Tri noci bez dieťaťa

dudkaaa
26. jún 2013

Dobry vecer, chcela by som sa opytat ci mi nevie niektora z vas poradit. Zajtra odchadzam do prace a vratim sa az nedelu. Mam 7 mesacneho chlapceka, ktoreho kojim aj v noci. Ked budem prec bude s mojou mamou. Cez den to zvladnu, ale bojime sa co bude v noci.Neviete mi poradit neake triki ako to lepsie zvladnut?

evening_star
26. jún 2013

To ti neviem povedať, len teda držím palce. Keby si ho nekojila, tak by sa dalo, ale takto... Napríklad môj syn je tiež malý závislák na ciciku, a ja som chodila od jeho 3 mesiacov na univerzitu, a nechávala som ho mame alebo svokre, ale bol to boj, kým som neprišla tak reval, odmietal jesť, či už moje odstriekané mlieko alebo sunar, najedol sa až keď som prišla. Ale tak tvoj je starší, možno to lepšie zoberie. Mlieko máš odstriekané?

cawes
26. jún 2013

@dudkaaa ahoj moj ma 10 mesiacov, pred par dnami som sa len vratila aj z mm z dovolenky z ameriky boli sme tam 11 dni. A ako to zvladol? no uplne normalne, hlavne treba dodrziavat jeho rezim a nic nemenit. Deti v takomto veku este nevnimaju ze mama je prec, velmi rychlo sa upnu na osobu ktora sa o nich stara. takze ak je mozne odsaj si mliecko na tie tri dni a nech mu babka dodrzuje vsetko tak ako to robis ty. Zostava doma ci ho vezies k babke?

janinah
26. jún 2013

niektoré dieťa si ani nevšimne,že nemá mamu pri sebe a iné si to všimne okamžite a aj sa tak tvári....ako chce mama nahradiť tvoje kojenie?UM či čajík?

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@evening_star nechapem preco ale nejde mi odsavat mliecko. Tak mu dame umele. Skusali sme cez den ho vypil, no ale ci ho bude chciet aj v noci.

monyccka
26. jún 2013

@dudkaaa a nemozes zobrat mamu aj so syncekom so sebou? aby ti ho cez den strazila a v noci budes s nim?

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@cawes si ma potesila, dufam ze to tak zvladneme aj my. Budu u babky, maly je zvyknuty. Priatel chodi na tyzdnovky tak csem tam prespime aj u nasich

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@monyccka idem predavat na top fest, takze to by neslo. Zvazovali sme aj to, ale v tom hurhaji by asi nespal

cawes
26. jún 2013

@dudkaaa ja som si z toho nerobila nikdy tazku hlavu, vedela som ze ked bude mat maly 8 tak pojdem do prace a tiez som vedela ze do tej ameriky pojdem. Ano mala som strach ale pred tym uz par krat bol bud zo svagrom alebo z babkami takze som vedela ze si zvykne.

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@cawes a ako spinka? Budi sa v noci? Ak hej ako to zvladli?

monyccka
26. jún 2013

@dudkaaa aha :( tak ja mam rovnako staru dcerku a vobec si to neviem predstavit, ze by mala vydrzat tri noci bez dojcenia, je to taka moja cicka.. ale kazde dietko to znasa inak. tak vam drzim prsty.

cawes
26. jún 2013

@dudkaaa spinka? velmi dobre, budi? obcas, staci mu dat cumlik a on spinka dalej niekedy poplacka tak ho treba pohladkat dat mu napit a hotovo.

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@cawes nas cumlik nechce, budi sa raz za noc,dam mu cicik, logne si a spinka dalej. Ale ked mu bude davat mama flasu tak urcite bude krik. No ale musia to zvladnut.

evabb35
26. jún 2013

@dudkaaa zavolaj si laktačnú poradkyňu a ona ťa naučí mlieko odsávať. To je hotová veda, ale keď sa to naučíš, tak je to na nezaplatenie. Dieťatku nechaj pri postielke tvoje tričko, či nočnú košeľu, v ktorej si naposledy spala, aby mal v blízkosti tvoju vôňu.

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@evabb35 s mlieckom to uz nestiham, rano odchadzam. Ale super napad stym trickom mozno trosku pomoze 🙂

cawes
26. jún 2013

@dudkaaa nech skusi dat z lyzicky, mam neter ktora odmietala flasky, cchela len cicik alebo lyzicku 😀

evabb35
26. jún 2013

@dudkaaa a možno by ešte teraz nejaká ochotná laktačná poradkyňa dobehla. Byť tak na tvojom mieste išla by som na pohotovosť na gynekológiu a možno by sestrička mala čas v službe a naučila by ťa to. Však všetky sme sa to učili tak na poslednú chvíľu. Stačí 10-15 minút a naučí ťa to.

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@cawes to neni zly napad, cez den pekne papa, mozno by to bolo lepsie ako flasa, to sa urcite bude jedovat

cawes
26. jún 2013

@dudkaaa skus mne to hovorila sestra ze ona pila z lyzicky, ono problem je u vela deti ze maju zafixovane mliecko z prsa a preto odmietaju flasku tak treba vyskusat nieco ine.

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@evabb35 ja som si pred tym odsavala rucne, ale teraz mi vide zopar kvapiek. Neviem odkial si to maly taha, ked mne to nejde

evabb35
26. jún 2013

@dudkaaa Skús si prehmatať celý prsník. Však mlieko sa ti netvorí len v okolí dvorca. Ale na to sa musíš naučiť špeciálne hmaty, ktoré by ťa laktačná poradkyňa alebo pôrodná asistentka naučila.

siska53
26. jún 2013

Ja som bola v nemocnici od 7 mesacnej dcerky cca4 dni, mala som naodsavane mlieko. Lenze moja sa v noci nikdy velmi nebudila, raz za noc maximalne, no tak by dostala z flasky to odsate mliecko. Bohuzial ona sa odmietla naucit pit z cohokolvek, takze v tie dni noci prespala cele a cez den sa pokusali do nej mlieko dostat. Inak bola na prikrmoch, zaviedli sme preto uz vecernu kasu, ktoru, kedze odmietala mlieko z cohokolvek ineho ako prsnika, dostavala aj rano.a davali jej vodicku po lyzickach, ci trosku z poharika. Jednoduchsie to bolo v tom, ze mi ju pcoas hospitalizacie asi 4x priniesli na nakojenie.
A s tym odsavanim, ak by som sa riadila podla odsavacky, poviem, ze nemam mlieko. Skusila si aj tak, ze na jeden prsnik dieta, na druhy odsavacka? Ja som si tak odsavala a odsala som vtedy viac

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@siska53 presne toho sa bojim ze bude cele noci plakat. Odsavacku nemam, tak nemozem skusit ☹

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@evabb35 dakujem za radu,teraz som si skusala a ledva som odsala 10ml.dufam ze bude papat to umele

dudkaaa
autor
26. jún 2013

@siska53 prosim ta a nestratila si mliecko v tej nemocnici? Ako casto si si odsavala?

moonglow
26. jún 2013

@dudkaaa a ako chces poriesit naliate prsniky? vies si predstavit, ake ich budes mat naliate, tvrde a bolave? mlieko ti bude tiect, striekat samovolne ... mozes si uhnat pekne problemy 😲

kacena4
26. jún 2013

neviem ci ti to uz niekto poradil, ale mne v noci zaberalo, ked manzel mal cez seba prehodene moje pyzamo popr. nejake ine oblecenie a nakrmil este 1/2spiace dieta. citilo mna a bolo pokojnejsie ked som tam nebola a ak by nechcel papat z flasky tak skuste nurofenovu striekacku a davat do dietatka mliecko ak by ho vypluval tak drzat striekacku v ustach kym neprehltne drzim palceky

siska53
26. jún 2013

@dudkaaa nie, nestratila, kojim doteraz( bude mat 15 m). No casto veru nie, tak maximalne kazde 3hodiny a po operacii som si 24 hodin vobec neodsavala- nevladala som. Jedine jeden prsnik zhrckavel, on je taky problematicky a neslo mi odsat nic, tak zo zufalstva som si ustami to mlieko vysavala a vypluvala. Ulavilo sa mi. Po navrate domov som pokracovala v kojeni bez problemov. Ale urcite si niekde zabezpec odsavacku elektricku, tie rucne su nanic! Drzim paste, nech to zvladnete vsetci!

siska53
26. jún 2013

@dudkaaa no ona ich prespinkala, akurat im plakala, nez zahajkala, kedze je zvyknuta zaspinkavat na ciciku, ale potom potiahla vzdy pekne do rana. Bolo to pre nich tazke, kvoli tomu mliecku, ktore odmietala..kedze je doteraz na mna veelmi naviazana, ale prezili to vsetci i malinka.

janinah
26. jún 2013

@dudkaaa keď som si prečítala,že kdesi ideš predávať,tak si myslím,že ten zárobok za tie komplikácie okolo dieťaťa a kojenia za to nestojí 😒

jonas17
26. jún 2013

@dudkaaa moja má tri roky aj niečo , stále kojím a neviem si predstaviť, ako by bezo mna vydržala 😀 asi by som ju nenechala 😝 doteraz zaspáva len na prsníku...v noci sa zvykne ešte niekedy zobudiť....ja som sa od 7-mesačného dieťaťa nepohla ani na krok 😝 tak ti držím palce, ked musíš, tak musíš...a prsníky? to sa neboj , za tri dni ti mlieko nezmizne, ono sa to potom rozkojí, ak budeš o to stáť... 😉