Tri deti v dnešnej dobe. Je to luxus?

zofrinka
24. feb 2013

Ahojte, prosím rady, povzbudenia, možno odhovorenie.....máme dve deti, na 4 pokusy (2x potrat - nechcený), deti majú 2,5 a 5,5 roka, v septembri škola, škôlka..... a ja som akosi zatúžila po treťom bábenku. Mám 31 rokov, máme hypotéku, ale žijeme celkom slušne, niekedy máme viac, niekedy menej.....podľa mesiaca. Poraďte mi, išli by ste do toho?? Deti nadovšetko milujem, len sa bojím histórie, že každému môjmu dieťaťu predchádzal spontánny potrat. Inak tehotenstvá bezproblémové, pôrody tiež, obaja mali cez 4 kg. 🙂 Bytovo sme zabezpečení, máme 4 izbák. Raďte, prosím!!! Žofrinka

janaal
24. feb 2013

No hádam sa nebudeš o treťom dieťatku rozhodovať podľa žien na koňovi 🙂 Je to luxus, ale krásny luxus.

zitaje
24. feb 2013

@zofrinka chces mat luxusny zivot? Chod do toho! 😀 😀
Ale vazne, ja neznasam prepocitavanie deti na peniaze, ked ste zabezpeceni, co zjavne ste, ked mate 4-izbovy byt a zijete podla tvojich slov celkom slusne, dalsie dieta chcete, tak nevidim dovod neist do toho.
Drzim palce 😉

broonislava
24. feb 2013

My sme si s manzelom "dopriali" tretie dietatko po 9-tich rokoch, mame 2 chlapcov a teraz sa nam narodilo dievcatko, je to nasa LASKA najväcsia na svete, a keby som nemala uz 40-tku na krku, tak by som este chcela aj stvrte dietatko. My nie sme financne na tom nejako super, ale ja sama pochadzam zo styroch surodencov, penazi sme nemali nazvys, nasi boli rozvedeni, spali sme vsetci styria v jednej izbe a moje spomienky na detstvo su uplne nadherne a super. A teraz mam 3 bratov, s ktorymi mame super vztahy! A spolu dokopy mame tolko deticiek, ze je u nas vzdy veselo,ked sa vsetci stretneme! Takze rozmyslat nad poctom deticiek je jedna vec a buducnost vasich deticiek je druha vec. Peniaze nie su vsetko.

xenicka13
24. feb 2013

Túžby sú na to, aby sa uskutocnovali 🙂

dabon
24. feb 2013

Ahoj, no ja často počuvam, že v dnesnej dobe je aj jedno dieťa luxus... Mám doma dve a chcela by som aj tretie 😵 Ako píšeš nie ste na tom až tak zle, takže ja na tvojom mieste by som do toho určite šla 😉 A historia sa opakovať nemusí, nemysli už teraz pesimisticky 🙂 Detičky sú radosť, tie moje dve nadovšetko milujem, tak dúfam, že drahý nebude proti a časom mi budú robiť radosť tri 😅 Veľa šťastia prajem 🙂

janicka11
24. feb 2013

Ahojky,,ako píšu ostatné maminky ak chcete,túžite,urcito áno:*:*:*

zofrinka
autor
24. feb 2013

Ďakujem za podporu, fakt si to moc vážim!!

zofrinka
autor
24. feb 2013

@janaal nepochopila som ženy na koňovi, asi si stojím na kábli!! 🙂))

pemasinika
24. feb 2013

Krásny sen, splň si ho, kým si mladá, potom si budeš vyčítať, že je neskoro... Ja som mala tiež taký nesplnený sen, po dvoch synoch som strašne túžila po dcérke, tak strašne, že som mala sny, že som stará a dcérka mi strašne chýba. Mesiac po mojej 35-ke som si ten sen splnila a o dva roky na to po druhy krát. Aj keď neplánovane 🙂 Manželstvo sa síce rozpadlo, ale ja neľutujem svoje rozhodnutie mať deti. Sú naplnením môjho života a ja som vďačná za to, že som matka tak úžasných detí.

suesy
24. feb 2013

Myslím, že tri deti v dnešnej dobe je luxus, ale pokiaľ to tak bude vyhovovať tebe a mužovi, tak v tom nevidím problém. Rob to, čo ti hovorí srdce.

estherka73
24. feb 2013

Každé tehotenstvo som mala rizikové, 1. pôrod vakumextractio, 2. pôrod abrupcia placenty -sekcia, 3. sekcia. Už pri druhom mi lekári zakázali otehotnieť, nemožné sa stalo skutočnosťou, máme troch krásnych a zdravých synčekov a ešte vždy túžime po dievčatku aj napriek tomu, že o pár mesiacov mám 40. Tak ako píše pemasinka, dieťa je napnením nášho života🙂)))
A k tomu luxusu, nič luxusnejšie ako mať zdravú, šťastnú a veľkú rodinu si neviem prestaviť. Pred cca 2 rokmi sme boli v Ríme so všetkými tromi krpcami, taliani sa za nami otáčali a fandili nám, rada by som sa tam znova vrátila aj s vytúženou Esther.-)

zofrinka
autor
24. feb 2013

@estherka73 tak snáď sa nám to podarí obom!! Mne už je jedno, čo by to bolo!! Len nech je to zdravé!! Je to síce otrepaná fráza, ale pravdivá!!!

estherka73
24. feb 2013

@zofrinka
Však aj ja by som sa tešila zo zdravého Timoteja😀

dobromila
25. feb 2013

@zofrinka držím palce, nech to vyjde. Podľa mňa je luxus 5-6 detí, keď už 😀 Tri, to je malina!

monika15
25. feb 2013

aboslutne to neni luxus !!! a Urcite = rychlo sup sup do toho 🙂)))))))))))))))

blumka
25. feb 2013

@zofrinka ak chces tak urcite chod do toho...lebo myslim ze ta ta myslienka aj tak bude stale prenasledovat a ked uz nebudes moct mat deticky tak ta dobehne 😉

anjelicek26
25. feb 2013

@zofrinka - my to tretie cakame, luxus to svojim sposobom je, aj tie pohlady ludi, ze ved na co, mate chlapceka a dievcatko, idealny stav... ale v podstate sa strasne tesim s toho krpca v brusku, dom prestavujeme, nam ta detska izba uz chybala. Podla mna clovek nikdy nelutuje, ze to babo dalsie mal... je to vzdy obohatenie... luxus je to pre mna z casoveho hladiska, financne ani nie... ako chodit do prace pri troch detoch, ako stihat rozvazat na kruzky... plus dovolenky pausalne s troma detmi ani nie su, treba väcsie auto atp... ono sa to nabaluje... ale to vsetko postupne... pokial srdiecko tuzi, chodte do toho.

andrejka1974
25. feb 2013

Preco do toho neist, si zabezpecena , tak nevahaj ja mam deti pat a som ta najstastnejsia , ze ich mam 🙂 🙂 🙂 🙂 a ver mi nie je to luxus , ale velka laska a spokojnost a ze mas 31 ja mam 39 a mam doma najstarsieho 19 rocneho a najmensia ma 10 mesiacov 🙂 🙂 🙂 🙂 a vsetky su moje slniecka 🙂 🙂 🙂 🙂 a ja som tiez prisla o dve babatka v brusku , pred poslednymi dvoma dievkami a podarilo sa to predsa mam krasnych troch synov 19,15,13 a dve mladsie dcerky 4 a pol roka a 10 mesacnu , nevahaj tes sa

sissy27
25. feb 2013

@zofrinka pre mňa osobne to luxus je, a nie len po finančnej stránke, jednoducho to nie je pre mňa 😉 a tak ako sa ja nemusím spovedať nikomu a už vôbec nie cudzím ľuďom niekde na internetovom fóre, prečo mi vyhovuje mať max. 2 deti, tak ani ty by si nemala riešiť, čo na to povedia druhí - ak sa s manželom cítite na tri či viac detí, je to vaša vec a ostatní nech len poprajú zdravie a pohodu celej rodinke 😉

xlucia
25. feb 2013

isla. deti nikdy nie su luxus, deti su tvoj zivot a tvoje srdce ktore prezije teba samu do vecnosti cez dalsie generacie.
deti su jedine o com netreba nikdy pochybovat

prasiatko30
25. feb 2013

@zofrinka toto je rozhodnutie ktore musis urobit ty s tvojim manzelom nikto iny ti nemoze povedat co a ako lebo to co je jednemu prechadzka ruzovou zahradkou, zmakaju 4-5deti, dom, karieru, pre ostatneho je vystup na himalaje stazene vsetkymi moznymi okolnostami. ty a tvoj muz ste jedini ktori mate k tomu nieco povedat a rozhodnutie je na vas. lebo kazda rodina je jedinecna a vynimocna to co vyhovuje inemu nemusi vyhovovat vam a to co vyhovuje vam nemusi vyhovovat inym.

p.s. ak sa rozhodnes za tretie dieta tak sa neboj vzdy sa najdu dobraci, ktori si budu mysliet ze "kotite" deti a neviete pouzivat antikoncepciu - to"kotite" davam do uvodzoviek lebo pred niekolkymi tyzdnami tu taky nazor padol 😅

traktor
25. feb 2013

..dieťa nie je luxus...je to laska a velky dar.. 😉 😵 ...a aj ked je to obcas tazke, raz sme hore a raz dole.....aj ked obcas mam pocit, ze ich pôjdem reklamovat 😀 ..je to to najlepsie ,co som od zivota dostala 😵

diusik
25. feb 2013

@zofrinka ja sa presne rozhodujem ako ty a vaham ci ano alebo nie,v isto zmysle uplne chapem ako si to myslela ci je to luxus,podla mna z isteho hladiska je.Ja som rada,ze z financneho hladiska si to mozeme dovolit,teda nikdy nevieme co sa moze stat,ale pokial mame kde byvat,mozem si dovolit byt s detmi doma,mozeme si dovolit velke auto,tak preco nie.A poviem ti,ked uz to mas v hlave,uz to odtial nedostanes 😉
A su aj ludia v skromnejsich podminekach a zvladaju to,deti nepotrebuju luxus ale lasku...

krprtka
25. feb 2013

Ahojky, hlavne počúvaj svoje pocity a túžby. To je najdôležitejšie- ty s partnerom to dieťatko chcete. Veľmi držím palce, keď sa rozhodnete ísť do toho, aby to bolo bez problémov! 🙂 😉

lucymk
25. feb 2013

@zofrinka ja by som do toho z radostou sla.monentalne cakame druhe babo.mame tiez hypoteku a 3-izbovy byt.ked mi pam boh da tak ucite chcem aj tretie a mozno aj stvrte babo.ja pochadzam zo 7surodencoch.nasi sa po case rozviedli a aj ked sme nemali v zivote vsetko,bola som stastna.teraz je to krasny pocit ked sa vsetci surodenci stretneme zo svojimi rodinami na akej kolvej prilozitosti a mame si vsetci co povedat

mrva
25. feb 2013

My sme na tom rovnako, akurát deti majú o rok viac. A už snažilkujeme. O 20 rokov nebudeš spomínať na to, či máš teraz na účte o 100 Eur viac alebo menej, ale či budeš mať o dieťa viac alebo menej, to budeš mať na pamäti stále. Vychovávate 2, vychováte aj tretie 🙂 My chceme 4 🙂 ideálne dvojičky alebo hneď po sebe 🙂 Držím pale

andrejka1974
25. feb 2013

ja som nikdy neverila, ze budem mat taku velku rodinu a som velmi stastna, dokial mi vyrastie najmladsia budem mat uz plny dom deti mojich deti a to je to najkrajsie a uzivit ich urcite uzivis, my zijeme s jedneho platu a vieme to 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som na rodicovskom

burina4
25. feb 2013

aj ja mam veľku rodinu tiež som to nečakala a nijako by som ju nemenila ved je to úžastné mať pri sebe toľko štebotavcov aj ked povieme si ta materská rodičovská nie je bohviečo ale ta radosť od detí ten ich úsmev to je niečo úžastné.dúfam, že súhlasíte tie čo máte tri deti a viac 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

masinka
25. feb 2013

@zofrinka my sme na tom tak podobne ako vy - vekovo, financne aj co sa byvania tyka... akurat uz to tretie dietatko mame .... a sme spokojni 😀 a kludne by sme mali aj stvrte, ale zo zdravotnych dovodov to uz zrejme nebude mozne....
ked niekto zacne riesit ze je to v dnesnej dobe luxus tolko deti, tak vravim ze tri sa mi budu moct poskladat na luxusny dochodok, ked sa na mna tensto stat v starobe vy...... 😉

asaela
25. feb 2013

urcite do toho chod, nemate co vahat. co sa materialnej stranky tyka, nikdy nebolo pohodlnejsie mat deti ako v dnesnej dobe, ak o tomto chce niekto polemizovat tak nech si pozrie, ako zili ludia v minulosti (pripadne dnes este stale vo viacerych castiach sveta) a nech to porovna s dnesnymi moznostami. po duchovnej stranke- deti su to najviac, co mozes dopriat nielen sebe, svojej rodine, ale celej spolocnosti. takze smelo do toho! ;)