Trepotanie sa 4,5 mesačného dieťaťa v noci

tamarka9
5. júl 2015

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať či nemáte niekto podobnú skúsenosť. Naša malá od malička spávala v noci dobre, budila sa iba raz na papanie a aj to postupne zmizlo a v 2,5 m prespala celú noc. No od troch mesiacov sa všetko zmenilo, začala sa v noci doslova trepotat -dvíha nohy,ale snáď 500 x za noc, rozhadzuje rukami a samozrejme sa na to budi niekedy každú hodinu a aj častejšie, ja som bezne 8-10x za noc hore a trva to uz jeden a pol mesiaca. Skúšala som dávať niečo na prdiky (rascu a aj kúpené kvapky), dala som tesnejsi paplón,teraz keď je teplo len plienku, že či jej nie je teplo, no nič nepomáha... Nohy dvíha stále a ruky všade dookola ☹ cez den spi 3x po 30 minút, aj to niekedy strajkuje a nechce, takze ani tým to nie je že by sa cez den prespala (jej od narodenia nešlo cez den spat). Ďakujem za každú radu, názor, lebo uz naozaj nevládzem, bojím sa každej noci že čo nás zase čaká :-/

bonaqa2013
5. júl 2015

@tamarka9 tých bezsenných nocí ťa čaká ešte pekne veľa.... Skús dieťa zobrať k sebe či náhodou neprestane, alebo prikry len zľahka - je teplo. A hlásia sa asi zúbky....

siska53
5. júl 2015

@tamarka9 a zobudi sa tak ze reve ci sa preberie tak,ze sa chce hrat?
Moja 3r.obcas teraz akoby place zo sna alebo sa prehadzuje.. Neriesim. Ked spim,ani o tom.neviem,viem o tom.len vtedy, ked som hore a to uz je moj problem,ze nemozem.spat. Riesim az vted,ked sa nahodou naozaj preberie(obcas sa zobudi,ze jej treba cikat). Inak viem,ze deti sa vela prehadzuju metaju i mrnkaju.

Jedine musis vydrzat. A hlavne ju ty prilis nebud. Niekedy mamy zbytocne zobudia dieta,nenechaju ho utisit sa a nasledne sa cuduju.

tamarka9
autor
5. júl 2015

@bonaqa2013 máme ju pri sebe v posteli a zúbky to nie s, Dr vo štvrtok pozerala
@siska53 no ja sa práve snažím vôbec sa jej do toho nestariet, necham ju tak a ona sa zobudi tak že sa preberie -niekedy dám dudu a do 5 minut spi, niekedy sa mi aj na dve hodky zobudi. Ja len preto že to nikdy nerobila, tak ci to nie je nejaká porucha...prvé dieťa takže sa moc nevyznám 🙂

siska53
5. júl 2015

@tamarka9 tak mozno jej pojdu skoro zubky..alebo..nema v poslednej dobe viac podnetov? Aj to vplyva na deti ci uz v podobe nocnych desov(place bez zastavenia u starsich deti trvajuce aj polhodinu a dieta vyzera akoby nebolo pri zmysloch a rano si nic nepamata) alebo nepokojneho spanku...

barca1983
6. júl 2015

@tamarka9 ja som tu zalozila temu nocne vykopavanie a vela mamiciek ma vysmialo, ze na co si to vsimam a tak moj maly to tobil presne v tom veku. Celu noc vykopaval nohami, buchal sa o postielku, skratka nemozne pri nom spat. Vyskusala som vsetko, ci mu nie je moc teplo, moc zima, trosku pomohlo pevnejsie "zviazat" nozicky dekou, aby mal trosku pocit, ze je v maternici. Nakoniec sa to vylepsilo teraz okolo 7 mesiaca, ale iba do nejakej 3 rano, potom sa to zase zacne. Davam ho preto vtedy k nam do postele. Ustane to okolo 5, ale kedze vstava 5:30 tak uplne super 🙂. Zevraj sa mu sniva co zazil a natolko to preziva, ze sa z toho takto hadze. A to mam odpoved od viacerych doktorov, dokonca z Rakuska.