Trojmesačné bábätko si dáva rúčky do úst

roselyn
29. okt 2013

Ahojte mamicky 🙂 Viete mi poradit, lebo ja uz fakt neviem co s tym. Moje takmer 3 mesacne babatko si skoro non stop pcha rucky do ust, cmula ich o stosest (srasne slinta, v kuse vymienam podbradniky) a pri tom cmulani rucky aj piska (vydava zvuky). Cele je take nepokojne. Ked chcem rucku dat prec, da dnu rychlo druhu, a ked drzim obidve, tak zacne strasne plakat a rucat sa. Este aj ked dojcim, tak sa snazi napchat dnu rucku. Bola som u lekarky, a ta jej prezrela usta i hrdlo a povedala, ze tam nic nie je. A ani zuby to este nie su. Ona , ze to bude dane geneticky, ze sa tak sprava. No mne sa to nezda. Prsty na ruckach uz ma cele docmulane az cervene. Len ked spi, tak ich nema v ustach, inak stale. Hned po zobudeni, uz sa cmulaju a slintaju. Ani cumlik uz nechce. Neviem, co mam robit. Viete mi niektora mamnicka poradit? Stretli ste sa s tym? Dakujem za rady.

moni244
29. okt 2013

aj moja to robila a aj druhých ruky si pchala, tiež to neboli zuby, ja som si myslela, že sa jej to nejako celé chystá na zuby a svrbí ju to a už to nerobí, cca po mesiaci to prestala

cinkatko
29. okt 2013

Ahoj, mne to mala taky delavala kdyz byla hladova. Pije ti dost mleka? Je mozne, ze ji uz nestaci ☹ I ted jakmile si da mala do pusy ruku, vim ze ma hlad a kdyz se naji - napije mleka, uz to nedela 😉 A mimochodem, zacalo to taky v kolem 3. mesice.

roselyn
autor
29. okt 2013

dojcim ju a aj dokrmujem, tak si nemyslim, ze je hladna. achhh :( Neviem fakt co to moze byt, doteraz take nerobila

tenerifka
29. okt 2013

@roselyn no skor by som sa obavala, keby to nerobila.Robia to takmer vsetky zdravo sa vyvijajuce babetka, je to prirodzeny proces, akonahle sa zacne viacej hrat s hrackami, tak ju ruky uz nebudu az tak zaujimat

salome_82
29. okt 2013

Najvyšší čas kúpiť hryzatko 🙂

linda20111
29. okt 2013

@roselyn robi to vacsina babatiek, niekedy si myslime ze idu zuby, ale nemusi to tak byt vzdy, proste sa dietatko len hraje.. ked sa ti zda nervozna, mozno ma hlad, alebo je smadna, skus jej dat caj. Uz jej mozes davat aj hracky na kusanie, aby sa s nimi hrala..

katkakovac
29. okt 2013

Presne toto robili viaceré detičky čo som varovala/vyskytli sa v mojej blízkosti, teraz to robí aj susedkyna dcérka. Tiež si pchá celé ručičky do úst a ohryzáva ruku každému, kto je nablízko. Proste v tomto období môžu začínať rásť zúbky, ešte ich nie je vidieť, ale dieťa už môže pociťovať nepohodlie. Sama viem, že keď mi rástli osmičky, tak som niekoľko mesiacov občas pociťovala v zube napätie, kým sa prerezali. Ďalšia vec je, že dieťatko začína pomaly objavovať svoje telo, všimne si ručičky a naučí sa ich vopchať do úst, lebo inak ešte preskúmať nové veci nevie. A keď mu ich niekto vyberie z úst, tak sa hnevá. Skús ju zaujať nejakou hrklávkou, hryzátkom, mne sa to minule u susedovej malej podarilo a bola z toho nadšená. Ono to časom prejde, teraz máš doma malého objaviteľa 😉 prajem veľa trpezlivosti 🙂

bzunnka
29. okt 2013

Aj my sme mali nonstop prsty v ustach a neriesila som to🙂som si hovorila,ze to je namiesto cumlika..ten sme nikdy nemali..teraz ked si ich dava a to mame 10 mes tak je to bud hlad..smad..alebo chceme spat🙂

roselyn
autor
29. okt 2013

dakujem za rady 🙂 som si vydzchla, lebo som si myslela , ci nebude chora alebo co. 🙂

flower72
29. okt 2013

aj môj synček sa takto správa, občas má na prstíkoch rozmočenú kožu z toho, že tie rúčky nevytiahne z pusinky celý deň. Aj pri kojení si pchá prštek do pusinky. Neriešim. Je spokojný, prospieva, papká dobre. Cumlík nechce. Hračky na hryzenie zaujmú na chvíľu. Neboj, prejde to 🙂

zahradka76
29. okt 2013

Ponukaj casto prsnik a dobry jej aj kontakt koza na kozu ( nemam makcene na klavesnici 🙂 ).
Skus este na miesto cumlika ponuknut taku tu plisovu handricku na maznanie.

zita19
29. okt 2013

Navlec mu rukavicky. Chlpate rucicky nebudu take zaujimave 😀 😀

roselyn
autor
29. okt 2013

Rukavicky davam (2pary mam) a su za par minut mokreeee ;) a esta aj mlaska k tomu ked ich ma v ustach :D

zara13
29. okt 2013

ja myslim ze to patri k vyvoju, nasa to tiez robila. a tie zvuky su tiez v pohode, proste zacina skusat hlasivky.
urcite by som v tom nebraniala

petrowna
15. dec 2014

moj maly ma 4mesiace a v noci okolo 2-3hod. sa budime na to ako si cmula palcek,dost to pocut ... vzdy zasvietim,vyberiem palcek z ust ,vopcha si palcek este asi tak 3krat do ust a potom zaspi este aj na 2 hodiny.myslite si ze moze byt hladny?aj ked ma zatvorene oci? (lebo on to robi pocas spanku)

mistrall
15. dec 2014

to prejde..je to vyvoj

petrowna
15. dec 2014

@mistrall stretla si sa s tym? netreba maleho v noci budit? vyberam mu len ten palcek v noci stale z ust...

mistrall
15. dec 2014

@petrowna chvilu to robila aj moja dcera, ja som kojila, tak som jej dala radsej prsnik.. citala som ze prstek si cmulaju deti, ked im chyba fyzicky kontakt a mozno aj kojenie,r esp. su hladne..
tiez to rpeslo, ani neviem kedy..ale chvilu som sa bala, ze bude mat vycucany prstek..
plus ja som jej ho stale vyberala..moja nechcela cumel..
nemusis ho budit, mozno mu skus pospiaci dat cumlik,a lebo flasku, alebo ak kojis papat

petrowna
15. dec 2014

@mistrall nekojim,nekojim...cumel som mu skusala dat,ale ten vypluje ,ten nie je asi taky dobry ako palcek :D budem musiet asi skusit tu flasu...

rokkisu
15. dec 2014

to je uplne normalne. je zdrava a patri to k vyvoju. skus i zuzlaveho macka..tie handricky v tvare zvieratiek. nato to totiz je 😉

petrowna
15. dec 2014

@rokkisu bojím sa mu dávať niečo také ako tých mackov, lebo on si všetko pritlaca k tvári, bojím sa aby sa nezadusil

rokkisu
15. dec 2014

@petrowna nas maly ma 5 mesiacov a zacalo to u nas tiez cca v 3. po prvom synovi nam zostali i taketo hracky a zuzlavy maco zabral.jasne,ze som bola vzdy pri nom,aby ho nahodou i "neprehltol". pchal si to do tvare i do ust,co to dalo,ale zabralo.ked uz zacal uchopivat hracky,tak ruky do pusky si uz nedaval. skus dat pred rucky a tvaricku nejaku betpecnu hracku. nech sa pomaly za nou natahuje.tym si trenuje i lopatkove svalstvo,co je dolezite aby sa dieta udrzalo na brusku na rukach a samozrejme trenovalo i siju a drzanie hlavy. trochu zmenit polohu,davat castejsie na brusko a tam uz si ruky bude tazsie zuzlat. nosit na rukach ako lietadielko a i fit lopta je fajn kde babo je na brusku a tiez nema ako si rucky zuzlat. este ma napadla hrazdicka.ked bude lezat na chrbatiku tak povyvesovat pre nu hracky,nech docahuje,nech rucky vystiera a tym sa aspon zabavi a nebude si ich zuzlat.inak je to len docasne.uz o dva tri tyzdne ani nebudete vediet ze zuzlala,lebo uz bude chciet ruckami drzat a docahovat predmety.drzim palce

rokkisu
15. dec 2014

@petrowna a este k tomu cmulaniu palceka. nas prvy syn si cmula doteraz.ma uz vyse 3 rokov a je to hruza.ani len korenie nepomaha.vsetci naokolo mi vraveli nechaj ho sak je len zlaty s tym palcom...to ked mal tiez cca pol roka. potom sme to nechali tak a dufali ze to prejde.chyba. treba odnaucit cim skor. nemal dudel a takto sa ukludnoval. teraz uz ho asi sotva odnaucime.horne zuby vystupene a horna sanka zvacsena o 1 cm.tym ze si tlacil na podnebie.a nevravim este to,ze nevie poriadne rozpravat,pretoze ma lenivy jazyk.svaly mu perfektne funguju zhora nadol..to su tie cucacie..ked si cumle palec alebo mal dlho flasku vela pil i zo slamky a to bola chyba.a horizontalne svaly do stran ma ochabnute.preto i ta rec je taks ako keby pil z cucacej flasky.to nam az prezradila logopedicka,ze kde sme urobili chybu.nuz nevedeli sme a teraz sme uz mudrejsi. takze bud znova skuste dudel alebo rukavicky,alebo v noci zavinut do tenkej deky i s ruckami. inak neviem co by ine zabralo..citron u nas nezabral.

mara21
1. apr 2016

takže nemusim sa niečoho bat??lebo malinka ma 2 a pol mesiaca a nedbala by si strčit do posky celu ručičku...

iwusteeek
1. apr 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

@mara21 nie nemusis 🙂

qwertxy
1. apr 2016

Moj malý bežné strčí do úst prsty tak až ho naťahuje na zvracanie, a aj keď ho naťahuje pcha ich ešte ďalej 😀 je to dilinko, mňa to skôr pobaví 🙂 veď je to normálne, deti to robia, cumlík nechce, to je tiež komické čo s ním stvara 🙂

mara21
1. apr 2016

no lebo ta jej pestička ja už som jej aj pusku vytrela modrou vodičkou som myslela či ju tam niečo nejeduje nejake afty alebo povlak.ale robila to aj predtým aj teraz modra je cela aj očka čochre tak mame aj monokliky 🙂.a to aj take malinke už takto možu??mam jej tiež strkat kusatka??

evicaveverica
3. máj 2016

@mara21 je to uplne normalne, pockaj zachvilu si bude pchat do ustociek aj palceky na nohach... Ak ta tie rucky jemne rozculuju, tak kup dake hryzatko. U nas sa osvedcila zirafa Sofie.. Konzistentne je ta guma ako ludske prsty... Tu drti ako blazon, zrejme ju svrbia dasna. Ved vidis, skus jej vankusikom na prste poskrabkat dasna...nasa mala pri tom drzi usta otvorene ako sa jej to paci 😀

zuska2001
3. máj 2016

nerieš - moj malý to robil tiež, celú pastičku si vopchal do papuľky. deti to robia, moj má 14 mesiacov a idú mu stoličky a ruku si dava do ust - lepšia ako hryzatko.

monika23791
16. júl 2016

To je len dobre, moja to robí tiež, dieťa ma silno vyvinute chutove pohariky a tak isto pojde vsetko do pusinky ked si zacne uchopovat hracky, netreba to zakazovat, treba udrziavat hracky aj rucky v cistote 🙂