Tri detičky - vekový rozdiel

luciferkax
25. aug 2012

Ahojte, stále dookola riešim dilemu, chceli by sme mať tri detičky - dvoch chalanov už máme, je medzi nimi vekový rozdiel dva a pol roka. Zdalo sa mi to tak "akurááááát", no stále neviem, kde vtisnúť to tretie 😀 😀 😀 čo myslíte vy, je lepšie mať tri detičky za sebou? A potom sa vrhnúť do práce? D8 sa prežiť osem rokov na MD a potom nájsť prácu? Alebo je lepšie dať si "pauzu", nájsť prácu, dva tri roky porobiť a potom začať pracovať na treťom? Ako ste to riešili vy?

pitik
23. okt 2012

Ja mam 7,5 a 15 mesiacov, medzi prvymi dvoma je 2 roky, teraz 4,5. Starsi su uz partaci, vedia sa dobre zahrat, samozrejme pozornost si vyzaduju a s malym este velmi nepomozu, skor sa stazuju, ze im kazi veci, teraz je v takom veku...Doma som uz 8 rokov, kedze so strednym som bola na predlzenej RD. Ono o pracu som tak ci tak dosla a myslim, ze hladat pracu po 6-7 rokov, alebo ako to vychadza teraz po 9 je uz asi jedno. Inak momentalne som s nimi uz 5 mesiacov sama a je to zvaldnutelne. Aj ked na seba ziaden volny cas nemam...

megies777
23. okt 2012

@luciferkax ja mám dve baby 10 rokov a 8 rokov a teraz budeme mať tretie 🙂 Ja osobne som už tretie nechcela, môj manžel chcel hneď po druhej ale nejako som odolávala. A teraz ma nalomil a už sa na to teším. Baby sú už dosť veľké aby s bábätkom aj pomohli a aj oni sa nevedia dočkať. Tak uvidíme ako to dopadne, dokedy ich to bude baviť 😎

libela
23. okt 2012

Medzi prvou a druhou je to 1 rok a 10 mesiacov. Mladšia má teraz 2 roky a plánujeme ďalšie. Tak nech sa podarí čím skôr 🙂

megies777
23. okt 2012

@ankaevka to sme na tom podobne, ja som sa tomu tiež veeeľmi bránila 7 rokov som odmietala. Nechcelo sa mi znovu do toho - plienky, grcky, a pod... ale teraz sa veľmi teším a som rada že môj manžel to nevzdal ani po toľkých rokoch.

megies777
23. okt 2012

inak baby som milo prekvapená, lebo som si myslela že trendom dnešnej doby je mať 1 dieťa - max pri veľkej nepozornosti ak sa náhodou pritrafí, tak 2 kusy... Ja som dve chcela a na tretie ma nahovoril manžel (čomu som teraz rada) ale moc s veľkým pochopením som sa nestretla. Každý v mojom okolí si myslel že sa nám šmyklo a ked som ich vyviedla z omylu, že sme to chceli, tak nechápavo krútili hlavou. Jediná moja maminka mi povedala že nás podporuje, že keby to každý bral tak že je zlá doba, nebudeme mať deti, tak by tu polovica (a možno aj viac) z nás nikdy nebola, lebo oni sa rodili za vojny a po vojne kedy bola doba veľmi ťažká a napriek tomu ich bolo aj 5-6 súrodencov.... No niekto má priveľké nároky a vyberá si medzi rodinou a všelijakými vymoženosťami a módnymi výstrelkami... iný sa vie uskromniť

ankaevka
24. okt 2012

@megies777 tiež som rada, že som sa nechala nahovoriť...ja som to najprv naschvál predlžovala, že do 35 mám času dosť a tajne dúfala, že to mm prejde a sa s tým zmiery...lenže ten posledný rok začal robiť psie oči a v kuse sa ma pýtal, že kedy už, tak som nakoniec privolila...moja rodina a okolie to zobrali veľmi dobre, hlavne rodičia boli strašne radi, že sa budú mať znova možnosť pomaznať, pretože všetky vnúčatá sú už veľké od 11 do 16 (a to som mala strach lebo pri druhom sa nás pýtali či nám bolo treba tak skoro)....a musím povedať, že teraz si to oveľa viac užívam ako v tej dvadsiatke 😉

avanti
24. okt 2012

ahojte, my mame 3 chlapcov, medzi 1.a 2. - 21 mesiacov, medzi 2.a 3. - 2a pol roka - male vekove rozdiely, aj s ohladom na vek, aj s ohladom na to, aby mali k sebe vekovo blizsie, prezivali detstvo intenzivnejsie spolu od malicka.
Hoci ma uz niekedy ubija ten stereotyp - vsetky rovnake cinnosti, povinnosti, starosti, ale i pokroky v relativne kratkom case po sebe, vcera som prisla na to, ze mat doma prvaka a priblizne polrocne babo by asi aspon pre mna nebola vyhra a aj preto som rada, ze su narodeni tak, ako su.
Myslim, ze prvakovi (asi aj vsetkym detom na 1. stupni ZS) sa treba naozaj intenzivne nejaky cas poobede venovat, co sa tyka priprav do skoly a ked este k tomu treba stale vymyslat nejake cinnosti pre pol rocne az jeden a pol rocne aktivne dietata (zobrat na ruky, podat hrkalku, uspat, usmernit, davat pozor, aby si neublizilo), nie je to asi jednoduche. Dufam, ze ked nam najstarsi nastupi do skoly, mladsim dvom sa uz bude dat vysvetlit, ze teraz mam vyhradeny urcity cas pre ich brata a aoni sa mozu zatial spolu pohrat bez toho, aby nas rusili 😉
Takisto je to aj s mojimi konickami, rada by som sa niecomu venovala, nejakemu tvoreniu len tak pre radost, psychohygienu, ale pri momentalnom vekovom zlozeni nasich deti a ich suvisiacich potrieb, to skratka moc nejde. Vcera som za asistencie starsich synov ledva vyrezala tekvicky do skolky a aj ked nas to vsetkych bavilo, najmladsie dieta si aj ked bolo pri nas hlasito uzurpovalo svoje 😀.

miskap002
27. nov 2012

my máme 10 ročný rozdiel a som s tým spokojná 🙂

chrum
29. nov 2012

ahoj ja mam 13r,11r a maly ma 2 🙂

saella
1. dec 2012

@andrejka1974 Ja mám tiež tri dievky vo veku 19 , 9 a 1 rok. Premňa je to super,lebo som sa každemu babu venovala naplno. No s tými vsťahmi je to už horšie... najstaršia bola jedinačik a potom ,ked ptišla stredná vôbec k nej nemala vsťah a až teraz,ked je dospelá si našla k nej cestu. A zase tá stredná má veľmi rada najmladšiu a sa aj s ňou pohrá, ale ked bude mať 13,14 rokou, tak už neviem či bude mať záujem sa hrať z 4,5 ročnou sestričkou. Ja som si nikdy nevedela predstaviť mať tri deti za sebou, asi by som to nezvládla.... 🙂