť čo chceš a dieťa bude zdravé/choré..iba do istej miery sa to dá ovplyvniť 🙂 ale aby sa tu do nej pustili akoby držala dieťa v pivnici a nechodila s ním vôbec von tak to nepochopím 🤷

ellieellie
autor
8. dec 2018

@denisekkk
@zuzipolo Baby, ďakujem za podporu. Mamičky tu riešia všelijaké veci - ako im deti nechcú jesť a musia ich zabávať knižkami a kadečím, aby niečo zjedli.. ako im deti nechcú zaspať alebo sa veľa budia.. ako sa nevedia pohrať a mamička nestíha ani riadne uvariť a upratať.. A áno, väčšina diskusií dopadne tak, že sa tu do danej mamičky pustia, takže som to mohla čakať. Môj syn pekne papá, pekne zaspáva a spí, hrá sa, nemáme problém. My zas riešime to, že sa jeduje a reve, keď ho vonku vezmem na ruky alebo chcem za ruku, keď nemôže ísť na cestu a behať za autami atď. A neviem, či som chcela tak veľa, keď ma zaujímali skúsenosti iných mamičiek, či deti v tomto veku vozia prevažne v kočíku alebo keď idú pešo, či deti pekne s nimi chodia za ruku a keď nie, ako sa zabávajú vonku v tomto počasí. A skončí to tým, že ma trápia zamknuté ihriská a nechodím s malým vonku 😂 neviem, nepochopila som.. Ale bolo tu niekoľko príspevkov, ktoré boli k veci a inšpiratívne a za tie ďakujem.

renatka100
8. dec 2018

@ellieellie ja uz radsej nikde nic nepisem a nepytam sa lebo fakt je to tak, vsetci su tu tak nabruseni, kedysi to bolo ine, ale ludia teraz su asi zli a vidiet to aj tu

ellieellie
autor
8. dec 2018

@renatka100 Je mi ľúto, keď niekedy googlim a natrafím na diskusiu na MK spred 7-10 rokov.. alebo nejaké české diskusie.. žiadne útoky a urážky, nadradenosť, znevažovanie, ako to je tu teraz bežné. Baby si normálne radili, diskutovali, atmosféra pôsobila ako priateľská. Škoda.

zuzipolo
8. dec 2018

@ellieellie presne pre toto sa rozhodne nič nepýtam na MK,radšej vygooglim starú diskusiu,kde si ešte radili bez urážania ženy 😉

timilv
8. dec 2018

Naša má 16 mesiacov a v kočíku nechce byť od kedy začala chodiť, takže to veľmi dobre poznám 🙂 bývame síce v meste, ale v rodinnom dome a v časti kde sú len rodinné domy... My sa chodievame prechádzať, venčiť psa,... kúsok od nás bývajú dôchodcovia čo chovajú sliepky, tak im malá vždy ako zhypnotizovaná nazerá cez plot, atď atď 🙂 zrazu sme vonku hodinu- dve ani nevieme ako. Malá sa väčšinou prechádza okolo nás, sem tam nás drží za ruku, sem tam je na rukách. Je to zvládnuteľné, ale aj tak sa už teším ako na jar dáme dokopy dvor a spravíme tam malej ihrisko, nech sa aj tam trochu zahrá ;)

pininka
8. dec 2018

@zuzipolo súhlasím,všetko sa dá povedať určitým spôsobom, volá sa to taktnost a tu to množstvu ženám chýba. Ale za tie roky čo tu chodím už viem asi o 5 babach, ktoré stále takto reagujú, proste sú to také povahy, myslím že to nieje nič osobné, lebo oni tak reagujú na každého. Už to nijako neriesim. Ale je mi ľúto dievčat, ktoré sa slušne pýtajú, často si nevedia dať rady a okamžite ich niekto znosi. Ale často tu vidím aj to,že niekto chce poradiť a každú radu otočí a vidí v nej niečo negativne. Potom ťažko radiť.

ellieellie
autor
8. dec 2018

@pribinak Mrzí ma, že práve ty píšeš, že mi je škoda radiť. Keďže práve tvoj príspevok bol pre mňa najviac inšpiratívny a hneď som vravela mužovi, že malému kúpime nejakú hračku na tlačenie alebo ťahanie. Neviem, čo ťa teda viedlo k takémuto úsudku, ale ok, rešpektujem to.

zuzipolo
8. dec 2018

@pininka súhlasím,tiež som si všimla niektoré žienky,ktoré sú hneď ustipačné a tiež viem,že niektoré si nechcú dať poradiť a hneď to otočia proti sebe..mne skôr išlo o ten spôsob,že hneď niekoho zvozim,keď chce pomoc alebo poradiť..ja tiež nesúhlasím s niektorými názormi a nebudem hneď buzerovať každého čo si nemyslí to čo ja,nedaj bože sa tu s niekým hádať 🙂

larisalarisa
8. dec 2018

Môj malý má skoro tri a vzdy to vyzeralo že on venci mňa , nie ja jeho. Ešte aj teraz nie je vždy isté , že skončíme tam, kam mierim ja. Proste je taký aký je, živý, zaujíma ho vždy všetko a ja?!?!! Prispôsobím sa.
A vonku v zime veru nechce chodiť....trvá nam to dlho , kým sa zlomí a ideme.
Iné je samozrejme , ak je sneh.
Už dávno som prestala vnimat dokonale mamy, čo zvládnu prechádzky, venčenie psov, varenie len biostravy, ......
Proste mňe sa to nedarí

larisalarisa
8. dec 2018

A tiež mi vadia jedovaté Modro konikovske matere, čo sa tvária , že sú naj naj naj
Nikam to nevedie, len tu robia zlú krv.