Trojmesačná dcérka je stále nespokojná

keremiova
28. máj 2020

Ahojte. Mám čerstvo 3. mesačnú dcérku. Kolilky sme skoro žiadne nemali a málokedy (aj cez deň) sa stalo že by plakala. No pred včerom začala byť nejaká nespokojná. Nemá náladu, vkuse plače (a to je nakŕmená, prebalená...), nechce spať (predtým spávala aj poobede pekne). V prvý deň som si povedala že je to vpohode, možno nemá dnes náladu. No keď to pretrvávalo dlhšie, začala som mať obavy. Tak ma zaujíma, čo to môže byť? Môže byť chorá? Nemusí jej sadnúť mliečko? (Používame UM)

daniela1911
28. máj 2020

@keremiova môžu to byt zuby

tulipanicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajka16
28. máj 2020

Hm no trojmesačné bábätko veľmi asi nemá nálady.. Kľudne to môžu byť kolíky môžu prísť aj neskor.. Zuby pochybujem keď je bábätko nespokojné je to bruško alebo horúčka.. Kaka ako?

pribinak
28. máj 2020

Tiež si myslím že môžu to byt zúbky. Ak by jej zapisovalo mlieko tak by bola nespokojná od začiatku ako ho pije
Skús jej dávať chladené hryzatka ak si ich už vie chytiť a trafiť to pusinky

nikpa
28. máj 2020

@keremiova zuby, skontroluj prstom ci sa jej niečo netlačí alebo nemá červené, tvrde, navrete ďasna

simona11sim
29. máj 2020

@keremiova Moc na takéto rady nie som, ale moja 4 mesacna bola tiež raz 3 dni uplakana/nervozna a všetky babky/tetky mi vraveli ze je urieknuta. Ja takéto moc neriešim ale keď už to trvalo 3 dni, tak som jej teda celo potrela pocikanou plienkou 3x a na druhy deň bola ako vymenená -usmievavá a kludna. Tak neviem ci to naozaj pomohlo alebo co . Za pokus nič nedáš 🙂

keremiova
autor
29. máj 2020

@simona11sim Skúsim to. A čo sa takýchto vecí týka, tak ja na to viacmenej verím. Však minule mi kamarátka spomínala že by som malej mala zohnať nejakú červenú stužku do kočíka alebo červený náramok lebo že vraj keď sa ľudia neustále nazerajú do kočíka, môžu bábo urieknúť. No, každopádne ani dneska nemá náladu... Už to bude 4 deň... Fakt už neviem čo s ňou. Zúbky jej nerastú, zapálené ďasná nemá, koliky to asi nie su lebo dieťa pri kolikách stále plače no moja zase len nemá celé dni náladu a plače len pár minút, potom zase kľud, potom zase plače.. Ja som spala túto noc len 4 hodiny takže som totálne odpálená...

majamat
29. máj 2020

mozu to byt zubky, kludne este nemusi mat naliate dasna,a le mozu sa uz posuvat vovnutri a to ju omina. male babatko to nechape, eln citi nepohodu, tka je nervozne.
a dalsia vec je, ze deticky sa menia, su vnimavejsie, neico im vadi a nevieme co, tak placu.