Trojmesačné bábätko pribralo za 3 týždne len 100 gramov

nicicka
15. máj 2013

Prosim Vas ma niekto podobnu skusenost so zlym priberanim? Mala je plne dojcena, nikdy neprejavovala ze je hladna. Neviem si to vysvetlit :(

soldi
15. máj 2013

@nicicka pisem len z vlastnej skusenosti- mne maly bud priberal na vahe, alebo sa tahal do dlzky- skusala si ju odmerat, ci je dlhsia nez pred troma tyzdnami? 🙂

josenka
15. máj 2013

@nicicka Mne tak zle pribral prostredný syn. Tiež mal vtedy tri mesiace, na poradni nás doktorka hnala do dokrmovania UM, ale ja som ju ukecala, že ak zle priberie aj vo štvrtom mesiaci, tak namiesto UM začnem dávať zeleninové príkrmy na obed. Potom som volala laktačnej poradkyni, tá ma upokojila, že pokojne mohol narásť do dĺžky a nešlo mu to na váhu. Bol spokojný, priberanie sa v 4. mesiaci upravilo a výlučne som dojčila 6 mesiacov a príkrmy až po ukončení toho 6. mesiaca. Celkovo bol dojčený 22 mesiacov. A doteraz je taký vyšší, štíhlejší, proste má inú postavu ako najstarší a najmladší. 🙂 Možno tiež skús zavolať laktačnej, sú naozaj šikovné a vedia poradiť.

nicicka
autor
15. máj 2013

Uff, tak to mi odlhalo...nemerala som ju pred troma tyzdnami, ale naozaj sa mi zda, ze je dlhsia (manzel je vysoky, tak sme si to vsimli). Najblizsia poradna je o 3 tyzdne tak som uvazovala, ze ju pojdem preistotu povazit uz o tyzden, lebo pomaly som z toho na prasky, popripade odsavat (aspon docacne) aby som videla kolko mala vypije, aj ked flasku mala velmi nechce, ale ako pises josenka tak pockat do 4. mes. a pomalicky zacat s tuhou stravou...

soldi
15. máj 2013

@nicicka ak narastla do dlzky tak vobec neries a kasli na dokrm 🙂 preto sa na poradni sleduje vaha aj vyska, staci ked jeden udaj poskoci 🙂
uvidis, ze o par dni pojde zas hore vaha 🙂

vobec sa nestresuj, keby bola mala hladna, tak by bola uplakana 🙂

boka79
15. máj 2013

@nicicka
ahoj, je pocas kojenia spokojna? neni nepokojna, alebo nebucha rucickami, neprehyba sa? ma 6 mokrych plienok a kaka?

majcicanda
15. máj 2013

odporúčam ti vyhľadať laktačnú poradkyňu, nám tiež veľmi pomohla. skontroluje ako dojčíte, koľko plienok (dôležité aby mala aspoň 6 dobre pocikaných plienok, vtedy je to ok) skontroluje koľko máš mliečka a vlastne všetko... 🙂 držím palce

boka79
15. máj 2013

@nicicka
este mi napadlo, tak na rychlo, ze skus stlacanie prsnika.. aby vypila viacej mliecka, s babatka ktoree su spokojne , najlepsi ukazovatel je teda vaha, cikanie, kakanie, aj ked by som sa neriadila podla tabuliek, a hlavne ci prospieva. treba zhodnotit, ci dieta pije, ci ma pauzu v brade.
M sme to mai podobne, ale maly zacal byt nespokojny a preslo to do strajku .Tak aby ste sa tomu evtl vyvarovali

nicicka
autor
15. máj 2013

dakujem, skusim pockat do najblizsej poradne, ak sa to neupravi, tak to bude asi nutne...

nicicka
autor
15. máj 2013

Ono to donedavno bolo v pohode, priberala cca 150 g tyzdenne, az od poslednej poradne sa to pokazilo, v noci mi prespi aj 7 hod. vkuse, cez den 3 hod. takze si myslim, ze ak by bola hladna tak by tolko nespala, ak je hore tak nespokojna takisto nie je, kaka kazdy den, tych mokrejsich plienok ma vsak pomenej, pocas dojcenia je obcas nespokojna, to je pravda...

vonicka
15. máj 2013

Moj maly od ukonceneho 3. mesiaca priberal max. 200g za mesiac. Ale zaroven je vyssi ako priemer. Okolo 300-400 g za mesiac pribral az okolo roka.

nicicka
autor
15. máj 2013

vonicka a to si dojcila? nebola si v strese? mne doktorka vravela ze vraj do pol roka ma dieta zdvojnasobit svoju vahu... ako sa vam to podarilo pri takom priberani?

minami
15. máj 2013

Ahoj, moj maly mal porodnu vahu 4 015 g a ked mal 5,5 mesiacov, vazil asi 5 500g. Bol len dojceny, spokojny, cikaval, kakaval, tak ja som to neriesila nejak vyrazne, akurat dr. ma dost stresovala a prikazovala mi dokrmovat Nutrilonom, co som ja odmietala. Nakoniec nas poslala do nemocnice pre neprospievanie... :( Isli sme, ale uz v prijmovej ambulancii sa dr. cudovala, na co sme tam, ze maly hoci pomalicky a slabo pribera, ale na svoj vek ma dobru vahu (vraj rocne dieta ma vazit 10 kg +/- 2kg, takze polrocne asi 5kg), je spokojny a v nemocke nema co hladat.. ale ze ked nas uz nasa dr. poslala, musia nas prijat 😒 A boli sme tam rarita, sestricky sa chodili nim kochat,, ze ake zlate pokojne babo, len skoda, ze tam musi byt, aj ked na to v podstate nema dovod. Robili mu tam vselijake vysetrenia a samozrejme nic nezistili, tak nas po 3 dnoch poslali domov. Ja som si odtial doniesla ako darcek ekzem (co som nikdy nemala) a postupne som zacala stracat mlieko. Kozna mi zakazala kojit, takze nakoniec som dobrovolne nasilu musela prejst na Nutrilon,.. Bohuzial a zbytocne.

nicicka
autor
15. máj 2013

Tak to by ma asi porazilo 🙂

boka79
16. máj 2013

@nicicka
tak ked to tak je, moyno sa vam zacina strajk , ked je niekedy nespokojna pri dojceni, my sme to presne takto mali, a potom sa to odzrkadlilo aj na vahe, predtym priberal kilo za mesiac a potom 100 g za 2 t pribral, ale to uz bol aj nesppkojny.ked sa strajk podchyti vcas, o to lepsie pre buduce dojcenie. Ja by som skontaktovala laktacnu a podnikla kroky na zvysenie tvorby mlieka, pokial sa na prsniku hneva, a stlacala prsin, na stranke www.mamila.sk je vsetko

simca06022011
16. máj 2013

my mame od malicka teento problem pomalickeho priberania a to sme na UM boli cely cas (sem tam sa to zmenilo ze zrazu za mesiac dala aj pol kila), ale za to je velmi vysoka... sice sa riad svojou intuiciou a tym ako viditelne to babatko prospieva, ako sa uci nove veci, rastie.. netreba sa iba na vahu fixovat, nie kazde dietatko ma v roku 10+kil 🙂

matozazzo
16. máj 2013

@nicicka Uz si nepamatam, kolko mi mala priberala, ale stale pani Dr. vravela... mohla by viac, ale dcerka bola spokojna, papala kazde 3 hodinky, prsnik vypila.. Ako pisu aj vyssie, dost narastla, videla som to podla oblecenia. Asi v 4m mi tiez pani Dr. vravela, ze uz mozem zacat prikrmovat, ked tak malo pribera, ale mamka mi povedala nie, ved je spokojna, usmievava, neplace, ze je hladna, proste stale bola aj v pohybe, kopala nozickami, rozhadzovala ruckami... Plne som kojila do 6,5m (okrem cajika na prdiky nic ine), potom som az zacala s prikrmami, ma 20m, ma 13 kg a vysku ani neviem, ale nosi velkost 80-86. Ked idem s nou von, kazdy mysli ze ma min. 2 roky, aka je vysoka (manzel je tiez vysoky). Preto, ak vidis, ze je babo spokojne, nepyta si papat kazdu hodinu, je usmievave, rastie, hybe sa, nevidim dovod, naco sa stresovat 🙂 Ine by bolo, kebyze ti place a vies, ze je hladne, pripadne je chore.. Este, aky typ ste s manzelom. Moj manzel co zje, hned ide na zachod, nepriberie, ani keby sa "prezieral", vsetko stravi, spali. Starsia je po nom, chuducka, ma obdobia, ked papa menej, inokedy mam pocit, ze az vela... Naje sa, po chvili uz ide na velku 😀 Ona tiez nepriberie... Druha dcerka je asi po mne, lebo je buclatejsia 🙂 keby som jej dala dospelacku porciu, zje ju na posedenie 😀

kkl82
16. máj 2013

na tak male babatko sa mi to zda naozaj malo, preto by som na tvojom mieste kontaktovala laktacnu poradkynu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do.... moze sa stat, ze dieta sa neprisava dobre, tzn. netecie mu dostatok mlieka a zaspi skor, nez sa nasyti. pouzivate cumlik? skus ho odstranit a dietatu namiesto neho ponukat prsnik. dieta si casto upokojuje saci reflex a teda sa da velmi lahko oklamat cumlikom - mnohokrat zaspi skor, nez si uvedomi, ze z cumla netecie... urcite to ale nie je dovod zacat dokrmovat UM!!! dojci dalej, hlavne na poziadanie. a urcite sa porad s laktacnou poradkynou - skontroluje prisatie a poradi, co dalej. drzim palce 😉

nicicka
autor
16. máj 2013

Na prsniku mi nezaspava, to robila len v porodnici :( Tazko zaspava, jeduje sa...ale vascinou ju ukladam ked sa naje, cize hladom to isto nie je, aj odgrgnuta je, taka je proste od prveho dna. Prve mesiace priberala tak, ze sa doktorka pytala ci neprikrmujeme, stoplo sa to az teraz. Mala cuca tak 10 min. potom prestane a zda sa mi blbe nanucovat jej viac ked nechce, ale uz aj to sme natiahli na 20 min. Mliecko jej tecie, pocujem ako prehlta...

janka191
16. máj 2013

možno je to tvoja strava...

nicicka
autor
16. máj 2013

@matozazzo Moj manzel je tiez vysoky 🙂 Postavu mame taku akurat, obaja sa dost hybeme. Mala ked nespi tak je spokojna, vacsinou sa usmieva, niekedy sa v postielke pohra sama aj hodinku. Prave preto ma to prekvapilo. Ziaden naznak, ze by bola hladna. Krmim ju cca kazde 2 hodky, v noci 2-3x.

nicicka
autor
16. máj 2013

@janka191 Ako to myslis?

janka191
16. máj 2013

tak či nechudnes a ci vôbec ješ pravidelne ty, ved tvoje mlieko dostava a ak sa ty nenajes tak ani ona

nicicka
autor
16. máj 2013

@janka191 jedavam cca kazde 3 hod.(skoro ako mala 🙂 ) Sem-tam sportujem, ale nevsimla som si ze by to nejak ovplyvnilo tvorbu mlieka...

janka191
16. máj 2013

tvorbu nie ale co obsahuje... tvorbu akurat voda

terezocka
17. máj 2013

Mne mala aj schudla niekedy,nic sa nedeje.najlepsie je kontaktovat laktacnu poradkynu.poradi naozaj vo vsetkom.drzim prsty!

nicicka
autor
19. máj 2013

@boka79 tak je to jasne...je to strajk a ja bez mlieka ☹ Som zvedava dokedy to potrva...najhorsie je, ze nemam ani zasoby mlieka :(

silvik27
30. jan 2019

@vonicka ahoj,a si ho dokrmovala ci nie?neplakal casto?stale bol na prsniku?